Apoštol (2008) (seriál)

Seriál ma aj napriek zdĺhavejšiemu začiatku zaujal a nepustil až do posledného dielu. Jevgenij Mironov opäť potvrdil svoje herecké kvality, pretože hlavnú postavu zahral vynikajúco. Jeho výkon prebil aj horšiu kvalitu filmu. Odporúčam pozerať v ruštine, pretože CZ dabing je naozaj hrozný.

V avgustě 44-go (2001)

Výborné, výborné a ešte raz výborné. Netypický vojnový film, bez veľkých akčných scén, ktorý však dokáže diváka udržať v napätí až do poslednej scény. Jevgeni Mironov opäť dokázal svoju hereckú genialitu a stvárnenie kapitána Aľjochina zvládol na výbornú, čo sa prejavilo najmä v záverečnej scéne. Je naozaj neuveriteľné, že distribútori tento film doslova ignorovali. No čo už. Zdá sa, že nám neostane nič iné, len sa opäť začať učiť ruštinu. Zaslúžených 5*

Papyrus (1998) (seriál)

Spolu so Scooby Doo moja najobľúbenejšia rozprávka z detstva......keď som mala 6-10 rokov tak som to totálne "žrala" a niekedy by som sa rada vrátila do starých dobrých detských čias...:D

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Brad Bird nesklamal a to ani Jeremy Renner, ktorý hral výborne, aj keď miestami pôsobil ako by iba čakal na vlastný film, čo sa mu v podstate splní už tento rok v štvrtej bourneovke. Scéna v Dubaji je úžasná a filmu úplne dominuje. Aj keď dej je trochu dozliepaný dojem z filmu mi to nepokazilo.Podľa mňa najlepšia mission impossible.

Gladiátor (2000)

Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu budú týmto filmom sklamaní. Ale aj ,,historici" musia oceniť skvelý herecký výkon Russella Crowa, ktorý do úlohy Maxima Decima Meridia padol ako uliaty. Výsledkom je Oscar. Je to taký hollywoodsky veľkofilm. Nič viac, ale aj tak odporúčam pozrieť.

Smrt čeká všude (2008)

Týmto filmom Kathryn dokázala, že aj ženy patria na režisérsku stoličku. Scenár je síce na mňa až príliš jednoduchý, ale to čo tento film drží nad vodou je skvelý záver vďaka výbornému hereckému výkonu Jeremyho Rennera. Myslím, že 6 Oscarov + 3 nominácie hovorí za všetko. Vrelo odporúčam.