obitus

Re-Animator

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 2.9.2018  11:46

V kontextu českého dokumentu vyjímečné dílo, a to ani ne tak svým zpracováním (mluvící hlavy prokládané ukázkami filmů), jako obsahem. Asi vůbec první celovečerní dokument, zcela věnovaný eurohorroru, konkrétně té nejvýraznější české stopě, jaká byla do jihoevropské horororvé kinematografie udělána. Zora Ulla Keslerová má na co vzpomínat a dělá to s chutí, kterou ocení především znalí fandové. Pokud vám jsou jména filmů, které vidíte v její filmografii, známá, její vyprávění, doplněné o zasvěcené komentáře Martina Jirouška, si užijete. V opačném případě jí dejte šanci, aby vám otevřela dveře k tomu nejlepšímu, co bylo kdy natočeno.

• 28.7.2018  14:24

Cabal říkal za **.

• 26.7.2018  23:24
    Trampoty pana Humbla (TV film) (1997)

Je důležité dát průměrnému dílu nový rozměr. Nemáš zač. Mirku.

• 4.10.2016  23:44

Film je samozřejmě špatný, laciný a v mnoha, mnoha ohledech nepovedený. Ale už není šance, že by mi kdy něco tak silně zahrálo na strunu nostalgie. Natočeno pro nějakých tisíc lidí na celé planetě, jsem šťastný, že jsem mezi nimi.

• 23.9.2015  23:12

• 31.7.2015  15:31

Druhé housle.

• 9.2.2015  00:41
    Eskort (2014)

Roman Kroufek: Taková anekdotka útočící na hodně nízké pudy. Rozhodne funkcni, bavili jsme se, ale nejsme nestranni. Škoda, ze člověk nevidí víc do mytologie. Roman Vojkůvka: hezky jsi to napsal, muzes to dat na csfd

• 16.2.2014  10:13
    Masožravý obraz (amatérský film) (2013)

Horror.

• 29.9.2013  23:17
    Hostitel (2013)

Lidstvo během své krátké existence vyprodukovalo hodně ošklivých věcí. Komunismus, Adolfa Hitlera, AIDS, hrachovou kaši, Renée Zellweger. The Host je v jejich týmu kapitánem.

• 7.9.2013  16:56

Mrknul jeho dvojník.

• 11.8.2013  23:22
    Důvěrnosti (2007)

Libanonka s obřím klitorisem klátí vše, co se kolem ní jen mihne. Mno.

• 26.7.2013  17:45
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Now I really hate sharks too.

• 16.2.2013  18:25

Tohle si nejlepší Kingova povídka nezasloužila.

• 4.7.2012  21:49
    Variola vera (1981)

Zhruba v době, kdy u nás Harapesovi operovali dceru ve dni pro jeho lásku, pojali balkánští filmaři nemocniční drama zcela jinak. Místo dlouhých uslzených pohledů skze okno zalité deštěm nechali bělěhradskou nemocnici zamořit virem pravých neštovic a její obyvatele chcípat jak na běžícím pásu. Nebáli se při tom oscilovat mezi pravým eurohorrorem (první pacient a sklepní scéna jak z raného Matteie) a drsně reálným thrillerem, kterému by mohly filmy jako Smrtící epidemie sakra závidět. Mimochodem i po stránce masek, těla v poslední fázi onemocnění jsou prostě nádherná (další plus proti Harapesovi).

• 1.7.2012  23:18
    Brak (2002)

Nejlepší český porevoluční film.

• 27.6.2012  15:27
    T.T. Sindrom (2002)

Jugoslávská (srbská) odpověď na....vlastně na nic. Horrorů o prokletých záchodech mnoho není a balkánští fandové se tak vydali na poměrně neprobádanou půdu. Evidentně si k tomu zapomněli vybrat z kasičky úspory a museli improvizovat jak s lokacemi (hajzl a předhajzlí), tak s obsazením (i když podle znalců jde o známé srbské herce). V zásadě to ale nevadí, protože se jim podařilo místy vykouzlit opravdu povedenou atmosféru, ze které sálá nadšení pro věc. Poté jsou tu ale jiné okamžiky, ve kterých film úpěnlivě prosí své tvůrce o zkrácení. Bohužel, kluci srbští mu nevyhověli. Kdyby se k radikálnímu zkrácení odhodlali, mohla to být báječně šílená úchylnost s povedeným gore a bezdomovcem Merlinem jako bonusem. A i ten Fulci tam občas vykoukne...

• 9.6.2012  11:18
    Neusínej 2 (2012)

Od horrorového kraťasu očekávám především dobré vypointování a plynulý tah na bránu bez zbytečných prostojů a zaváhání. Neusínej 2 toto splňuje na jedničku. Navíc se mu daří během dvou, tří minut vybudovat atmosféru, která diváka k příběhu spolehlivě připoutá. A to vše bez chtěného i nechtěného humoru, který většina tvůrců u takového formátu používá jako berličku k zamaskování viditelných nedostatků. V tomto případě není co maskovat, spokojeni by měli být i ti všichni, kteří kritizovali první díl (filmy na sebe dějově nenavazují). Po stránce technické jde záležitost bezchybnou, s tím, že na své si přijdou hlavně milovníci Vojkůvkových fulci-like záběrů. Ale to, že jsou nezávislé snímky společnosti Scumfilms technicky vytříbené, na to už jsme si snad zvykli. Stejně jako na stoupající úroveň hereckých výkonů. Tady, podobně jako v Total Detox, musím vyzdvihnout především Františka Strnada, který je ve své roli naprosto dokonalý. Tehle borec by si zasloužil velký film, ve kterém by pozabíjel dostatečně adekvátní počet lidí (třeba filmových kritiků?), ideálně pod taktovkou režiséra Vojkůvky. Ačkoli jde o, slovy režiséra: "takovou blbinu", pokládám ji za dokonalou horrorovou zábavu a bez jedinéhozaváhání ji doporučuji všem fandům žánru.

• 3.6.2012  14:19

Bizarní road movie, ve které polda honí v postapokalyptickém světě vraha, přičemž se musí vypořádávat se zombie a dalšími potvorami. Příběh jako takový absentuje, jde spíš o slepenec jednotlivých scén, u kterého hodně záleží na divákově náladě a vkusu, protože rozhodně nejde o standardní béčko, ačkoli rozpočet by tomu nasvědčoval. Autoři jsou šikovní, kamera více než povedená a obsazení, až na hlavního divného hrdinu, pěkné. Jen ten tlak na pilu, který se divákovi stále snaží vnutit fakt, že se kouká na sofistikované umění je někdy příliš velký. Nicméně hodnotím spíše pozitivně.

• 31.1.2012  20:32
    Šest prstů v Zeleném (amatérský film) (2012)

Snažit se v Česku v amatérských podmínkách o poctu giallu, to zavání pořádným průserem. Ale tvůrci Šesti prstů v Zeleném nástrahami prokličkovali se ctí. Je dobře, že režisér netlačil za každou cenu na pilu a ve správných momentech příběh odlehčil (doufám, že to bylo záměrné :). Když už jsme u příběhu, nejenže má v Šesti prstech hlavu a patu, ale je dokonce natolik zajímavý, že dovolí divákovi zapomenout na herecké výkony, klasický to neduh amatérských filmů. Dalším velkým (minimálně pro mne největším) kladem je hudební doprovod, který evokuje ty nejlepší klasické pecky. Kamera se snaží, velká škoda, že si tvůrci nepohráli s filtry a nedodali celku více filmový look, který by giallu určitě slušel. Zamrzela místy přílišná skratkovitost příběhu, kdy postavy fakt, že jim umřel kamarád a jeho přítelkyně odbudou jednou větou. Mně, coby severočechovi, navíc nejde přes uši to šílené nářečí. Člověk má pocit, že všichni horroroví režiséři dneška žijí na severní Moravě. Nicméně jsem spokojený.

• 19.1.2012  21:42

Carpimu to samozřejmě nesahá ani po stín culíku na patách ošoupaných tenisek, ale v rámci současných horrorů jde o vysoký nadprůměr. Autoři dokazují, že mají původní Věc nakoukanou a moc rádi ji citují, aby toto dohnali k vrcholu v naprosto geniálních závěrečných titulcích, za které jim ve stoje tleskám. K samotnému příběhu a jeho zpracování mám samozřejmě haldu připomínek, od zbytečné (ale krásné) ženské v titulní roli, přes stejně zbytečné finále v talíři až po triky, které by v souboji s těmi z osmdesátek dostali KO v prvním kole. Přesto jde o dobrou podívanou, která mimochodem odpoví na nejzásadnější otázku Carpiho originálu.

• 19.1.2012  21:33
    Noc hrůzy (2011)

Fright Night z roku 2011 je natolik špatným filmem, že ho ani nemusím srovnávat se skvělou předlohou z osmdesátých let, abych mu dal nulové hodnocení. Stačí jen vesele zvracet nad emo dětmi, které se potácí nepříběhem aby se nakonec poprali s upírem, jehož jediným charakterovým rysem je, že se umí brutálně zakousnout do jablka. Brrrr.

• 19.1.2012  21:25

Máloktetá moderní horrorová série se vyčerpala tak, jako právě Nezvratné osudy. Velká nehoda, Tony Todd, pět "nečekaných" úmrtí a titulky. A pořád dokola. Bohužel, tentokrát stojí za podívanou jen standardně vypilovaný úvodní pohled do budoucnosti. Následující úmrtí hraničí s parodií na první díly, stejně jako herecké výkony hlavních protagonistů. Další díly už prosím ne, bolí to.

• 19.1.2012  21:19

Brian Yuzna vstupuje do relativně zajeté série s razancí ožralého řidiče buldozeru, jehož pracovní nástroj nenechá kámen na kameni a servíruje nám hnus, deformace, sliz a hnusné hmyzáky s podobnou elegancí jako v Society. Příběh samotný je poměrně vyčpělý, ale Yuznův nezaměnitelný styl mu dodává kouzlo, kterému vyznavači nemohou odolat. Stejně jako při rozbourání série Return of the Living Dead, i tentokrát se najde mnoho brblajících diváků. Kéž by po zbytek života zvraceli obří housenky.

• 19.1.2012  21:07
    Dům snů (2011)

Až na posledních patnáct minut povedený film, který potěší jak příběhem, tak zpracováním a slušnými herci (poprvé mi nevadil ani Daniel Craig). Bohužel, úplý závěr vymyslel scénárista ve slabší chvilce a celý film tak shodil opravdu nudným vyvrcholením.

• 14.1.2012  21:40

Tři hvězdy nakonec dávám vlastně jen kvůli slušnému technickému provedení. Je zvláštní, že zrovna já nebyl osloven oldschoolovým pojetím (stejně jako v režisérově minulém filmu), ale pouhé stylistické cvičení s několika lekačkami a bez příběhu mi prostě nestačí. Nejlepší je na filmu nakonec plakát.

• 9.1.2012  21:37
    Pytel kostí (TV film) (2011)

Sterilnější než čerstvě vybalená injekční stříkačka a stejně tak nápadité. Jde o příběh spisovatele, jehož žena políbí rozjetý autobus a on (ten spisovatel, ne autobus) se pak vydává do manželčina letního sídla, aby tu pátral po pradávném prokletí, blablabla. Z příběhu na každém rohu vykukuje King, což by vlastně ani nevadilo, vždyť formát televizní minisérie mu sluší. Co však vadí je, že ze zpracování je na hony cítit Garrisova nezajímavá režie. Dokud bude Kinga pro televizi adaptovat on, slušné podívané se zřejmě nedočkáme.

• 9.1.2012  21:21
    Rubber (2010)

Asi by pro mě bylo nejjednodušší pózersky Rubber odstřelit jako podívanou pro intelektuální festivalovou elitu, která zneužívá klasické (vybuchující hlavy a zviřátka) a méně klasické (vraždící pneumatika) horrorové propriety. Ne, že by snad tenhle film horror neznásilňoval, ale dělá to dostatečně zajímavě a zábavně, že nakonec i člověk jako já se baví ze zcela jiných důvodů, než jsou ony vybuchující zviřátka. Nic proti nim, samozřejmě, bez nich by to nešlo

• 9.1.2012  21:11
    The Tunnel (2011)

Úvod je opravdu tragickej a měl jsem co dělat, abych Tunnel nevypnul. Poté se naštěstí začne pracovat s nahrávkami a nastupuje standardní strašení vycházející z toho, že někdo stojí ve tmě těsně za vámi, ale vy to zjistíte až po pár minutách, když si prohlédnete nahrávku z kamery vašeho kamaráda. Však už jsme to viděli mnohokrát. Bubu scény se tvůrcům docela povedly, ale oni to preventivně zabili faktem, že od začátku víme kdo přežije. Což je v horroru poměrně odvážná strategie.

• 7.1.2012  23:44

Prakticky ve všech směrech průměrný slasher, který v sobě má slušnou dávku atmosféry začátku osmdesátých let, kdy se podobné filmy točily jako na běžícím pásu. Partička studentů tráví čas v prázdné vysokoškolské koleji spolu s vyšinutým vrahounem, tolik celý příběh, který není zrovna příkladem originality. The Dorm tha Dripped Blood ničím nevybočujel ze zaběhnutých schémat, spíše nudí nenápaditým zabijákem. Gore je lehce nadstandardní, triky odpovídají možnostem a neuráží, vyloženě kladně musím hodnotit samotný závěr, takových tehdy moc nebylo.

• 7.1.2012  23:43

Rozmáchlé přelety nad skotskou přírodou jsou sice úchvatné, ale zbytek filmu jim bohužel nesahá ani ke kotníkům. Pořád máte pocit, že vše, co se děje na obrazovce by šlo udělat anebo alespoň říci lépe. Takhle postavy pobíhají po lesích, chovají se zcela nelogicky a pronáší věty, které jako by vypadly z mých rychlopovídek. Do toho všeho Karel Roden, který je sice standardně cool, ale vypadá, jako by chtěl mít natáčení co nejrychleji za sebou. A ten závěr. Brr. Technicky perfektní, ale příběh a scénář na hovno.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20