Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Tvorcovia konečne pochopili Freddyho komediálny potenciál. Avšak neodporúčam sledovať v triezvom stave, v opačnom prípade je to nesmierna zábava.

Come True (2020)

Chcem oceniť, že konečne po čase som videl film ktorý sa ma nesnažil nalakať hlasným jumpscarom a odporným ksichtom. Miesto toho použil podmanivú hudbu a pekné vizuály. Vo výsledku som sa zlakol asi raz ale časti filmu som pozeral *ehm* spoza bezpečia perinky. Experiment mal zaujímavú premisu a sám seba som strašil spomínaním na podobný zážitok. A na záver posledné slovo. Finále bolo ako Schrödingerova mačka, zároveň mi udrbalo dekel lebo preto ale pritom pokazilo film lebo mi to prišlo ako lacný nevysvetlený pokus o záver.

Love, Death & Robots - Duch Vánoc (2021) (epizoda)

Ukázať mi toto ako 5 ročnèmu tak by som bol asi najposlušnejšie dieťa na svete. Toto by sa malo premietať v škôlkach ako povinné pozeranie. P.S Čo sa stane neposlušným deťom? *glg*

Annabelle 3 (2019)

Ako vážne ? Ultimátna týmovka na štýl Avegers a oni toto ? Viacej postáv umrelo aj v Spider-Manovi. Aká je cena za totálny fuckup a vypustenie Pandorinej skrinky démonov ? Správne, žiadna. Na konci z toho máme ešte peknú príhodu na ktorej sa zasmejeme. Prišlo mi to skôr ako promo na nové postavy v univerze. Keď už konečne niečo z tej tmy vyliezlo zrazu bol koniec. Snáď sa dočkám filmu o samurajovi alebo psíkovi a bude to mať gule ako Bob. R.I.P. Lorraine Warren teraz môže strašiť tvorcov.

Tiché místo (2018)

Konečne film ktorý si vychutnajú aj nedoslýchavý.

Domek z karet - Série 3 (2015) (série)

Koniec prvej série, "Wau, toto sa nedá prekonať". Koniec druhej série, "Okej, prekonali prvú ale toto už fakt neprekonajú". Neprekonali. Začiatok je dobrý. Dej a postavy, to všetko klape ako má. Len potom príde riešenie problémov medzi Underwoodovcami a to by bolo fajn. Ich vzťah je zaujímavý. Lenže Claire. Dokázala ma srať tak ako len Skyler (Breaking Bad). Nechápal som čo má ***** za problém. No a ten koniec. Dá sa pochopiť ale boha nemám ju rád. Snáď štvrtá skončí lepšie.

Vetřelec: Covenant (2017)

Tá hudba. Fasssbender sa na hranie bezduchých androidov so žiadnou emóciou proste narodil. Bože zas tá hudba, IMAX to vie ozvučiť. Príbeh bol v pohode. Väčšina filmu sa odohráva v dosť otvorenom priestore ale keď ku koncu príde typický detail na Votrelca a Tá hudba tak sa všetko veľmi stiesni. S happy endom som nesmierne spokojný. A vysvetlenie pôvodu Aliena asi nemohlo byť lepšie. Ešte musím pochváliť vizuál./Videné na polnočnej predpremiére/

Assassin’s Creed (2016)

Ako všeobecný fanúšik hier som bol v očakávaní. Aj som si poctivo jeden AC zahral aby som sa trochu vžil do tej mytológie. Čiže nie som nejaký ortodoxný k tejto veci a ono to bolo fajn. Výprava, hudba, kostýmy, akcia podľa mňa na jednotku. Obsadenie by bolo tiež ale Brendan Gleeson mi tam prišiel strašne zbytočný a kľudne mohli dať aj menej známeho herca. Asi boli zvyknutý robiť hry takže scenár nemal veľa pozornosti. Ale v podstate sa to dalo, ten príbeh tam bol len tak na chuť hoci na konci Ubisoft dostál svojmu menu a na čo to vlastne všetko bolo dobré sa dozvieme v DLC (coming soon)

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Myslím, že to mohli okresať o ďalšie 3 epizódy a bolo by to skvelé. 1. séria My Roanoke Nightmare je dobrý krok spať pre AHS ku komornejšiemu prostrediu jedného domčeka, nápad s dokumentaristickými vsuvkami je tiež fajn. 1.Séria: 5*. Nuž potom tu máme 2.sériu Return to Roanoke: Three Days in Hell kde krok dopredu podla mňa príliš nevyšiel a snaha experimentovať s found footage sa im nepodarila. Cením si crossover so skvelým Asylum. 2. Séria: 3*. Tak to by znamenalo pre 6. Sériu AHS: 4*. Teraz čakať čo zaujímavé nám budúci rok prinesie American horror story: White house.