Tommass95

Tommass95

člověk, který má rád filmy

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.1.2014  13:14
    Kmotr II (1974)

Nejlepší pokračování, jaké kdy bylo natočeno. Dvojka není o nic horší než jednička, možná jen o Marlona Branda, ale toho zdatně zastupuje tehdy vycházející hvězda Robert De Niro. Al Pacino je minimálně stejně dobrý jako v jedničce a předvádí nám v životní roli jednoho z největších záporáků v historii filmu, nechtěl bych být jeho bratrem, větší strach v gangsterkách už jsem měl jen z Joea Pesciho v Mafiánech. Tříhodinová stopáž nevadí ani v nejmenším, protože vám Coppola stejně jako v jedničce připravuje tak perfektní a zároveň zábavnou podívanou, že se prostě nemůžete nudit. Když si zpětně vzpomenu na své pocity, když jsem film poprvé viděl, tak si říkám, jestli se mi vážně tak změnil vkus na filmy, protože, nemůžu říct, že by se mi tehdy nějak extrémně líbil. Holt na takové filmy asi musíte nejdřív dozrát...

• 4.1.2014  23:24
    Taxikář (1976)

Geniální film o špíně ulic v New Yorku. V tomhle tématu je snímek nedostižný. De Niro exceluje v roli osamělého muže, který už má dost zkaženosti všech lidí okolo sebe a rozhodne se město od špíny očistit. V menších zajímavých rolích se objevují Jodie Foster mladá prostitutka, které De Niro pomůže k návratu do normálního života) a Harvey Keitel ("pasák"). Atmosféru děje navíc umocňuje skvěle zakomponovaná hudba a hlavně perfektní Scorseseho režie. Možná nejlepší Scorsese.

• 3.11.2013  09:39

Ze začátku se mi film celkem líbil a nevadilo mi ani, že se mě pan režisér snaží oklamat falešnými emocemi, když ale v závěru rozdal a rozprodala Smithova postava vše co měla, tak mi to už fakt přišlo přespříliš a místo pláče, jsem se bohužel musel spíš smát. Škoda dalo se z toho vymačkat víc.

• 2.11.2013  16:05

Do sebemenšího detailu propracovaný precizní film, jak je u Scorseseho ve zvyku. De Niro exceluje jako vždy, Pesci taky a v doprovodu výborné hudby a černobílé kamery, máme možnost vidět asi nejlepšího Scorseseho ze všech.

• 2.11.2013  16:01

Největší dobrodružná klasika ze všech. Podle mě nejlepší Hitchcock a jedna z životních rolí Granta. Na tenhle film se můžu dívat několikrát za sebou a nepřestane mě dál bavit.

• 28.8.2013  12:56

Asi nejlepší politická-válečná satira co kdy byla natočena. Kubrick je zde opět v nejlepší formě a o zábavu není nouze. Co se týče hereckých výkonů, není co vytknout, perfektní Sellers a pro mne ještě lepší George C.Scott./ 90%

• 21.8.2013  17:31

Martin Scorsese snad poprvé v kariéře natočil rodinný film, na který jsem byl natěšený jak málokdy, už jen proto, že to natočil právě on. Ze začátku jsem měl pocit, že film bude jen o vizuální stránce a dějová linie bude až druhořadá, což mě trochu mrzelo, jak se ale film rozjel, tak jsem měl jiný pocit, že se Scorsese vžil do malého Huga a ukazuje nám jak moc miluje film. Dalo by se říct, že je to takový velký filmový kýč, u mě, ale převládá režisérova láska k filmu, překrásná výprava s efekty a taky to, že nám Scorsese po sto letech připomněl jednoho z prvních velikánů ve svém oboru a to jsou faktory, díky kterým musím snímek ocenit maximálním hodnocením. Už se těším na své další setkání s tímto mistrem filmografie.

• 21.8.2013  17:11

Bezpochyby kvalitní gangsterka, která však nesahá Mafiánům a Kmotrovi ani po paty.

• 10.6.2013  14:58
    Amadeus (1984)

Další skvělé dílo pana Formana, hodilo by se říct, geniální, jako byl Mozart sám. Jsem zvědav, jak se mi snímek bude líbit po další projekci, jestli se nadšení ještě zesílí, jako tomu bylo u Přeletu nad kukaččím hnízdem, nebo ne. Každopádně u mě film zůstane jedním z největších hudebních filmových zážitků už asi navždy.

• 30.4.2013  18:51
    Hra (1997)

Dechberoucí thriller Davida Finchera, který vás vtáhne do děje a už nepustí. Pro mne mistrovské Fincherovo dílo, které je jaksi nedoceněno a přitom to závěrečné rozuzlení je snad lepší než u všech dalších Fincherových filmů. Michael Douglas a Sean Penn hrají svůj standart. 100%

• 30.4.2013  18:45

Není to dokonalý snímek. Chvílemi se zdá nezáživný. Za nekompromisní ztvárnění drogové závislosti, výborné herecké výkony, solidní režii a velmi dobře zakomponovanou hudbu si ale uznání zaslouží.

• 29.4.2013  21:46
    Vetřelec (1979)

Kdo by řekl, že film je starý přes 30 let let ? Parádní sci-fi hororová podívaná ani na chvilku nenudí aneb Ridley Scott na vrcholu svých režisérských sil, minimálně co se sci-fi týče. Snímek Věc, která je tematicky podobná Vetřelci, řadím výš, ale to je hlavně díky tomu, že je v něm více hororové atmosféry, což se dalo čekat, když jej natočil Carpenter - hororový mistr. /95%

• 26.4.2013  16:24

Na tehdejší dobu kultovní záležitost, dnes již dost ztrácí na tempu a chvílemi nudí. Slušná oddychovka.

• 7.4.2013  15:31
    Old Boy (2003)

Výborný, krutý a hlavně dobře propracovaný film s asijskou příchutí. Je to vlastně něco mezi Tarantinem ( krvavé momenty atd. ) a Fincherem ( záverečná pointa ), což je paráda, protože jejich tvorbu mám velmi rád a to je i důvod, proč si toho snímku vážím společně s filmem Ran zatím nejvíce z celé asijské filmografie.

• 5.4.2013  20:28
    Absolvent (1967)

Krásný romantická komedie, málokde se mi Dustin Hoffman líbil tak, jako tady. Vše navíc podtrhuje výborná hudba Simona a Gurfunkela, bez které bych si tento film asi nedovedl představit.

• 5.4.2013  20:25

Nesmrtelná klasika. Smrtonosná past je poprávu považována za jeden z nejlepších akčních filmů vůbec, když se řekne akční film, vybaví se mi právě Smrtonosná past. Bruce Willis a Alan Rickman jsou zde na vrcholu svých hereckých kariér.

• 19.3.2013  20:24

Výborný dokument o tom, jak si osvojujeme přírodu a jak ji ničíme špatným životním stylem, průmyslem atd. Na to, že je film absolutně bez dialogů jsem se vůbec nenudil a líbila se mi hudba a překrásné záběry jak na přírodu tak na naši populaci.

• 20.2.2013  18:39
    Warrior (2011)

Pro mě srdeční záležitost. Mám moc rád sportovní filmy a když v nich je tak skvělé obsazení jako tady, tak už je to teprv dobrá podívaná. A to co nám pan režisér přichystá v posledních minutách ? Při takovémhle dojemném závěru se prostě nemohu ubránit smršti emocí a nějaké té slzičce.

• 20.2.2013  18:33

Oldřich Lipský znovu potvrzuje, že v žánru komedie je u nás ( pro mě možná i na světě ) naprosto nepřekonatelný. Není to sice Marečku, podejte mi pero !, ani Limonádový Joe, ale i tak tato parodie na detektivky dost pobaví a je stejně tak neokoukatelná, jako tyto 2 Lipského filmy. Těším se na další projekci a doufám, že třeba eventuelně časem budu moct přihodit další hvězdu, jako jsem to udělal i u Joeho.

• 20.2.2013  18:26
    Hitchcock (2012)

Jako příznivci Hitchcocka se mi to příliš nelíbilo a Hopkins jako Hitchcock mi tam neseděl už vůbec, každopádně je to ale příjemná oddychovka s neodolatelnou Scarlett Johansson a s několika dobrými momenty ( Například scéna, kdy si Hitchcock libuje před kinosálem v řevu diváků při projekci Psycha. ). Tento film o vzniku Psycha sice ničím nenadchne, ale ani neurazí, Hitchcock by si nicméně zasloužil o něco lepší poctu k jeho dílu, než je tento snímek.

• 20.2.2013  18:15

Jeden z těch lepších animáků, těch 5, ale hlavně díky tomu, že jsem to viděl o Vánocích a byl jsem v takové euforii, uvidíme, jaký bude můj názor po 2. projekci. Nicméně určitě to stojí za shlédnutí.

• 20.2.2013  17:46
    Postřižiny (1980)

Další z krásných poetických komedií Jiřího Menzela, ten je prostě točit umí ! Zase jsem se bavil a užíval si herecké výkony Magdy Vašáryové a Jaromíra Hanzlíka, kteří byli výborní.

• 20.2.2013  17:42

Na naši tvorbu to určitě není špatný film, ale jestli je nominován na 15 český lvů, nebo kolik těch nominací vlastně má, tak je vidět, že naše filmografie nezažívá zrovna nejúspěšnější léta. Režie slabší a ten kluk ? To byla hrůza, je vidět, že mezi dětskými herci už taky nemáme moc z čeho vybírat. Co ale musím říct je to, že se mi snad poprvé líbil Roden, který je mi jinak dost nesympatický.

• 20.2.2013  17:36

Vidím, že Hitch točil výborné filmy již na začátku kariéry. Nejprve jsem si říkal, že se na tomhle filmu už dost podepisuje jeho stáří, ale když se film rozjel, tak jsem se poměrně slušně bavil, ikdyž na Okno do dvora, Vraždu na objednávku a na jiné majstrštyky mistra napětí z 50.let to nemá.

• 20.2.2013  17:28

Dobré drama, ve kterém září skvělý John Malkovich. / 80%

• 3.2.2013  18:54
    Papíry (2012)

Pěkný krátkometrážní snímek, opravdu jsem nečekal, že ještě před Raubířem Ralfem budou něco promítat. Paperman byl navíc lepší než samotný Ralf a o to víc jsem byl z jeho projekce potěšen.

• 2.2.2013  16:47

Velmi dobrý film, Tarantino si bezpochyby zaslouží Oscara za scénář a přál bych mu i Oscara za film, toho ovšem asi nezíská :( . Začátek filmu byl výborný s opět skvělým Waltzem, nicméně v prostřední části už to nebyl tak zábavný film a nějak ztratil spád, závěr se střílečkou v domě a pomstou Djanga si ale bezpochyby tu pátou hvězdu zaslouží.

• 2.2.2013  16:39

Velmi dobrá komedie s geniálním scénářem. / 90%

• 31.1.2013  21:16
    Videodrome (1983)

Moje první setkání s Cronenbergem. Slyšel jsem o něm, že točí výborné horory a podává je divákovi velmi zvláštním způsobem, tento halucinogenní snímek není vyjímkou. Opravdu zajímavý a zvláštní filmový zážitek.

• 31.1.2013  18:30

Další ze starých šílených amerických komedií, která i po letech baví. Sice tento typ humoru není můj oblíbený, ale tato komedie patří mezi nejlepší.

<< předchozí 1 2 3 4