Majestic (2001)

Trošku mě mrzí, že tak dobrý film jako Majestic je tak málo posílán do kin, do televize a také na DVD,atd. Náskýtá se zde další důkaz, že Jim Carrey umí zahrát skutečně VÍC než "jen" týpka s gumovým obličejem ve svých komediích. A nejen to, film má skvělý příběh a ani mi nevadilo že si to Frank Darabont troufl nátahnout na uctihodných 152 minut, jelikož pořád se bylo na co dívat a pořád bylo co chválit, co se kvality týče. Oblíbený režisér nezklamal a oblíbený herec nejen nezklamal, ale také překvapil.

U pokladny stál... (1939)

Burian nikdy nezklame :-D Ať to vezme z jakéhokoli konce, vždy mě pobaví tak jako málokdo...A co se týče této komediální klasiky, je v ní opravdu málo scén, při kterých bych se nesmál. Když se k tomu přidají další herecké hvězdy jako je Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl nebo snad tehdy opravdu kočka Adina Mandlová, vzniká film, na který se nezapomíná a věřím že taky nezapomene.

Yes Man (2008)

Yes! To byla jízda! Dal jsem si dost práce abych film stáhl a podíval se na to co nejdřív. Výsledek - i přes kvalitu videa jsem ihned věděl, že toto se povedlo! Jako vždy skvělý Jim Carrey tentokrát zase ve své kůži, kterou samozřejmě nenechává "ladem", nýbrž ji neustále udává do pohybu (zejména tu na obličeji) a tím nás už léta rozesmívá! :-D Nechybí tomu ani originální nápad, který samozřejmě patří někomu jinému než režisérovi, ovšem zřejmě právě toho napadlo adaptovat knihu Yes Man na filmové plátno. Doporučuju všem!!!

Sedm statečných (1960)

Režisér věděl co dělá. Pro dost lidí nesympatický, ovšem kvalitní japonský snímek z roku 1954 mu ihned evokoval, že převést to do duchu westernovky, bude z toho neskutečný trhák. A taky že jo. Remake se náramně vydařil. Vsadil na to, že když do toho dá veškeré úsílí, vznikne film o kterém se bude dlouho mluvit, a proto obsadil ty nejlepší herce, kteří byli k mání. Ze sedmi statečných se časem stala legenda. Říká se, že kdo neviděl tento film, neví jak vypadá pořádná kovbojka. Já s tím souhlasím, ovšem v malinko nadneseném významu. Bezva nápad. Bezva herci. Bezva hudba. => Western bez vad.

Chicago (2002)

Abych pravdu řek, tak jsem se nestačil divit jaký talent v těch dvou dámách opravdu vězí. Nejvíce mě uchvátila asi Catherine Zeta-Jones, protože ta to fakt rozjela na plný čáře. Stejně tak výborný Richard Gere, kterého jsem dosud takového neznal. Zkrátka muzikál jak má být. Co bych vytknul tak je možná to, jak se do toho všeho zpívání a tancování, které jak už jsem řekl nemělo chybu, plete vězeňské prostředí, soud, atd. Oscar je zasloužený.

Harper (1966)

Bezpochyby to není jedna z mistrovských rolí Paula Newmana, spíše taková bokovka z kriminálního prostředí... A právě Newman je ten, kdo tento snímek svým charismatem nenecháva ležet mezi béčkovskými krimi a vytahuje ho nad meze průměru. Ke konci se děj opravdu zbytečně natahuje,ale pořád se na to dá dívat.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Je-li to komedie, jsem smuten, že roli Willyho Wonky neobsadil zvažovaný pan Carrey, jelikož by se do ní tento komediální mág náramně hodil a navíc bychom se bezesporu ještě více pobavili. Nemůžu si pomoct, ale Depp a Bonham Carterová pod taktovkou Tima Burtona mně bohužel pořád nutí spojovat si tento zdánlivě kýčovitý a sladký skvost se všemi Burtonovými pochmurně laděnými mrtvými nevěstami a ďábelskými holiči. Jmenované snímky jsou bez diskuze kvalitní, ale bohužel nejsou mnou oblíbené pro svou smutnost, jež se bratrsky pojí s temností. Karlík je samozřejmě jiný: je barevný, živý, světlý, dobrodružný a chutný, ale jakási podobnost tu je. Nemohu ovšem tvrdit, že jsem se u filmu nebavil, právě naopak. Ať už to byly opravdu "různorodé" obličeje originálních Umpa-Lumpů - mistrů estetiky, všechny vynálezy spojené s výrobou a zpracováním hnědé pochoutky, nebo snad má oblíbená píseň Willy Wonka v podání ohninevzodrných loutek - to vše mě nadmíru uspokojilo... Karlík a továrna na čokoládu je cukrovinka na které jsem si pochutnal tak akorát na to, abych její chuť ocenil čtyřmi hvězdami. IT WAS QUITE TASTY PICTURE.

Pat a Mat - Jahody (2003) (epizoda)

Pat a Mat jsou skutečně mistři v oboru řešení problémů v domácnosti! Svými vylepšováky mě nepřestávají překvapovat. Použít pračku na výrobu jahodové marmelády :-D ... to je něco! Před tvůrci smekám klobouk!

Pat a Mat - Sušenky (1992) (epizoda)

Účel světí prostředky!!! Ze sušenek tvrdých jako skála se stávají dlažební kostky - super nápad!!!...Jsou to prostě borci tihle dva (ne)šikovní kutilové.

Krtek chemikem (1974)

Krtek jako chemik možná malinko odsouvá tento díl od běžných dobrodružství krtečka. Nicméně pořád je to dobře nakreslené i zpracované, ignorujeme-li lehce nesmyslnou poentu, přičemž ze skumavky s chemikáliemi vylétávají kostičky na stavění. Což ostatně dětem určitě nevadí. 75%