Sasanka20

Sasanka20

okres Vyškov

1 2 3 následující >>
    • 26.1.2012  09:18

Myslím si, že u Sbal prachy a vypadni se jedná o velmi kvalitní film plný humorných situací, vtipných hlášek, napětí, ale také o film, který mě už ničím novým nedokázal překvapit. Už prakticky od začátku mi bylo jasné, jak to skončí. Prostě se mi zdá, že filmy od Guye Ritchieho pro mě začínají být takové jednotvárné....všechny jsou jakoby napsány podle přísloví: "Když se dva perou, třetí se směje." Neříkám, že Sbal prachy a vypadni je špatný film, ale na pět mu ještě něco málo chybí...

• 27.2.2012  21:29

Sedm statečných se statečně prodralo na první místo mých nejoblíbenějších westernů a myslím, že tam bez problémů zůstane. Hlavním důvodem jsou výborné výkony herců (zvláště Steva McQueena), přiměřená dávka humoru a v neposlední řadě vyobrazení divokého západu jako místa, kde ještě chlapi mají koule a taky se podle toho chovají!

• 24.8.2019  13:34
    Silicon Valley - Série 5 (série) (2018)

První série v mých očích není úplný strop. Následující série mě ale bavily tak moc, že jsem musel pozměnit žebříček svých TOP 3 seriálů. Musím však přiznat, že pátá série už bohužel často opakuje zápletky a vtipy ze sérií předešlých, takže to není taková čurina jako dřív. Navíc mě opravud hrozně moc mrzí, že už v ní nefiguruje moje oblíbená postava Erlicha Bachmana. Pořád se ale jedná o seriál, jehož sledování si hrozně užívám a těším se na každý následující díl. Nezbývá tedy než dodat, že už se nemůžu dočkat na šestou sérii :-)

• 28.8.2019  22:49

Za mě strop. Hlavně "Never ending story" :-)

• 24.1.2012  19:23

Před tím než jsem se na tento film podíval, jsem si přečetl několik recenzí, které nebyly moc pozitivní. Myslím, že lidé, kterým se film nelíbil, ho asi přesně nepochopili. Já v něm totiž viděl tolik moudra, životní pravdy, metafor....a to ani nemluvím o nádherných záběrech přírody, hudbě a vynikajících hereckých výkonech. Na konci filmu jsem skoro brečel a přitom se usmíval. Je to prostě film, který ukazuje mnoho, ale ne každý uvidí všechno!

• 16.5.2014  13:59
    Swingtime (TV film) (2007)

Možná jsem retardovaný, ale občas mi některé scény přišly docela vtipné. A myslím, že tvůrci to tak nezamýšleli, takže pro mě spíše zklamání. Přiznávám.

• 13.3.2012  20:35
    Tango (1998)

Je sice pravda, že jsem nevěděl, co mám od Carlose Saury, jakožto pro mě zcela "neznámého" režiséra, čekat. Jenže tohle bylo už trošku moc! Celý film by se dal zcela popsat jedním slovem, není tedy divu, že tohle slovo si tvůrci vybrali pro název celého filmu. Prakticky celý film se totiž točí kolem toho samého, pořád jen samé tango, tango a zase tango. Při první taneční scéně se člověk kochá hudbou, pohyby tanečníků a choreografií. Všechno je dokonalé, všechno hltáte, všechno obdivujete.... Jenže asi po hodině a půl sledování filmu přijde v pořadí už nejméně desátá taneční scéna, kde se zase tančí tango, kde je zase stejná hudba, choreografie i představitelé. A právě tohle byl pro mě takový typický "WTF? moment", díky němuž se mi tento snímek dost znelíbil. A protože po desáté taneční scéně přišla ještě jedenáctá, dvanáctá, atd., rozhodl jsem se, že rezignuji a do konce filmu jsem už jen tak nějak poklimbával a v duchu si přál, aby co nejdříve skončil.

• 9.8.2012  15:26

Není to úplných 100%, ale pět hvězdiček dám. A to hlavně proto, že "Temný rytíř povstal" je důstojným zakončením celé batmanovské série. Nolan tentokrát ubral vtípků, přidal více emocí a celý film nabil silnými dialogy. Nikdo už asi nebude tak nechutně dobrý jako Heath Ledger v roli Jokera, ale i s Tomem Hardym, který tentokrát představuje hlavního záporáka, se jedná o mimořádný filmový zážitek, který stojí za to vidět.

• 26.2.2012  12:06

Před nějakou dobou jsem film Hodný, zlý a ošklivý přirovnával k polévce, na níž její kuchař vyplýtval všechny svoje hudební ingredience, teď už ale vím, že jsem se malinko spletl. Vyhlášenou restauraci italského šéfkuchaře jsem totiž navštívil znovu a zjistil jsem, že Sergio Leone ví, kde nakupovat. Je pravda, že o jeho novějším receptu jsem slyšel jen samou chválu, a nedivím se. Hudební doprovod nabudil výbornou atmosféru a můj gurmánský zážitek stál opravdu za to. Tentokrát však nepředčil moje poprvé. Proto jen čtyři hvězdičky.

• 9.4.2012  21:48
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Dřív jsem měl TBBT rád, první a druhou sérii jsem hltal díl od dílu. Nikdy jsem nemusel Sheldona, ale o to víc jsem fandil dalším postavám. Líbila se mi Penny, rád jsem se smál Howardově a Rajeshově neschopnosti sbalit nějakou holku, až hysterické záchvaty smíchu jsem dostával vždy, když jsem slyšel Howardovu mámu a celou tuto sebranku tak nějak doplňoval bezvýstřední Leonard, kterému jsem přál, aby dobyl srdce své sousedky. Nyní se chýlí ke konci asi pátá série a já začínám zjišťovat, že ten úžasný originální seriál, který mě dokázal na začátku tak neuvěřitelně strhnout, se mění v nekonečnou americkou sračku, která nepřichází s ničím novým. Už mě neskutečně irituje ten smích v pozadí, který se ozve vždy poté, co Sheldon skončí svůj půlhodinový monolog o tom, co stojí ve smlouvě spolubydlících. Mrzí mě, že Penny už není tak pěkná jako dřív, štve mě, že Howard má holku a nechal v tom Rajeshe samotného, neskutečně protivná mi je ta nová postava, která chodí/nechodí s Sheldonem a ze všeho nejvíc mě už vysírá ten hlas Howardovy mámy. A to hlavně proto, že se tvůrci neřídili známým příslovím o opakovaném vtipu. Poslední dobou si prostě říkám, že Američani umí výborně zaujmout na začátku každého seriálu (Lost, HIMYM, Dexter, Přátelé, Prison Break), ale poté jednoduše neví, kdy přestat, čímž seriál ztrácí nejen na kvalitě, ale dle mého názoru i na sledovanosti...(když si uvědomím, že TBBT má po dnešku zase o jednoho diváka méně).

• 18.2.2013  16:28

Vtip, kamera, hudba, odvaha a hlavně poznání. To jsou ty nejdůležitější ingredience, které tvůrci potřebovali pro namíchání vynikajícího afrického koktejlu, po jehož požití už mi nezbývá nic jiného, než ho ohodnotit tou nejvyšší možnou známkou. Klobouk dolů, pánové...a dámo :))

• 31.3.2012  18:55

Celý děj se až zbytečně dlouho rozjíždí a když se rozjede, tak už je konec. Je to jako byste čekali celé dopoledne na lístky na zápas, poté se celí natěšení dostali na řadu a najednou zjistili, že člověk stojící před vámi koupil poslední. Asi takový pocit ve mě film vyvolal, byl jsem jednoduše dost zklamaný. Velkým pozitivem pro mě tedy zůstává alespoň fakt, že jsem mohl znovu vidět svou oblíbenou Emmu Roberts na filmovém plátně, kde jí to dle mého názoru vždy nesmírně sluší :)))

• 10.2.2012  13:15

Seriál How I met your mother, v němž jde prakticky o to samé jako v tomto filmu, sleduji už sedmým rokem a pořád nevím, kdo je ta, o které Ted divákům seriálu stále básní ....Tady jsem se to dozvěděl po dvou hodinách sledování průměrné romantické komedie. To je ale asi tak jediné plus, které tento film nabízí. Jinak se totiž jedná o takovou tu romantickou komedii, na kterou se podíváte jednou a naposled. Vůbec se mi třeba nelíbilo, že to roztomilé dítko měl Ray Raynolds s jinou ženou, než s tou, kterou opravdu miloval. To bylo opravdu smutné :( Hlavně doufám, že takový konec nečeká Teda z HIMYM. Protože pokud ano, tak už pro mě život nemá smysl a já to tady balím!

• 15.8.2015  10:20
    Velký Gatsby (2013)

Absolutně nechápu, jak takový snímek, po jehož zhlédnutí hrozí riziko trvalých zdravotních následků, může být mezi červenými filmy na csfd, natožpak mezi dvoustovkou nejoblíbenějších. Všem, kteří ještě neměli to neštěstí se Gatsbymu podívat do tváře, bych doporučil, aby se mu vyhnuli velkým obloukem!

• 11.2.2012  18:33

Tvorba Woodyho Allena pro mě dříve byla velkou neznámou, a tak není divu, že se mi hodně, ale opravdu hodně dlouho do tohoto filmu nechtělo. Jenže poté přišlo jedno dlouhé sobotní odpoledne volající po nějaké vhodné seberealizaci, kterou jsem nakonec našel v podobě sledování opravdu zajímavého filmu ze sbírky Woodyho Allena, při jehož sledování je člověk svědkem hvězdného obsazení v podobě všech těch výše vyjmenovaných, z nichž však jedna osoba vystoupila z řady a předvedla výkon, kterým všechny ostatní "kolegy" dost ponížila! Řeč je o Penelope Cruz, která dala celému filmu úplně jiný náboj. A když si uvědomím, že za tuto roli dostala dokonce Oscara, tak jsem moc rád, že nejsem jediný, kdo si to myslí...

• 19.2.2012  17:38
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Když si řeknu, kolik má Midsomer obyvatel a při tom si uvědomím, kolik zavražděných bylo v Midsomeru nalezeno a taky jakou spoustu vrahů poslal hlavní inspektor Barnaby za mříže, docela se divím, že se tam najde ještě někdo živý. Stejně si ale myslím, že osudy těch přeživších budou zpečetěny v další sérii, takže město Midsomer se už nebude moci chlubit prvním místem v žebříčku nejvyšší kriminální činnosti ve Velké Británii.

• 10.12.2012  19:40

Dle mého názoru se jedná o úplně odlišný animovaný snímek, než na jaké jsme byli doposud zvyklí. Upřímně si totiž nevzpomínám, kdy naposledy jsem při sledování jednoho kresleného rodinného filmu posmrkal tucet kapesníků a přitom neměl rýmu:))) Možná jsem si teď nasadil límec hanby.

• 18.2.2013  16:38
    Výměna (2008)

Výborný film, kterému musíte dát trochu času, než se rozjede. Sice říkám výborný, ale nedal jsem pět, že? Tu jednu hvězdičku jsem nepřidal jen z toho důvodu, že Clint Eastwood tentokrát nedokázal přestat v tom nejlepším a na konci se k sobě snažil naplácat kupu zbytečností, díky nimž film malinko degradoval.

• 12.2.2012  16:27
    Warrior (2011)

Upřímně ani nevím, jestli je něco, co bych sem mohl napsat, abych dobře vyjádřil věškeré pocity, které ve mně tento film vyvolal. Možná by to mohlo být něco jako: "Nejlepší filmový zážitek za hodně dlouhou dobu." nebo: "Snad nikdy jsem u filmu nebrečel tolik, jako tomu bylo dnes, kdy jsem se díval na Warriora. ", i tak si ale myslím, že taková slova jsou naprosto zbytečná, protože tohle se prostě musí vidět a hlavně prožít! Takže vám, kteří jste ještě neměli to štěstí, přeji příjemnou "zábavu" :))

• 8.4.2012  12:08
    Zabiják (2003)

Znáte takový ten pocit, když sedíte na záchodě, máte solidní sračku a při tom ještě na klíně držíte lavor, protože zvrchu taky něco teče? Já ne, nikdy jsem to nezažil, ale myslím, že pocity, které ve mně vyvolával tento film, k nim nemají moc daleko...

• 6.2.2012  14:20

Podle mě se jedná o velice zajímavý film, který však začne být zajímavý až příliš pozdě. Člověk se prostě musí přebrodit přes dvouhodinovou bažinu, než objeví rajskou zátoku, a dvě hodiny je dle mého názoru až příliš dlouhá doba na to, abych mohl film ohodnotit více jak třemi hvězdičkami. Sice mě to trošku mrzí, protože za tu poslední půlhodinu to vážně stálo, ale nemůžu jinak.

• 16.4.2012  21:07

I když jsem věděl, o čem film pojednává, neuvěřitelně jsem se na něj těšil, a to hlavně proto, že za ním stojí Ang Lee, Heath Ledger nebo tři zlaté sošky akademie. Není tedy divu, že jsem si film ze začátku opravdu užíval. Zaujal mě hlavně ten neobvyklý styl, zajímavá kamera, vynikající hudba a taky dech beroucí příroda, která se při mém hodnocení zasloužila taky o jednu hvězdičku navíc. Tento vynikající pocit z filmu, kdy jsem si v duchu říkal, že pět možná ani nebude stačit, ale rychle zmizel a na tváři se mi objevil široký úsměv právě ve chvíli, kdy jsem byl asi po 3/4 hodině sledování filmu svědkem první intimní scény mezi dvěma muži. Po této scéně už se ve mně až do konce filmu mísily pocity mírného znechucení z toho, jak se to ustavičné "škádlení a laškování" klukům teda moc zkrotit nepovedlo, a taky mírného znechucení z toho, že se z vynikajícího filmu stává dost natáhlá a pořád dramatičtější homosexuální romance. Na druhou stranu to ale bylo drama, jak se patří, a protože já dobrá dramata tuze rád, nezbývá mi nic jiného, než ty čtyři nakonec dát...

• 1.1.2015  14:11
    Zmizelá (2014)

Rád bych na začátek řekl, že filmovou tvorbu strýčka Davida mám opravdu rád a co se jí týče, považuji ho za nesmírně schopného člověka. Nicméně faktem zůstává, že s jeho posledními filmy je to u mě pořád stejná písnička. Vždy se na ně dost těším, mám obrovská očekávání, ale nakonec zjistím, že si pro nás strejda David přichystal zase jen další příběh nějakého creepa (v případě Gone Girl dokonce "master creepa"), z něhož vám místy běhá mráz po zádech, občas si při nějaké scéně řeknete: "No, ty krabe, to snad ne!" a nebo se prostě taky někdy pozvracíte....neříkám, že se mi to stalo, ale daleko jsem k tomu neměl. Prostě a jednoduše, jeho filmy jsou díky mnohým aspektům vždy neuvěřitelně silným zážitkem, a v případě Gone Girl tomu není jinak. Za to si tě vážím, Dejvíku! ALE nebylo toho už dost? Nechtělo by to zkusit zase něco nového? Je asi pravda, že člověk by měl dělat to, co mu jde nejlépe, ale mě už to začíná připadat malinko ohrané. Omlouvám se.

• 3.8.2016  22:56
    Znovu 17 (2009)

Po dlouhé době přišel zase film, který mě naprosto odpálil, takže jasných pět hvězdiček :-)

• 14.5.2020  12:28

STROP! Tenhle díl byl pro mě zatím nejlepší díl Zoufalek vůbec. Měl všechno - vtip, napětí, akci a na konci i dojímal. Prostě naprostá pecka, ze které jsem naprosto odpálenej.

1 2 3 následující >>