Vojife

okres Praha
Člověk (snad)

<< předchozí 1 2 3
    • 16.8.2018  17:11

Takhle se dělá pokračování kultovního filmu!

• 11.3.2016  00:29
    Návštěva (2015)

Zamyšlení nad událostí, která se nestala a ani se nepředpokládá, že by se brzy stát měla, právě proto je ale velice závažnou. Tento film, něco mezi dokumentem a uměleckým dílem, kromě zajímavého audiovizuálního zážitku nabízí zcela věcnou a konkrétní debatu o problémech, které jsou ve své podstatě abstraktní. Jak (a to prakticky) budeme reagovat na cosi neznámého, nepochopitelného a vlastně na něco, na co "reagovat" téměř nelze? Jak to poznáme? Jak ono pozná nás? Jak můžeme vůbec komunikovat? Přesto jsou to ale otázky, které se jednoho dne mohou ukázat vysoce užitečnými. Byl jsem na promítání, po kterém následovala debata, která musela být téměř po hodině ukončena, přestože se stále otvírala nová témata. Rozhodně tedy Návštěva vzbuzuje mnoho otázek a inspirace. Skrze mimozemšťany lze totiž lehce zpochybnit sebeidentifikaci nás samotných a skz neznámé můžeme konečně pochopit to doměle známé - nás.

• 8.11.2015  22:36

Námět poměrně zajímavý a do jisté míry neotřelý, provedení je ale žalostné. Kamera v pořádku, herci slušní... ale ten scénář. Ten scénář! Zajímalo by mě, jestli Robert Sedláčet s lidmi takhle mluví. Já jsem tedy takovéhle dialogy opravdu nikdy nezažil. Film vyprovokuje pár myšlenek, ale čekal bych mnohem, mnohem víc.

• 19.8.2015  17:58

Výborný, vtipný nápad, ze začátku se člověk smíchu neubrání, ale postupem času se ty vtípky příliš opakují, podle mě by to fungovalo lépe, kdyby to bylo o trochu kratší. 7/10

• 10.5.2015  15:05
    eXistenZ (1999)

Smrt démonu Davidu Cronenbergovi!

• 1.3.2015  21:48
    Bulšit (2001)

Bohužel až příliš věrná parodie.

• 19.10.2014  23:39
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Musím říct, že přestože homosexuály plně uznávám, ze začátku se mi na tenhle film nekoukalo snadno. Přemýšlel jsem, co bych asi dělal, kdyby někdo vešel do mého pokoje a nachytal mě, jak se dívám na video dvou milujících se mužů. Ale nakonec jsem to bral spíše pozitivně. Zkusil jsem si, jak se musí cítit heterosexuální ženy, když si spolu ve filmu pohrávají lesby, a že se to děje často. Takže to vlastně bylo jen fér a jsem rád, že se to vyrovnává a že je i mužská homosexualita čím dál menší tabu. A "Stejná srdce" byla tak skvěle zvládnuta po všech stránkách, že jsem se ke konci ani necítil divně a přišlo mi úplně normální se na to dívat (to, že jsem i před tím homosexuálny uznával neznamená, že není zvláštní pocit vidět je v akci) a dokonce mě dokázala dojmout, přestože jsem zaměřený na úplně jiný typ filmů. Doporučuji.

• 2.1.2014  21:57

Hluchý si tenhle film asi moc neužije. A užije si ho vůbec někdo? Řekl bych že ano a ne. Jako vždy u Fliegaufa. (Mé hodnocení je tady jen velice povrchní, domnívám se, že Fliegaufovy filmy nelze přesně ohodnotit. Jak už zmínil Rosomak.)

• 14.8.2013  21:45
    Pěna dní (2013)

Musím říct, že když jsem se až po tom, co už jsem zamluvil lístky do kina, podíval na trailer, nebyl jsem si jistý, jestli na to opravdu chci jít. Před mým zrakem se ukázaly idealistické vize lidí křepčících v někdy až moc fantaskním světě. A sám film přibližně takový zpočátku i byl, i tak mě ale pár věcí příjemně překvapilo a postupem času jsem si na podivné způsoby celkem zvykl a mírně mi to připomínalo Švankmajera. Stejně jako děj, i celý film později začal vypadat pochmurněji a pochmurněji, barvy mizely, svět plný živých bot i zvonků a bizarních přírodních zákonů zůstával světem plným živých bot i zvonků a bizarních přírodních zákonů, ale už nebyl idealistický a nádherný, ale byl mistrně pomocí obrazu a hudby převeden do zmateného a skličujícího, aniž by se výrazně změnil. Změnila se totiž finanční situace postav a místo poklidného, šťastného života mezi hmotnými slunečními paprsky museli pracovat a krčit se ve špíně mezi hmotnými slunečními paprsky. A tak se z nadměrně "krásného" až kýčovitého filmu s křiklavými barvami stala černobílá vize strašlivého světa a i krev mnohdy zatekla. Prostě to na mě udělalo velký dojem a utvrdil jsem se v tom, že bych neměl film hodnotit podle začátku a odsuzovat ho předem. Také velmi kladně hodnotím herecké výkony nejen Omara Sy a mistrné symbolické výjevy. 5*, jen tu myš si mohli odpustit.

• 23.6.2013  00:13
    Nine Inch Nails: Broken (video kompilace) (1992)

Na čtyřech hvězdičkách má podíl především hudba. Ta by si sama o sobě zasloužila hvězdiček i šest. Sice by to nebyli Nine Inch Nails bez své kontroverze a provokátorství, částečně proto je mám taky rád, ale dívat se na mučení vážně nepotřebuji. Myslím, že u Nine Inch Nails si vystačím s audiem. Tedy, videoklipy samotné, především k Pinion, mi přijdou někdy i výborné, to proto, že mají hloubku a skrytý význam. Ale pochybuji, že skrytý význam má i brutální mučení, to mi přijde, že je spíš jenom pro ujetost. Takže, videoklipům bych dal hvězdiček pět, ale tady hodnotím způsob, jakým s nimi bylo naloženo a ten mi nijak úžasný nepřijde (- ani vyloženě špatný, ale když z filmu vyberu to, co mě zajímá, stejně zbydou jen videoklipy).

• 1.6.2013  19:09
    Solipsista (2012)

Andrew Huang prostě vždycky dokáže navodit úžasně tajemnou abstraktní atmosféru s fascinující prací s barvami. Doporučuji zhlédnout také videoklip k singlu Brennisteinn od skupiny Sigur Rós, který rovněž režíroval.

• 24.4.2013  16:57

Velmi sympaticky udělaný dokument, otázky obou reportérů Klusáka a Remundy jsou objektivní a nestranné, tak to má podle mě být. Zároveň jsem rád, že někdo konečně zdokumentoval situaci s rasismem v Čechách. Jsem antirasista, z rasismu je mi na blití a je tu krásně vidět, jak absurdní a nepodložené jsou výpovědi "slušně se chovajících" bílých (i když to jako nerasista nerad odděluji, ale když se o rasismu mluví, jinak to nejde) občanů, ale zároveň jsem díky tomuto filmu částečně (opravdu velmi částečně) pochopil, co je k těmtu antiromským předsudkům vede - všechno je založené na tom, že prý nepracují a berou sociální dávky. Ale vždyť to je nesmysl! K čemu by to státu bylo, kdyby je platil bez práce, samozřejmě, že pracovat musí, aby se uživili. A argumenty, že se nechovají slušně? K smíchu. Zastřelení člověka je slušná věc? Rasismus prostě nejsem schopný pochopit. Jsou bílí, co se chovají slušně, bílí, co se nechovají slušně, romové, co se chovají slušně a romové, co se nechovají slušně. Proč je ale nerozdělit jen na "chovají se slušně" a "nechovají se slušně", ať už mají jakoukoli pleť? Je to, že rodinka jezdí taxíkem místo autobusem důvod celou rodinu postřílet? Teď mi řekněte, kdo je tady nepřizpůsobivý. A z toho, že rodiče rasismus předávají i na děti je mi opravdu smutno...

• 6.4.2013  21:02

Velmi zvláštní film s naprosto unikátní atmosférou silně podnícenou neobvyklou abstraktní hudbou Omara Rodriguez-Lopeze. Je dost obtížné sledovat a pochopit děj, protože celý film je roztříštěn na malé kousky a zdánlivě náhodně poskládán naskrz hodinu a půl tohoto snímku. To způsobuje, že divákovi nikdy není jasné, co se tam opravdu děje a co si hlavní postava, podivínský introvert Barlam, kterému se jeho přátelé neúspěšně snaží pomoci ke štěstí, ale jen v Barlamově popletené hlavě dělají ještě větší zmatky, pouze představuje; občas se zdá, jako by byl náhle předčasně useknutý jeden příběh a začal úplně jiný, ve kterém čirou náhodou vystupuje podobná postava. Tyto hrátky s divákovou myslí a jeho matení ovšem geniálně přibližuje duševní stav Barlama, který silně vykazuje znaky až schizofrenie, neboli rozpadu osobnosti. V dnešní době je bohužel takovýto potenciálně nebezpečný člověk poměrně častým produktem naší "vyspělé" západní společnosti.

• 9.12.2012  09:25

Je to sice poměrně zajímavé, ale spád to má tak rychlý (hlavně na začátku), že člověk prostě nemá šanci vžít se do postav. Hlavní postava mi byla úplně lhostejná, téměř nic jsem o ní nevěděl. 4 za příběh, 2 za způsob natočení.

• 18.11.2012  18:38
    Hitler: Vzestup zla (TV film) (2003)

Vypadá to jako dvou a půl hodinový trailer...

• 2.11.2012  21:24

Rád bych tady napsal to, co řekl můj kamarád po zhlédnutí prvního dílu. Myslím, že je to velmi výstižná reakce. Takže, bez dalších okolků... Ještě bych rád podotknul, že v průběhu epizody neřekl vůbec nic. Asi šetřil síly na svoje závěrečné shrnutí. Takže, cituji: "Dafuck?" ### Že jste nikdy neslyšeli o Garthu Marenghim? Vždyť je to ten největší, nejtalentovanější, nejchytřejší a nejsamolibější hororový spisovatel v celé historii jak lidstva, tak klokanů! A v 80. letech 20. století také režíroval a hrál v tomhle mrazivě mysteriózním kousku, dokonce i hudba vychází z jím pískaných melodií. Hraje doktora Ricka Daglesse, náplní jehož práce je především zachraňování životů a věnování se různým závažným a temným problémům. Garth Marenghi nám prostřednictvým tohoto šestidílného seriálu nastiňuje všemožné nešvary dnešní společnosti: Lidské exploze, smrtelné brokolicové nemoci, diskriminace podřadných Skotů, netrpělivost ve frontě na kuře, a tak dále a tak dále. Darkplace bylo vysíláno jen v Peru, ale Marenghi ho sám osobně promítá po mnoha letech s přidanými střihy rozhovorů s ním samotným, výborným hercem Toddem Riversem a jeho producentem Deanem Learnerem. Nechte se unést jeho strhujícími zápletkami, scénami, při kterých tuhne krev v žilách, i těmi, kdy vám slzy tečou proudem. ### Richard Ayoade se opravdu ukázal! Napsal tuhle úžasnou... věc a skvěle zahrál Deana Learnera, který hrozně zahrál Thorntona Reeda.

• 17.10.2012  20:33

Dívali jsme se na... to... ve škole, když hodně lidí chybělo. Možná to bylo tím dabingem, ale musím říct, že bych se asi radši učil. Myslím, že jsem viděl i horší filmy, ale před koukáním na tenhle jsem měl dobrou náladu a totálně se mi zkazila. Typický školně-pouštěcí film. Co na tomhle je vtipného - nevím. Všechny postavy byly hrozně otravné (opět, možná to bylo tím dabingem, po tomhle filmu jsem se v averzi k němu utvrdil) a prostě nesympatické. Nazdar.

• 8.10.2012  20:54
    2012 (2009)

No, popravdě mě to celkem překvapilo. Čekal jsem ještě větší brak. Ano, sice charismatičtí a pohlední hrdinové neustále museli ujíždět nebo ulétávat těsně před propadající se zemí, která se bořila sama do sebe, malé letadélko odpinklo kus Eifellovky a nic se mu nestalo, vrtačka zablokovala pohyb kol s průměrem zhruba 50 metrů, vodou se zatápěl prostor, který se uzavřel právě proto, aby se nemohl zatápět vodou a spousta dalšíh nesmyslů, které by byly spoilerem, kdyby na tomhle typu filmů vůbec něco mohlo překvapit... Klasický katastrofický film - hrdinný prezident a hrdinný vědec, kterému samozřejmě zpočátku nikdo nevěří, hrdinný týpek s rodinnými problémy, co má potřebu lézt do zakázaných prostor, blázen, který má nakonec pravdu (ta postava se mi líbila, to je jeden z důvodů, proč hodnotím dvěma hvězdičkami) a samozřejmě je potřeba nějaký "záporáček", který zabraňuje vpuštění běsnícího davu do lodě a jeho názory, že pro ně nebude dost jídla, které jsou v rozporu s idealistickým blábolením našeho hrdiny jsou odsuzovány jako nehumánní, zlobivé a příliš realistické. Máme tu ale i pár věcí, které většinou v katastrofických filmech nenajdete - některé z důležitých postav zemřou a uvidíme i mírnou proměnu medvědovitého ruského boháčika. Pak je tu již zmiňovaná postava šílence Charlieho vlastnícího radiovou stanici odkázanou konci světa, která byla velmi zábavná. Ale to nic nemění na tom, že to bylo překvapivé asi tak, jako seriál Nečekané Příhody. A samo toto zjištění nebylo o nic překvapivější. Inu, Hollywood.

• 8.10.2012  20:37

Zatím hodnotím jen první díl - Dost mě překvapilo, že byl opravdu dobrý. Ani jsem si nemyslel, že by se mohl Trpaslík ještě vrátit "ke kořenům". Je zase jiný, ale rozhodně není méně vtipný! LOS! Prvnímu dílu "Trojan" dávám ****. =) EDIT: Druhý díl, zvaný "Fathers And Suns" ukázal, že první díl byl opět vydařenější "misleaďák" a že to s Trpaslíkem přecejen jde skopce. Fathers And Suns byl dost podivný a nepřišel mi moc vtipný: **. EDIT: Stejně tak třetí "Lemons", ** , velké zklamání. Doufám, že se tam ještě objevý nějaký další pořádný díl! EDIT: "Entangled" mi naštěstí ukázalo, že to přecejen nejde až tolik ke dnu. Klasiku to zdaleka nepřekoná, ale tenhle díl byl poměrně dobrý. Bavil jsem se. =) takže čtvrté epizodě dávám ***a půl. EDIT: Epizoda "Dear Dave" nebyla vůbec špatná, té dávám také tak ***a půl hvězdičky, kdyby mi to při finálním hodnocení přišlo málo, tak to zvýším. EDIT: Poslední epizoda série a pravděpodobně celého trpaslíka (vzhledem k tomu, že se jmenuje "The Beginning") byla opravdu dobrá! Té bych dal dokonce ****a půl, neboli nejvíc z celé série. Scéna s čištěním meče byla vynikající! ;D

• 27.8.2012  20:01
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

294. nejhorší seriál | 249. nejoblíbenější seriál

• 24.7.2012  23:48
    Muž, který plakal (TV film) (1993)

Hledáte film, který je lepší než je kniha? Hledáte marně. Hledáte film, který není horší než kniha? Není to lehké, ale pár se jich najde. Jako třeba tenhle. Ten z fimového hlediska (jak je to natočené) nemá nic moc nového, co nabídnout, ale věrně popisuje děj knihy bez zbytečných výmyslů. Příběh by si zasloužil hvězdiček pět, ale jelikož příběh je z knihy a ne z tohoto filmu, dávám čtyři hvězdičky. Ale i tak je to nádhera, herci dost dobří! (Mimochodem, dost mě překvapuje, že jsem první, kdo tento film hodnotil...)

• 27.5.2012  09:55

Don Quijote č. 2, jenom vtipnější a zábavnější. Nikdy jsem si nemyslel, že může být nechycení skříňky tak vtipné. 9*/10*

• 12.5.2012  11:23
    Duna (1984)

"Father! The sleeper has awakened!" --- Já jsem udělal tu chybu, že jsem se na Dunu kouknul v 177-minutové verzi a ke konci jsem dost usínal. Ale v místech, kde jsem byl vzhůru se mi to opravdu líbilo a některé záběry byly prostě úchvatné! Napínavé a zajímavé. Stejně si ale myslím, že se toho Lynch ujal hlavně proto, aby si mohl užít na písečných červech a snových záběrech s různými zrůdičkami.

• 20.4.2012  20:10
    Electroma (2006)

Takové experimentální bezeslovné hudební sci-fi psycho art drama s prvky Bély Tarra a Lynchovité nesmyslnosti spojené s tragi-černo-komediálním nádechem, způsobující vážný problém vyjít po skončení na ulici a dívat se po lidech, udivující vyjádřením pocitů robotických tváří bez jákekoli mimiky, vhánějící divákovi do uší noisové dunění přístrojů a ohně, obrazně ukazující neschopnost autorit. Tak nějak bych to popsal. Roboti touží stát se lidmi, ale stále se jim to nedaří. Ale skutečně se jim to nepodaří? Nepřiblíží se přecijen svými činy člověku? Možná. Možná taky ne. U tohohle filmu je možný asi jakýkoli význam. Jisté ale je, že je to něco vyjímečného.

• 9.4.2012  18:13

In heaven everything is fine... David Lynch ve svém prvním celovečerním filmu připravil divákům naprosto jedinečný zážitek. Setkáme se tu s "dítětem", které si asi nikdo z nás nepřeje, pohyblivým pečeným minikuřetem, divnými mrtvými tvory vzhledem připomínajícími kolosální spermie, které se v noci objevují v posteli, dále nevšední továrnou na tužky a především s temnými syčivými industriálními zvuky znějícími celou hodinu a půl. Ano, právě zvuková a hudební stránka je asi to, co se nejvíce podílí na depresivním a zneklidňujícím zabarvení filmu. Musím se přiznat, že v jednom kuse jsem to neviděl a přesto jsem po skončení nebyl v moc dobrém psychickém stavu, vážně nevím, jak by to vypadalo po shlédnutí na jeddno posezení. V uších zní píseň slečny z radiátoru, každá krabička, každý papír, každý předmět se stává potenciálním nebezpečím nahánnějícím strach, každý člověk cizincem a narušitelem v zemi nesmyslu a podivna oslepujícně zářící neznámou racionalitou. Netvrdím, že to byl zážitek kdovíjak příjemný, ale právě proto si tento film zaslouží nejvyšší hodnocení. Neznám nic jiného, co člověka dokáže takhle ovlivnit. To prostě dokáže jen nadčlověk Lynch. Snímek, který si budu nadosmrti pamatovat jako tu nejšílenější noční můru. Mindfuck.

• 3.4.2012  20:33
    Dylan Moran: Monster (TV film) (2004)

Haha, Dylan Moran je prostě génius, co se nebojí říct, co si myslí! Tak originální a vtipný výstup nemá obdoby (pokud ano, hned pište)! "But when you get older, it's really evil when you have a hangover. Because you wake up and you think you're fine. 'It's a beautiful day! Birds swing, trees sing...'", "...They ask 'How was last night?' 'Oh, it was fantastic... I can't see!'" (oboje youtu.be/osldhYv3bIE). "I don't wanna make any huge generalisations about women, you know, but all I say is that they have no feelings. Because it's actually the men, who are far more romantic. Men are the people you will hear say 'I found somebody. She's amazing. If I don't get to be with this person, I'm fucked. I can't carry on. She's totally transformed my life. I can't stand it, I have to be with her! Because if I don't, I'm gonna end up an alcoholic... I can't! I can't walk the streets anymore!' That is how women feel about shoes!". Prostě nezapomenutelná podívaná, obvykle se vtipům směji jenom vnitřně, ale tady jsem se řehtal celých 85 minut! Da best!

• 26.3.2012  21:49
    Ju Dou (1990)

Dost drsná záležitost. Mladí se mstí starému, starý se za tu mstu mstí mladým, mladí se mstí nazpátek... Nevím, nevím, jestli je "oko za oko, zub za zub (v tomto případě asi i více)" nejefektivnější přístup. Kromě poměrně drsného a zajímavého příběhu musím také podotknout pěknou vizuální stránku plnou barevně laděných látek, které jsou v obydlí postav barveny. Vynikající.

• 25.3.2012  18:27
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Ano, je to neskutečně trapné. Člověk se u toho tudíž bezvadně nasměje.

• 20.3.2012  15:57

Opravdová nádhera! Film o cestě od ctižádostivého chlapce přes pyšného floutka až k moudrému muži, ve kterého ho dokáže proměnit jen tragédie. Výborné souboje, krásný příběh, smutný konec... Jet Li se mi zamlouvá čím dál více. (Bylo zvláštní, jak mě úplně zaráželo, když tam bylo tolik bělochů. A s nimi přišlo podvádění...) V něčem mi to přišlo trochu jako takový The Wrestler po čínském způsobu.

• 19.3.2012  14:30
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

První série byla úžasná a nebyl tam snad jediný díl, který by se mi nelíbil. Pak přišla druhá série, některé díly ještě lepší než v první, ale u konce se objevovaly trochu horší epizodky. Ale pak tu byla třetí, která mě odradila hned první epizodou, prostě to ztratilo šmrnc a už to začíná být příliš dětinské, ale přecejen se našlo pár epizod, co se mi líbily. Čtvrtá série, charakteristiky postav, které je odlišují od ostatních, se postupně zjednodušují, až už zbyde jen nudný a otravný guláš, kde se omílá dokola to samé, málokdy dobrý díl. Navíc je tam příliš vedlejších postav. V páté sérii už je to průměrný americký sitcom (takže hrůza), Leonard namyšlený kretén, Howard už není Howard, když je s Bernadette, Raj už skoro normálně mluví s ženami a je ufňukaný a nudný, Penny se až tak nezměnila, ale tu jsem nikdy neměl moc rád a Sheldon jediný zůstává občas vtipný, ale i ten mě občas štve, zbytek postav nebudu jmenovat, protože je neuznávám. U 7. dílu 5. série jsem se na Big Bang Theory definitivně přestal dívat. ... Abych to shrnul: 1. série ***** (oblíbené díly: S01E02 The Big Brain Hypothesis, S01E06 The MiddleEarth Paradigm, S01E11 The Pancake Batter Anomaly, S01E17 The Tangerine Factor), 2. série ***** (Oblíbené díly: S02E01 The Bad Fish Paradigm, S02E04 The Euclide Alternative, S02E12 The Killer Robot Instability, S02E15 The Maternal Capacitance), 3. série *** (Oblíbené díly: S03E09 The Vengeance Formulation, S03E18 The Pants Alternative), 4. série *** (Dobré díly: S04E02 The Cruciferous Vegetable Amplification, S04E12 The Bus Pants Utilisation), 5. série ** (Jediný dobrý díl: S05E02 The Infestation Hypothesis).

<< předchozí 1 2 3