Sasanka20

Sasanka20

okres Vyškov

• 24.1.2012  19:23

Před tím než jsem se na tento film podíval, jsem si přečetl několik recenzí, které nebyly moc pozitivní. Myslím, že lidé, kterým se film nelíbil, ho asi přesně nepochopili. Já v něm totiž viděl tolik moudra, životní pravdy, metafor....a to ani nemluvím o nádherných záběrech přírody, hudbě a vynikajících hereckých výkonech. Na konci filmu jsem skoro brečel a přitom se usmíval. Je to prostě film, který ukazuje mnoho, ale ne každý uvidí všechno!

• 18.2.2013  16:28

Vtip, kamera, hudba, odvaha a hlavně poznání. To jsou ty nejdůležitější ingredience, které tvůrci potřebovali pro namíchání vynikajícího afrického koktejlu, po jehož požití už mi nezbývá nic jiného, než ho ohodnotit tou nejvyšší možnou známkou. Klobouk dolů, pánové...a dámo :))

• 31.3.2012  18:55

Celý děj se až zbytečně dlouho rozjíždí a když se rozjede, tak už je konec. Je to jako byste čekali celé dopoledne na lístky na zápas, poté se celí natěšení dostali na řadu a najednou zjistili, že člověk stojící před vámi koupil poslední. Asi takový pocit ve mě film vyvolal, byl jsem jednoduše dost zklamaný. Velkým pozitivem pro mě tedy zůstává alespoň fakt, že jsem mohl znovu vidět svou oblíbenou Emmu Roberts na filmovém plátně, kde jí to dle mého názoru vždy nesmírně sluší :)))

• 12.2.2012  16:27
    Warrior (2011)

Upřímně ani nevím, jestli je něco, co bych sem mohl napsat, abych dobře vyjádřil věškeré pocity, které ve mně tento film vyvolal. Možná by to mohlo být něco jako: "Nejlepší filmový zážitek za hodně dlouhou dobu." nebo: "Snad nikdy jsem u filmu nebrečel tolik, jako tomu bylo dnes, kdy jsem se díval na Warriora. ", i tak si ale myslím, že taková slova jsou naprosto zbytečná, protože tohle se prostě musí vidět a hlavně prožít! Takže vám, kteří jste ještě neměli to štěstí, přeji příjemnou "zábavu" :))

• 6.2.2012  10:35
    Biutiful (2010)

Ze všech filmů, co jsem od Iňárrita viděl, mi Biutiful přijde asi nejslabší. Není to ale v tom, že by Iňárritu ztratil něco ze svého umu, to vůbec ne! Je to hlavně v tom, že se toho za těch 148 minut ve filmu moc nestane, nebo alespoň ne tolik, kolik bych od toho čekal. Na druhou stranu musím říct, že mě ani v jednom momentě film nepřestal bavit, nenudil mě, ani na okamžik jsem nepomyslel na to, že ho vypnu...prostě mě dokázal upoutat i přesto všechno, co se tam (ne)dělo. A toho si na "AGIm" cením ze všeho nejvíc a upřímně se těším na další snímek z jeho originální tvorby.

• 26.2.2012  16:21
    Avatar (2009)

Vzpomínám si, že jednou o vánočních prázdninách jsem nevěděl do čeho píchnout, a tak ségra navrhla, že bychom mohli jít do kina, s čímž jsem jakožto "budoucí filmový fanoušek" souhlasil. Jediný žánr, který opravdu nemusím je horor, ale protože vím, že sestra by sama od sebe na nic takového nešla, výběr filmu jsem nechal čistě na ní. Jenže potom mi ukázala trailer k filmu, který vybrala (Avatar), a já se (trošku) začal bát, že se v kině budu (hodně) bát. Ale i tak jsem nakonec souhlasil s tím, že to bereme. Čím kratší však byla doba do začátku promítání, tím víc jsem měl stažené půlky. Poté jsme ale přišli do kinosálu, kde věkový průměr nepřesáhl 10 let. A tak jsem si začal říkat, že se někde musela stát chyba....Jenomže žádná chyba se nikde nestala! Bylo to tím, že lístky jsme si nekoupili na horor, jak jsem si zprvu myslel (já bláhový), ale na pohádku, z níž se nakonec vyklubal originální a ve většině případů naprosto dech beroucí film, který si hraje s detaily, nešetří s romantikou a hlavně končí dobře (spoiler :D) - prostě tak, jak správná pohádka končit má!

• 26.6.2012  20:52
    District 9 (2009)

Sci-fi není žánr, kterému bych holdoval. Proto je tento film pro mě jen výjimkou, která potvrzuje pravidlo.

• 9.2.2012  19:04

Třetí díl Doby ledové není špatný, ale při sledování celého filmu jsem v tom viděl něco jiného. Zdálo se mi, že se jedná o takovou směsku filmů Dinosaurus, Doba ledová a Hledá se Nemo. Filmu se samozřejmě nedá odepřít ani spád ani vtip, ale určitě bych mu oproti špičkovému prvnímu dílu, který já osobně považuji za kultovní, vytkl ještě to přibrání dalších zbytečných členů (2 vačice a malý mamut) do party, která už nikoho dalšího nepotřebovala. I když je pravda, že Buck, který se ve velké míře stará o divákovu bránici, mi tam vůbec nevadil. Nakonec tedy musím uznat, že ač jsem od trojky čekal další zprzněné pokračování, jako tomu bylo v případě druhého dílu, výsledek mě docela překvapil!

• 6.3.2012  22:15
    Metallica - koncert v Nimes (koncert) (2009)

Sice jsem tam nebyl, ale i tak na mě dost zapůsobila atmosféra starověkého amfiteátru, v jehož prostorách Metallica nahrála asi svůj nejlepší živák, který jsem kdy od této kapely kapel viděl. Na celé show se mi líbila hlavně poslední písnička Seek and Destroy, na níž všichni bedňáci nachystali ty černé nafukovací míče, do nichž posléze všichni (ale hlavně Kirk Hammett) kopou a atakují jimi nevinné přihlížející...:)))

• 9.7.2012  11:37
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Osobně mi přijde, že je strašně moc těžké hodnotit takto originální seriál. Ukazatel hodnocení ve mně totiž několikrát kolísal mezi pěti hvězdičkami a jasným odpadem. Možná se mi taky zdá, že kvalita seriálu postupně klesá s přibývajícími epizodami a hlavně sériemi. To, co mi na začátku přišlo jako nejlepší seriál na světě, beru na konci třetí série spíš jako seriál, u něhož mi nebude vadit, když nějakou tu epizodku vynechám. A to rozhodně není dobře! Taky proto nakonec seriál hodnotím takto "průměrně".

• 27.1.2012  17:11

Tak teda nevím...na tento film jsem slyšel ze všech stran samou chválu, těšil jsem se na něj, po první hodince jsem si říkal, že mu budu muset dát pět hvězd, ale co se stalo potom, mě maximálně zklamalo. Takový konec k takovému začátku? Snímek se zprvu ukazuje jako kvalitní film plný situačního humoru, který si na nic nehraje a pro nás "hraje", ale potom jakoby se všechno přetočilo o 180 stupňů a ze sympatické britské komedie se stala americky končící blbost! A to jsem ještě slušný! Opravdu mě to trošku mrzí, že musím dát tři, ale za ten konec to ani jinak nejde!

• 10.12.2012  19:40

Dle mého názoru se jedná o úplně odlišný animovaný snímek, než na jaké jsme byli doposud zvyklí. Upřímně si totiž nevzpomínám, kdy naposledy jsem při sledování jednoho kresleného rodinného filmu posmrkal tucet kapesníků a přitom neměl rýmu:))) Možná jsem si teď nasadil límec hanby.

• 3.8.2016  22:56
    Znovu 17 (2009)

Po dlouhé době přišel zase film, který mě naprosto odpálil, takže jasných pět hvězdiček :-)

• 12.2.2012  11:32
    96 hodin (2008)

Zajímavý film, v němž mě překvapil hlavně výkon Liama Neesona, který pro mě byl až doposud jednou bezvýznamnou postavičkou v Lásce nebeské a jedním rytířem Jedi, který už dlouho nenavštívil svého kadeřníka. Ale jak vidno, i Liam Neeson se umí prát s osudem a zabíjet lidi, kteří mu stojí v cestě za záchranou jeho dcery, která mi mimochodem přišla jako nejslabší článek celého filmu. A to hlavně ve chvíli, kdy promluvila... Když ale pominu tohle "drobné" mínus, tak už si na nic víc stěžovat nemůžu, protože 96 hodin je nesmírně poutavý film, který mě chytl hned na začátku a pustil až na konci, což o mnoha akčních filmech, které nejsou zrovna mým nejoblíbenějším žánrem, říct nemůžu...

• 6.2.2012  16:30

Tohle je nejlepší live vystoupení Avenged Sevenfold, které jsem viděl. Moc se mi líbí nejen ty písničky, ale i hlášky Matta Shadowse, doprovodná videoprojekce a hlavně um všech členů kapely předvést vynikající show, na kterou se jen tak nezapomíná!

• 28.3.2014  23:26
    Jezero smrti (2008)

Tak tohle je síla, ale přežil jsem. Když si uvědomím, co jsem za poslední hodinu a půl viděl, docela mě překvapuje, že jsem film zhlédl až do samotného konce. Na druhou stranu jsem za to i rád, protože všechno to utrpení, hnus, krev a násilí nakonec ukázalo docela dost zajímavé vyústění, které mi bude ještě nějakou dobu ležet v hlavě.

• 10.2.2012  13:15

Seriál How I met your mother, v němž jde prakticky o to samé jako v tomto filmu, sleduji už sedmým rokem a pořád nevím, kdo je ta, o které Ted divákům seriálu stále básní ....Tady jsem se to dozvěděl po dvou hodinách sledování průměrné romantické komedie. To je ale asi tak jediné plus, které tento film nabízí. Jinak se totiž jedná o takovou tu romantickou komedii, na kterou se podíváte jednou a naposled. Vůbec se mi třeba nelíbilo, že to roztomilé dítko měl Ray Raynolds s jinou ženou, než s tou, kterou opravdu miloval. To bylo opravdu smutné :( Hlavně doufám, že takový konec nečeká Teda z HIMYM. Protože pokud ano, tak už pro mě život nemá smysl a já to tady balím!

• 11.2.2012  18:33

Tvorba Woodyho Allena pro mě dříve byla velkou neznámou, a tak není divu, že se mi hodně, ale opravdu hodně dlouho do tohoto filmu nechtělo. Jenže poté přišlo jedno dlouhé sobotní odpoledne volající po nějaké vhodné seberealizaci, kterou jsem nakonec našel v podobě sledování opravdu zajímavého filmu ze sbírky Woodyho Allena, při jehož sledování je člověk svědkem hvězdného obsazení v podobě všech těch výše vyjmenovaných, z nichž však jedna osoba vystoupila z řady a předvedla výkon, kterým všechny ostatní "kolegy" dost ponížila! Řeč je o Penelope Cruz, která dala celému filmu úplně jiný náboj. A když si uvědomím, že za tuto roli dostala dokonce Oscara, tak jsem moc rád, že nejsem jediný, kdo si to myslí...

• 18.2.2013  16:38
    Výměna (2008)

Výborný film, kterému musíte dát trochu času, než se rozjede. Sice říkám výborný, ale nedal jsem pět, že? Tu jednu hvězdičku jsem nepřidal jen z toho důvodu, že Clint Eastwood tentokrát nedokázal přestat v tom nejlepším a na konci se k sobě snažil naplácat kupu zbytečností, díky nimž film malinko degradoval.

• 8.2.2012  18:28
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Ovečka Shaun :DD:DD:DDDD:DD Nejvtipnější název seriálu, který jsem kdy slyšel!

• 16.5.2014  13:59
    Swingtime (TV film) (2007)

Možná jsem retardovaný, ale občas mi některé scény přišly docela vtipné. A myslím, že tvůrci to tak nezamýšleli, takže pro mě spíše zklamání. Přiznávám.

• 9.4.2012  21:48
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Dřív jsem měl TBBT rád, první a druhou sérii jsem hltal díl od dílu. Nikdy jsem nemusel Sheldona, ale o to víc jsem fandil dalším postavám. Líbila se mi Penny, rád jsem se smál Howardově a Rajeshově neschopnosti sbalit nějakou holku, až hysterické záchvaty smíchu jsem dostával vždy, když jsem slyšel Howardovu mámu a celou tuto sebranku tak nějak doplňoval bezvýstřední Leonard, kterému jsem přál, aby dobyl srdce své sousedky. Nyní se chýlí ke konci asi pátá série a já začínám zjišťovat, že ten úžasný originální seriál, který mě dokázal na začátku tak neuvěřitelně strhnout, se mění v nekonečnou americkou sračku, která nepřichází s ničím novým. Už mě neskutečně irituje ten smích v pozadí, který se ozve vždy poté, co Sheldon skončí svůj půlhodinový monolog o tom, co stojí ve smlouvě spolubydlících. Mrzí mě, že Penny už není tak pěkná jako dřív, štve mě, že Howard má holku a nechal v tom Rajeshe samotného, neskutečně protivná mi je ta nová postava, která chodí/nechodí s Sheldonem a ze všeho nejvíc mě už vysírá ten hlas Howardovy mámy. A to hlavně proto, že se tvůrci neřídili známým příslovím o opakovaném vtipu. Poslední dobou si prostě říkám, že Američani umí výborně zaujmout na začátku každého seriálu (Lost, HIMYM, Dexter, Přátelé, Prison Break), ale poté jednoduše neví, kdy přestat, čímž seriál ztrácí nejen na kvalitě, ale dle mého názoru i na sledovanosti...(když si uvědomím, že TBBT má po dnešku zase o jednoho diváka méně).

• 6.2.2012  14:20

Podle mě se jedná o velice zajímavý film, který však začne být zajímavý až příliš pozdě. Člověk se prostě musí přebrodit přes dvouhodinovou bažinu, než objeví rajskou zátoku, a dvě hodiny je dle mého názoru až příliš dlouhá doba na to, abych mohl film ohodnotit více jak třemi hvězdičkami. Sice mě to trošku mrzí, protože za tu poslední půlhodinu to vážně stálo, ale nemůžu jinak.

• 27.1.2012  17:29
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Musím říct, že čtyři série tohoto britského sitcomu mi dlouho ležely doma, než jsem se odvážil pustit si první díl. Slyšel jsem, že se jedná o kvalitní seriál, ale když má člověk rozbolavělou bránici po tom, co vypne HIMYM nebo TBBT, tak se mu do žádných Ajťáků už moc nechce....Když mě už ale sledování těchto dvou sitcomů omrzelo a já si zapnul první díl IT Crowd, skoro jsem nevěřil tomu, co jsem právě viděl. Bylo to v tolika věcech nové a hlavně mnohem vtipnější než HIMYM a TBBT, že jsem si IT Crowd rázem zamiloval a za několik dní jsem stihl zhlédnout všechny série, čehož teď trošku lituji, protože jsem zatím nenašel nic tak dobrého, co bych mohl začít znovu sledovat....a tak mi asi nezbývá nic jiného, než se vrátit k nekonečnému HIMYM, které pomalu ale jistě ztrácí na kvalitě, nebo TBBT, jehož postavy mi už DLOUHO nenabídly nic nového....Pro mě je tedy IT Crowd suverénem mezi sitcomy, které jsem měl zatím možnost vidět.

• 6.3.2012  22:27

Co na tom, že Bullet for my Valentine prezentují pouze písničky ze svého (v té době) jediného alba? I tak dokazují, že mají ohromný talent a hlavně chuť hrát vynikající hudbu, která se určitě nebude líbit všem... A právě v tom je kouzlo kapely, která mě přesvědčila o tom, že Brixton nebude má poslední zastávka v mém malém turné za jejím poznáním.

• 7.2.2012  18:12

Bylo by těžké ohodnotit všechny povídky, ale když bych to měl říct tak nějak ve zkratce, řekl bych, že každá má svoje kouzlo - některá kouzla vám budou připadat hloupá, některá neoriginální a z toho zbytku si sednete na zadek (i když většina z vás už na něm při sledování sedět bude).

• 14.5.2020  12:28

STROP! Tenhle díl byl pro mě zatím nejlepší díl Zoufalek vůbec. Měl všechno - vtip, napětí, akci a na konci i dojímal. Prostě naprostá pecka, ze které jsem naprosto odpálenej.

• 6.2.2012  11:17
    Góóól! (2005)

Film se mi ze začátku docela líbil, ale potom přišly na řadu ty kýčovité, uvalené a (možná bych i řekl) rádoby dojemné záběry, které mi zkazily celkový dojem z filmu natolik, že jsem se nakonec rozhodl jen pro dvě hvězdičky. Musím ale říct, že tu byly i věci, které se filmu nedají odepřít. Mám na mysli hlavně ty zápasy z Premier League, kdy člověk vidí v akci reálné hráče, kteří někdy v roce 2005 hráli za kluby, proti nimž ve filmu nastoupí Newcastle United. Já osobně jsem byl třeba moc rád, že jsem se v takovém filmu mohl podívat na Franka Lamparda, Alana Shearera nebo Stevena Gerrarda......nebo Annu Friel :DD

• 19.1.2015  14:01

Co je to kokot?

• 16.4.2012  21:07

I když jsem věděl, o čem film pojednává, neuvěřitelně jsem se na něj těšil, a to hlavně proto, že za ním stojí Ang Lee, Heath Ledger nebo tři zlaté sošky akademie. Není tedy divu, že jsem si film ze začátku opravdu užíval. Zaujal mě hlavně ten neobvyklý styl, zajímavá kamera, vynikající hudba a taky dech beroucí příroda, která se při mém hodnocení zasloužila taky o jednu hvězdičku navíc. Tento vynikající pocit z filmu, kdy jsem si v duchu říkal, že pět možná ani nebude stačit, ale rychle zmizel a na tváři se mi objevil široký úsměv právě ve chvíli, kdy jsem byl asi po 3/4 hodině sledování filmu svědkem první intimní scény mezi dvěma muži. Po této scéně už se ve mně až do konce filmu mísily pocity mírného znechucení z toho, jak se to ustavičné "škádlení a laškování" klukům teda moc zkrotit nepovedlo, a taky mírného znechucení z toho, že se z vynikajícího filmu stává dost natáhlá a pořád dramatičtější homosexuální romance. Na druhou stranu to ale bylo drama, jak se patří, a protože já dobrá dramata tuze rád, nezbývá mi nic jiného, než ty čtyři nakonec dát...