Sasanka20

Sasanka20

okres Vyškov

• 28.1.2013  17:51
    Atlas mraků (2012)

Musím uznat, že několik okamžiků se tomu filmu prostě nedá zapřít (např.: Podívejte se, pane, kde jsme.... Doma). Plusem je i fakt, že i když stopáž činí něco pod 3 hodiny, děj má stále spád a je na co se koukat... Ale že by to bylo víc jak na 3 hvězdičky? To se mi nějak nezdá... Několik příběhů, které spolu vůbec nesouvisí, a navíc herci, kteří jsou obsazeni do 7 rolí....? Promiňte, možná jsem ještě moc malej na tyhle filmy. A nebo Tom Hanks už neválí tolik jako dřív.

• 23.1.2013  22:56
    Efekt nula (1998)

Název filmu mluví za vše :)

• 10.12.2012  19:40

Dle mého názoru se jedná o úplně odlišný animovaný snímek, než na jaké jsme byli doposud zvyklí. Upřímně si totiž nevzpomínám, kdy naposledy jsem při sledování jednoho kresleného rodinného filmu posmrkal tucet kapesníků a přitom neměl rýmu:))) Možná jsem si teď nasadil límec hanby.

• 25.11.2012  21:56

Je pravda, že některé scény nevypadají zrovna dvakrát věrohodně.....ale komu na tom záleží, když voda je stejně mokrá a nebe pořád modrý? Jdu si zatancovat.

• 9.8.2012  15:26

Není to úplných 100%, ale pět hvězdiček dám. A to hlavně proto, že "Temný rytíř povstal" je důstojným zakončením celé batmanovské série. Nolan tentokrát ubral vtípků, přidal více emocí a celý film nabil silnými dialogy. Nikdo už asi nebude tak nechutně dobrý jako Heath Ledger v roli Jokera, ale i s Tomem Hardym, který tentokrát představuje hlavního záporáka, se jedná o mimořádný filmový zážitek, který stojí za to vidět.

• 9.7.2012  11:37
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Osobně mi přijde, že je strašně moc těžké hodnotit takto originální seriál. Ukazatel hodnocení ve mně totiž několikrát kolísal mezi pěti hvězdičkami a jasným odpadem. Možná se mi taky zdá, že kvalita seriálu postupně klesá s přibývajícími epizodami a hlavně sériemi. To, co mi na začátku přišlo jako nejlepší seriál na světě, beru na konci třetí série spíš jako seriál, u něhož mi nebude vadit, když nějakou tu epizodku vynechám. A to rozhodně není dobře! Taky proto nakonec seriál hodnotím takto "průměrně".

• 26.6.2012  20:52
    District 9 (2009)

Sci-fi není žánr, kterému bych holdoval. Proto je tento film pro mě jen výjimkou, která potvrzuje pravidlo.

• 20.5.2012  11:48

Zdá se mi, že tvůrci přišli s něčím málo novým, a tak jsem po béčkové komedii s názvem Pařba ve Vegas v mnohých momentech viděl spíše céčkové drama s názvem Pařba v Bangkoku. Je pravda, že občas jsem se neubránil smíchu, jinak se ale jedná o bezduchý film, který toho člověku moc nedá.

• 16.4.2012  21:07

I když jsem věděl, o čem film pojednává, neuvěřitelně jsem se na něj těšil, a to hlavně proto, že za ním stojí Ang Lee, Heath Ledger nebo tři zlaté sošky akademie. Není tedy divu, že jsem si film ze začátku opravdu užíval. Zaujal mě hlavně ten neobvyklý styl, zajímavá kamera, vynikající hudba a taky dech beroucí příroda, která se při mém hodnocení zasloužila taky o jednu hvězdičku navíc. Tento vynikající pocit z filmu, kdy jsem si v duchu říkal, že pět možná ani nebude stačit, ale rychle zmizel a na tváři se mi objevil široký úsměv právě ve chvíli, kdy jsem byl asi po 3/4 hodině sledování filmu svědkem první intimní scény mezi dvěma muži. Po této scéně už se ve mně až do konce filmu mísily pocity mírného znechucení z toho, jak se to ustavičné "škádlení a laškování" klukům teda moc zkrotit nepovedlo, a taky mírného znechucení z toho, že se z vynikajícího filmu stává dost natáhlá a pořád dramatičtější homosexuální romance. Na druhou stranu to ale bylo drama, jak se patří, a protože já dobrá dramata tuze rád, nezbývá mi nic jiného, než ty čtyři nakonec dát...

• 9.4.2012  21:48
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Dřív jsem měl TBBT rád, první a druhou sérii jsem hltal díl od dílu. Nikdy jsem nemusel Sheldona, ale o to víc jsem fandil dalším postavám. Líbila se mi Penny, rád jsem se smál Howardově a Rajeshově neschopnosti sbalit nějakou holku, až hysterické záchvaty smíchu jsem dostával vždy, když jsem slyšel Howardovu mámu a celou tuto sebranku tak nějak doplňoval bezvýstřední Leonard, kterému jsem přál, aby dobyl srdce své sousedky. Nyní se chýlí ke konci asi pátá série a já začínám zjišťovat, že ten úžasný originální seriál, který mě dokázal na začátku tak neuvěřitelně strhnout, se mění v nekonečnou americkou sračku, která nepřichází s ničím novým. Už mě neskutečně irituje ten smích v pozadí, který se ozve vždy poté, co Sheldon skončí svůj půlhodinový monolog o tom, co stojí ve smlouvě spolubydlících. Mrzí mě, že Penny už není tak pěkná jako dřív, štve mě, že Howard má holku a nechal v tom Rajeshe samotného, neskutečně protivná mi je ta nová postava, která chodí/nechodí s Sheldonem a ze všeho nejvíc mě už vysírá ten hlas Howardovy mámy. A to hlavně proto, že se tvůrci neřídili známým příslovím o opakovaném vtipu. Poslední dobou si prostě říkám, že Američani umí výborně zaujmout na začátku každého seriálu (Lost, HIMYM, Dexter, Přátelé, Prison Break), ale poté jednoduše neví, kdy přestat, čímž seriál ztrácí nejen na kvalitě, ale dle mého názoru i na sledovanosti...(když si uvědomím, že TBBT má po dnešku zase o jednoho diváka méně).

• 9.4.2012  20:52

Dle mého názoru se jedná o jeden z nejoriginálnějších romantických příběhů, které v dnešní době může oko diváka vidět. Zpočátku jsem si sice říkal, že všichni hlavní hrdinové včetně vypravěče a trpaslíka cestujícího po světě jsou úplní magoři nebo taky že vidím nějak zeleně....Poté jsem ale poznal, že hlavní hrdinové (nyní už bez trpaslíka) jsou opravdu nehorázní magoři (myšleno v dobrém) a taky že opravdu všude zelenou barvu vidím ... Tohle je ale opravdu jen minimum z výčtu těch mnoha věcí, které dělají z tohoto filmu to, čím opravdu je a čím se může chlubit............A nyní ještě krátký přepis pro mého milovaného bratrance Kubu: "Pokud člověk chce dokončit základní vzdělání, musí tohle bezpochyby vidět."

• 8.4.2012  12:08
    Zabiják (2003)

Znáte takový ten pocit, když sedíte na záchodě, máte solidní sračku a při tom ještě na klíně držíte lavor, protože zvrchu taky něco teče? Já ne, nikdy jsem to nezažil, ale myslím, že pocity, které ve mně vyvolával tento film, k nim nemají moc daleko...

• 7.4.2012  18:53

Když jsem byl menší, tohle byl jeden z mých oblíbených filmů a možná i kvůli tomu bych mu rád dal pět hvězdiček. Teď už v něm ale nevidím tolik jako dřív, a proto musím subjektivně uznat, že víc jak čtyři si opravdu nezaslouží. Asi je to hlavně proto, že Den nezávislosti je plný takových těch "klišovitých momentů", které z něj dělají až moc americký film. Na druhou stranu se ale není, co divit. Vždyť už název mluví za vše...

• 31.3.2012  18:55

Celý děj se až zbytečně dlouho rozjíždí a když se rozjede, tak už je konec. Je to jako byste čekali celé dopoledne na lístky na zápas, poté se celí natěšení dostali na řadu a najednou zjistili, že člověk stojící před vámi koupil poslední. Asi takový pocit ve mě film vyvolal, byl jsem jednoduše dost zklamaný. Velkým pozitivem pro mě tedy zůstává alespoň fakt, že jsem mohl znovu vidět svou oblíbenou Emmu Roberts na filmovém plátně, kde jí to dle mého názoru vždy nesmírně sluší :)))

• 24.3.2012  19:52

Bezpochyby se jedná o film, který je nabitý mnoha dobrými komiky, kteří se velice obstojně starají o vaši bránici. Na druhou stranu musím říct, že film na konci pro mnohé může vyznít jako úplná blbost, s čímž by se dalo i souhlasit, když si uvědomím, kolika stupidními scénami se film může pochlubit. Já si však myslím, že spousta z těch stupidních scén je přitom natolik vtipná, že se u nich musíte smát, i kdybyste nechtěli... A já se smál :))) proto 4 hvězdičky.

• 20.3.2012  20:38

Skoro dvě hodiny jednoho výslechu jednoho podivína jedním průměrným vyšetřovatelem v jednom typickém americkém městě s jedním pro mě dost nečekaným rozuzlením, za které (zase jednou) dávám čtyři hvězdičky :))) Avšak jednou a dost, říkám si...

• 15.3.2012  22:36

Opravdu velice nevšední podívaná... Film na mě zprvu působil malinko nezáživně, jenže po krátkém zaváhání mi ukázal, že má, co nabídnout. A to hlavně v podobě zajímavě se vyvíjejících zápletek, jejichž rozuzlení už ale tolik zajímavé nebylo a celý konec vyzněl tak nějak do prázdna. Na druhou stranu se vůbec nedivím, že se tento snímek dostal na tak vysoké příčky v žebříčcích čsfd... Třeba to, co předvádí Kevin Spacey, mě úplně dostalo. Jeho přeměna z absolutní lidské nuly na charakterního člověka, který ví, co chce, je prostě úžasná a já před tímto panem hercem, kterého jsem dříve zase tak nemusel, smekám...

• 13.3.2012  22:36

Opravdu originální film, který má blíže ke komedii než k dramatu, což se mi vzhledem ke zpracovávanému tématu líbilo. Zprvu se mi do něj ani moc nechtělo, ale hned po prvních minutách jsem poznal, že se bude na co koukat. A taky že bylo! Hlavní hrdinové spolu vytvořili vynikající herecký pár a společně se (alespoň z mého pohledu) zasloužili o zrození nové filmové senzace roku 2011!

• 13.3.2012  20:35
    Tango (1998)

Je sice pravda, že jsem nevěděl, co mám od Carlose Saury, jakožto pro mě zcela "neznámého" režiséra, čekat. Jenže tohle bylo už trošku moc! Celý film by se dal zcela popsat jedním slovem, není tedy divu, že tohle slovo si tvůrci vybrali pro název celého filmu. Prakticky celý film se totiž točí kolem toho samého, pořád jen samé tango, tango a zase tango. Při první taneční scéně se člověk kochá hudbou, pohyby tanečníků a choreografií. Všechno je dokonalé, všechno hltáte, všechno obdivujete.... Jenže asi po hodině a půl sledování filmu přijde v pořadí už nejméně desátá taneční scéna, kde se zase tančí tango, kde je zase stejná hudba, choreografie i představitelé. A právě tohle byl pro mě takový typický "WTF? moment", díky němuž se mi tento snímek dost znelíbil. A protože po desáté taneční scéně přišla ještě jedenáctá, dvanáctá, atd., rozhodl jsem se, že rezignuji a do konce filmu jsem už jen tak nějak poklimbával a v duchu si přál, aby co nejdříve skončil.

• 6.3.2012  22:27

Co na tom, že Bullet for my Valentine prezentují pouze písničky ze svého (v té době) jediného alba? I tak dokazují, že mají ohromný talent a hlavně chuť hrát vynikající hudbu, která se určitě nebude líbit všem... A právě v tom je kouzlo kapely, která mě přesvědčila o tom, že Brixton nebude má poslední zastávka v mém malém turné za jejím poznáním.

• 6.3.2012  22:15
    Metallica - koncert v Nimes (koncert) (2009)

Sice jsem tam nebyl, ale i tak na mě dost zapůsobila atmosféra starověkého amfiteátru, v jehož prostorách Metallica nahrála asi svůj nejlepší živák, který jsem kdy od této kapely kapel viděl. Na celé show se mi líbila hlavně poslední písnička Seek and Destroy, na níž všichni bedňáci nachystali ty černé nafukovací míče, do nichž posléze všichni (ale hlavně Kirk Hammett) kopou a atakují jimi nevinné přihlížející...:)))

• 29.2.2012  20:30

Nesmiřitelní aneb Z nuly na sto za 120 minut. I takto by se mohl jmenovat tento film. Už po první půlhodině jsem se začal dívat po hodinkách, abych zjistil, kolik že to ještě zbývá do konce. Ano, nudil jsem se. Jenže poté, co jsem se dostal přes první polovinu, mi film ukázal, že se nebojí vyšší rychlosti, a tak jsem byl nakonec i rád, že jsem se zase jednou vydal na výlet na divoký západ. A cením si toho o to víc, že tentokrát mě vezl muž, z jehož jména by možná někdo neznalý mohl vyčíst, že míříme na druhou stranu, což už párkrát udělal :DD Musím ale říct, že tento člověk vždycky ví, kam jede a v řízení se opravdu vyzná :)))

• 27.2.2012  21:29

Sedm statečných se statečně prodralo na první místo mých nejoblíbenějších westernů a myslím, že tam bez problémů zůstane. Hlavním důvodem jsou výborné výkony herců (zvláště Steva McQueena), přiměřená dávka humoru a v neposlední řadě vyobrazení divokého západu jako místa, kde ještě chlapi mají koule a taky se podle toho chovají!

• 27.2.2012  20:56

Všechno dle mého názoru sedlo tak, jak mělo, a tak vznikl vynikající film, který se může pochlubit především výborně propracovanými charaktery, svělými hláškami a (na animák) až nezvykle dobrým závěrem, který celý snímek posunul o třídu výš, a ne o dvě níž, jak to mají některé dobře rozjeté animované filmy ve zvyku! Strašák Sulley, vtipálek Mike Wazowski a roztomilá dívenka Boo pro mě tedy budou vždy znamenat něco víc, než jen pohodově strávenou hodinu a půl před televizní obrazovkou.

• 26.2.2012  16:21
    Avatar (2009)

Vzpomínám si, že jednou o vánočních prázdninách jsem nevěděl do čeho píchnout, a tak ségra navrhla, že bychom mohli jít do kina, s čímž jsem jakožto "budoucí filmový fanoušek" souhlasil. Jediný žánr, který opravdu nemusím je horor, ale protože vím, že sestra by sama od sebe na nic takového nešla, výběr filmu jsem nechal čistě na ní. Jenže potom mi ukázala trailer k filmu, který vybrala (Avatar), a já se (trošku) začal bát, že se v kině budu (hodně) bát. Ale i tak jsem nakonec souhlasil s tím, že to bereme. Čím kratší však byla doba do začátku promítání, tím víc jsem měl stažené půlky. Poté jsme ale přišli do kinosálu, kde věkový průměr nepřesáhl 10 let. A tak jsem si začal říkat, že se někde musela stát chyba....Jenomže žádná chyba se nikde nestala! Bylo to tím, že lístky jsme si nekoupili na horor, jak jsem si zprvu myslel (já bláhový), ale na pohádku, z níž se nakonec vyklubal originální a ve většině případů naprosto dech beroucí film, který si hraje s detaily, nešetří s romantikou a hlavně končí dobře (spoiler :D) - prostě tak, jak správná pohádka končit má!

• 26.2.2012  12:06

Před nějakou dobou jsem film Hodný, zlý a ošklivý přirovnával k polévce, na níž její kuchař vyplýtval všechny svoje hudební ingredience, teď už ale vím, že jsem se malinko spletl. Vyhlášenou restauraci italského šéfkuchaře jsem totiž navštívil znovu a zjistil jsem, že Sergio Leone ví, kde nakupovat. Je pravda, že o jeho novějším receptu jsem slyšel jen samou chválu, a nedivím se. Hudební doprovod nabudil výbornou atmosféru a můj gurmánský zážitek stál opravdu za to. Tentokrát však nepředčil moje poprvé. Proto jen čtyři hvězdičky.

• 25.2.2012  22:40
    Crash (2004)

Neříkám, že film nemá kvalitu. To určitě ne, ale při sledování jsem si několikrát vzpomněl na snímek Amores Perros, který se Crash (jakoby) snaží napodobit. Ano, celý film se sice zamýšlí nad problematikou rasové diskriminace, což ve snímku mexického režiséra nenajdeme. I tak mi ale myšlenka, že spolu oba filmy mají něco společněho, párkrát proběhla hlavou. A to hlavně kvůli těm několika epizodám, z nichž by podle mě Alejandro Gonzálelez Iňarritú udělal další tři filmy... Jednoduše chci říct, že se mi celý film zdál trošku nejednotný. Všechny postavy spojovala pouze otázka rasové diskriminace, což mě osobně nestačilo. Čekal jsem od toho něco víc. Na druhou stranu ale musím dodat, že jsem už dlouho neprožil takové emocionální vypětí, jako tomu bylo při scéně, kdy se chce íránský obchodník pomstít zámečníkovi. Proto (a nejen kvůli tomu) dávám čtyři hvězdičky.

• 19.2.2012  17:38
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Když si řeknu, kolik má Midsomer obyvatel a při tom si uvědomím, kolik zavražděných bylo v Midsomeru nalezeno a taky jakou spoustu vrahů poslal hlavní inspektor Barnaby za mříže, docela se divím, že se tam najde ještě někdo živý. Stejně si ale myslím, že osudy těch přeživších budou zpečetěny v další sérii, takže město Midsomer se už nebude moci chlubit prvním místem v žebříčku nejvyšší kriminální činnosti ve Velké Británii.

• 12.2.2012  16:27
    Warrior (2011)

Upřímně ani nevím, jestli je něco, co bych sem mohl napsat, abych dobře vyjádřil věškeré pocity, které ve mně tento film vyvolal. Možná by to mohlo být něco jako: "Nejlepší filmový zážitek za hodně dlouhou dobu." nebo: "Snad nikdy jsem u filmu nebrečel tolik, jako tomu bylo dnes, kdy jsem se díval na Warriora. ", i tak si ale myslím, že taková slova jsou naprosto zbytečná, protože tohle se prostě musí vidět a hlavně prožít! Takže vám, kteří jste ještě neměli to štěstí, přeji příjemnou "zábavu" :))

• 12.2.2012  11:32
    96 hodin (2008)

Zajímavý film, v němž mě překvapil hlavně výkon Liama Neesona, který pro mě byl až doposud jednou bezvýznamnou postavičkou v Lásce nebeské a jedním rytířem Jedi, který už dlouho nenavštívil svého kadeřníka. Ale jak vidno, i Liam Neeson se umí prát s osudem a zabíjet lidi, kteří mu stojí v cestě za záchranou jeho dcery, která mi mimochodem přišla jako nejslabší článek celého filmu. A to hlavně ve chvíli, kdy promluvila... Když ale pominu tohle "drobné" mínus, tak už si na nic víc stěžovat nemůžu, protože 96 hodin je nesmírně poutavý film, který mě chytl hned na začátku a pustil až na konci, což o mnoha akčních filmech, které nejsou zrovna mým nejoblíbenějším žánrem, říct nemůžu...