• Fantasy

Domov pro smyšlené kamarády (2004) (seriál)

Úchvatný nový seriál o útulku pro opuštěné imaginární přátele. Samozřejmě, variabilita takovýchto bytostí je značná, proto mají autoři spoustu materiálu pro pointy, a úroveň humoru je i zde velmi vysoká, některé postavy si nelze nezamilovat.

Dexterova laboratoř (1996) (seriál)

Samozřejmě, klasika nad klasiky, seriál o geniálním chlapci s vlastní tajnou laboratoří, a jeho hloupé, nešikovné sestře je "základ" při znalosti seriálů stanice Cartoon Network. Jediný důvod, proč nedávám hodnocení absolutní, je fakt, že nedávno přibyly nové série a kvalita dílů šla bohužel podstatně dolů. Ale ty starší patří stále mezi špičku.

Cow and Chicken (1997) (seriál)

Solidně ujetý seriál, kde se vzaly nápady na některé díly, to si nedovedu představit (asi u mě zatím vede oživlý tuleň z vyžvýkané žvýkačky). Potřeštění rodiče, z nichž jsou vidět jen nohy, mají za děti sarkastické kuře a naivní krávu, kteří se pořád dostávají do různých potíží. Hlavní záporák je stejný jako v seriálu "I Am Weasel", The Red Guy, škodolibý a úchvatně zdabovaný.

I Am Weasel (1997) (seriál)

Inteligentní a oblíbená lasička se pořád setkává se sebestředným a idiotským paviánem, ať už jako přátelé, nebo jako nepřátelé. Základním nepřítelem se skvostným dabingem je ale stejně škodolibý rudý čert s odhaleným pozadím, The Red Guy. Kvalita dílů je sice rozporuplná, ale většina je rozhodně nadprůměrná.

Ed, Edd n' Eddy (1999) (seriál)

Seriál o partě tří kamarádů - jeden se snaží pomocí komplikovaných podfuků dostat peníze od dětí v sousedství, druhý je přehnaně čistotný génius, a jak už to tak bývá, třetí je silný ve svalech, ale slabý v šedé kůře mozkové. Tenhle seriál staví na naprosto bizarních situacích, do kterých se tito tři smolaři dokážou dostat až se zarážející pravidelností. Kvalita jejich příhod je solidně nadprůměrná, ale to, co v tomto případě vystřeluje kvalitu do výšin, jsou naprosto kouzelně prosté a zcestné komentáře nejhloupějšího ze tří přátel, Eda. Tomu všemu napomáhá naprosto perfektně zvládnutý výběr dabérů, mezi nimiž vyčnívá právě opět ten pro Edovu postavu.

Samuraj Jack (2001) (seriál)

Rozhodně velmi zajímavý seriálový pokus. Sice je obsažen i humor, ale v principu jde o vážně míněný seriál, inspirovaný očividně anime, kdy se samuraj snaží dostat z budoucnosti, kam ho vrhlo kouzlo hlavního záporáka, který je v budoucnosti vládcem Země. Mimochodem, právě záporák je zde úžasný, "tvaroměnič" (nevím, jak bych jinak přeložil shapeshifter) Aku, megalomanský až za hrob a vizuálně inspirován japonskými draky a démony. Variabilita dílů je vynikající, skoro každý se odehrává jinde. Je tu i několik vedlejších charakterů, ale v podstatě jde o one-samurai-show.

Cramp Twins, The (2001) (seriál)

Velice rozporuplná kvalita jednotlivých dílů. Premisa je klišé - dvojčata, jedno hodný šprt, jedno zlý sígr, věčně se nesnesou. Poměrně zábavné vedlejší charaktery, na druhou stranu absentuje nějaký výraznější humor.

Life and Times of Juniper Lee, The (2005) (seriál)

Pěkkný, zábavný seriál o mladé dívce, která umí vidět nadpřirozené bytosti a tudíž s nimi i bojovat. Cartoon Network sice skýtá i lepší seriály, ale tento by neměl zůstat v jejich stínu.

Sonic X (2003) (seriál)

Reakce na tento seriál jsou zde, kulantně řečeno, negativní. Ačkoli ani já mu nepřiřknu bůhvíjak vysoké hodnocení, musím ho soukromě ohodnotit jako "koukatelný". Takřka nulově propracovaný příběh a odporně přeslazené kladné charaktery jsou vyvážení solidním záporákem, doktorem Eggmanem. On sám ale samozřejmě seriál neutáhne, ale naštěstí uzavřená dějová linie poskytne i epické (v rámci dětských seriálů) vyvrcholení.

W.I.T.C.H. (2004) (seriál)

Seriál, který byl zpopularizován oblibou u mladých dívek a tunou merchandizingu? Připouštím, přistupoval jsem k němu s předsudky. Výsledek předčil má očekávání, ačkoli o žádné veledílo se nejedná. Je tu lehce romantická zápletka, nádech osvěžujícího humoru a správně zlotřilí padouši. Některé seriály by si sice úspěch zasloužily více, ale budiž, W.I.T.C.H. na tom není nijak zle.