J.Connor

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 22.5.2018  15:47
    Akce Jackson 2 (TV film) (1990)

Já se těšil na slušnej osmdesátkovej akční flák se dvěma černými sympaťáky a on je to, až na závěrečnou pasáž, spíš takovej podivnej thriller, kde manželka boháče svádí naolejovaného zahradníka až pohár přeteče. Trochu akční závěr celkový dojem nijak zvlášť nevylepší a Action Jackson, na němž to třeba v německém překladu parazitovalo (nejen distribučním názvem, ale i v rámci dabingu hlavního hrdinu přejmenovali na Jacksona stejně jako následně v českém rychlodabingu, v němž je film k sehnání), je o několik tříd výše. Fanouška retro akčního filmu nepotěší jen Apollo Creed, ale i v malé roličce Elpidia Carrillo, kterou jsem si furt nemohl vybavit odkud znám, až mi došlo, že je to domorodá dívka z Predátora, kde si s Apollem zahráli o tři roky dříve.

• 21.5.2018  09:11

Klasická prdlá komedie typická pro svou dobu a místno vzniku, první díl volné Tarantiniho trilogie o sexy policajtce a jejích dobrodružstvích. Jenže třeba takovej Fantozzi měl aspoň jakž takž příběh a slušnej vtip a i nějakej společenskej přesah, tohle je jen slepenec celkem nezáživných gagů, kde jedinou starostí scénáristy je, jaký další absurdní důvod dát Edwige Fenech, aby se svlékala. Vím, že to žánr Commedia sexy vyžaduje, ale v tomto filmu jiné lákadlo skutečně není a byť nemohou popřít, že Fenech byla jedna z největších kočen italského filmu 70. let, pro mě je to na devadesát minut fakt trochu málo.

• 21.5.2018  09:01

Druholigový thriller uvedený v roce 1993 na ČT1 s vícehlasým rychlodabingem. Není to rozhodně žádná hitparáda, ale nemůžu filmu upřít jistou specifickou a poměrně působivou atmosféru, tak hodím blahosklonně tři hvězdy. V českém znění Jan Pavlík, Helena Křováková, Josef Kušnýr, Jiří Hejlek, František Saidl, Ilona Svobodová, Petr Svoboda.

• 21.5.2018  08:49

Pohodová druholigová krimoška, kterou z vod podprůměru tahá sympaťák Lando Calrissian v hlavní roli. V té ho doprovází Chandlerova máma (Morgan Fairchild) a především krátce zářící hvězdička 80. let Vanity. Afro fešanda, která pouhý rok na to sekundovala jiné černošské naději dosud vedlejších rolí, Carlu Weathersovi, ve výrazně podařenějším béčku ACTION JACKSON. Film byl u nás uveden v počátcích TV Nova a podobně jako Action Jackson u Weatherse, žádnou zásadní změnu v kariéře Billyho Dee Williamse neznamenalo ani tohle jeho sólo. A já už se nicméně moc těším na Dangerous Passion (1990), kde se oba knírači Weathers a Williams potkali krátce na to, a který je v SRN znám jako ACTION JACKSON 2.

• 10.5.2018  20:18

Začínám mít pro Pepina a Merhiho docela slabost (Kanganis či třeba Charla Driver patřily k jejich tradičním spolupracovníkům). Po solidních Pouličních zločinech se mi tohle pozdávalo fakt hodně. Na tvorbu Pepin/Merhi related se soustředil raritní label VIDEO 2000, kromě tohohle vydal již zmíněné Street crimes či Maximum force. Sympatický béčkový ksichty, odsejpá to, solidní a brutální akce a Traci Lords dostává cenu Miss sympatie, když si nijak nezadá s jinými trash matadorkami, spíše mnoho z nich snadno předčí. Všechny pochvalné přívlastky, které jsem vypsal, samozřejmě platí pro béčkové akční filmy, nikoli obecně.

• 10.5.2018  20:15

Rozhodně to není žádné sci-fi, jak zde bylo původně uvedeno a čemuž by napovídal plakát. Je to prostě klasická pornografie z produkční fabriky německé průkopnice erotiky Beate Uhse. V ČR kolovalo na VHS s rychlodabingem.

• 4.5.2018  08:42

Byla trochu ostuda, že jsem jako milovník italského braku ještě neviděl žádný film s Mačistou, takže jsem tuhle možnost uvítal. Jedná se o klasické Peplum se všemi potřebnými proprietami, ale v rámci žánru jsem viděl o dost lepší věci, übersilák Mačista je sice se svými kousky dost v pohodě, ale celkově chybí lepší akce, výprava, zajímavější postavy atd. U nás uvedla TV Premiéra v roce 1994.

• 24.4.2018  17:57
    Lesk smrti (TV film) (1988)

Celkem povedená televizní krimoška, kterou u nás na VHS vydal Warner home video. Jimmy Smits je sympaťák (mix Sonnyho Landhama a Lou Diamonda Phillipse) a tahá celý film hore.

• 19.4.2018  08:27

Klenot.

• 4.4.2018  18:31

Konečně jsem (díky RockyRT) zkompletoval všechny italské fláky od Densy Home Video. Policajti z Miami se nijak nevymykají celé kolekci, levný pozdní italo trash. V rámci kolekce Densy, ale vyšly i o dost lepší věci, třeba KAT Z BRONXU a GETTING EVEN, kde si ve stejném roce zahrála stejná hlavní trojka jako v MIAMI COPS (Roundtree, Muller a Aronin). Klucí jsou celkem sympaťáci, pár bouraček, absurdních přestřelek, ale hlavně to není úplná nuda, jak tyhle céčka běžně bývaj. V podstatě italská odpověď na LETHAL WEAPON. K černošským hvězdám nižší svítivosti, o nichž mluví choze, je třeba přidat ještě jméno Woody Strode.

• 29.3.2018  17:48
    Konec snu (TV film) (1989)

Sice to má televizní look, ale ústřední trojka MacLachlan, Loggia (pro mě už navždy pan Eddy z Lost Highway a taky trochu Frank Lopez) a Moffett to tahá mírně nahoru. Solidní drama s trochu neukočírovaným závěrem.

• 28.3.2018  19:18

Slušný Korbučiho biják. Nic velkého, ale také zábavná a zamotaná krimi ve slušném tempu, atraktivní lokalita (honička na Akropoli), špetka napětí, humoru či brutality a sympatický euro B ksichty (Gordon Mitchell jako Albánec vládne). U nás uvedla TV Premiéra v roce 1994.

• 23.3.2018  20:01
    Burro (1989)

Film, který asi měl působit zvláštně, ale je spíše divný, jestli je jasné, jaký je v těhle adjektivech rozdíl. Trochu klasicky blbé komedie, kterou byste od Pozzetta v 80. letech čekali, trochu drámo o traumatizovaném lonely lonerovi a trochu podivného mysteriózna s až bizarními scénami, jako když potulný cikán donutí Pozzetta, aby "ho dal vychcat". Je pravdou, že je to díky tomu svým způsobem skutečně "originál", ale ne příliš zajímavý, natož pak zábavný či jakkoli podnětný. Ze stáje DAVAY.

• 23.3.2018  19:54

Bacha na to, on sice obal s logem Troma a se sošnou dvojkou v kombinaci s duem proslulých shit producentů Merhi/Pepin může vypadat lákavě a zábavně, ale opak je pravdou. Merhi s Pepinem udělali pár legračních slušných béček s vysloužilými herci (Dragon Wilson, Lamas) či jako startér kariéry bývalých pornohereček (Traci Lords, Anna Nicole Smith), ale také spolupracovali na řadě nudných a levných céček, kam lze zařadit i Kontraspiknutí, které sem dovezl DAVAY. Ve filmu se strašně dlouho v podstatě nic neděje, mimochodem dáma z plakátu tam hraje asi 5 minut, načež tedy na konci následuje pár efektních, ale nesmyslných výbuchů aut ve stylu mnohokrát parodovaným v Simpsonových, kdy se převrhne kočárek a buchne. Taky pár slušnejch kaskadéřin na motorkách a konec. Céčko, které bohužel nefunguje ani jako nechtěná parodie. Šiat.

• 4.3.2018  11:41

• 25.2.2018  12:13
    Madam (1989)

Italský soft eroťák uvedený na Nově, která své diváky ve svých počátcích o sobotních večerech přesně tímhle euro trashem vydatně zásobovala. Takto se daly vidět i některé velmi proslulé sračky od Joea D´Amata a jeho souputníků. Dneska je to kvůli raritnosti dabingu i titulů samotných vyhledávaný sběratelský artikl. Madam je v rámci žánru rozhodně OK, má to příběh, který není jen na oko a herci nejsou úplnej kompars.

• 25.2.2018  12:08
    Chyťte Yetiho (TV film) (1995)

Český videotrh tímhle klenotem obohatil Golden Crown. Strašně moc by to chtělo být E.T. (roztomilá bestie s velkýma očima), Home Alone (dva špinaví zlotřilci, chytrej a blbej) nebo jiné filmy pro děti, ale je to prostě céčkovej televizák, kde New York nápadně připomíná jakési provinční kanadské město s jedním věžákem. Hlavním problémem, který to tahá do silného podprůměru je titulní loutka Yetiho. Nikdo si totiž nelámal hlavu s její animací, takže loutka jen pohybuje očima a ve většině případů jí herci sami přenáší z místa na místo jako visící pytlík molitanu. Bože byl to rok 1995, cokoliv by bylo lepší, vést to na šňůrách, stop-motion, cokoliv. Vlastně škoda, možná že s fungující milou loutkou to mohlo být pro děti celkem fajn.

• 25.2.2018  11:58
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Na spoustu komentujících už začínám mít silnou alergii. Kupříkladu zde se hned vyrojilo množství znalců předlohy, kteří vidí rozpory! Je zřejmé, že většina z nich zná pouze Punishera od dvojky Ennis / Dillon a nedochází jim, že už i Ennisovská série MAX je úplně o něčem jiném a pak zde máme ještě milion dalších zpracování. Není tedy žádný jeden Punisher, tak jako není jeden Spider-man apod. Zabijácko-zábavný model Ennise a Dillona může výborně fungovat jako jeden film, ale 10 hodin nějaké tupé masírky opravdu sledovat nemusím. Právě hloubka postav, jejich ne jednoznačnost a lidskost stejně jako politicko-společenské přesahy dostaly Marvel a potažmo pak i jeho filmové následovníky na míle před superhrdinskou konkurenci. V seriálu se tohoto dostává měrou vrchovatou při ctění základní kostry předlohy a jejích trademarků... civilní, dospělé a skvělé zpracování. Právě v tomhle směru je budoucnost superhrdinského filmu.

• 1.2.2018  08:57

O míle lepší než Sorrentinovo Campari promo Killer in Red, tohle je Itálie milej Paolo.

• 8.1.2018  08:34

Po cca 25 letech, kdy jsem poprvé viděl původní trilogii, jsem se konečně dočkal nového dílu Hvězdných válek (ano, viděl jsem v mezidobí epizody 1-3 a 7).

• 2.1.2018  23:01

To tu ale máme zase chytrolínů, jedná se o fiktivní video, nikoli skutečnou reklamu...

• 23.12.2017  11:28
    Protiúder (1988)

Za laserového trpaslíka tedy nakonec jednu hvězdu přidám, i když bych měl asi spíše ubrat, protože když se na začátku zjevil teleportující se liliput vystřelující lasery z rukou a disponující jakýmisi elektro výboji, které donutí člověka říkat pravdu, očekával jsem pořádnou jízdu. Bohužel z toho vykrystalizovalo klasické italské céčko, kde bandička namakanců zmateně pobíhá po filipínském lese za hotelem a pálí zběsile kolem sebe. ..... Brigitte Porsche se zařadila do mé oblíbené skupiny tzv. italských jednorázových fešand, které si střihly jedinou, byť velkou, roli v životě, viz také May Deseligny (Natura Conto), Sarah Brooks (Iron Girl), Kelly London (Tajemství říše Inců) či Anne Knecht (Upíři v Benátkách). CROSS MISSION vydal na VHS Densy Home Video, label, který obohatil český videotrh řadou dalších italských braků.

• 20.12.2017  10:37
    Kámen smrti (1987)

Roztomilý dobrodružný trash, u nějž je škoda, že se s akcí a dalšímio proprietami trochu víc netlačilo na pilu, mohl z toho být zajímavý guilty pleasure kultík. Je pro mě s podivem, že se bimbo Heather Thomas neuchytila v tomto ranku víc.

• 20.12.2017  09:41
    Jeho syn (TV film) (1990)

První (větší) role Matta Damona. Průměrné televizní drama, které rozhodně mohlo jak z tématu ochabujícího automobilového průmyslu v USA, tak vztahu despotického otce k synům vytěžit mnohem víc. Ač ani jednoho příliš nemusím, tak Damon a Dennehy v televizních kulisách a s průměrným scénářem v zádech dokazují, jak výteční herci jsou...Na VHS vydal HCE.

• 20.12.2017  09:36
    Lov na duchy (1987)

Zase tak kritický bych nebyl. Jasně, je to nablblá fantasy komedie, typický produkt své doby a rozhodně trash. Na druhou stranu je to film primárně pro děti a ničím rozhodně neurazí. Naopak mám dojem, že Roland zde dokázal, že i s minimálním rozpočtem, hloupou loutkou (mimochodem krásný scénáristický můstek ohledně jejího nepříliš dokonalého zpracování) a partou začínajících herců dokázal natočit po formální stránce dobrý film.

• 6.12.2017  15:33

Ty červený čísla jsou trochu přehnaný, ale je to vážně docela sympatické céčko z dílny spíše neblaze prosululé dvojky Pepin/Merhi. Farina je dobrej rutinér, v hlavní roli sekunduje M. Worth, třetiligová akční hvězdička, který mi utkvěla v paměti z dalšího céčka Železné pěsti, kde si nakládali s Matthiasem Huesem. Takovej extended díl televizní krimošky typu Odpadlík či Walker Texas Ranger (kde mimochodem byl jeden díl s prakticky totožným námětem, kde tělocvičnu vedl Hulk Hogan). Na VHS vydala společnost VHS 2000.

• 5.12.2017  18:08

Born mě asi nikdy neurazí, ale tohle je bohužel celkově slabé, závěr vše trochu povznáší, ale už nijak nezachrání. Navíc je pro mě zcela rušivé, že vizualizací (kulisy, kostýmy) je film zasazen do středověku, kde pochopitelně Aristoteles a jeho žák Alexandr nemají co dělat.

• 1.12.2017  17:29

VHS od Bonton Home Video halasně hlásá, že producentem byl Roger Corman, inu čekal jsem od proslulého sračkáře trochu víc. Body Chemistry je thriller střihu nováckých sobotních večerů, druhý díl z celkových čtyř o ďábelské doktorce Archerové, kterou už ve trojce a čtyřce hraje pokaždé někdo jiný. V průběhu filmu jsem začal silně postrádat největší matadory tohoto bizarního dobového subžánru a ejhle, Andrew Stevens se objeví ve třetím a Shannon Tweed ve čtvrtém. Docela slušný závěr, jinak opravdu jen jako rarita do sbírky.

• 21.11.2017  19:13

Power Glove brought me here https://www.youtube.com/watch?v=imG1MyMipi8 netuším, jak se hodnotí cvičební video, naposledy jsem nějak víc viděl asi jen https://www.csfd.cz/film/252335-cvicme-v-rytme/ a Dolph je teda rozhodně důvěryhodnější, abych to nechal v rámci žánru.

• 9.11.2017  21:06

Nenechte se zmást poměrně vysokým hodnocením, ani atraktivní galerií a vcelku sympatickým obsazením. Byť začíná celkem obstojně, je Commando Squad jen dalším levným céčkovým trashem, který je kromě entrée a finále bohužel i dost nudný a nenápaditý. Zejména je krutě nevyužitý Brian Thompson, legendární záporák z Cobry, který se ve filmu jen nechává opakovaně zajmout a mučit. Dostupné s českým rychlodabingem z německé VHS.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20