Linsang

Linsang

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 3.8.2016  20:29
    Jetelín (TV seriál) (2016)

To jako vážně? Viděl vůbec někdo z vedení Primy tento seriál, než byl nasazen do vysílání? Pokud ano, byl zdrogovaný či opilý? Nebo se mu to snad opravdu líbilo? Něco tak neskutečně příšerného jsem ještě neviděla a je mi trapně za všechny účinkující. Největší odpad!!!!!!!

• 11.4.2015  15:41

Když už si jeden po šestém dílu myslí, že přepálenější akce nemůže být, naservíruje mu Wan gigamegaultra přepálenou sedmičku. A najednou se nekonečná rozjezdová dráha a létající Dom z minula zdají být vcelku realistické kousky. Pokud bude další díl, není mi moc jasné, kam se dá s tou destrukcí ještě zajít, zbývá snad už jen vesmír... Ale bavila jsem se skvěle, stačí vypnout mozek a jen se bavit. Samozřejmě to byla hořkosladká zábava vzhledem k všeobecně známé tragédii, tomu se člověk prostě při sledování neubránil. Závěrečné loučení s Paulem mě dostalo, smazal se rozdíl mezi filmem a realitou a bylo jasně viditelné, že v případě této série nejsou řeči o rodině jen řeči. Musela jsem odejít ještě za tmy během titulků, za vlhké oči jsem se styděla, ale jak vidím ze zdejších komentářů, nebyla jsem zdaleka sama. Doufám, že jsem odchodem nepropásla nějakou potitulkovou scénu, která by navnadila na další díl.

• 18.10.2014  10:21

Německá verze Zkažené úči v kombinaci s Modrým bleskem, kde pro změnu šlo kvůli schovanému lupu o proměnu v policajta. Bavila jsem se více než u obou zmíněných filmů, a to jednak kvůli sexy panu učiteli, na kterého se fakt hezky kouká a zejména kvůli občas opravdu nekorektnímu humoru a svérázným vyučovacím metodám hlavního hrdiny. Dějově předvídatelné a škoda toho příliš hollywoodského konce, ale jinak velmi příjemná zábava.

• 20.9.2014  23:04
    Fair Play (2014)

Po delší době se v kině objevil český film, který mě oslovil a donutil k zamyšlení. Jak bych se chovala na místě matky hlavní hrdinky? Ničila bych dceři zdraví, abych jí dopomohla k lepšímu životu za hranicemi? Jsem ráda, že podobná dilemata už v naší zemi nemusíme řešit. Minimálně tedy co se týče emigrace z totalitního režimu, o čistotě sportu si nedělám iluze. Silný film a velmi slušné herecké výkony.

• 20.9.2014  22:49
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Velmi příjemné překvapení. Některé díly sice dějově slabší, ale všechny postavy jsou skutečně lahůdkové a hláškují jak o život. Není mi moc jasné, čím si postava Sophie vysloužila takové ovace, kdykoliv se objeví na scéně, jelikož mi rozhodně nepřijde jako nejvíce vtipná postava. Že by u diváků zapracovala nostalgie po nejslavnější roli Jennifer Coolidge? Originální znění zde naprostou nutností, český dabing se u hlavních postav opravdu nepovedl a ubírá hrdinkám dost na jejich svérázu.

• 20.9.2014  22:39
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Historici se chytají za hlavu a já se báječně bavím. Skvělé obsazení, pěkná výprava (až na tu digitální Florencii a další města) a zejména v druhé sérii akční jízda, jak má být. Neřeším historické nepřesnosti a užívám si dobrodružství über geniálního Leonarda a čekám co zase vymyslí a jak se dostane z dalšího průšvihu. Pravda, řešení někdy přehnané, ale vždy zábavné.

• 16.3.2014  17:18

Já si to tedy užila snad víc než první třístovku. Každý druhý komentář tu zmiňuje malé charisma Stapletona a srovnává ho s Butlerem, ale mám pocit, že většině spíš vadí, že Themistokles prostě není taková namakaná korba a tak pěkně neřve před bitvou hrdinné slogany. Mě osobně bylo civilnější pojetí hlavního hrdiny příjemnější a myslím, že by byla trochu nuda koukat znovu na někoho, kdo by byl jen kopií Leonidase. Eva Green je sice ultimátní mrcha a ano, pánové, hrudník má super, ale na rozdíl od části zdejších uživatelů to nevidím jako jediný důvod, proč jít na tento film do kina. Za mě za plný počet a těším se na případné pokračování.

• 18.9.2013  10:17
    Elysium (2013)

Přečetla jsem si několik recenzí a začala se bát na film vůbec jít, ale v kině naštěstí nastalo příjemné překvapení. Vizuální stránka naprosto bez připomínek, trocha nelogičností se dala přehlédnout. Celou dobu jsem si říkala, kdy na nás scénáristi hodí to nejprofláknutější klišé, tedy, že malá holčička je Maxova dcera a tudíž zaručená motivace pro to, dostat se na Elysium. Docela mě překvapilo, že tomu tvůrci odolali, když vezmeme v potaz ten závěrečný slunný happyend. Jediné, co mi opravdu vadilo, byl žoldák Kruger, který mi neuvěřitelně lezl na nervy. Ani se mi nechtělo věřit, že je to ten samý herec, který tak exceloval v Districtu 9.

• 13.7.2013  23:24

Geniální soundtrack, megavtipná scéna s KKK a famózní Waltz. Ke konci se to již poněkud táhlo a stejně rázně, jako odešel ze scény sám pan režisér, se mělo zapracovat s nůžkami ve střižně. Toť ovšem má jediná výtka, bavila jsem se královsky. Quentine, máš to za pět...

• 11.7.2013  09:57

Přepálená stopáž, mega přepálená akce a Jack Sparrow na Divokém Západě. Toť mé hlavní dojmy z Osamělého jezdce. Jediný důvod vzniku tohoto filmu vidím v tom, že si Gore Verbinski a Johnny Depp chtěli zopakovat oboustranně přínosnou spolupráci z dob Pirátů z Karibiku a tak natočili tuhle její verzi na suchu. Jestli oba pánové počítali s tím, že diváci nadšeně a bez otázek přijmou jakýkoliv film, kde se populární Jack objeví, tak se minimálně u mě spletli. Za Johnnyho a jeho kopírování své nejpopulárnější role mi bylo až trapně. A kdoví, jestli nebylo trapně i jemu... Chápu, že to má být letní oddechovka, u které člověk žádnou hloubku nečeká, ale to neznamená, že se totálně rezignuje na veškerou logiku a v případě obou zběsilých scének s vlaky i na fyzikální zákony. Dvě hvězdy jedině za výpravu a sympatického Armie Hammera.

• 13.6.2013  13:10

Po předchozím díle, který mě opět naladil na vlnu Enterprise, se v kině dostavilo lehké zklamání. Akce sice vesměs velkolepá, ale občas jsem měla pocit, že mi J.J. Abrams předhazuje všechny efekty jen proto, aby zakryl absenci kvalitního scénáře. Překvapivě největší zklamání se dostavilo v podobě padoucha, což je pro mě docela šok, neboť od Benedicta Cumberbatche jsem zejména po shlédnutí ukázek čekala záporáka úplně jiného levelu. Celkově ovšem příjemný letní blockbuster, který nikoho nemůže urazit.

• 13.6.2013  11:24

Ano, Justin Lin poněkud přepálil akci a některé scény už jsou na pomezí sci-fi a u vážných hovorů o rodinných hodnotách bych chtěla přetočit děj dopředu, ale stejně je mi tahle partička s každým dalším filmem víc a víc sympatická. Oceňuju hlavně téměř úplný odklon od filozofie prvních dílů, kdy bylo hlavním účelem ukázat vytuněné káry a modelky v upnutých šatičkách, což mě jako ženské bylo totálně ukradené :-) Těším se na další díl s novým záporákem jak na druhé Vánoce...

• 19.5.2013  18:50

Vyprázdněný vizuál, který mě nechal naprosto chladnou k osudům všech zůčastněných a nepomohl tomu ani rádoby dramatický voiceover Tobeyho Maguirea. Buzz Luhrmann se snaží omračovat opulentní pastvou pro oči, která ovšem nedokáže zakrýt absenci jakýchkoliv hlubších emocí či pořádné interaktivity postav. To už se mi v kině dlouho nestalo, aby ve mě ani jedna postava nedokázala vzbudit sebemenší sympatii či alespoň zájem. Scéna v hotelu budiž čestnou výjimkou.

• 18.4.2013  15:59

Jeden by nevěřil, jak se v Hollywoodu dokáže plýtvat tamním hvězdným potenciálem. Obsazení filmu je jak příručka kdo je kdo ve filmovém průmyslu a přesto se z toho nepodařilo vymačkat víc než vlažnou zábavu do které mohli být obsazeni mnohem méně profláknutější herci. Výsledek by byl určitě méně nákladný a člověk by ani nebyl tak zklamaný, jelikož by neměl přehnaná očekávání.

• 15.4.2013  23:55
    Prometheus (2012)

Poměrně velké zklamání. Většinu filmu jsem se dost nudila a těch pár svižných scén to nevytáhne výš než na slabší průměr. Tady si prostě někdo vybral slabší chvilku...

• 22.12.2012  19:55

Nechápu, proč někdo vyčítá Jacksonovi a Shoreovi, že vykrádají sami sebe a používají v Hobitovi stejné scenérie a motivy. Jedná se přeci o návrat do stejného prostředí, jaké bylo před lety geniálně vytvořeno pro LOTRa a tehdy z toho valná většina nynějších kritiků padla na zadek. Čekal snad někdo, že Jackson vytvoří Středozemi kompletně nový look a Shore zahodí noty z LOTRa a složí od základů jinou hudbu? Já osobně jsem nadšená, že jsem se vrátila do tak známých míst a přiblble jsem se usmívala pokaždé, když se objevila důvěrně známá krajina nebo postava. Pravda je, že někdy to bylo opravdu velké déja vu - při scéně před Roklinkou, kde skřeti honili trpaslíky po skalnaté krajině, jsem jen čekala, za kterým kamenem vykoukne Aragorn s Legolasem... Hudba stejně geniálně dokreslující děj a absolutním hudebním vrcholem pro mě byl motiv u Thorinova útoku na Azoga v závěru filmu. Husina po celém těle. Jakožto nefanoušek 3D jsem viděla jen "plochou" verzi Hobita a nemůžu tak opěvovat úžasné digitální triky, ale o těch to pro mě stejně není. Nepotřebuju mít pocit, že mi v bitce balvany (případně skřeti) létají kolem sedačky, abych si film užila. Já to udělala i tak a jediné, co mě mrzí, je to, že si budu muset dva roky počkat, abych viděla finále.

• 21.11.2012  14:26

Předesílám, že nejsem zasněná teenagerka, tudíž ani primární cílová skupina, a toto se zákonitě na mém vnímání filmu odráží. Nad přeslazenými zamilovanými scénami jsem se trochu útrpně usmívala, ale to zejména proto, že v nich naplno vyniklo, jak ústřední herecké duo prostě neumí hrát. Na druhou stranu by v podobném filmu asi bylo "skutečné herectví" trochu nepatřičné. Hlavní požadavek na teenagerské hvězdy, tj. pohlednost, oba herci splňují, takže dejme tomu... Co se týče děje, spousta naprosto zbytečné vaty, která je tam nejspíš jen proto, aby ospravedlnila rozdělení knihy na dva filmy, aby mohli producenti vytáhnout z diváků peníze nadvakrát. Když už konečně nastala pořádná akce, tak jsme se za pár minut dozvěděli, že to vlastně byla celé jen vize možné budoucnosti. V tu chvíli se půlka kina zasmála a ta druhá to poměrně zhnuseně komentovala. Filmy jsem viděla všechny, ale poslední díly už víceméně jen ze setrvačnosti, kvalita šla podle mě dolů. Ale pokud šla dolů i kvalita knih, tak zase asi není tvůrcům moc co vyčítat...

• 7.11.2012  10:46
    Skyfall (2012)

Jakožto fanynka akčních filmů jsem z kina odcházela nadšená. Jakožto fanynka Bonda o něco méně. Potěšily scénky, kterými se série s Craigem vrací jakoby na začátek (Moneypenny, šéf M, který je muž...), a po jejich shlédnutí jsem si o to víc uvědomila, že mi chybí poetika, která před nástupem Craiga dělala Bonda Bondem. (Přesto je paradoxně Craigovo Casino Royale moje nejoblíbenější bondovka a ocenila jsem na ní hlavně syrovost a absenci absurdních technických hračiček, kterými se poslední díly s Brosnanem jen hemžily). Přiznejme si to, spoustu lidí na filmech lákalo také to, že je Bond lehce "mužské šovinistické prase", které klátí jednu krasavici za druhou a z atomového výbuchu vyjde v nepoškozeném obleku a jen si lehce upraví kravatu. Náznak podobné scénky ve Skyfall byl v kině zdrojem největšího pobavení a dává mi tímto za pravdu, že řadě lidí tato nadsázka chybí. Javier Bardem je luxusní záporák, který mě ve scénce s přivázaným Bondem málem přiměl předčasně se zbavit večeře. Takový slizoun se jen tak nevidí. Javier má tu smůlu, že už nikdy se na něj nebudu moc podívat bez toho, aniž bych viděla odbarveného šílence, který šmátrá Bondovi po kolenou. Potěšil také mladý Q, kluk jeden šikovný, jako by vypadl z TBBT. Naopak nový M Ralpha Fiennese je značně nevýrazný týpek, ale to byl nejspíš záměr...Shrnuto a podtrženo, nadupaná akční jízda s náznaky starých dobrých časů. Bohužel ale také s čím dál hůře vypadajícím Bondem. Kdo proboha vymyslel ten jeho look? Vyhublý, zarostlý a hlavně příšerně ostříhaný. Když se v úvodní scéně objevila jeho silueta s odstávajícíma ušima, měla jsem co dělat, abych se nesmála nahlas...

• 17.10.2012  09:43
    Ve stínu (2012)

Kdybych hodnotila jen vizuální stránku filmu, bylo by to za jasných 5 hvězd, retro atmosféra dokonalá a výprava mě totálně vtáhla do 50. let. Musím však něco ubrat za poměrně zdlouhavé tempo a také za děj jako takový. Nebylo mi moc jasné angažmá Zenkeho. To v celém Německu nenašli jediného policajta, který by se dal pro jejich cíle použít? To museli jet až do gulagu na Sibiř, aby tam přinutili Zenkeho ke spolupráci slibem, že uvidí rodinu? Nebo už byl mezitím z té Sibiře zpátky v Německu a působil jako policajt? A kdo za tím vším vlastně stál? Byla to sólovka STB? Podle scény, kdy se v kanceláři Haklova šéfa vyjeví viník, a sovětský soudruh na to reaguje značně podrážděně, to tak vypadalo. Ale, že by si STB troufla něco takového udělat bez svolení Velkého bratra z Kremlu? Nebo jen soudruh hrál divadlo před Haklem? Ale proč, v této chvíli bylo jasné, že to má Hakl spočítané a už o případném angažmá sovětů nikomu neřekne. Zkrátka, buď jsem v kině občas usnula a neviděla nějaké zásadní scény, nebo to tam opravdu vysvětlené nebylo.

• 2.10.2012  16:34
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

V rámci zdejší televizní bídy nadprůměrný kousek, ale jako u předchozí Strachovy záhadotrilogie mám i zde velký problém s jejím koncem. Tři díly je divák celkem napínavě lákán na něco co je pak koncem kompletně zazděno. Nepotřebuju polopatické vysvětlení co se za bránou vlastně skrývá a o čem všem to teda bylo, ale tohle mi přišlo hodně ošizené. Bodíky nahoru za sehranou ústřední trojici, ale chtělo by to do dalšího případu trochu zapracovat na Sumarovi a nedělat z něj takového notorika. Trošku přehnané...

• 27.8.2012  15:58
    Ztracený poklad Aztéků (TV film) (2008)

Jsem v pokušení dát tomuto filmu plný počet bodů, protože jsem se celou dobu naprosto královsky bavila. Problém je, že to asi nebylo záměrem tvůrců. Něco tak amatérského jsem už dlouho neviděla. Naprosto otřesné herecké výkony, proti kterým jsou ochotnická vystoupení na venkovských slavnostech výkony hodnými Oscara. Ještě větší kalibr jsou ovšem neskutečné scénky, kdy se hrdinové schovávají za kameny či tam různě pobíhají, aniž by byli spatřeni. O dalším dění ve vesnici Aztéků ani nemluvě... Tady je zkrátka špatně úplně všechno. Jediná hvězdička z nostalgie za mého velkého oblíbence Michaela Shankse, kterého se tímto zároveň ptám - Michaeli, proč?????????

• 19.7.2012  09:30

Já jsem nadšená, film se mi velmi trefil do nálady a bavila jsem se celou dobu. Mám ráda starou Británii, výprava přesná, příjemná hudba, bezchybný casting. Hugh Dancy je naprosto neodolatelný a božského Ruperta Everetta jsem poznala až po hodně dlouhé době. Skvělá dvojka, nevím, komu mám fandit víc :-) Oddechová komedie, která zaručeně zvedne náladu. PS: Jestlipak byla královna Viktorie s Jolly Molly spokojená? :-)

• 16.7.2012  16:04
    The Artist (2011)

Přiznám se, že jsem si nedovedla představit, že bych se dobrovolně dívala na černobílý film, kde se poprvé promluví až těsně před závěrečnýma titulkama. Prvních pár minut jsem s tím měla docela problém, ale pak mě poetika filmu strhla a já už jsem si jen užívala tu láskyplnou poctu filmařskému umění. Obdivuju herce za to, jak museli bez pomoci slov vyjádřit všechny emoce. Jean Dujardin je naprosto k sežrání, stejně jako půvabná Bérénice Bejo. O pejskovi ani nemluvě :-) Podruhé už na to asi nepůjdu, ale byl to velmi příjemný filmový večer.

• 16.7.2012  10:49

Velmi příjemné překvapení. Kdyby nebylo druhé půlky, ve které jsem se občas lehce nudila, bylo by to za plný počet. Rozjezd parádní, komediální linie filmu nemá chybu a klidně bych si s ní vystačila. Kristin Scott Thomas je dokonalá a její chaty s premiérem jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Romantická linka mě až tak nepřesvědčila, i když to mezi Ewanem a Emily slušně funguje. Celé to dění ohledně jejího zmizelého přítele si ale mohli odpustit. Celkem zbytečná vata... Celkově spokojenost, bavila jsem se chvílemi velmi hlasitě. Zásluhu na tom má především fakt, že já Brity prostě žeru :-)

• 26.6.2012  14:12
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Návykový seriál, který mě stihnul vtáhnout už během sledování zvráceně přitažlivých úvodních titulků. Rukopis Alana Balla se zkrátka nezapře. Postupně začaly scénáristům trochu docházet nápady a mě začalo docházet to, že forma občas přebíjí obsah. Jako každý správný závislák však nadále zůstávám přilepená k obrazovce a aplikuju si svoji pravidelnou dávku emocí.

• 31.5.2012  14:09

Čistokrevné béčko, kde mi kupodivu Nicolas Cage až tak nevadil. Slušná výprava s mým oblíbeným středověkým ušmudlaným lookem. Až do scény v klášteře, kde se objeví ďábel, jsem se slušně bavila. Za hlavního záporáka, z kterého tryskaly pixely horem dolem, jdou ovšem body dolů. Chtělo to trochu přisypat do kasičky s nápisem rozpočet. Celkově lepší průměr.

• 30.5.2012  09:45

Přes poněkud přepálenou stopáž jsem se v kině nenudila ani chvilku. Výpravný snímek se skvělými hereckými výkony a velmi zajímavým příběhem podle skutečných událostí. Chválit Madse Mikkelsena je nošením dříví do lesa, ten snad ani špatně zahrát neumí a charisma by mohl prodávat po kilech. Já jsem odcházela z kina nadšena, za plný počet.

• 24.5.2012  16:44
    Borgiové (TV seriál) (2011)

Upřímně řečeno jsem očekávala trochu víc intrik a nějakého toho rafinovaného násilí. Na to, jakou mají Borgiové pověst, se mi seriál zdá trochu krotký. Uvidíme, jestli se v druhé sérii trochu víc rozjede... Byla jsem také nachystána na herecký koncert Jeremyho Ironse, ale daleko víc jsem si nakonec užila jeho dětičky. Cesare Francoise Arnauda nemá chybu (navíc je to opravdu sexy chlápek) a z Lucrézie se postupně vyklubala pořádná mrška. Velmi slušná výprava, skvělé herecké výkony (bohužel ne u všech) a zajímavé vedlejší postavy (francouzský král, manžel Lucrézie, milenka Cesara...), to vše z tohoto seriálu činí pro mě velmi přitažlivou lekci z historie.

• 23.5.2012  09:34

Šmankote, co to bylo????? Po prvním dílu jsem si myslela, že už nás Marie Poledňáková přestane oblažovat svými výtvory, ale jako se vrací dobří holubi, tak se vrací i ona. První díl měl ještě aspoň nějaký děj, ale to, co se odehrává v díle druhém, je naprosté scénáristické zoufalství. Tady forma jasně přebíjí obsah. Film okatě staví na hezkých exteriérech Maroka a Staré Prahy a pěkném bytě hlavní hrdinky. To jsou jediné tři věci, které jsem na filmu ocenila. Poslední kladný bod zůstává Jiřímu Bartoškovi za jeho cynické komentáře. Celý film se točí kolem snahy hlavní dvojice urvat si pro sebe chvilku klidu, takže odjedou na dovolenou, což zákonitě vyústí v totální zmatek, který jsme nuceni následně sledovat. Nemám ráda, když je humor stavěný pouze na chaosu, běhání, řvaní a dalších podobných věcech. Zápletka s únosem je dost přitažená za vlasy a u scénky, kdy únosci vniknou do hotelu a nahánějí tam hrdiny, jsem nestačila kroutit hlavou. Proč čtyři lidé složitě utíkají před dvěma únosci, kteří jsou navíc evidentně totálně neschopní? No, chápu, že jinak by to zřejmě nebyla "sranda". Suma sumárum, naprosto zbytečný film, jehož rozpočet se mohl věnovat na bohulibější účely. Nejděsivější na tom všem pro mě je, že lidé se v kině opravdu bavili. A neomylně na těch nejtrapnějších místech filmu. Opravdu nevím, co je tak vtipného na oblíbené větě o bílém tesákovi... Po skončení filmu dokonce někteří lidé začali tleskat. Bylo mi docela smutno...

• 15.5.2012  16:27

Oceňuju krásnou výpravu i příběh jako takový, ale vadil mi ten über cool nadhled, s kterým se film okatě nebere vážně. Opravdu nemám nic proti podobnému pojetí historického/fantasy žánru a jedna taková parodie na Robina Hooda, kterou natočil Mel Brooks, je hodně vysoko v mém osobním žebříčku. Humor ovšem pro mě není to, když je každé druhé slovo fuck a princové orálně uspokojují úchylného zakrslíka. O tom bezpohlavním sluhovi nemluvě... Poměrně zklamání z Dannyho McBridea, nebyl zdaleka tak vtipný, jak jsem čekala. James Franco pro mě naprosto tragický. Nějak jsem mu prostě tu "srandu" nevěřila. Ale je možné, že jsem jeho přístup prostě jen nepochopila. Stejné pocity mám ze Zooey Deschanel. Lezla mi akorát na nervy. Mile mě naopak překvapila Natalie Portman. Celkově průměr, který sráží "humor" a některé herecké výkony. Celou dobu jsem přemýšlela, jak by film asi vypadal, kdyby to byl vážný fantasy příběh zbavený všech stop humoru a parodie. Mám pocit, že bych se bavila lépe...

<< předchozí 1 2 3 4 6 7