Zalost

Zalost

Sociopat - laik

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 24.5.2007  14:28

Naprosto geniální a epické zakončení trilogie. Jako 99% filmů mělo své chyby, kdy bylo jasné, že některé scény byly trochu násilně našroubované do scénáře, ale drtivá většina filmu je vtipná, dechberoucí nebo psychedelická (jedna delší scéna). Jako vždy úchvatný Depp, skvělý Nighy i kouzelně přehrávající Rush zastiňují zbytek pořád velmi slušného obsazení. Uznávám, že jde o "komerční brak", o moderní pohádku, ale takhle to má vypadat, aby si na své přišli producenti i diváci. Je to takový Svatý grál komerčních braků :-)

• 29.3.2007  14:33

Krásný animák o poetice a zázracích Vánoc ve značně neobvyklém podání tří bezdomovců snažících se vrátit nalezené dítě. Rozhodně asi nesedne každému, protože film osciluje od dramatu přes naivní pohádku až ke skvělé, ale poněkud ztřeštěné komedii (v některých scénách). Na mě osobně to ale působilo skvělým dojmem.

• 12.1.2007  02:02

Patřím k té menšině lidí, kterým se i přes drobné výhrady velmi líbil první Final Fantasy film, Spirits Within. A není to zase tak dávno, co jsem si spokojeně užíval Steamboye jako ideální svižný animovaný dobrodružný film bez zaškobrtnutí. A stejně mě Advent Children zastihlo nepřipraveného. Úroveň animace se nedá nazvat jinak než dokonalá, některé scény si ihned řadím ke svým oblíbeným, a celkový spád filmu mi občas dával zapomenout dýchat. Tvůrci totiž využili faktu, že jde o animovaný film, a ustoupili efektnosti na úkor reality, což v tomto případě bylo velké plus. Ano, děj je evidentně situován na hráče původní hry Final Fantasy VII, a kdo nehrál, asi bude mít trošku mezery stylu "Kdo je tohle?" a "Co je tohle?", ale jako celek se to usledovat dá (rovnou říkám, že patřím mezi nehráče sedmé Final Fantasy). Navíc na DVD je jako bonus video s rychlým shrnutím děje původní hry, i když ani to není samospásné. Pro mě rozhodně jeden z nejúžasnějších animovaných filmů vůbec.

• 12.1.2007  00:28

Ucházející romantická komedie z teenagerského prostředí, která trošku kulhá na tu romantickou část. Hlavní hrdinka chce poznat skutečný orgasmus a samozřejmě, jak scénaristé diktují, nejdřív provede celou sadu různých pitominek, než "prozře". Naštěstí je to přece jenom koukatelnější než většina filmů na podobné téma, jejichž sledování je přece jen spíš podobné tortuře. Navíc důvod, proč jsem se na tohle vůbec koukal, byl můj oblíbený Ryan Reynolds, a ten nezklamal i zde, ač moc velkou roli neměl. Navíc mi trochu vadilo, jak se na konci všichni polepší a prozřou. Ale jak už jsem psal výše, koukat se na to dalo. Bohužel jsem to ale tedy viděl jen s českým dabingem.

• 11.1.2007  19:59
    Stitch! Film (2003)

Vtipných momentů pomálu, i když některé jsou opravdu povedené. Zábavný záporák i sympatičtí hrdinové. Ale až absurdní didaktičnost se závěrečnými poučeními film sráží dolů. První Lilo & Stitch tak zůstává svými následovníky nepokořen. Na druhou stranu mohla ta pokračování dopadnoud mnohem hůř, tak buďme rádi, že jsou to aspoň solidní, lehce nadprůměrné filmy.

• 31.12.2006  03:41

Dobře, tak nejdřív špatnou zprávu: Tajné složky nejsou celovečerní film per se, jde jen o soubor tří epizod seriálu Kim Possible. Teď už budou zprávy dobré, protože jde o tři znamenité epizody (plus je na DVD jako bonus i čtvrtá, neméně skvělá). Kim Possible je totiž seriál dost vtipný, i když jde o variaci na "Charlieho andílky o jedné osobě", kdy středoškolačka zachraňuje svět před padouchy. Právě padouši jsou často zdrojem humoru, ale i slovní přestřelky mezi Kim a jejím parťákem Ronem Stoppablem... no, ono je toho zkrátka víc. A tak i když bude Kim zachraňovat svého tátu, vypořádávat se s armádou zmutovaných monster, nebo odhalovat tajný plán na ďábelské disko, rozhodně se u toho pobavíte. A abych ještě nezapomněl - úroveň animace slušná, ale přece jen jde poznat, že jde o seriál.

• 26.12.2006  15:35

Druhý díl Disneyovky jdoucí rovnou na video. To nikdy nepůsobilo důvěru a druhý Lilo a Stitch bohužel potvrzuje proč. První díl byl elegantně a plynule naučený poučný film o rodině, takže i dospělá osoba se bez obav mohla dívat. Druhý díl je stále zábavný, i když méně než jednička, a stále obsahuje ty sympatické charaktery, ale ztrácí oproti jedničce právě ve scénáři, kde už je toho poučení pro děti zkrátka příliš a film už nepůsobí tak příjemně celistvě. Zábavný je Lilo a Stitch 2 pořád, o tom není sporu, ale šroubovaná snaha o poučení a city se filmem prolíná jako rušivý element až do prazvláštního finále, kde už scénáristi evidentně hodili flintu do žita. Škoda, protože v mnoha momentech vám i dvojka připomene, proč vlastně byl první díl tak skvělý.

• 26.12.2006  02:37

Zábavné akční dobrodružství s pohádkovými motivy, které sice patří mezi slabší Gilliamovy filmy, ale pořád je to víc než solidní nadprůměr. Peter Stormare si střihl další perfektní figurku, Matt Damon s Heathem Ledgerem tvoří tak akorát sympatické duo. Je tu humor, nádech fantaskna, je to solidní akce... Bohužel se směrem ke konci začíná děj trochu rozmělňovat a ztrácet, naštěstí ale film skončí dřív, než to dosáhne nepřiměřeně nízkých hladin.

• 25.12.2006  18:50
    Anděl Páně (2005)

Své rodině asi nikdy nezapomenu, že mě přinutila se v rámci vánoční pohody dívat na českou pohádku, ke kterým trpím odporem už od mala. Ale Anděl páně předčil i moje nejhorší očekávání. Herci hrají jako naprostá dřeva, pokud se to hraním vůbec dá nazvat. Neskutečně předvídatelný a trapný příběh s rádobypoučnou pointou... saprlote, dvacet let nazad staré české pohádky jsou ještě jakž takž sledovatelné, ale tohle? Ani snažící se Ivan Trojan neměl šanci a křečovitě působí i on. Ty dvě scénky, které způsobily na mě tváři alespoň ušklíbnutí, těžko udrží celý film. Pořád si říkám, že moje předsudky vůči současnému českému filmu jsou nefér, ale pak vždycky uvidím zas něco takového jako Anděl páně, co mě v nich utvrdí. Takže první film, kterému nedávám ani jednu hvězdičku, tady nebylo plusem snad nic.

• 19.12.2006  01:56
    Steamboy (2004)

Tak nakonec jsem viděl i dokonalý příklad v animovaném žánru, jak má vypadat dobrodružný film. Solidní děj (tři generace vynálezců, snaha zbohatnout na vynálezech, posedlost výzkumem) v alternativní viktoriánské Anglii, dobře nastíněné postavy, a už téměř od začátku úžasná, svižná, adrenalinová jízda, směrem ke konci jen stále gradující. Můžu říct, že ve finále jsem zapomínal i dýchat. Samozřejmě tomu všemu výrazně napomůže fakt, že úroveň animace je takřka bezchybná a hudební doprovod velmi atmosférický. Navíc příběh není ani tak moc domotaný, jako bývá u asijských filmů zvykem.

• 14.12.2006  02:28
    Hadí oči (1998)

Velice stylový thriller se skvělým Nicolasem Cagem, který sráží dolů jen fakt, že identitu hlavního padoucha se na rozdíl od hrdiny dozvíme hodně brzy a pak máme jakožto diváci "intelektuální převahu" nad hlavní postavou. Přesto celý film drží pohromadě, tedy s jednou výjimkou - poněkud zvláštně nijakého finále. Ne, že by bylo špatné, ale tenhle film měl našlápnuto na lepší konec.

• 11.12.2006  02:51

Kouzelný film, taková pitoreskní variace na Alenku v Říši divů, v naprosto omračujícím grafickém kabátku. Skutečně, fantasticky vymyšlený svět "za zrcadlem" nemá obdoby, hemží se originálními charaktery, zvláštními postavami, pokřivenými kulisami i bizarními nepřáteli. Mladá dívka musí poznat lépe samu sebe, oprostit se od svých démonů a dospět. Vydává se na cestu, aby probudila spící hodnou královnu. Ovšem zlá stínová královna jí do cesty stále klade překážky. Vše se prolíná se skutečným světem a příběh ke konci skutečně graduje. Výborné, originální dílko, tenhle film. Hodnocení by bylo určitě nižší, byť ne o moc, nebýt úchvatné vizuální stránky filmu, ale takhle nemůžu jinak...

• 10.12.2006  23:18

Dobře, tak 2D animace dnes už naní žádná špička. A? Přesto velmi pěkně naanimovaný svižný film, kde se pořád něco děje, hrdinové jsou sympatičtí, padouši padoušští, hlášky (většinou) vtipné, a děj nedává smysl. Ale co chcete od filmu takového typu, který je de facto součástí kresleného seriálu, víc? Vše, co tu má být, tu je, a já budu doufat, že se seriál Kim Possible někdy dostane i k nám, abych mohl doplnit tuhle mezeru ve vzdělání, protože film působí dojmem, že jsem minutím seriálu o hodně přišel.

• 10.12.2006  12:42

Zábavná starší komedie s výborným Richardem Pryorem. Aby nemusel do vězení, předstírá různá šílenství, když ale během hurikánu vypadne v nemocnici proud, v převleku za doktora se zkusí dostat ven. Náhoda tomu ale chtěla, že je to právě on, kdo řídí nemocnici během této krize. Pryorův komediální talent se tu skvěle projevuje, a i když situace, do kterých se dostává, nejsou přímo k popukání, rozhodně jsou dost zábavné. Ať už je to využití vrtulníku jako větráku nebo vyjednávání s narkomany, film si udržuje spád a vtip. Ke konci se tedy některé postavy začnou chovat úplně jinak a i žánr se přesune směrem k akci (i když nijak výrazně), přesto patří Critical Condition k těm lepším starším komediím, co jsem viděl.

• 9.12.2006  23:59

Zábavná banda tučňáků byla jednou z "hlavních vedlejších" postav Madagascaru. Jejich krátké vánoční dobrodružství se opravdu vyvedlo, už jen proto, že je animované stejně zběsile, jako samotný Madagascar. Proto například vražedný pudl vypadá opravdu epesně démonicky. Plus ještě opravdu zábavný, svižný scénář... Ne, u tohohle se zkrátka nedá nudit.

• 9.12.2006  23:54
    Madagaskar (2005)

Nechápu, na co si tu lidi stěžují. Jen proto, že některé animáky byly naprosto famózní, tak každý jen o trochu horší už automaticky spadá do průměru? Já se u Madagascaru skvěle bavil. Excelentní dabing (popravdě, to už začíná být tak nějak příjemně běžné), skvostně zběsilá animace, zábavné scény (předevěím parodie na jiné, slavné scény), standardní poučení pro mladší část publika, ale nijak násilně nebo trapně podané... Ano, byly tu lepší animované celovečeráky, ale Madagascar se mi pořád hodně líbil.

• 5.12.2006  01:55
    Re - cycle (2006)

Zajímavý fantaskní snímek, který zpočátku "klame tělem" a působí jako další asijský horror. Děj se ale brzy přesune do světa zapomenutých, kde tvůrci popustili uzdu fantazii a vytvořili některé opravdu působivé a vizuálně atraktivní světy. Když k tomu připočtu působivou hudbu, atmosféra filmu je rozhodně vynikající. Bohužel mi ale přišlo, že trošku pokulhává scénář, i když nikterak fatálně. Jen konec jsem zase standardně nepochopil :-)

• 3.12.2006  15:20

Rozhodně příjemný videoklip ke směsi několika známých písniček. Potěší, neurazí.

• 29.11.2006  19:37

Vynikající romantická komedie s typicky "chandlerovským" Matthewem Perrym, půvabnou Neve Campbell a především excelentním Oliverem Plattem. Nejvíc mě asi potěšilo, že i když ve filmu je romantická rovina příjemně sledovatelná, komediální část není zdaleka zanedbaná a díky tomu se divák skutečně baví. Spousta romantických "komedií" na komediální část bohužel zapomíná. Zde to ovšem nehrozí :-)

• 29.11.2006  19:24

Sice dosti plytký, ale ucházející akční film podle slavné série počítačových her. Bohužel, Angelina Jolie je úděsnou Larou, což ve filmu, co se de facto točí jen kolem ní, rozhodně dost vadí. Film naštěstí docela zachraňují herci ve vedlejších rolích a ucházející záporák (který ale stejně ve filmu moc prostoru nedostal).

• 29.11.2006  19:21
    Kurýr (2002)

Bezmyšlenkovitý akční film, který je ale stylově natočen, má spád, a má skvělého Jasona Stathama. Když si to sečtu a spočítám, tak tu mám ukázkový příklad akčního oddechového filmu, který neuráží divákovu inteligenci.

• 29.11.2006  18:53
    24 hodin (2002)

Poměrně solidní thriller s velice slušným obsazením, který ale pokulhává v jednom důležitém prvku - ve scénáři, který popravdě obsahuje solidní mezery. Herci se ale snaží a film má solidní spád, takže se na to dá dívat i poměrně s chutí.

• 29.11.2006  18:48

I když jsem od Lilo & Stitche očekával něco jiného, ve výsledku se přesto jedná o pro mě druhou nejlepší disneyovku. I přes spoustu vtipných momentů se ale nejedná až tak o komedii, jako o citlivě natočený film o polepšování, přátelství a rodině, kde nejsou poučení trapně šroubovaná nebo nesnesitelně nasládlá. To vše provedeno ve velice pěkné animaci, na Disneyho studio i poměrně originální.

• 28.11.2006  07:53
    Rocketeer (1991)

Výborný dobrodružný film "ze staré školy", kterému by lepší scénář s větším výskytem humorných hlášek pravděpodobně zajistil místo v pomyslné síni slávy tohoto žánru. Je tu sympatický hrdina, moudrá rodičovská figura, půvabná přítelkyně i záporácký záporák (kouzelně slizský Timothy Dalton). Na svou dobu kvalitní triky ani v dnešní době nijak extra nebijí do očí a... no, zkrátka se na to dobře kouká :-)

• 28.11.2006  04:57
    Flubber (1997)

Docela zábavná komedie pro mladší diváky o rádobyvtipné zelené želatině, se světlými momenty, a především živelným Robinem Williamsem, který drží celý film nad vodou. Ano, jako už tolik filmů předtím i tolik potom...

• 26.11.2006  23:43

Poměrně zábavný film, i když na komedii až tak vtipný nebyl. Hlavním zdrojem pobavení byl spíše Gene Wilder se svými kreacemi, než nějaké bonmoty ve scénáři. Film byl takovým odlehčeným špionážně-detektivním thrillerem, a to natolik, že sem slovo thriller vlastně ani nepatří. Bohužel ve filmu nebylo něco výjimečného nebo opravdu zábavného, co by mě donutilo sáhnout po nadprůměrném hodnocení. Ale jak už jsem psal na začátku, zábavný snímek to je, člověk se u něj nenudí. A to už jsem se naučil filmům přičítat k dobru.

• 24.11.2006  22:35

Ucházející animák, který se ale snaží být podobně kvalitním muzikálem, jakým byl Princ Egyptský, a to se mu zoufale nedaří. Písničky v Králi snů jsou totiž velmi mdlé a nezapamatovatelné, někdy dokonce i rušící. Příběh, zpracování známého biblického příběhu o Josefovi, je ucházející, ale také žádný zázrak. Na film se přesto koukat dá bez nějaké újmy na duševním zdraví.

• 24.11.2006  00:56

Humorně přehnaně brutální svižný snímek o záhadném "zabijákovi ostatních zabijáků" a jeho následující, vytipované, zvrhle sympaticky úchylné oběti, která se mu nesnaží vyhnout, ale naopak touží po tom se s ním konečně utkat. Ze začátku jsem moc nevěděl, o co kráčí, ale po zbytek filmu se to spravilo. Nadsazená surreálnost a přehnaně brutální násilí v kombinaci s černým humorem z tohoto snímku dělají skvělou, rychle ubíhající zábavu. Nutno dodat, že na samotném konci už jsem zase přestal chápat, o co že to jde, ale budiž, na to už jsem si u asijské kinematografie skoro i zvyknul.

• 19.11.2006  23:03

Naprosto kouzelný doplňek už tak skvělých Incredibles. Malý Jack-Jack chůvě skutečně zatápí, občas doslova, a při tom nepřestává se svou kouzelnou mimikou, to vše až do apatického finále.

• 19.11.2006  22:59
    Zajdalen (2003)

Roztomile animovaný krátký snímek, u kterého mi dokonce nevadila ani příšerně dřevěná poučná pointa, až tak je ta animace rozkošná. Nedoporučuje se jedincům s alergií na cukrkandl.

<< předchozí 1 2 3 4 5