obitus

12 opic (1995)

Nejlepsi film.

• 11.6.2005  20:14
    13 Ghosts (1960)

Nesdilim vetsinovy nazor, ze stare horrory jsou ve velke mire pouze usmevne, v horsim pripade smesne. Na me casto pusobi opravdu silou a dokazu si je vychutnat. Bohuzel u 13 Ghosts to proste nejde. Hodne mi pripominali House on Haunted Hill, ale tam byl alespon fenomenalni Price, kdezto tady jsou jen hrozive toporni herci. Oni take hraji hodne nudne a sablonovite postavy, takze, az na jednu vyjimku, vpodstate neni co predvadet. Skoda no, dost jsem se tesil a asi bych si to pred 45 lety v kine, s nasazenymi "Illusion-O" brylemi uzil mnohem vic. Takhle nezbyva nez konstatovat, ze remake je lepsi originalu.

• 2.8.2010  22:36

Klasicke neduhy levnějších a hůře obsazených pokračování se daly očekávat, ale pořád je to místy slušná sranda, která jako by z oka vypadla umírněnějším kouskům od Tromy. Extra potlesk pro talentovanou Christu Campbell, její nadání je nepřehlédnutelné.

• 30.11.2007  20:04

Nejlepší upířina posledních více než deseti let se nevyznačuje sofistikovaným scénářem (ostatně stejně jako komiks), ale takřka dokonalou atmosférou zimy a smrti. Až na pár nepodařených digitálních zabití je technicky vynikající a třešničkou na dortu jsou povedení upíři v čele s charismatickým Marlowem. Pecka. Více: http://blog.obitus.cz/2007/11/30-days-of-night.html

• 5.10.2010  21:48

Ben Ketai mi dluží hodinu a půl života, protože jediné, co bylo na téhle laciné parodii na Blade zajímavé, byly ty dva opakující se záběry z jedničky.

• 25.12.2005  22:43

Klasickej priklad soucasne ackove horrorove produkce. Remake, ktery vyhazuje prakticky vse co je na originalu dobreho a strasidelneho a nahrazuje to zbytecnymi triky, nepresvedcivymi herci a lacinymi lekackami. Proste v jedny rade s prumernymi az srackoidnimi kusy jako je novej Dawn of the Dead nebo TCM. Netreba vic dodavat, ruce pryc, ponechat nezkusenym teenagerum.

• 26.2.2005  21:46
    999-9999 (2002)

Zajimavy slasher ala Final Destination, lehce riznuty typickou HK komedii. Na tento druh humoru uz jsem si zvyknul a jeho pritomnost mne nevadi. Daleko vic od slasheru ocekavam prijemne krvave a origianlni vrazdy a ty nastesti nechybi. Nenudil jsem se.

• 13.7.2005  02:24

Slasher z osmdesatych let, ktery skoro nicim nevybocuje z rady jemu podobnych kousku. Tech se v te dobe tocilo opravdu mnoho a neni divu, ze Edge of the Axe mezi nimi lehce zapadl. Za zminku stoji nestandardni chovani zabijaka v nekterych scenach (sviti si baterkou, zrychluje.. ) a rozhodne povedene finale, ktere dokaze prijemne prekvapit. Trestuhodna absence nahoty je castecne vyvazena dobrou praci se sekerou, ale i presto celkem zamrzi. Rozhodne nic co bych musel videt dvakrat, ale nijak extremne jsem se nenudil.

• 8.12.2009  20:22
    Albino Farm (2009)

Přiznám se, že už příliš nevím, o čem to bylo a asi bych při policejní identifikaci nebyl schopen rozpoznat jednotlivé protagonisty, ale jedno vím jistě. Nebavil jsem se. Vůbec. Sbírka nesympatických herců ve skrz naskrz podprůměrném příběhu se vaši pozornost nezaslouží.

• 23.7.2009  22:18

Australské filmy konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let (například Next of Kin, Thirst) se vyznačují zvláštní a zajímavou atmosférou a také neschopností dosáhnout na nejvyšší kvalitativní příčky. Nepochopte mne špatně, ony jsou zajímavé a stojí za zkouknutí, ale při jejich sledování si budete stále říkat, že tomu něco chybí. A právě takový je i příběh Alison a jejích devatenáctých narozenin. V zásadě jde o klasický satanistický horror s pomalým dějem a solidní atmosférou, který by neměl utéct především milovníkům satana či klokanů.

• 30.10.2011  10:43
    Amer (2009)

Snímek, který odděluje fanoušky gialla od obyčejných diváků.

• 13.8.2006  16:54

Po druhém zhlédnutí musím jít s hodnocením o hvězdu výše. Ve světle současné uberbrutální a remakovité produkce působí tahle stylová a velmi atmosférická duchařina jako zjevení. Navíc ji podporují vynikající herci v čele s veteránem Sutherlandem a hodně depresivní pointa.

• 11.11.2005  22:52

Hodne zabavna variace na vlkodlaci filmy. John Landis v sobe nezapre velkeho znalce a fanouska horroru. Skoda ze se mu nepodarilo svuj scenar z roku 1969 zrealizovat uz v sedmdesatych letech. Poplatnost osmdesatkam je z Vlkodlaka citit hodne a i kdyz je to legrace, precijen bych radeji cisty horror. Protoze pasaze nahanejici strach, pripadne znechucujici jsou udelane uzasne, v cele s oskarovou scenou premeny, stvorenou dalsim velkym fandou - Rickem Barkerem. Vpodstate povinnost.

• 11.11.2005  23:01

Spise nez pokracovani jde o variaci na pribeh Americkeho vlkodlaka v Londyne. Bohuzel jsme o 16 let dal, takze horror prakticky ustupuje a zustava skoro jen komedie, byt misty hodne cerna. Jestlize puvodni film mel uzasne triky tak parizsky vlkodlak je digitalni a to tak ze hnusne. Sice je to porad sranda, ale bohuzel jen sranda.

• 21.5.2005  22:52

Třetí Amityville, tentokrát od Richarda Fleischera, znamená pořádný kvalitativní sešup, ale pořád ještě jde o slušný horror. 3D poplatné době dnes moc nepobaví, ale rozhodně to není nic, co by sralo a herecké výkony, především postav v hlavních rolích, jsou fajn. V porovnání s následujícími díly ještě dobrá podívaná.

• 23.7.2009  22:11

"Už bylo na čase", aby se série znovu chopil někdo alespoň trošku šikovný. A Tony Randel šikula rozhodně je. I když samozřejmně nedosáhl druhému Hellraiseru ani po rozřezané kotníky v černé kůži, přecijen v rámci Amityvillské sérii patří tenhle díl k těm lepším. Zlo se ze slavného baráku odstěhovalo tentokráte ve formě hodin a tak je čas na nějaké ty hrátky s časem. Celkem slušné.

• 23.9.2004  09:35

Vynikající horror o posedlosti a strašidelném domě, který dějově předchází slavné Hrůze v Amityville. Damiano Damiany je zručný řemeslník, který ví, jak diváka vystrašit a nebojí se jít až na samotnou hranici (incestní nádech). Bohužel, vymátačský dojezd mi přišel jako trochu zbytečná koule na noze, která táhne předchozí hodinu děje trochu ke dnu. Celkově nedosahuje dvojka decentní vytříběnosti jedničky, ale s přehledem strká do kapsy všechny další díly.

• 23.7.2009  22:13

Když už nic, tak je poslední díl alespoň sranda plná masek a triků. I tak ale tenhle kousek potvrzuje fakt, že Amityville je jednou z nejméně zajímavých a zábavných sérií a je fakt s podivem, že se dočkala tolika nesmyslných dílů. První dva, možná tři díly ano, ale zbytek rozhodně nebrat!

• 23.7.2009  22:11

Na celém filmu jsou zajímavé pouze dvě veci. Jednak to se sérií Amityville má společného jen stejnojmenné městečko (ne že by to nějak výrazně vadilo) a pak fakt, že se tu a tam mihne nějaký ten Čech. Jinak je to ptákovinka na n-tou. I když coby kuriozita, proč ne.

• 23.7.2009  22:12

Nová generace přišla skrz zrcadlo a přinesla jen nudu a stokrát omletý příběh. Jestliže některé krátké pasáže fungují, jako celek je to příliš hloupé na to, aby to bylo alespoň minimálně zajímavé. Co příjde dál? Hřeben?

• 23.7.2009  21:40
    Anakonda (2008)

Zrůdnost, které ale jen kapka zbývá k tomu aby se stala hodně zábavnou, bohužel, kapka kurevsky podstatná. Příběh je o ničem, triky jsou na úrovni mateřské školy a herci zoufalí. Přesto to místy vypadá, že se budete dobře bavit, třeba když sejmou autem tu maminu, nebo když had konečně začne zabíjet. Bohužel, jen vypadá. Bavit se nakonec nezačnete. To vám garantuju.

• 18.11.2005  21:29

"Vecne druhy" Amicus pravem avizuje Petera Cushinga jako hlavni hvezdu tohoto maleho horroru a to i presto, ze on sam se objevuje az nekdy v pulce filmu. Dej se rozjizdi od prvnich minut, ale predvadi, na ducharinu v roce 1973, dost slabe kousky, vetsinou sestavajici z ruzne pobihajici ruky bez tela. Navic je to cele zmatene, vecne se tam prochazi chlapek se skvrnou na obliceji, obcas nekdo umre.... Nastesti s postupem casu se zacina vse vysvetlovat a celkove vyzneni je lepsi a lepsi, pricemz "duvod" straseni je pomerne odporne podany, hlavne diky hnusnemu Herbertu Lomovi. Pohodovy nadstandard na hnusna podzimni odpoledne.

• 25.12.2007  13:14
    Antropofág (1980)

Geniální příklad atmosférického eurohorroru. Je tu prakticky vše, co tahle specifická odnož žánru fanouškům nabízí a proč ji někteří mají tak rádi. Brutalita, dlouhé záběry, detaily, netradiční hudba a především úchvatná atmosféra. Krvavou třešničku na dortu z lidských plodů pak je scénárista George Eastman v zásadní a životní roli kanibala. Zdejší nízké hodnocení chápu, ale tak nějak je mi líto lidí, co si nejsou schopni něco tak nádherně atmosférického užít. D'Amato jede!

• 7.3.2009  21:04
    Aparecidos (2007)

Je težké psát o Aparecidos a neprozradit nic z komplikovaného děje. Snad jen naznačím, že ve filmu sledujeme sourozeneckou dvojici, která se pokouší zamezit brutálnímu zločinu, který se udál před dvaceti lety. Takže vlastně skoro časovka, i když hodně netradiční. Zpracování je vynikající, především herci (samozřejmě neznámí) fungují dokonale a oporou jim v tom je nejen sofistikovaný příběh, ale i režisér, který vytvořil parádní atmosféru. Jen to možná mohlo být lehce kratší.

• 13.4.2008  01:57

Anglický název evokuje příbuznost s tolik populárními trashovitými gorefesty (nic proti nim), ale nenechte se mýlit, Margheriti byl umělec a Apocalypse domani to jen dokazuje. Příběh válečných veteránů, kteří si z Vietnamu přivezli kromě traumatu ještě vir kanibalismu staví především na vynikajících hercích (Giovanni Lombardo Radice se přibližuje svému dokonalému výkonu z Cannibal Ferox) a zručné režii. Ta stvořila magický film, který ale bude pro řadu diváků příliš utahaný a nudný. Opak je pravdou, Apocalypse domani je krásný příklad eurohorroru se všemi jeho slabými i silnými stránkami. Těch druhých (například ještě hudba a až fulciovské detaily) je naštěstí mnohem víc.

• 4.1.2008  23:04

Argento se svezl na popularitě Masters of Horror a po sedmadvaceti letech dokončil svou trilogii o Matkách - čarodějnicích. Samozřejmě nepřišel s novou verzí Inferna nebo Suspirie, ale v rámci svých dnešních možností natočil brutální atmosférický horror, který s přehledem válcuje většinu současné horrorové produkce. Více: http://blog.obitus.cz/2008/01/la-terza-madre.html

• 29.1.2011  01:33

Zbytečný jak extra vroubkovaný kondom v klášteře. Let Me In si od svého předchůdce (a zprostředkovaně od knihy) bere jasně danou dějovou linku, ale vše ostatní, co dělalo ze švédského originálu nadpozemský horror nějak zapomíná. Hlavní dětští představitelé jsou děsní, chemie mezi nimi věškerá žádná, americká produkce tlačí na pilu do brutality (velmi zbytečně a nevkusně), ale nahé dospělé "dítě" je tabu. Triky dávají vzpomenout běhání po stromech v Twilight a celé je to nějaké takové nepropojené, nefunkční....no prostě akorát tak k nasrání. BTW výroční Fangoria 300 má v sobě dvoustránkovou reklamu, ve které Stephen King o tomto paskvilu tvrdí, že je to nejlepší americký horror za posledních 20 let. To může znamenat jen dvě věci. Buď američani dvacet let nenatočili alespoň průměrný horror. Anebo začal Stephen zase chlastat první ligu.

• 13.12.2008  00:24

Fascinující příbeh z dětského světa, který je mnohdy nelítostnější a temnější než ten náš. Nezvracel jsem.

• 5.11.2004  18:11

Jedna z legend porevolucniho videotrhu. Levny, ale pusobivy horror o tom, ze kazda ta rodina ma nejakeho toho kostlivce ve skrini. Film sazi predevsim na dusivou letni atmosferu, k cemuz mu dopomaha prostredi opustene pomerancovnikove farmy a pusobiva kamera. Herecky jde o klasicky standard becek osmdesatych let, jen Len Lesser v roli dedecka vyrazne cni nad ostatni. Pred deseti lety jsem se bal, dnes jsem se skvele bavil.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20