Black Adam (2022)

Klasický super-hero film. Neprekvapí naozaj ničím, predvídavosť je namieste ale predsa len, dušu to má najmä charaktermi, ktoré tento film tvoria. Dr Fate ma zaujal najviac, jeho tajomné vystupovanie vo videní budúcnosti a ultimátne oslobodenie, ktoré na konci zažil bolo krásne pozorovať.

Black Panther (2018)

Možno moje prílišné očakávania od tohto filmu spôsobili následné sklamanie. Iba mi to potvrdilo moju teóriu- nemajte očakávania! V tomto filme si dali záležať na vyzobrazení africkej kultúry, čo sa mi zdalo síce veľmi poučné a ohľaduplné, ale chýbalo mi tam to typické ,,marvelovské". T.j. viac vtipu, vtipných situácií, iste nie každý hrdina je typický sarkastický típek, ktorý sa špecializuje v ztrápňovaní situácie, ale tu mi taká tá iskra čo robí marvelovku marvelovkou naozaj chýbala. Dej bol tiež mätúci, slabo rozvitý, čakáte kedy sa to rozbehne a ono sa to nakoniec skončí a vy vychádzate z kina trochu neistí z toho, čo ste to práve videli.

Forever (2018) (seriál)

Seriál s veľmi netypickým snovým nádychom. Tak sa to dá opísať asi najlepšie. Ako keby ste celý čas snívali. Hranie Freda Armisena pôsobí veľmi umelo ako keby ani nehral človeka. To robí seriál zaujímavým, okrem deja ktorý je nepredvídateľný a donúti vás pozerať ďalej aj keď ste to chceli na začiatku vzdať. Nie je to veľmi komédia, aspoň ja som sa nezasmiala, spomínaný rutinný život som si vzala osobne. Ak sa mení váš partner môže to byť desivé, musíte sa zamyslieť nad zmenou ktorú váš život zastihne.

Divergence (2014)

Od chvíle čo som si prečítala knihu som vedela, že musím vidieť aj film. Bola som na ňom 2 krát a môžem povedať že vyhodené peniaze to rozhodne neboli. Hercov vybrali dokonale,každý herec mi na danú postavu dokonale sedel. Jediné čo by som vytkla je vynechanie pár scien čo sú v knihe, inak je ten film naozaj skvelý a oplatí sa ho pozrieť.

Dovolená za trest (2014)

Pri tomto filme som naozaj nevedela či sa mám smiať alebo plakať. Dej je samozrejme predvídateľný, dokonca sa stotužňuje(aj keď nie tak celkom)s iným filmom v ktorom hral Adam Sandler. Na tento film sa oplatilo vyhodiť 4€ hádam len kvôli Adamovi Sandlerovi ktorý zhltol 2 hviezdy. Tretiu si zaslúžilo nádherné prostredie v ktorom sa dej odohráva. Inak film nezaujal.

S láskou, Rosie (2014)

Sladký film, ktorý zahraje srdce, je dokonalý na dlhé upršané dni, kedy ste zababušení v posteli a z hrnčeka opatrne sŕkate horúci zelený čaj. Idylka, ktorá vás naťahuje, ale postupom času sa tak či tak dostaneme na zaslúžený presladený koniec, ktorý je dokonale na mieste.

Transformers: Zánik (2014)

Na tomto filme sa mi najviac páčilo že tu bola akcia. Veľa,veľa akcie. Vždy som bola na veľmi akčné filmy,takže keď v podstate skoro každá scéna pozostávala z akcie,nesmierne ma to potešilo. Všetkých Transformers som videla tak minulé leto alebo leto pred tým,takže už si tak veľmi nepamätám o čom to bolo,ale viem že toľko akcie tam nebolo. Nicole Peltz mi ako Tessa vôbec nesedela,dokonca mi prišla celkom otravná. Ako to už samozrejme býva tak v akčných filmoch musí byť aj niaka romantika,aj keď nechápem prečo,bolo by to krajšie a lepšie bez nej,ale dobre. Hudba perfektná,dej samá akcia,no nejde mi nedať tomuto filmu 5 hviezd.

Já, padouch 2 (2013)

K tomuto filmu som sa dostala len toto leto a môžem potvrdiť že ten ktorý tento film ešte nevidel nevie o čo prichádza. Aj keď celých 5 hviezd u mňa zhltli miňoni, niake sa určite nájdu aj pre soundtrack,Grua a jeho 3 dievčatá a samozrejme nemôžeme zabudnúť na dej tohoto príbehu,ktorý vieme prakticky už od začiatku predpovedať ale to sú rozprávky v ktorých je dovolené naozaj všetko.

Ledové království (2013)

Animácia tohoto typu ma asi nikdy neprestane prekvapovať. Na postavách si tvorci dali naozaj záležať a ja som s výsledkom viac než spokojná. Dej bol tiež celkom originálny, jediné čo by som tomuto filmu vytkla je nadmieru nesympatický a piskľavý hlas Idiny Menzel, aký je v originále, čo je podľa mňa omnoho podstatnejšie než v dabingu.