J.Connor

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 3.8.2018  11:27
    Vraždy modelek (TV film) (1993)

Samozřejmě je to televizní béčko jak vyšitý, ale černý hodnocení si to podle mě rozhodně nezaslouží. Parta víceméně třetiligových fešáckých héreček se zhruba půl filmu někde vystavuje na pláži před objektivem TV Highlandera Paula, do toho se mračí matadoři všeho možného, mj. i talského pulpu, Lee Majors a Jennifer O´Neill a přestože účastníků zájezdu neustále ubývá, a to všemi možnými i nemožnými způsoby, nikdo si s tím hlavu příliš neláme. Je to zábavné, lehké, mírňounce lechtivé béčko, na oddech v pohodě koukatelné. U nás vysílala TV Nova.

• 2.8.2018  08:45

Na tohle musí být člověk fanda. Aeneas sice má na italské poměry velmi slušnou výpravu, ale stejně z toho ve finále kouká jen mírně podprůměrné historické dobrodrůžo, kde se nějaká větší akce dostaví až ve druhé půli filmu, a to nijak závratně dobrá. Pro fanouška asi to lepší peplum, ale když to srovnám i s takovými Dáky nebo dokonce s americkou produkcí typu Kleopatra či Ben Hur, tak je to halt podprůměr. V ČR kolovalo a koluje s rychlodabingem.

• 18.7.2018  16:45

Fanouškovský film, který u nás na VHS vydal DAVAY. Z tvůrců čiší nadšení pro věc, už jen ty desítky filmových plakátů, které se stále obměňují za hlavním hrdinou v jeho bytě. Bohužel je film ale moc rozháraný a až moc mysteriózní, kdy se neustále střídá sen a realita. Tím pádem je poněkud beztvarý a skáče z jednoho žánru na druhý a nedokáže tak úplně udržet pozornost diváka a rytmus. Sympatické, řemeslně v pohodě natočené béčko, které se ve finále mělo brát trochu víc vážně.

• 11.7.2018  08:54

Audiovizuální lahoda, kde je problematické frázování příběhu, nebo jak to nazvat. Napřed jsem si zvolenou formu odmlk a nárazových výpadů do života hrdinů vyloženě užíval, nicméně po projekci mi začlo docházet, že emoční mělkost, kterou ve mě film i přes silně dramatický příběh zanechal, je způsobena právě tím, že nemáme čas se s hrdiny aspoň chvíli identifikovat, poznat je samotné, i jejich motivace. S ohledem na to, že film ve mě zůstává i dva dny po shlédnutí, je to ale, ať již chtěná či nikoli, rafinovaná taktika, kdy člověku dochází až zpětně, "co vlastně s hrdiny prožil". Lze si samozřejmě postesknout, proč tak sebevědomá filmařina nevzniká také u nás.

• 7.7.2018  10:42
    Do noci (2018)

Fakt ne, C.L.Jones sice poctivě cedí soply a jednou z něj určitě něco bude, ale tohle u mě spolu s komoušským muzikálem Tima Robbinse soutěží o nejhorší projekci KVIFF 2018. Na první pohled atraktivní, ale zcela prázdné a ve výsledku nijak úchvatné obrazy a zejména neschopnost předat jakoukoli emoci, samozřejmě i kvůli hrdinům, k nimž jakýkoliv soucit, pochopení či jen prostý zájem o jejich osud hledat těžko. Artistně romantická linka pak jen dále oddaluje možnost pochopení a karikuje skutečnou tragédii, kterou dané konstrukce chování bývají v běžném životě. Není to šokující, je to navoněná manýristická zdechlina, u níž jsem se už ke konci při scéně s vanou musel upřímně smát, což jistě nebylo účelem.

• 20.6.2018  08:56
    Thunder III (1988)

Musím souhlasit s kolegy. Třetí Thunder začíná sympaticky, zase slušné americké lokace a úvodní honička, ale ve finále vyzní naprosto do ztracena, protože v něm není skoro žádná akce. Pokud teda pominu, jak neúnavně De Angelis zapaluje modýlky domů. Promarněná šance.

• 11.6.2018  09:10

Raritní thriller z labelu Davay, který je v podstatě takové dosti levné pozdní giallo, nevím jak moc chtěně, ale každopádně celkem zábavná blbina o jednom večeru v jednom klubu, kde všichni aktéři taneční show postupně umírají, ale přeživší si toho ne a ne všimnout. Každopádně na podobné téma lze doporučit skvělý STAGE FRIGHT od Soaviho.

• 8.6.2018  12:15

Další Sidarisovka v řadě, tentokrát zhruba z poloviny mistrovi éry. Nechybí samozřejmě žádná z nutných propriet, ale souhlasím s Fenkem, že některé exempláře už byly skutečně extrémní. Konkrétně pak pornoherka Pandora Peaks, u níž to chirurgové tak přestřelili, že mi přišlo, že kvůli těm obřím vakům už ani nemůže pořádně chodit, natož se pak dopustit nějaké akční scény. Poměrně extrémními shledávám také dvě, byť cudné, erotické scény pana Miyagiho. Mně je vlastně Sidaris strašně sympatickej, prostě starej prasák a zároveň zastydlý dítě si bezelstně plnil svoje sny o obřích kozách a autíčkách na vysílačku a než mu to někdo (něco) zatrhl, uplynulo 20 let a 11 filmů. Zároveň ten dobrý muž plnil sny spoustě "hereček" o tom, že herečkami skutečně jsou. Přijde mi ale, že všechny ty filmy mohly být ve finále o dost zábavnější.

• 8.6.2018  12:00
    Černá ruka (1973)

Nevím no, objektivně bych asi měl dát spíše dvě hvězdy. Film je levný a poměrně naivní co do hereckých výkonů a jiných formalit. Na druhou stranu je, byť očekávatelně, nikoli naivní co do svého temného vyznění. Na třetí stranu Italové tyhle filmy obecně moc pozitivně netočili, většina tvůrců si byla neúprosné reality dobře vědoma. Film rozhodně překvapí několika slušnými gore scénami a potěší evil sympoš Phillippe Leroy. Tak tedy nakonec nechám shovívavě tři hvězdy, ale když si člověk uvědomí, že už rok předtím vznikl třeba Kmotr, tak je to fakt trochu nadsazené hodnocení. V ČR uvedla TV Premiéra v 90. letech.

• 2.6.2018  12:23
    Hra na zradu (TV film) (1993)

Mně se to docela líbilo, zvláště když to vezmu v mantinelech video/TV filmu. Dávno zapomenuté hvězdičky své doby C.T.Howell a Linda Fiorentino jsou milouši a žádný dřeva, celkem zajímavá zápletka i vyústění. K tomu další zábavný ksichtíky jako zpěvák Adam Ant (bohužel jen cameo, byť vtipné), Isaac "Tirák & Duke" Hayes či parťačka Robocopa Nancy Allen. Ti všichni jsou velmi sympatičtí a i to je slovo, které se mi jako první vybaví u tohohle příjemného béčka. U nás vydal v roce 1995 na VHS Lucernafilm video.

• 30.5.2018  16:19
    Joy à San Francisco (TV film) (1992)

Uvedla TV Nova v roce 1994. Holandská pornostar Zara Whites si v roce 1992 odskočila k jemnější produkci, typické pro lechtivé víkendové večery na Nóvě, která odvysílala všechny 4 díly cyklu o modelce Joy, Joy in love (viz také Joy v Africe, Moskvě a Hong Kongu). Ve stejném roce pak Zara Whites jako Joy atakovala dokonce i česká kina ve filmu Noc faraónů (Joy et Joan chez les pharaons, 1993).

• 30.5.2018  08:49

Skvělé béčko! Merhi a strýc Pepin mě poslední dobou fakt baví. Takhle, je to samozřejmě levná video srágora, ale natočená s velkým gustem a se spoustou zábavných nápadů (výtah, ninjové, auta na visílačku atd.), je to dynamické a sláma tomu kouká z bot tak akorát. Spíše obří třešeň než třešnička na dortu je pak casting. Takovu porci skvělej béčkovejch ksichtů najednou pohledat. Nejde zdaleka jen o Flasha Gordona jako hlavního drsoně a tradiční zlé ksichty Saxona a Lynche, je tu toho mraky. Třeba Sherrie Rose, účastnice eskapád Lorena Avedona v Karate Tiger, ale i účastnice několika taliánských super trashů, Sonny Landham jako pasák, mladý Griswold jako zbraňový specialista, legenda klasického Hollywoody Mickey Rooney a nebo takový obskurnosti jako rastaman z Muže s cejchem smrti nebo Ken Davitian aka Boratův tlustý kolega... Na VHS vydal label VIDEO 2000, který sem dovezl více Merhi/Pepin věcí...

• 30.5.2018  08:31

Ono to samozřejmě teoreticky zní báječně, Sybila jako vůdkyně drsného, spoře oděného dívčího komanda, k tomu všemu sci-fi prvky. Jedná se nicméně o ultralevné a velmi nudné céčko. Ve filmu se i přes jeho krátkou stopáž, která by svědčila zhuštění zápletky, prakticky nic neděje, pár veletrapných ručních soubojů a na závěr, jak píše kolega koval45, jedna sranda z laserovou pistolí, což je to sci-fi. Tyto filmy většinou nahrazují nedostatek financí a talentu tvůrců zvýšenou mírou erotiky, gore a absurdit všeho druhu, tady však i tyto záchranné brzdy (vyjma té pistole) marně pohledat. Jako rarita do sbírky českého rychlodabingu (zde dokonce dojde i k překladu úvodní písně) či eurotrashe fajn, ale obecně to za projekci fakt moc nestojí.

• 22.5.2018  15:47
    Akce Jackson 2 (TV film) (1990)

Já se těšil na slušnej osmdesátkovej akční flák se dvěma černými sympaťáky a on je to, až na závěrečnou pasáž, spíš takovej podivnej thriller, kde manželka boháče svádí naolejovaného zahradníka až pohár přeteče. Trochu akční závěr celkový dojem nijak zvlášť nevylepší a Action Jackson, na němž to třeba v německém překladu parazitovalo (nejen distribučním názvem, ale i v rámci dabingu hlavního hrdinu přejmenovali na Jacksona stejně jako následně v českém rychlodabingu, v němž je film k sehnání), je o několik tříd výše. Fanouška retro akčního filmu nepotěší jen Apollo Creed, ale i v malé roličce Elpidia Carrillo, kterou jsem si furt nemohl vybavit odkud znám, až mi došlo, že je to domorodá dívka z Predátora, kde si s Apollem zahráli o tři roky dříve.

• 21.5.2018  09:11

Klasická prdlá komedie typická pro svou dobu a místno vzniku, první díl volné Tarantiniho trilogie o sexy policajtce a jejích dobrodružstvích. Jenže třeba takovej Fantozzi měl aspoň jakž takž příběh a slušnej vtip a i nějakej společenskej přesah, tohle je jen slepenec celkem nezáživných gagů, kde jedinou starostí scénáristy je, jaký další absurdní důvod dát Edwige Fenech, aby se svlékala. Vím, že to žánr Commedia sexy vyžaduje, ale v tomto filmu jiné lákadlo skutečně není a byť nemohou popřít, že Fenech byla jedna z největších kočen italského filmu 70. let, pro mě je to na devadesát minut fakt trochu málo.

• 21.5.2018  09:01

Druholigový thriller uvedený v roce 1993 na ČT1 s vícehlasým rychlodabingem. Není to rozhodně žádná hitparáda, ale nemůžu filmu upřít jistou specifickou a poměrně působivou atmosféru, tak hodím blahosklonně tři hvězdy. V českém znění Jan Pavlík, Helena Křováková, Josef Kušnýr, Jiří Hejlek, František Saidl, Ilona Svobodová, Petr Svoboda.

• 21.5.2018  08:49

Pohodová druholigová krimoška, kterou z vod podprůměru tahá sympaťák Lando Calrissian v hlavní roli. V té ho doprovází Chandlerova máma (Morgan Fairchild) a především krátce zářící hvězdička 80. let Vanity. Afro fešanda, která pouhý rok na to sekundovala jiné černošské naději dosud vedlejších rolí, Carlu Weathersovi, ve výrazně podařenějším béčku ACTION JACKSON. Film byl u nás uveden v počátcích TV Nova a podobně jako Action Jackson u Weatherse, žádnou zásadní změnu v kariéře Billyho Dee Williamse neznamenalo ani tohle jeho sólo. A já už se nicméně moc těším na Dangerous Passion (1990), kde se oba knírači Weathers a Williams potkali krátce na to, a který je v SRN znám jako ACTION JACKSON 2.

• 10.5.2018  20:18

Začínám mít pro Pepina a Merhiho docela slabost (Kanganis či třeba Charla Driver patřily k jejich tradičním spolupracovníkům). Po solidních Pouličních zločinech se mi tohle pozdávalo fakt hodně. Na tvorbu Pepin/Merhi related se soustředil raritní label VIDEO 2000, kromě tohohle vydal již zmíněné Street crimes či Maximum force. Sympatický béčkový ksichty, odsejpá to, solidní a brutální akce a Traci Lords dostává cenu Miss sympatie, když si nijak nezadá s jinými trash matadorkami, spíše mnoho z nich snadno předčí. Všechny pochvalné přívlastky, které jsem vypsal, samozřejmě platí pro béčkové akční filmy, nikoli obecně.

• 10.5.2018  20:15

Rozhodně to není žádné sci-fi, jak zde bylo původně uvedeno a čemuž by napovídal plakát. Je to prostě klasická pornografie z produkční fabriky německé průkopnice erotiky Beate Uhse. V ČR kolovalo na VHS s rychlodabingem.

• 4.5.2018  08:42

Byla trochu ostuda, že jsem jako milovník italského braku ještě neviděl žádný film s Mačistou, takže jsem tuhle možnost uvítal. Jedná se o klasické Peplum se všemi potřebnými proprietami, ale v rámci žánru jsem viděl o dost lepší věci, übersilák Mačista je sice se svými kousky dost v pohodě, ale celkově chybí lepší akce, výprava, zajímavější postavy atd. U nás uvedla TV Premiéra v roce 1994.

• 24.4.2018  17:57
    Lesk smrti (TV film) (1988)

Celkem povedená televizní krimoška, kterou u nás na VHS vydal Warner home video. Jimmy Smits je sympaťák (mix Sonnyho Landhama a Lou Diamonda Phillipse) a tahá celý film hore.

• 19.4.2018  08:27

Klenot.

• 4.4.2018  18:31

Konečně jsem (díky RockyRT) zkompletoval všechny italské fláky od Densy Home Video. Policajti z Miami se nijak nevymykají celé kolekci, levný pozdní italo trash. V rámci kolekce Densy, ale vyšly i o dost lepší věci, třeba KAT Z BRONXU a GETTING EVEN, kde si ve stejném roce zahrála stejná hlavní trojka jako v MIAMI COPS (Roundtree, Muller a Aronin). Klucí jsou celkem sympaťáci, pár bouraček, absurdních přestřelek, ale hlavně to není úplná nuda, jak tyhle céčka běžně bývaj. V podstatě italská odpověď na LETHAL WEAPON. K černošským hvězdám nižší svítivosti, o nichž mluví choze, je třeba přidat ještě jméno Woody Strode.

• 29.3.2018  17:48
    Konec snu (TV film) (1989)

Sice to má televizní look, ale ústřední trojka MacLachlan, Loggia (pro mě už navždy pan Eddy z Lost Highway a taky trochu Frank Lopez) a Moffett to tahá mírně nahoru. Solidní drama s trochu neukočírovaným závěrem.

• 28.3.2018  19:18

Slušný Korbučiho biják. Nic velkého, ale také zábavná a zamotaná krimi ve slušném tempu, atraktivní lokalita (honička na Akropoli), špetka napětí, humoru či brutality a sympatický euro B ksichty (Gordon Mitchell jako Albánec vládne). U nás uvedla TV Premiéra v roce 1994.

• 23.3.2018  20:01
    Burro (1989)

Film, který asi měl působit zvláštně, ale je spíše divný, jestli je jasné, jaký je v těhle adjektivech rozdíl. Trochu klasicky blbé komedie, kterou byste od Pozzetta v 80. letech čekali, trochu drámo o traumatizovaném lonely lonerovi a trochu podivného mysteriózna s až bizarními scénami, jako když potulný cikán donutí Pozzetta, aby "ho dal vychcat". Je pravdou, že je to díky tomu svým způsobem skutečně "originál", ale ne příliš zajímavý, natož pak zábavný či jakkoli podnětný. Ze stáje DAVAY.

• 23.3.2018  19:54

Bacha na to, on sice obal s logem Troma a se sošnou dvojkou v kombinaci s duem proslulých shit producentů Merhi/Pepin může vypadat lákavě a zábavně, ale opak je pravdou. Merhi s Pepinem udělali pár legračních slušných béček s vysloužilými herci (Dragon Wilson, Lamas) či jako startér kariéry bývalých pornohereček (Traci Lords, Anna Nicole Smith), ale také spolupracovali na řadě nudných a levných céček, kam lze zařadit i Kontraspiknutí, které sem dovezl DAVAY. Ve filmu se strašně dlouho v podstatě nic neděje, mimochodem dáma z plakátu tam hraje asi 5 minut, načež tedy na konci následuje pár efektních, ale nesmyslných výbuchů aut ve stylu mnohokrát parodovaným v Simpsonových, kdy se převrhne kočárek a buchne. Taky pár slušnejch kaskadéřin na motorkách a konec. Céčko, které bohužel nefunguje ani jako nechtěná parodie. Šiat.

• 4.3.2018  11:41

• 25.2.2018  12:13
    Madam (1989)

Italský soft eroťák uvedený na Nově, která své diváky ve svých počátcích o sobotních večerech přesně tímhle euro trashem vydatně zásobovala. Takto se daly vidět i některé velmi proslulé sračky od Joea D´Amata a jeho souputníků. Dneska je to kvůli raritnosti dabingu i titulů samotných vyhledávaný sběratelský artikl. Madam je v rámci žánru rozhodně OK, má to příběh, který není jen na oko a herci nejsou úplnej kompars.

• 25.2.2018  12:08
    Chyťte Yetiho (TV film) (1995)

Český videotrh tímhle klenotem obohatil Golden Crown. Strašně moc by to chtělo být E.T. (roztomilá bestie s velkýma očima), Home Alone (dva špinaví zlotřilci, chytrej a blbej) nebo jiné filmy pro děti, ale je to prostě céčkovej televizák, kde New York nápadně připomíná jakési provinční kanadské město s jedním věžákem. Hlavním problémem, který to tahá do silného podprůměru je titulní loutka Yetiho. Nikdo si totiž nelámal hlavu s její animací, takže loutka jen pohybuje očima a ve většině případů jí herci sami přenáší z místa na místo jako visící pytlík molitanu. Bože byl to rok 1995, cokoliv by bylo lepší, vést to na šňůrách, stop-motion, cokoliv. Vlastně škoda, možná že s fungující milou loutkou to mohlo být pro děti celkem fajn.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21