vander19

vander19

Chill Out - len moje názory na filmy

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 18.12.2017  21:01

V decembri som mal ohromné šťastie na skutočné príbehy. Najväčšia haluz ale tkvie asi v tom, že okrem jedného som netušil, že sú to filmy podľa reálnych udalostí. Z Paríža do Paríža je vojnový film, zobrazuje situáciu náckami v okupovanom Francúzsku. Jeho hlavným ťažiskom, ale nie je boj ako je to pri Dunkirku, ale hlavne vzťah dvoch židovských bratov. No nielen bratov, dá sa povedať že celej rodiny. Paríž je obsadený a dvaja špunti sa vyberajú do južnej a hlavne slobodnej časti republiky frantíkov. Pred sledovaním som sa obával, či daný žáner bude vhodný pre mňa keďže ja moc dojáky nemusím, hlavne ak viem že si to scenáristi vymysleli. Christian Duguay je už skúsený režisér vojnových filmov a je vidieť, že tento filmársky dar vie dokonale aplikovať na plátno. Príbeh je to síce pútavý, ale ako som už spomínal, nečakal som že to bude podľa skutočných udalostí a knihy, ktorú napísal jeden z bratov v 70. rokoch minulého storočia. Vtedy ma to posadilo na prdel a fakt som začal tých dvoch chalanov obdivovať čo dokázali, aby unikli koncentráku.

• 18.12.2017  20:52
    Trestanec (2017)

Po Felonovy, Cele 211 a podobných filmoch napr. trochu aj v štýle American History X prichádza na scénu ďalší film kvázi z väzenského prostredia. Prekvapením pre mňa bola prítomnosť Jaimeho Lenistra aka. Nikolaj Coster-Waldau ako hlavného hrdinu. Síce v GoT hrá dosť veľkého hajzla, ale tu si to priam akoby vychutnával. Režisér Ric Roman Waugh je veľmi známy týmto typom filmom. Aj v Trestancovi je jasne vidieť jeho zaťaženosť na hrubé múry, mreže, skínov a násilie medzi odsúdenými. Následným sledovaním a postupom deja však tento film je odlišný od jeho predchádzajúcich. Časovo dosť preskakuje, no mne osobne to neprekážalo. Film je to svižný a kto má rád tento žáner tak doporučujem.

• 8.12.2017  14:23
    Čára (2017)

Pri hodnotení českých a slovenských filmov sa mi stane, že moje hodnotenie nemusí byť vždy totálnym odrazom objektivity. Spôsobené to je hlavne akou situáciou v hlave, že aj u nás (ČR až tak nie) sa točia filmy. Na Čiaru som sa fakt tešil. Dokonca aj v kaviarni alebo so známymi sme dlho o tomto filme diskutovali. Hlavne ak niekto pozná pomery na Ukrajine alebo, žil či dokonca žije na pohraničnom území. Úvod filmu je v celku živo prevedení a prakticky mu nič nechýba. Horšie je to až časom. Dosť mi prekážalo, že vo verzií ktorú som ja videl pri pokecoch s ukrajinskými obyvateľmi nie sú titulky, ale tak diváky si poradí. V hlavnej postave v Maštalírovy som sa príjemne prekvapil, fakt sa na danú rolu hodil. Rovnako aj Fialová podala svoj štandart. Film nie je takým ako som ja predpokladal, čakal som viac kriminálnej sféry. Naopak je tu dosť kladený dôraz aj na rodinu a rodinné väzby, ktoré v tejto lokalite treba držať pevné, inak Vás východ pohltí. Nebolo to pre mňa sklamaním, len niečím s čím som nerátal.

• 5.12.2017  21:57

Tým, že milujem skutočné príbehy alebo príbehy inšpirované skutočnými udalosťami som hneď na úvod príjemne prekvapený. Mal som chuť na takú pohodovú komédiu respektívne oddychový film. Prekvapením pre mňa bola aj skutočnosť, že Deutschland movies v poslednej dobe dosť stúpajú na kvalite. Však je pravdou, že od Derricka a Wolfa, Kobry 11 a podobných srákotín (Sorry Pišta Derrick), ktoré nám aj dnes zasviňujú televízne stanice už ubehlo od nemeckého Dunaja do toho slovenského dosť vody. Príbeh o chlapcovi Salim, ktorý si tvrdohlavo ide za svojím cieľom je na jednej strane inšpirujúci a na druhej strane je to aj dosť poučný príbeh. Chvíľu je človek hore a pak BOOM, príde o oči. Dokázal sa s tým, ale vyrovnať a šiel si za svojím v uvodzovkách aj cez "mŕtvoly". Samozrejme aj on pocíti, že svet nie je len ružové miesto a usmievať sa 16 hodín v práci je asi fakt na šlaktrafenie. Z tohto filmu sa dá mnohému poučiť alebo ho proste odignorovať.

• 5.12.2017  21:47

Najnovší Spider-man a znovu nový herec. Výzorovo nudný ako pri prvých troch častiach ešte na začiatku tohto milénia. Síce Tom Holland môže byť talentovaný ako chce, ale príde mi ako strašné decko. 15 ročný Spíďo je tak možno vhodný pre publikum od 12-16 rokov a nie pre starších divákov. Zaujímavosťou je aj to, že réžie sa chytil mladík v tomto fachu Jon Watts, ktorý nemá vo svojom CVčku ani jeden komixák, či už od Marvela alebo napr. DC produkciu. Avšak to som vychytal na úvod len mínusy. Veľkým tromfom pre tento film zostáva dvojica filmových legiend, ktorí už majú isté skúsenosti s týmto fantasy žánrom. Či už R. Downey Jr., alebo Keaton tento film ťahajú vysoko a hlavne vďaka nim je to sledovateľné, mladý Parker je možno tak na 1 až 1,5 hviezdy hodnotenia zaujímavý a ten zvyšok pripadá týmto dvom pánom. Keaton ako záporná postava bol perfektný a Downeyho ako Starka si už prakticky inak (možno ešte ako Sherlocka) nedokážem už prakticky ani predstaviť. Škoda toho detinského až naivného zobrazenia Parkera, predchádzajúci aktér Spíďa sa na tú rolu hodil viac. Nakoniec neviem ako dosiahli, že Parker sa zaľúbi do černošky a nie do ospevovanej Mary Jane.

• 2.12.2017  13:01

Scientológ Cruise musel byť šťastím bez seba, keď zistil, že práve on stvárni hlavnú rolu v tomto filme. On ako nadšenec lietadiel si musel prísť na svoje. Mladý Gleeson už začína fotríkovi poriadne šlapať na päty čo sa týka kvality filmov. Rastie z neho výborný herec. Určite svojou kvalitou prispel aj Doug Liman, už má za sebou plno kvalitných filmov a aj tu potvrdil, že sa svojej robote rozumie. Zarážajúce je, ako sa po čase vyskytujú informácie o Pablovy Escobarovy, ktorý síce USA neznášal, ale podľa filmov z poslednej doby ho oni mali celkom radi. Barry Seal dopadol určite horšie ako jeho kolega George Young. Nedá sa ale nespomenúť ako sa dopracoval ku svojej pozícií jedného z naj. v pašeráckom svete. Skoro som padol na riť, keď opisoval koľko a kde má peňazí. Nepochopím prečo v tej dobe s tým ľudia neseknú a neujdú niekam, kde celý rok svieti slnko a pijú sa drinky s dáždničkami. Kameraman Charlone výborne zvolil taký ten typ vykreslenie old school kamerou, ktorá fakt vtiahne diváka do rokov osemdesiatych. Nemôžem zabudnúť na sexi Jaymu Mays, bola to vážne kočka.

• 2.12.2017  12:51

Tešil som sa na pokračovanie opičiaka Ceasara a jeho kamošov. Síce je to"vojna", ale nie taká ako by človek čakal. Skôr mi to príde ako jedno veľké putovanie za prežitím. Potešila aj prítomnosť Woodyho Harrelsona, fakt ako plukovník sa jeho dizajn fejsu a celého jeho JA do tejto postavy hodil. Čo trošku bolo zábavné, bola situácia, kedy 300 kilová gorila alebo orangutan sedia na koníkovi. Tie kone museli mať chrbtice z kevlaru ak ich udržali na svojich chrbtoch. Ako celok je film zaujímavý a len ma mrzí, že som ho nemohol pozrieť na jeden šup, ale až na dva krát. To vždy trošku kazí image filmu. Našťastie tu sa mi to nestalo.

• 2.12.2017  10:50

Filmy s De Nirom vidieť patrí medzi povinnosti takmer každého filmového fanúšika. Výborne mu tu sekundujú kolega z Godfathera John Cazale, Meryl Streep - síce nie až tak výrazne, ale hlavne Chris Walken. Zo začiatku mi film pripadal, že sa snaží aj zbytočnosťami vyplniť tých 176 minút. Veď len časť o svadbe mala skoro hodinu. Doslova som mal pocit, že na tej svadbe som aj ja. Potom nastalo to čo som čakal. Vojna vo Vietname. Práve tu film naberá na kvalite, hlavne pre niekoho ako som ja, ktorý má tieto filmy veľmi rád. Aké však bolo moje sklamanie, keď som si uvedomil, že tá odysea vo Vietname je len malým kamienkom na obrovskej pláži plnej šutrov. Šutrov, ktoré tvroili problémy medzi priateľmi, láska, ale aj sila priateľstva. Úprimne??? Síce film má fantastické hodnotenie a získal 5 Oscarov, ale mňa miestami brutálne nudil. Sledovanie tohto filmu bolo pre mňa miestami ako za trest.

• 7.11.2017  15:20

Pokračovanie príbehu bláznivého učiteľa Zekiho tento krát pokračuje až v Thajsku. Samozrejme ho tam zavedie jeho zmysel pre deti (no to iste). Ani v dvojke nie je núdza o drsný humor, ako aj o vulgárne výrazy. V tomto prípade si aj dvojka ide podobným štýlom ako to bolo v prvej časti a mňa nesklamalo. Zábavný, pohodový deň na nedeľu.

• 18.10.2017  15:26

Na talianske filmy ja osobne v poslednej dobe až tak často nenarážam. Zrejme to budem musieť zmeniť. Síce nerobia italovia také thrillery ako škandinávci, ale zmysel pre humor a estetiku sa im uprieť nedá. Úplní cudzinci sú vlastne akoby filmom vo filmoch. Pár priateľov, večera, víno, pokec a hra na pravdu. Všetko situované do jednej izby. Spočiatku som mal pocit akoby sa dívam na veľmi príjemný film, taká pohoda. V polovici ma to, ale mierne začalo nudiť a nechápal som kam smeruje celá tá podstata čo sa do tej doby odohrala. Finálna fáza však bola brilantná a film z komédie skočil rovno do kvalitnej, dalo by sa povedať rodinnej drámy. Dokonca posun bol tak výrazný, že som z 3* rozmýšlaľ nad 5*. Záverečná trojminutovka to však opäť znížila o 1* takže výsledne za 4*.

• 18.10.2017  13:09

Nuda, nič pre mňa. W.B. štúdio ma sklamalo.

• 18.10.2017  02:02
    Wonder Woman (2017)

Dosť dlho som odkladal pozrieť si tento výtvor s podtitulom blockbuster. To z toho hľadiska, že som očakával až moc ženských vecí, síce toto si tvorcovia neodpustili, ale inak ma tento comixák nesklamal. Hlavne zo začiatku je to fakt zaujímavé. Krásne zobrazený ostrov, kde žijú amazonky ako aj ich situáciu. Hlavne Gal Gadot je až brutálne sexi v tom jej kostýme čo mi naopak vôbec nevadilo, skôr bavilo. Príbeh nie je až tak priamočiary a jednoduchý, ale z profesora Lupina z Harry Pottera spraviť Áresa mi nesadol. Ako BOH gréckych mýtov mi prišiel na túto postavu proste príliš old school. Vizuálne je to prepracované a hlavne ten ostrov, kde žijú tie sexi bojovnice mi strašne pripomínal knihu Dinotopia. Krásne zábery, fakt prepracované po vizuálnej stránke. Ak mám prejsť k príbehu a vyjadriť sa o ňom, tak hmm bol zaujímavý. Nie síce ako iné comixáky, aka. Avengers, ale dobrý. Čakal som väčšiu zlátaninu a preto som bol aj milo prekvapený ako to celé nakoniec dopadlo. Má to síce ten ráz ako mal aj posledný X-Men, ale to sa zrejme dalo tušiť, autori si asi povedali, tento štýl bude sedieť našim predpokladaným rozpočtom. Za úspech by som označil zobrazenie vojny, ktorú sa autorom podarilo vcelku autenticky vykryť. Ak človek nič nečaká a potom je prekvapený, tak je to viac happy ako keby dostal šlahačku bez gaštanového pyré. Presne tým Wonder Woman pre mňa bol.

• 17.10.2017  16:07
    Úkryt v zoo (2017)

V poslednom období sa akoby roztrhlo vrece s filmami z druhej svetovej vojny. Nielen tento rok, ale faktom je že v poslednom období je to pre autorov veľmi vďačná téma. Mne osobne to vôbec neprekáža, keďže tento štýl mám veľmi rád. Hlavne ak sa autori pravdivo a bez zbytočného prikrášlenia snažia ukázať pravosť vojny. Pri filme úkryt v Zoo som si tak trochu spomenul na Pianistu s A. Brodym. Varšava, vojna, getto, nacisti. Celé toto spektrum zobrazuje aj tento film. Prekvapujúce je, že vo filmoch s touto tematikou sa nestáva často, aby hlavnú rolu stvárnila žena. Úvodu filmu dominujú nádherné zábery na zvieratá a vlastne celú ZOO, to asi netušia že za chvíľu príde na pár ročnú návštevu nácek Adolf. Interesujúce bolo sledovať v roly Lutza Hecka, Hitlerovho zoológa, ktorého stvárnil Daniel Brühl. Ani v jednom filme som ho nevidel hrať negatívnu postavu a tu si to rovno šlahne ako pekný hajzel. To som vážne nečakal. 3* by som ako svoje hodnotenie odôvodnil hlavne tým, ako sa ku mne zachoval scenár. Proste čakal som viac. Viac záberov ako sa nacisti chovali svinsky ku obyvateľstvu. Skôr mi to prišlo až príliš romantické, aj keď si uvedomujem, áno je to skutočný príbeh. Túto škvrnu na filme som si všimol už skoro v jeho 1/3 a tiahlo sa to až do jeho konca.

• 16.10.2017  14:32
    Nahý mezi vlky (TV film) (2015)

Nie je častým javom, aby nemecký filmári poukazovali na ich problematiku s holokaustom. síce je pravda, že je to ošemetná téma všeobecne, ale pre nemčúrov zvlášť. Preto som bol príjemne prekvapený, že tento síce TV Film je Made in Germany. Ako fanúšik filmov z druhej svetovej vojny a obzvlášť vojen som si ho nemohol nechať újsť. Zobrazuje fakt "kvalitné" podmienky a spôsoby ako sa nemčúri správali voči židom a slovanom. Iné ako prehra si nezaslúžia. Film drsne zobrazuje aj zaobchádzanie s účastníkmi koncentračného tábora. Či už to je Treblinka, Osviečim atď. vždy je to hnusný pohľad. Mierne som sa obával toho či to nebude podobné ako film Chlapec v pruhovanom pyžame. To sa však nestalo. Nahý medzi vlkmi je skutočne kvalitný Tv film čo divákom má čo ponúknuť.

• 14.10.2017  10:21

Na Salazarovu pomstu (opäť neviem aký medza inteligent to takto preložil) som sa husto tešil. Milujem sériu Pirátov s Johnnym Deppom už od jej začiatkov. Začiatok opäť nesklamal, ale to som aj mierne očakával, keďže réžie sa chytili Ronnig a Sandberg, ktorí majú za sebou také skvosty ako Max Manus alebo Kon-Tiki. Pekne zpracovaný úvodný súboj však postupom času začala naberať skeptická nálada. Samozrejme vo mne ako divákovi. Táto časť Pirátov stratila svoje čaro a to možno aj z toho dôvodu, že tvorcovia zabudli na fantastického Jacka Sparrova. Nie žeby nehral aj v tejto časti, ale úplne sa vytratili jeho super brutál pohyby ako aj vtipné hlášky. Okrem toho začiatku ako som spomínal, opitý srandovný Jack a zvyšok??? Mierne na sedatívach priehľadný kapitán. Scenáristi si mohli dať aj viac práce s dejom, ktorý bol priehľadný ako čiste vyglancované okná na prezidentskom paláci.

• 5.10.2017  14:10

Zo začiatku ma tento film, teda komédia dosť bavila. Obsadenie hereckých postáv je neskutočné. Všetci páni majú nad 80 rokov a každý doma Oscara. Čudoval som sa len tomu, že réžiu na tom spískal Zach Braff, ktorý je o 1/2 mladší ako hlavní predstavitelia. Legendy filmového plátna sa doberajú, kto skôr zomrie, ako vyriešia svoje finančné problémy a čo bude z ich rodina. Tento jav príjemného zobrazenia trvá tak cca. 30 minút. Potom film začne naberať iné kontúry a aj moje hodnotenie začalo klesať. Ak v po tom príjemnom úvode som premýšľal na 4*, tak ten zvyšok to stiahol do priemerného filmu, okolo tých 60-65%. Škoda, lebo herecký potenciál tu bol veľký ako naša galaxia, ale vďaka zbytočne blbému a sentimentálnemu scenáru sa z toho vykľula priemerná záležitosť.

• 5.10.2017  12:02

Nebýva častým javom, aby pokračovanie akokoľvek kvalitného filmu ma zaujalo a väčšinou sa na jeho vydanie dívam dosť skepticky. Pri Guardians of the Galaxy Vol. 2 som, ale taký pocit nemal. Dokonca som sa aj tešil. Hlavným faktorom bolo aj dosť vysoké hodnotenie tu na CSFD, samozrejme to môže byť klamlivé. Pravdou však je, že MARVEL, je tak namakaný výrobou doslova comixových telenoviel, že som im dôveroval. Občas je potešiteľné ak sa pri výrobe filmu pritvrdí a to hlavne na slovníku. Tento fakt robí z Guardians of the Galaxy Vol. 2 niečo špecifické, čo nebýva hlavnou črtou či od DC alebo aj Marvela ako typikuš efekt. Pre tento film je to, ale akoby nutnosť. Samozrejme ak to človek sleduje s titulkáma. Osobne si myslím, že dabing tento film dosť zabije alebo ten čo nevie po anglicky tomu až tak nepríde na chuť, to sa týka hlavne toho humoru. Klasické postavy z prvej časti obohatil Rocky aka. Sly Stallone, podľa mňa absolútne zbytočná postava s dvoma? max. troma replikami. To som mohol trepnúť aj ja v odpornej koženej kombinéze. Divákov, teda hlavne mňa jediné čo sklamalo bol mierne predvidateľný dej s prvkami romantizmu a rodinnej idylky. Taktiež to sa mohli scenáristi trochu viac potrápiť s dejom a vyrobiť resp. napísať niečo neočakávané a odlišné od prvej časti. Podstatu, si ale tento film zachoval a ňou sú hlavne vizuálne efekty, na nich si fakt dali záležať, kvalitná hudba-taký ten old school a postava Rocketa. Ten nemá chybu a jeho hlášky sú fakt vtipné. Suma sumáru: kvalitné pokračovanie, ktoré fanúšikov tohto žánru poteší.

• 26.9.2017  22:29
    Contratiempo (2016)

Proste ako sa vraví, ktor viem ten vie. Contratiempo pokračuje v nastolenom trende fantasticky napínavých thrillerov, na ktoré majú Španielsky neskutočný talent. Síce zo začiatku sa človek trošku pomalšie dostáva do príbehu čo nasleduje v následných minutách je fakt neskutočná šleha. Ideálne doporučujem tento film si pozrieť večer, ak je možnosť tak okolo polnoci a hlavne počas búrky. Skutočný fanúšik napínavých thrillerov, podobných ako dokážu vytvoriť asi len severania to dozaista ocení. V tomto ja vidím najväčší rozdiel medzi Európou a USA tvorbou. Contratiempo dokonale využíva nepredvídateľné vyústenie až dokonale dokáže diváka zmiasť. Chvíľami som mal strašnú chuť to pretočiť až na záver ako to vlastne dopadne. Síce film nie je bohatý na obrovský počet hereckých postáv, práve to mu pridáva na atraktivite a dodáva temnú atmosféru. Už dlho sa mi fakt nestalo, aby mi takto okrem žien dokázalo popliesť hlavu. A ten koniec? Fakt som bol husto prekvapený.

• 26.9.2017  16:18
    Král džungle (TV film) (2016)

Veľmi som sa tešil na tento dokument. Tigre mám rád a ich populácia denno-denne brutálne (dík Čína) klesá. Lenže strašne sa mi nepáčilo, že celý príbeh je vyrozprávaný ako keby ho vyprával ten chudák samec tiger. 3* za tie fakt podarené zábery z lovu, ale nebyť toho kecania ako pre malé deti určite by moje hodnotenie bolo oveľa vyššie.

• 25.9.2017  21:37
    Baby Driver (2017)

Na tento film ma upozornila kamarátka a akosi sa mi vryl jeho názov do pamäti. Hlavne po hlbšom preštudovaní hlavných aktérov, ktorí v ňom účinkujú. Tak za prvé do teraz ma Mr. Wrighta žiadny film nesklama. Aj keď s našim hlavným hrdinom Babym som videl asi len jeden film a to si ani nepätám presne akú úlohu v ňom zohrával. Čo ma však viac potešilo, že po dlhšom čase som narazil na Kevina Spaceyoho. Pretieklo veľa H2O od tých čias našimi riekami, čo s ním videl posledný film. Je síce pravda, že na scénu prichádza nová generácia hercov, ako je to v tomto filme, ale je fajn, že sa miešajú s OLD SCHOOL klasikmi. Nezameniteľným a veľmi podstatným faktom tohto filmu je jeho vlastnosť skĺbiť staršiu hudbu s takto akčne ladeným žánrom. To bol fakt cool nápad. Ja síce veľmi nie som fanúšik muzikálov a podobných záležitostí. Trochu som sa obával záveru, že to tí amíci zase poserú a spravia z toho limonádu, pri ktorej dievčatá výskajú a chalani umierajú na tú abstraktnú nerealitckosť, no našťastie sa to nestalo. Fakt ma to bavilo a Baby driver je taký typický môj film na vianočný deň. Akcia, autá (fakt dobrý výber vozidiel, hlavne WRCčka od subaru a mitsubishi potešili moje oko), napätie, drsné scény...čo viac si želať????

• 24.9.2017  21:49
    Jason Bourne (2016)

Od Greengrassa som už videl pár filmov a zatiaľ pri každom som sa náramne bavil. Preto ma dosť prekvapilo, že najnovší Bourne má tak nízke hodnotenie. Však po dlhej dobe sa do role Jasona Bourna vrátil ten pravý, Matt Damon. Ten, ktorého sme všetci milovali v prvých troch filmoch. Rovnako potešila prítomnosť kariéristky Alicie Vikander, ktorá ako sa náramne hodila do role takej malej čertice. Strohé oblečenie, účes no bolo vidieť, že kostyméri sa s ňou pohrali. Ako správny BAD BOY sa predvedie Tommy Lee Jones a tieto role mu naprosto dokonale sadnú. Ďalšou veľmi potešujúcou informáciou pre mňa bola prítomnosť Vincenta Cassela ako pravej ruky nášho prehnitého Tommyho. Len škoda, že už úvodná scéna v Aténach je doslova hrozná. Hlavne čo sa týka kamery. Prirovnal by som ju ku neskutočne stupídnej kamere, ktorá býva použitá v magazíne Ligy majstrov. Jednoducho bola tak chaotická, že tá akčná scéna v Aténach mi prišla neskutočne stupídna. Nastávajúci dej bol síce už v pohode a niesol v typicky Bournovskom štýle, hlavne sa veľa cestovalo po západnej Európe, ale inak to bolo OK. Až prišlo na rad Las Vegas, týmto to tvorcovia dokonale zabili a pochopil som prečo tento film nemá ani 70%. Čo dokázali spraviť s tou naháňačkou áut bol do neba volajúci BULLSHIT. V tej chvíli som sa nadobro rozhodol, že moje hodnotenie budú len 3*. Pritom od tých nešťastných Atén sa na to tak pekne kukalo....

• 24.9.2017  14:54

Veľmi dobre si spomínam, kde som bol a stál 11.9.2001, keď sa svet dozvedel o únose a následnom ataku lietadiel. Ako študent strednej školy som mal za sebou prvé dni nového a pre mňa prvého ročníka. Síce Zeitgeist tvrdí niečo iné a preto mi tento film prišiel mierne povedané ako propaganda, ale názor nech si každý spraví sám. Dej je umiestnený hlavne do trupu lietadla, kde sa odohrá podstata tohto filmu. Každý, aspoň trochu inteligentný človek vie ako to celé dopadne, ale aj tak som si to so záujmom pozrel. Nejde o žiadnu extra napínavú drámu, ale ak zoberieme na vedomie, že scenár je poskladaný z telefonických hovorov medzi ľuďmi na palube a ich blízkymi na zemi má to svoju emocionálnu váhu. Vedieť, že ste vo svojej rakve a je len otázka času, kedy Vám dojde piesok v presýpacích hodinách vášho života, tak to vie chytiť za srdce.

• 24.9.2017  14:48

Veľmi príjemný rodinný film, ktorý sa hodí ak človek nemá bohvieako super náladu na komplikované veci. Príbeh chlapca a orla. Niečo ako Lessie vo vtáčej podobe. Hlavne niektoré zábery bol fakt super a krásne zobrazili majestátnosť tohto dravca. Osobne zbožňujem orly a na NG WILD si málokedy nechám uniknúť dokument o tomto vtákovi. Týmto si ma film hneď zo začiatku získal, aj keď scenár je dosť béčkový a veľmi priehľadný. Mne však išlo o tie super zábery a preto sa nehanbím tomuto filmu udeliť 4*.

• 24.9.2017  14:34
    Crash (2004)

Na tento film sa veľmi tešil. Práve táto radosť je občas nebezpečná vec, lebo človek očakáva niečo výnimočné a fantastické. Hlavne ak film získal aj ceny filmovej akadémie. Veľké plus bolo aj to, že v ňom účinkuje môj obľúbený herec Don Cheadle. No nielen on, ale aj mnoho iných výborných hercov a dokonca rapper Ludacris. Zápletka mi zo začiatku prišla veľmi zaujímavá a prvá hodinka ubehla fakt dosť rýchlo. Lenže potom nastalo akési vákuum pri sledovaní. Aspoň pre mňa a príbeh ma začínal nudiť. Dokonca ani tá spleť ľudí, ktorí sa náhodou stretnú behom krátkej doby mi neučarovala, čo nebýva zvykom. Hlavne ak sledujem podobné filmy. Je to na škodu, ale tvorcovia podľa môjho skromného názoru nevytlačili všetok potenciál na plátno. Je to fakt škoda. Mňa Crash potom ako som sa na tento film tešil sklamal.

• 24.9.2017  14:25
    Adidas versus Puma (TV film) (2016)

Príbeh týchto dvoch bratov som počul už ako malé dieťa. Vyrozprával mi ho bratranec, ktorý žije v Nemecku. Tam je táto story, niečo ako u nás snehulienka, Janko a Marienka a pod. Hovorí sa deťom pred spaním. Je to, ale určite rozdiel, keď si to človek pozrie v televíznom prevedení. Pre mňa športového nadšenca to bolo veľkým zážitkom sledovať týchto dvoch bratov, ktorých výrobky dodnes hýbu nielen svetom športu. Sú súčasťou nášho každodenného života. Či už ide o obuv, mikiny, tepláky a dokonca aj kozmetiku, čo mne osobne sa neľúbi, že sa snažia fušovať do všetkého. Dá sa povedať aj keď sa jedná o nemecký film, nenudil ma počas celého sledovania. Je to príjemný zážitok hlavne to vidieť ako to celé prebiehalo, od úvodu až po konflikt vďaka ktorému sa obaja bratia až do svojej smrti nebavili.

• 20.9.2017  22:25
    Král dortů (TV pořad) (2009)

Pečenie toriet je podľa tohto dokumentu-seriálu vážne umenie. Ale ja na to moc nie som. Príde mi to občas dosť silené, ale ak fakt nie je čo sledovať dokážem si pozrieť aké mega torty sa tú pečú. Inak nič moc, proste ako vravím, len keď fakt nie je čo sledovať.

• 20.9.2017  22:23

Vynikajúce rozlúčenie s jedným fantastickým seriálom, ktorý dokážem dosť často pred spaním sledovať. Príjemné bolo aj zistenie, že tento rozlúčkový part má takmer 2 hodiny. Je v ňom dokonale vykreslená rozlúčka divákov s hlavnými protagonistami až sa milovníkom tlačí slza na konci do očí.

• 20.9.2017  22:20
    Endeavour (TV seriál) (2012)

Milujem UK kriminálky. Či už Poirot, najnovšie Maigrat a po absťáku a dobrej rade som dostal doporučenie na Endeavoura. Hlavne to prostredie Anglicka, upravené parky, old school štýl, atmosféra ma vždy dostanú. Trošku som bol prekvapený situovaním deja do Oxfordu, ktoré je pre mňa centrom vysokých škôl. Až som bol zaskočený, že v takom študentskom mesta sa budú konať vražebné plány. Aké, že to bolo moje prekvapko premilé, že som sa mýlil??? Staré jaguáry, super príbehy aspoň prvá séria a polovica druhej ma vhodná dĺžka ma nútia to sledovať ako štofera ten pocit keď si na lyžičke ohrieva heroín. Postava Morsa je výborne vykreslená aj keď sa musím priznať, že som starého Morsa nevidel. Hlavne skôr registroval zo seriálu TOP GEAR, kde často spomínajú na jaguáry, ktorými jazdí miestna polícia. Fakt doporučujem pre každého kto má rád tieto filmové počiny.

• 20.9.2017  22:06
    Kings Bay (2017)

Nebýva pravidlom, že zvyknem sledovať filmy v TV. Štvú ma reklamy každý 15 minút alebo to, že môj systém mi nedovoľuje napr. na HBO si dať pauzu a skočiť si dať cígo na balkón. Lenže keď sa jedná o škandinávsky thriller tak je to obrovská výnimka. Preto som bol rád, keď som pri prepínaní narazil na tento film, ktorý akurát začínal. Vonku zúrila parádna búrka a to je ideálna atmosféra na sledovanie práve tohto žánru. Zo začiatku to začína ako klasa z prostredia krajiny vikingov. Krásne prostredie nórskeho Tromso ju počiarkovalo hlavne okolitou prírodou, ktorú kamera síce moc často nezaberá, ale každý záber stojí zato, Jedine čo som nevedel, bol ten pocit, že som nevedel daný film podľa žánru zaradiť. Divák to spozná až po cca. 40 minútach (to myslím spozná dokonale). Ide o investigatívnu žurnalistiku a tú som si hlavne pri filme Spotlight fakt obľúbil. Dvojica miestnych novinárov sa ponára do vyše 50 ročnom prípade nešťastia, ktoré sa vláda snažila a aj snaží ututlať. Fakt po čase to človeka dostane a dokonca si tú šialenú samotársku novinárku aj obľúbi. Škoda, že film má strašne rýchly koniec, z ničoho nič BOOM a THE END sa objavilo na obrazovke, čo bola škoda.

• 20.9.2017  21:57
    Muž, žena a divočina (TV pořad) (2010)

Neskutočne trápne, pár častí a mám toho vážne dosť. Zlatko a mucko na výlete. Dvaja trápny ľudia čo asi pozerali Beara každú nedeľu po raňajkách sa rozhodnú, že spravia si vlastnú show. Jediné čo je tam pozitívne sú niektoré zábery prírody inak to stojí totál za prd.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31