Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Sci-Fi

Recenze (599)

plakát

Zora Ulla Keslerová: česká královna exploatačního filmu (2018) 

V kontextu českého dokumentu vyjímečné dílo, a to ani ne tak svým zpracováním (mluvící hlavy prokládané ukázkami filmů), jako obsahem. Asi vůbec první celovečerní dokument, zcela věnovaný eurohorroru, konkrétně té nejvýraznější české stopě, jaká byla do jihoevropské horororvé kinematografie udělána. Zora Ulla Keslerová má na co vzpomínat a dělá to s chutí, kterou ocení především znalí fandové. Pokud vám jsou jména filmů, které vidíte v její filmografii, známá, její vyprávění, doplněné o zasvěcené komentáře Martina Jirouška, si užijete. V opačném případě jí dejte šanci, aby vám otevřela dveře k tomu nejlepšímu, co bylo kdy natočeno.

plakát

Trampoty pana Humbla (1997) (TV film) 

Je důležité dát průměrnému dílu nový rozměr. Nemáš zač. Mirku.

plakát

Phantasm V: Ravager (2016) 

Film je samozřejmě špatný, laciný a v mnoha, mnoha ohledech nepovedený. Ale už není šance, že by mi kdy něco tak silně zahrálo na strunu nostalgie. Natočeno pro nějakých tisíc lidí na celé planetě, jsem šťastný, že jsem mezi nimi.

plakát

Eskort (2014) 

Roman Kroufek: Taková anekdotka útočící na hodně nízké pudy. Rozhodne funkcni, bavili jsme se, ale nejsme nestranni. Škoda, ze člověk nevidí víc do mytologie. Roman Vojkůvka: hezky jsi to napsal, muzes to dat na csfd

plakát

Hostitel (2013) odpad!

Lidstvo během své krátké existence vyprodukovalo hodně ošklivých věcí. Komunismus, Adolfa Hitlera, AIDS, hrachovou kaši, Renée Zellweger. The Host je v jejich týmu kapitánem.