J.Connor

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 21.1.2019  08:43
    Soda Cracker (1989)

Velice levné, velice nudné, dost špatné. Film tohoto typu (levné B,C) samozřejmě může nabidnout tak maximálně akci, šok / xxx nebo zábavné blbiny, ale šok / xxx se nekoná, akce je málo a je zoufale pomalá a amatérská a z blbin je tam akorát na moment Sidarisovský vrtulníček, co střílí. Trochu to zachraňuje až protahovaný závěr, který je aspoň nechtěně zábavný. Freďák je samozřejmě těžkej sympoš, ale to samo o sobě bohužel nestačí.... U nás vydal na VHS Golden Crown.

• 15.1.2019  19:33
    Playback (1989)

Hutná podivnost a ve výsledku vůbec ne špatný atmosférický, místy brutální, thriller v giallo stylu. Po Muži v bílém musím říct, že Seňor Cardona i s malým rozpočtem dovedl fakt kouzlit. U nás na VHS vydal Davay.

• 13.1.2019  17:10

Sonny je cool, ale to je asi tak všechno...Pár dobrejch scén střídají ty vyloženě amatérské, jak třeba časté hromadné přestřelky s kapslíkovkama. Ve finále asi neškodný průměr, kterému podráží nohy existence obdobných, byť pozdějších, velkopanských akčních filmů typu Police Story, John Woo, Ringlo Lam či všechny možné Force. Se skvělým anime z roku 1983 už pak nelze srovnávat vůbec. V českém rychlodabingu jako Tajný agent.

• 11.1.2019  19:12

Průměrný, ale také poměrně solidní špektákl opět dokazující, že Margheriti byl schopný filmař, který i s malým rozpočtem a dalšími handicapy typickými pro italskou brakovou kinematografii dokázal vykouzlit roztomilá a především koukatelná dobrodružství. Temná moc se tak zařazuje mezi další slušná dobrodrůža jako jsou Margheritiho DOBYVATELÉ DŽUNGLE či TAJEMSTVÍ ŘÍŠE INCŮ. Zde je výhodou i nádherné prostředí turecké Cappadocie, kde Margheriti točil i film Yor nebo post-apo Slipstream. V hlavní ženské roli Susie Sudlow, která nikdy jinde nehrála a obohatila tak mou kolekci tzv. instantních fešand italského trash filmu, viz také May Deseligny (Natura Conto), Sarah Brooks (Iron Girl), Kelly London (Tajemství říše Inců) či Anne Knecht (Upíři v Benátkách).

• 21.12.2018  12:49
    Alice In Chains: Them Bones (hudební videoklip) (1992)

Řeknu Vám, zvlášť na to, jakej jsem byl fanda, mi na všechny grungeový desky už dlouhá léta jen padá prach. Ale tohle... u tohohle mám husinu dodnes a přepadá mě nostalgie, z který je mi až zle. Je s podivem, že jsme to se vší tou nihil muzikou a v tom jedovatým oparu vůbec přežili.

• 19.11.2018  17:47
    Riverbend (1990)

Tak a připravil jsem svého idola Sama Firstenberga o jediný červený film. To mě sice mrzí, ale červenej byl stejně jenom proto, že je to rarita, kterou půlka hodnotících tradičně ani neviděla. Riverbend se na rozdíl od jiných filmů z mistrova zlatého období velmi špatně shání (v ČR vydal na VHS druholigový label Five stars), ale je dostupný na ulozto v maďarštině nebo co to je, jak upozorňuje kolega martinpk. Člověk to samozřejmě při pohledu na rok výroby, režiséra a hlavní hvězdu nečeká, ale Riverbend je naivní drama z amerického jihu, kde je naprosté minimum akce. Firstenbergovi fanoušky tedy nemůže ničím zaujmout a pro ostatní diváky to bude jen podprůměrný snímek s tematikou jižanského rasismu. Snaha se sice cení, ale fakt mě nenapadá jediný důvod proč to doporučit.

• 16.11.2018  19:55
    Medvídek Arthur (TV film) (1992)

Vcelku obstojná bláznivá komedie, trochu netradičně z dílny maestra Martina. Film mě nijak neurážel, jen když ho prostě srovnám s žánrovými a dobovými kolegy typu Belmondo a spol., tak tohle tahá za kratší konec. Nebudu nadhodnocovat jen kvůli oblíbenci na režisérské stoličce, ale je to přesto docela příjemné retro. U nás vydal na VHS Vapet.

• 31.10.2018  08:54

Na přelomu osmé a deváté dekády již Lamberto Bava točil skoro výhradně pro TV. Než se však začal věnovat pohádkám, stihl natočit řadu filmů pro něj žánrově typičtějších. Muž, který nechtěl zemřít je i přes svou levnost velmi slušný thriller, který disponuje (ne)příjemnou porcí brutality. Je až vtipné, že se sice jedná o vyřizování si účtů mezi druhořadými zlodějíčky, ale vraždy páchá postava v klobouku a rukavicích, která si svými exotickými způsoby likvidace v ničem nezadá s grande úchyly z dobrých giallo filmů. A pravé zlo z vyšších kruhů stejně vyhrává, jak se Italové nebáli ve svých filmech naznačovat. V ČR uvedeno na TV Premiéra v roce 1993 v rámci cyklu Mrazivé napětí podobně jako Bavův Očitý svědek z roku 1990.

• 26.10.2018  15:55
    Crazy Clown Time (hudební videoklip) (2012)

To byl zas na dvorku večírek! Stejnojmenné album jsem si sehnal až teprve nedávno a bylo pro mě velice příjemným překvapením, sice se motivy trochu opakují a Lynchův "zpěv" také nemá mnoho poloh, ale je to výtečná alternativní hudba, takoví Residents ve velmi dobré formě. Klip sice naprosto věrně koresponduje s textem a je to slušná taškařice, ale vizuálně mě to nebavilo, myslím, že zejména kvůli příliš umělým a "hezkým" hercům (snad kromě macaté Suzy). Mně by k tomuhle seděli burani třeba ve stylu LaChapelleho série Recollections in America a taky něco jinýho než roztřesenej digitál.

• 23.10.2018  09:14

Je to vlastně i místy docela zábava, Miles klasicky slabomyslně čumí a Freďák se producíruje jak mistr světa a do toho banda vtipných hrdlořezů. Asi by to bylo i na tři, ale zúčtování, k němuž celý film směřuje, je nepříliš nápadité a hlavně krutě krátké a předcházející sáhodlouhá pasáž je jen mdlá předehra. Akční film, byť béčkový, si prostě představuju trochu nabušenější.

• 22.10.2018  17:20

Vysílala TV NOVA v roce 1995 v délce 72 minut, což způsobuje mírný chaos v ději a zřejmě byl tehdejší divák i ochuzen o nějakou tu peprnost. Jinak je Mačací syndróm klasická soft taškařice typická pro dobu a místo svého vzniku, s čímž ale také souvisí, že je tam oproti současné produkci tohoto typu snaha o děj a jakousi poetiku.

• 18.10.2018  08:53
    Bratrská výpomoc (TV film) (1982)

Mdlé drama televizních parametrů. Není to nic vyloženě amatérského, ale také absentuje jediný důvod, proč tenhle film sledovat, tedy pokud nechcete vědět, co dělal Dempsey, než potkal Makepeacovou. U nás vydal na VHS Falcon film, snímek trvá asi 85 minut, pochybuju, že je sestříhán, spíše to je na IMDB blbě.

• 6.9.2018  08:32

Sice béčko, ale celkem slušný thriller s obstojnými herci a zajímavou, ale trochu předvídatelnou zápletkou. V hlavní ženské roli (zde) necudná Lydie Denier, kterou si všichni pamětníci TV začátku 90. let musí pamatovat jako Jane z Tarzana s Wolfem Larsonem. Překlad názvu jako Krvavé souvislosti patří do zlatého fondu českých distribučních názvů, odpovídajím překladem by samozřejmě s ohledem na děj filmu byly Krvavé či Pokrevní vztahy.

• 24.8.2018  08:46

Strašně divný a rozkolísaný film. U nás ho vydal na VHS Davay koupený z italské distribuce, tedy i včetně distribučního názvu Terminator from Hell. Při takovém názvu a snovém, mysteriózním rozjezdu, kdy nebylo ani stopy po nějaké vyložené amatérštině, jsem byl notně natěšen. Film se pak bohužel zvrtne v jednu dlouhou a ne vždy zcela záživnou honičku. Dovedl jsem si pak představit hned dvě elegantní zakončení, ale zasloužilý matador mexického filmu René Cardona (psal i scénář, ale na imdb to není) ani jednu nevyužil, pročež strhávám jednu hvězdu. V hlavních rolích stálice jihoamerických telenovel Christian Bach a krátkodobá star italského trashe Daniel Stephen. V roli pověrčivého sluhy paní Eriky zlý voják z Honby za diamantem Manuel Ojeda.

• 23.8.2018  08:43

Pojmem kýč si rozhodně představuju něco jiného. Kýčovitost neznamené, že je něco automaticky špatné a velmi trapné a právě to jsou adjektiva přesně padnoucí na Eat and run. Cítím tam určitou upřímnou snahu o ztřeštěnou a skutečně velmi bláznivou komedii (už jen ten námět, že), ale prostě to nefunguje a u většiny fórků spíše nabíhá obří WTF, jemuž napomáhají lowbudget a sestava sice celkem solidních, ale stále spíše třetiligových herců. U nás vydal na VHS label Lars, prvních 20 minut mé kopie bohužel někdo přehrál Občanským judem, tak snad mi nic podstatného neuniklo, heh.

• 3.8.2018  11:27
    Vraždy modelek (TV film) (1993)

Samozřejmě je to televizní béčko jak vyšitý, ale černý hodnocení si to podle mě rozhodně nezaslouží. Parta víceméně třetiligových fešáckých héreček se zhruba půl filmu někde vystavuje na pláži před objektivem TV Highlandera Paula, do toho se mračí matadoři všeho možného, mj. i talského pulpu, Lee Majors a Jennifer O´Neill a přestože účastníků zájezdu neustále ubývá, a to všemi možnými i nemožnými způsoby, nikdo si s tím hlavu příliš neláme. Je to zábavné, lehké, mírňounce lechtivé béčko, na oddech v pohodě koukatelné. U nás vysílala TV Nova.

• 2.8.2018  08:45

Na tohle musí být člověk fanda. Aeneas sice má na italské poměry velmi slušnou výpravu, ale stejně z toho ve finále kouká jen mírně podprůměrné historické dobrodrůžo, kde se nějaká větší akce dostaví až ve druhé půli filmu, a to nijak závratně dobrá. Pro fanouška asi to lepší peplum, ale když to srovnám i s takovými Dáky nebo dokonce s americkou produkcí typu Kleopatra či Ben Hur, tak je to halt podprůměr. V ČR kolovalo a koluje s rychlodabingem.

• 18.7.2018  16:45

Fanouškovský film, který u nás na VHS vydal DAVAY. Z tvůrců čiší nadšení pro věc, už jen ty desítky filmových plakátů, které se stále obměňují za hlavním hrdinou v jeho bytě. Bohužel je film ale moc rozháraný a až moc mysteriózní, kdy se neustále střídá sen a realita. Tím pádem je poněkud beztvarý a skáče z jednoho žánru na druhý a nedokáže tak úplně udržet pozornost diváka a rytmus. Sympatické, řemeslně v pohodě natočené béčko, které se ve finále mělo brát trochu víc vážně.

• 11.7.2018  08:54

Audiovizuální lahoda, kde je problematické frázování příběhu, nebo jak to nazvat. Napřed jsem si zvolenou formu odmlk a nárazových výpadů do života hrdinů vyloženě užíval, nicméně po projekci mi začlo docházet, že emoční mělkost, kterou ve mě film i přes silně dramatický příběh zanechal, je způsobena právě tím, že nemáme čas se s hrdiny aspoň chvíli identifikovat, poznat je samotné, i jejich motivace. S ohledem na to, že film ve mě zůstává i dva dny po shlédnutí, je to ale, ať již chtěná či nikoli, rafinovaná taktika, kdy člověku dochází až zpětně, "co vlastně s hrdiny prožil". Lze si samozřejmě postesknout, proč tak sebevědomá filmařina nevzniká také u nás.

• 7.7.2018  10:42
    Do noci (2018)

Fakt ne, C.L.Jones sice poctivě cedí soply a jednou z něj určitě něco bude, ale tohle u mě spolu s komoušským muzikálem Tima Robbinse soutěží o nejhorší projekci KVIFF 2018. Na první pohled atraktivní, ale zcela prázdné a ve výsledku nijak úchvatné obrazy a zejména neschopnost předat jakoukoli emoci, samozřejmě i kvůli hrdinům, k nimž jakýkoliv soucit, pochopení či jen prostý zájem o jejich osud hledat těžko. Artistně romantická linka pak jen dále oddaluje možnost pochopení a karikuje skutečnou tragédii, kterou dané konstrukce chování bývají v běžném životě. Není to šokující, je to navoněná manýristická zdechlina, u níž jsem se už ke konci při scéně s vanou musel upřímně smát, což jistě nebylo účelem.

• 20.6.2018  08:56
    Thunder III (1988)

Musím souhlasit s kolegy. Třetí Thunder začíná sympaticky, zase slušné americké lokace a úvodní honička, ale ve finále vyzní naprosto do ztracena, protože v něm není skoro žádná akce. Pokud teda pominu, jak neúnavně De Angelis zapaluje modýlky domů. Promarněná šance.

• 11.6.2018  09:10

Raritní thriller z labelu Davay, který je v podstatě takové dosti levné pozdní giallo, nevím jak moc chtěně, ale každopádně celkem zábavná blbina o jednom večeru v jednom klubu, kde všichni aktéři taneční show postupně umírají, ale přeživší si toho ne a ne všimnout. Každopádně na podobné téma lze doporučit skvělý STAGE FRIGHT od Soaviho.

• 8.6.2018  12:15

Další Sidarisovka v řadě, tentokrát zhruba z poloviny mistrovi éry. Nechybí samozřejmě žádná z nutných propriet, ale souhlasím s Fenkem, že některé exempláře už byly skutečně extrémní. Konkrétně pak pornoherka Pandora Peaks, u níž to chirurgové tak přestřelili, že mi přišlo, že kvůli těm obřím vakům už ani nemůže pořádně chodit, natož se pak dopustit nějaké akční scény. Poměrně extrémními shledávám také dvě, byť cudné, erotické scény pana Miyagiho. Mně je vlastně Sidaris strašně sympatickej, prostě starej prasák a zároveň zastydlý dítě si bezelstně plnil svoje sny o obřích kozách a autíčkách na vysílačku a než mu to někdo (něco) zatrhl, uplynulo 20 let a 11 filmů. Zároveň ten dobrý muž plnil sny spoustě "hereček" o tom, že herečkami skutečně jsou. Přijde mi ale, že všechny ty filmy mohly být ve finále o dost zábavnější.

• 8.6.2018  12:00
    Černá ruka (1973)

Nevím no, objektivně bych asi měl dát spíše dvě hvězdy. Film je levný a poměrně naivní co do hereckých výkonů a jiných formalit. Na druhou stranu je, byť očekávatelně, nikoli naivní co do svého temného vyznění. Na třetí stranu Italové tyhle filmy obecně moc pozitivně netočili, většina tvůrců si byla neúprosné reality dobře vědoma. Film rozhodně překvapí několika slušnými gore scénami a potěší evil sympoš Phillippe Leroy. Tak tedy nakonec nechám shovívavě tři hvězdy, ale když si člověk uvědomí, že už rok předtím vznikl třeba Kmotr, tak je to fakt trochu nadsazené hodnocení. V ČR uvedla TV Premiéra v 90. letech.

• 2.6.2018  12:23
    Hra na zradu (TV film) (1993)

Mně se to docela líbilo, zvláště když to vezmu v mantinelech video/TV filmu. Dávno zapomenuté hvězdičky své doby C.T.Howell a Linda Fiorentino jsou milouši a žádný dřeva, celkem zajímavá zápletka i vyústění. K tomu další zábavný ksichtíky jako zpěvák Adam Ant (bohužel jen cameo, byť vtipné), Isaac "Tirák & Duke" Hayes či parťačka Robocopa Nancy Allen. Ti všichni jsou velmi sympatičtí a i to je slovo, které se mi jako první vybaví u tohohle příjemného béčka. U nás vydal v roce 1995 na VHS Lucernafilm video.

• 30.5.2018  16:19
    Joy à San Francisco (TV film) (1992)

Uvedla TV Nova v roce 1994. Holandská pornostar Zara Whites si v roce 1992 odskočila k jemnější produkci, typické pro lechtivé víkendové večery na Nóvě, která odvysílala všechny 4 díly cyklu o modelce Joy, Joy in love (viz také Joy v Africe, Moskvě a Hong Kongu). Ve stejném roce pak Zara Whites jako Joy atakovala dokonce i česká kina ve filmu Noc faraónů (Joy et Joan chez les pharaons, 1993).

• 30.5.2018  08:49

Skvělé béčko! Merhi a strýc Pepin mě poslední dobou fakt baví. Takhle, je to samozřejmě levná video srágora, ale natočená s velkým gustem a se spoustou zábavných nápadů (výtah, ninjové, auta na visílačku atd.), je to dynamické a sláma tomu kouká z bot tak akorát. Spíše obří třešeň než třešnička na dortu je pak casting. Takovu porci skvělej béčkovejch ksichtů najednou pohledat. Nejde zdaleka jen o Flasha Gordona jako hlavního drsoně a tradiční zlé ksichty Saxona a Lynche, je tu toho mraky. Třeba Sherrie Rose, účastnice eskapád Lorena Avedona v Karate Tiger, ale i účastnice několika taliánských super trashů, Sonny Landham jako pasák, mladý Griswold jako zbraňový specialista, legenda klasického Hollywoodu Mickey Rooney a nebo takový obskurnosti jako rastaman z Muže s cejchem smrti nebo Ken Davitian aka Boratův tlustý kolega... Na VHS vydal label VIDEO 2000, který sem dovezl více Merhi/Pepin věcí...

• 30.5.2018  08:31

Ono to samozřejmě teoreticky zní báječně, Sybila jako vůdkyně drsného, spoře oděného dívčího komanda, k tomu všemu sci-fi prvky. Jedná se nicméně o ultralevné a velmi nudné céčko. Ve filmu se i přes jeho krátkou stopáž, která by svědčila zhuštění zápletky, prakticky nic neděje, pár veletrapných ručních soubojů a na závěr, jak píše kolega koval45, jedna sranda z laserovou pistolí, což je to sci-fi. Tyto filmy většinou nahrazují nedostatek financí a talentu tvůrců zvýšenou mírou erotiky, gore a absurdit všeho druhu, tady však i tyto záchranné brzdy (vyjma té pistole) marně pohledat. Jako rarita do sbírky českého rychlodabingu (zde dokonce dojde i k překladu úvodní písně) či eurotrashe fajn, ale obecně to za projekci fakt moc nestojí.

• 22.5.2018  15:47
    Akce Jackson 2 (TV film) (1990)

Já se těšil na slušnej osmdesátkovej akční flák se dvěma černými sympaťáky a on je to, až na závěrečnou pasáž, spíš takovej podivnej thriller, kde manželka boháče svádí naolejovaného zahradníka až pohár přeteče. Trochu akční závěr celkový dojem nijak zvlášť nevylepší a Action Jackson, na němž to třeba v německém překladu parazitovalo (nejen distribučním názvem, ale i v rámci dabingu hlavního hrdinu přejmenovali na Jacksona stejně jako následně v českém rychlodabingu, v němž je film k sehnání), je o několik tříd výše. Fanouška retro akčního filmu nepotěší jen Apollo Creed, ale i v malé roličce Elpidia Carrillo, kterou jsem si furt nemohl vybavit odkud znám, až mi došlo, že je to domorodá dívka z Predátora, kde si s Apollem zahráli o tři roky dříve.

• 21.5.2018  09:11

Klasická prdlá komedie typická pro svou dobu a místno vzniku, první díl volné Tarantiniho trilogie o sexy policajtce a jejích dobrodružstvích. Jenže třeba takovej Fantozzi měl aspoň jakž takž příběh a slušnej vtip a i nějakej společenskej přesah, tohle je jen slepenec celkem nezáživných gagů, kde jedinou starostí scénáristy je, jaký další absurdní důvod dát Edwige Fenech, aby se svlékala. Vím, že to žánr Commedia sexy vyžaduje, ale v tomto filmu jiné lákadlo skutečně není a byť nemohou popřít, že Fenech byla jedna z největších kočen italského filmu 70. let, pro mě je to na devadesát minut fakt trochu málo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21