Avatar (2009)

Vizuální stránka je vskutku nádherná! Krásné svítící houby a úžasná smyšlená příroda. Ale co mi na tom vadí je hrozně omílaná a, upřímě řečeno, trapná psychyka postav. Máme tu klasicky hlavního hrdinu, co se považuje za vůdce všech a který do všeho všem mluví. Pak tu je jeho nepřívětivá nadřízená, která je ale na jeho straně. A pak tu nesmí chybět "zlý" plukovník, co chce všechno zničit. Film pěkný na pohled, ale napínavost skoro nulová, naprosto předpovídatelné.

Beszélő fejek (2001)

Hluchý si tenhle film asi moc neužije. A užije si ho vůbec někdo? Řekl bych že ano a ne. Jako vždy u Fliegaufa. (Mé hodnocení je tady jen velice povrchní, domnívám se, že Fliegaufovy filmy nelze přesně ohodnotit. Jak už zmínil Rosomak.)

Bezva finta (1985)

Velmi zábavný film. Tedy, na začátku. Myslím, že by bylo mnohem lepší, kdyby to skončilo mnohem dřív.

Brancaleonova armáda (1966)

Don Quijote č. 2, jenom vtipnější a zábavnější. Nikdy jsem si nemyslel, že může být nechycení skříňky tak vtipné. 9*/10*

Bulšit (2001)

Bohužel až příliš věrná parodie.

Cesta do pravěku (1955)

Možná, že kdybych to teď viděl znovu, tak by se mi to moc nelíbilo. Ale v dětství jsem to doslova hltal!

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Zatím hodnotím jen první díl - Dost mě překvapilo, že byl opravdu dobrý. Ani jsem si nemyslel, že by se mohl Trpaslík ještě vrátit "ke kořenům". Je zase jiný, ale rozhodně není méně vtipný! LOS! Prvnímu dílu "Trojan" dávám ****. =) EDIT: Druhý díl, zvaný "Fathers And Suns" ukázal, že první díl byl opět vydařenější "misleaďák" a že to s Trpaslíkem přecejen jde skopce. Fathers And Suns byl dost podivný a nepřišel mi moc vtipný: **. EDIT: Stejně tak třetí "Lemons", ** , velké zklamání. Doufám, že se tam ještě objevý nějaký další pořádný díl! EDIT: "Entangled" mi naštěstí ukázalo, že to přecejen nejde až tolik ke dnu. Klasiku to zdaleka nepřekoná, ale tenhle díl byl poměrně dobrý. Bavil jsem se. =) takže čtvrté epizodě dávám ***a půl. EDIT: Epizoda "Dear Dave" nebyla vůbec špatná, té dávám také tak ***a půl hvězdičky, kdyby mi to při finálním hodnocení přišlo málo, tak to zvýším. EDIT: Poslední epizoda série a pravděpodobně celého trpaslíka (vzhledem k tomu, že se jmenuje "The Beginning") byla opravdu dobrá! Té bych dal dokonce ****a půl, neboli nejvíc z celé série. Scéna s čištěním meče byla vynikající! ;D

Český žurnál - Život a smrt v Tanvaldu (2013) (epizoda)

Velmi sympaticky udělaný dokument, otázky obou reportérů Klusáka a Remundy jsou objektivní a nestranné, tak to má podle mě být. Zároveň jsem rád, že někdo konečně zdokumentoval situaci s rasismem v Čechách. Jsem antirasista, z rasismu je mi na blití a je tu krásně vidět, jak absurdní a nepodložené jsou výpovědi "slušně se chovajících" bílých (i když to jako nerasista nerad odděluji, ale když se o rasismu mluví, jinak to nejde) občanů, ale zároveň jsem díky tomuto filmu částečně (opravdu velmi částečně) pochopil, co je k těmtu antiromským předsudkům vede - všechno je založené na tom, že prý nepracují a berou sociální dávky. Ale vždyť to je nesmysl! K čemu by to státu bylo, kdyby je platil bez práce, samozřejmě, že pracovat musí, aby se uživili. A argumenty, že se nechovají slušně? K smíchu. Zastřelení člověka je slušná věc? Rasismus prostě nejsem schopný pochopit. Jsou bílí, co se chovají slušně, bílí, co se nechovají slušně, romové, co se chovají slušně a romové, co se nechovají slušně. Proč je ale nerozdělit jen na "chovají se slušně" a "nechovají se slušně", ať už mají jakoukoli pleť? Je to, že rodinka jezdí taxíkem místo autobusem důvod celou rodinu postřílet? Teď mi řekněte, kdo je tady nepřizpůsobivý. A z toho, že rodiče rasismus předávají i na děti je mi opravdu smutno...

Den cvoka (2002)

Tenhle film jsem chtěl zhlédnout už dlouho, ale nikdy jsem se k tomu nedostal. Teď konečně ano a nelitoval jsem. Výborný film, ani nevím proč se mi tak líbil, ale rozhodně to tak je. Hlavní postava se mi v mnoha věcech dost podobá, a to jsem o 34 (7*3+13) let mladší, takže mě to mírně deprimovalo, ale o to je zřejmější, jak přesně Den Cvoka vystihuje rutinní život a závislost na každodenních rituálech.