J.Connor

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 25.2.2018  12:13
    Madam (1989)

Italský soft eroťák uvedený na Nově, která své diváky ve svých počátcích o sobotních večerech přesně tímhle euro trashem vydatně zásobovala. Takto se daly vidět i některé velmi proslulé sračky od Joea D´Amata a jeho souputníků. Dneska je to kvůli raritnosti dabingu i titulů samotných vyhledávaný sběratelský artikl. Madam je v rámci žánru rozhodně OK, má to příběh, který není jen na oko a herci nejsou úplnej kompars.

• 25.2.2018  12:08
    Chyťte Yetiho (TV film) (1995)

Český videotrh tímhle klenotem obohatil Golden Crown. Strašně moc by to chtělo být E.T. (roztomilá bestie s velkýma očima), Home Alone (dva špinaví zlotřilci, chytrej a blbej) nebo jiné filmy pro děti, ale je to prostě céčkovej televizák, kde New York nápadně připomíná jakési provinční kanadské město s jedním věžákem. Hlavním problémem, který to tahá do silného podprůměru je titulní loutka Yetiho. Nikdo si totiž nelámal hlavu s její animací, takže loutka jen pohybuje očima a ve většině případů jí herci sami přenáší z místa na místo jako visící pytlík molitanu. Bože byl to rok 1995, cokoliv by bylo lepší, vést to na šňůrách, stop-motion, cokoliv. Vlastně škoda, možná že s fungující milou loutkou to mohlo být pro děti celkem fajn.

• 25.2.2018  11:58
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Na spoustu komentujících už začínám mít silnou alergii. Kupříkladu zde se hned vyrojilo množství znalců předlohy, kteří vidí rozpory! Je zřejmé, že většina z nich zná pouze Punishera od dvojky Ennis / Dillon a nedochází jim, že už i Ennisovská série MAX je úplně o něčem jiném a pak zde máme ještě milion dalších zpracování. Není tedy žádný jeden Punisher, tak jako není jeden Spider-man apod. Zabijácko-zábavný model Ennise a Dillona může výborně fungovat jako jeden film, ale 10 hodin nějaké tupé masírky opravdu sledovat nemusím. Právě hloubka postav, jejich ne jednoznačnost a lidskost stejně jako politicko-společenské přesahy dostaly Marvel a potažmo pak i jeho filmové následovníky na míle před superhrdinskou konkurenci. V seriálu se tohoto dostává měrou vrchovatou při ctění základní kostry předlohy a jejích trademarků... civilní, dospělé a skvělé zpracování. Právě v tomhle směru je budoucnost superhrdinského filmu.

• 1.2.2018  08:57

O míle lepší než Sorrentinovo Campari promo Killer in Red, tohle je Itálie milej Paolo.

• 8.1.2018  08:34

Po cca 25 letech, kdy jsem poprvé viděl původní trilogii, jsem se konečně dočkal nového dílu Hvězdných válek (ano, viděl jsem v mezidobí epizody 1-3 a 7).

• 2.1.2018  23:01

To tu ale máme zase chytrolínů, jedná se o fiktivní video, nikoli skutečnou reklamu...

• 23.12.2017  11:28
    Protiúder (1988)

Za laserového trpaslíka tedy nakonec jednu hvězdu přidám, i když bych měl asi spíše ubrat, protože když se na začátku zjevil teleportující se liliput vystřelující lasery z rukou a disponující jakýmisi elektro výboji, které donutí člověka říkat pravdu, očekával jsem pořádnou jízdu. Bohužel z toho vykrystalizovalo klasické italské céčko, kde bandička namakanců zmateně pobíhá po filipínském lese za hotelem a pálí zběsile kolem sebe. ..... Brigitte Porsche se zařadila do mé oblíbené skupiny tzv. italských jednorázových fešand, které si střihly jedinou, byť velkou, roli v životě, viz také May Deseligny (Natura Conto), Sarah Brooks (Iron Girl) či Kelly London (Tajemství říše Inců). CROSS MISSION vydal na VHS Densy Home Video, label, který obohatil český videotrh řadou dalších italských braků.

• 20.12.2017  10:37
    Kámen smrti (1987)

Roztomilý dobrodružný trash, u nějž je škoda, že se s akcí a dalšímio proprietami trochu víc netlačilo na pilu, mohl z toho být zajímavý guilty pleasure kultík. Je pro mě s podivem, že se bimbo Heather Thomas neuchytila v tomto ranku víc.

• 20.12.2017  09:41
    Jeho syn (TV film) (1990)

První (větší) role Matta Damona. Průměrné televizní drama, které rozhodně mohlo jak z tématu ochabujícího automobilového průmyslu v USA, tak vztahu despotického otce k synům vytěžit mnohem víc. Ač ani jednoho příliš nemusím, tak Damon a Dennehy v televizních kulisách a s průměrným scénářem v zádech dokazují, jak výteční herci jsou...Na VHS vydal HCE.

• 20.12.2017  09:36
    Lov na duchy (1987)

Zase tak kritický bych nebyl. Jasně, je to nablblá fantasy komedie, typický produkt své doby a rozhodně trash. Na druhou stranu je to film primárně pro děti a ničím rozhodně neurazí. Naopak mám dojem, že Roland zde dokázal, že i s minimálním rozpočtem, hloupou loutkou (mimochodem krásný scénáristický můstek ohledně jejího nepříliš dokonalého zpracování) a partou začínajících herců dokázal natočit po formální stránce dobrý film.

• 6.12.2017  15:33

Ty červený čísla jsou trochu přehnaný, ale je to vážně docela sympatické céčko z dílny spíše neblaze prosululé dvojky Pepin/Merhi. Farina je dobrej rutinér, v hlavní roli sekunduje M. Worth, třetiligová akční hvězdička, který mi utkvěla v paměti z dalšího céčka Železné pěsti, kde si nakládali s Matthiasem Huesem. Takovej extended díl televizní krimošky typu Odpadlík či Walker Texas Ranger (kde mimochodem byl jeden díl s prakticky totožným námětem, kde tělocvičnu vedl Hulk Hogan). Na VHS vydala společnost VHS 2000.

• 5.12.2017  18:08

Born mě asi nikdy neurazí, ale tohle je bohužel celkově slabé, závěr vše trochu povznáší, ale už nijak nezachrání. Navíc je pro mě zcela rušivé, že vizualizací (kulisy, kostýmy) je film zasazen do středověku, kde pochopitelně Aristoteles a jeho žák Alexandr nemají co dělat.

• 1.12.2017  17:29

VHS od Bonton Home Video halasně hlásá, že producentem byl Roger Corman, inu čekal jsem od proslulého sračkáře trochu víc. Body Chemistry je thriller střihu nováckých sobotních večerů, druhý díl z celkových čtyř o ďábelské doktorce Archerové, kterou už ve trojce a čtyřce hraje pokaždé někdo jiný. V průběhu filmu jsem začal silně postrádat největší matadory tohoto bizarního dobového subžánru a ejhle, Andrew Stevens se objeví ve třetím a Shannon Tweed ve čtvrtém. Docela slušný závěr, jinak opravdu jen jako rarita do sbírky.

• 21.11.2017  19:13

Power Glove brought me here https://www.youtube.com/watch?v=imG1MyMipi8 netuším, jak se hodnotí cvičební video, naposledy jsem nějak víc viděl asi jen https://www.csfd.cz/film/252335-cvicme-v-rytme/ a Dolph je teda rozhodně důvěryhodnější, abych to nechal v rámci žánru.

• 9.11.2017  21:06

Nenechte se zmást poměrně vysokým hodnocením, ani atraktivní galerií a vcelku sympatickým obsazením. Byť začíná celkem obstojně, je Commando Squad jen dalším levným céčkovým trashem, který je kromě entrée a finále bohužel i dost nudný a nenápaditý. Zejména je krutě nevyužitý Brian Thompson, legendární záporák z Cobry, který se ve filmu jen nechává opakovaně zajmout a mučit. Dostupné s českým rychlodabingem z německé VHS.

• 15.10.2017  17:06
    Velká hra (1980)

Upřímně je to spíš na dvě, ale jistou energii tomu neupřu. Rád jsem se seznámil s renesanční osobností Maxe Bouloise, mixem Buda Spencera a Freda Willamse, když třeba právě jeho doprovodná hudba to u mě tahá směrem výše. Výtečný trash si ale přeci jen představuji trochu jinak, ve filmu není příliš nějakých opravdu dobrých či zábavných nápadů a nikdo se jejich nedostatek ani nesnaží zakrýt obvyklými náhražkami typu nahota a gore. "Podle skutečných událostí" :D

• 15.10.2017  09:36
    Nejtvrdší zápas (TV film) (1996)

Jo, je to televizní film z 90. let a na formě je to trochu vidět. Na druhou stranu je tu slušná kolekce černošských hereckých hvězd, kterým vévodí Don Cheadle v jedné ze svých prvních velkých rolí a jeho výkon je úžasnej. Nemusíte být fanouškem basketbalu, aby Vás film zaujal, ale je to samozřejmě výhodou, která mě k Nejtvrdšímu zápasu přivedla. V pečlivě budovaném, byť místy asi trochu zkratkovitém příběhu, se tvůrci dotknou lecčeho, sport, drogy, Vietnam, gangy, rasová otázka. Žádné z těchto témat, ale není nijak hystericky nazíráno. Stejně v klidu,ale s patřičnou vážností k nim přistupoval i Earl Kozel Manigault, když závěrečný sled záběrů do životem ošlehané, ale dojaté tváře skutečného Kozla je tak hlubokou katarzí, že by ho asi žádný herecký výkon nevynahradil. Earl zemřel necelé dva roky po uvedení filmu v 53 letech.

• 13.9.2017  10:46

To jsem si zas při honbě za raritami naběhl... Čekal jsem nějaký peprný akčňák o mstitelovi s lukem, ale NOC LUKOSTŘELCE je spíš takovej bizár díl Poirota, kde se švarný Travis na úprku z Nevady zčistajasna zjeví na svým Harleji v Itálii na zámečku utopenym v mlze, jak někde na blatech. Úplně jsem si vzpomněl na jeden díl NEUVĚŘITELNÝCH HISTOREK, kde Palin parodoval klasickou anglickou krimi storkou o zámečku, kde všichni se sebou něco měli a všichni se zabíjeli až zbyl jen jeden. Má to jistou specifickou atmosféru, to jo, ale rozhodně to není zábavný akčňák s prvkama erotiky, jak by mohl napovídat poster či galerie a v sekci podivných krimi thrillerů už bylo taky asi milion lepších filmů.

• 7.9.2017  08:34
    Rváč (TV film) (1983)

Maximálně průměrné televizní drama, kterému podráží nohy, že v ranku boxerských filmů bylo natočeno několik zásadních klenotů kinematografie a tohle je jen poloamatérský přílepek, který opakuje zaběhnuté principy těchto snímků, ale v opoznání horší formě. Je tedy fakt, že tady se boxuje na okresní a krajské amatérské úrovni, no a Rocky byl mistr světa že jo, takže to tak nějak sedí.

• 4.9.2017  08:34

Sběratelům doporučuji při případné projekci vynechat strašlivou kopii s českým dabingem, která mezi námi koluje. Příšerný obraz a zvuk, kde již tak strašný a ještě pouze občasný jednohlas není prakticky slyšet. Ve filmu se zas tolik nemluví a již tak pochybnou kvalitu filmu zmíněná kopie ještě sníží. Za mě na jednu stranu docela zábavný snímek, kde Ferrigno vrhá polystyrénové kameny a jeho soudruh Goliáš mlátí bandity gumovou palicí, na druhou stranu zrovna od dvojky Mattei & Fragasso bych asi čekal trochu větší maso.

• 3.9.2017  15:29

Proboha, o co v tom filmu vlastně šlo? Slibný začátek s atentátem na agenta a s velmi krvavou loupeží bojových raket vyústí v neskonalou a dlouhou nudu, ať již konverzační na základně či putovnickou v podání Richarda Hatche, na konci přestřelka a konec. Strašně zbytečný a nezábavný film, který sice řemeslně není úplně zle natočen, ale motivaci k jeho vytvoření bych potřeboval notně osvětlit... Zajímavostí je, že zde jednu z hlavních rolí ztvárnila pozdější manželka Ridleyho Scotta Giannina Facio. Neméně zajímavá je také kariéra režiséra Ciriaciho, který na ploše zhruba dvou let natočil 4 taliánské trash filmy o Afghanistánu a pak zmizel v propadlišti filmových dějin.

• 30.8.2017  09:01

Typický produkt své doby, mírně lechtivá taškařice v tradici mnoha různých "akademií". Je pravdou, že mnoho těchto filmů získalo do názvu slovo akademie jen přičiněním českého distributora, ale na druhou stranu u mnoha z nich skutečně můžeme vypozorovat jednotící linku, stejně jako zde, byť se výjimečně jedná o "školu". Vyloženě neurážející film (v rámci svého žánru), ale také ničím výrazně zajímavý, s mělkými postavami, kterých je až příliš mnoho.

• 24.8.2017  09:26
    Obranná hra (1988)

Název a plakát upomenuly mnou v dětství zbožňované WAR GAMES, ale tím spojitosti padají. Obranná hra je film s těžce televizním lookem a levnější produkcí, který nemá co nabídnout, aby si jej člověk déle zapamatoval, charismatickou postavu, výživnou akci, nic. Na druhou stranu se nejedná o nějaké strašlivé céčko či amatérismus, jen prostě hrozně obyčejný snímek a ve výsledku pro diváka zbytečný snímek. Na VHS v ČR vydal label VIDCOM.

• 24.8.2017  09:14
    He-Man (TV film) (1985)

Překlad jmen některých postav bych rozhodně přežil (mně Kostroun nepřijde vůbec zlý), ale je pravdou, že dabing tomu zejména u zmíněné postavy strašně ubírá, protože vyznívá až parodicky. Celkově mě překvapila velká míra infantility, žil jsem v domnění, že He-man bude trochu peprnější, ale je pravděpodobné, že za to může právě duch Vánoc. Někdy zas musím zkusit tu hranou verzi s Lundgrenem.

• 24.8.2017  09:12
    Půvabné svaly (TV film) (1984)

Raritní kousek z mého oblíbeného labelu Guild home video. Film naprosto nevzrušivou formou vypráví příběh líné holky, která začala posilovat, což její nový kluk a otec těžce nesli. Je tam tak málo hlubších linek než ta o tom fitku a překonání se k výkonům, že začínám mít pochyby jestli to není celé jen nějaký promo film zaplacený buď Ministerstvem zdravotnictví USA (jez zeleninu, nekuř!) nebo náboráři do fitek a na kulturistické soutěže (v miniroličce uvaděče na souteži Miss Physique USA Franco Columbu). Filmu se nicméně nedá upřít jistá neopakovatelná retroatmosféra, kterou živí záběry na upocené cvičenky v dobových hadrech v rytmu sladkého synťákového popu a celkově je film v rámci možností profesionálně natočen, ale televizní sláma mu halt čouhá z bot. V hlavní roli plavčice Stephanie z Pobřežní hlíkdy, ve vedlejší má oblíbenkyně Sandahl Bergman, u níž je mi s podivem, že po takovém hitu jakým byl Conan, si na další roli počkala dost dlouho, a to ještě v tomto špektáklu.

• 17.8.2017  17:54
    Očitý svědek (TV film) (1990)

Sice TV film, sice ve scénáři pár ujetostí, ale opravdu nelze Bavovi upřít solidní atmosféru vykreslovanou i velmi zdařilou hudbou. Dané téma je samozřejmě nesrovnatelně lépe zpracováno v Youngově opusu WAIT UNTIL DARK, nicméně Bava si půjčuje skutečně jen základní motiv nevidomé v ohrožení, jinak nemají oba filmy nic společného. Uvedeno na TV Premiéra v rámci cyklu Mrazivé napětí v roce 1993.

• 17.8.2017  17:35

Doporučuji se vyhnout otřesné kopii s českých rychlodabingem, která koluje po internetech a zrovna tomuhle filmu ubírá strašně moc, protože minimálně jako retro kousek má Strach v New Yorku slušný vizuál. České kopii navíc chybí asi minuta na konci (možná jen ta má?). Nakonec dávám ze staré známosti 3*, ale mrzí mě, že Ferrara nevyužil slibně rozjetý potenciál.

• 30.7.2017  21:58
    Golgo 13 (1983)

Miami Nights 1984 brought me here https://www.youtube.com/watch?v=nLzjm9E1hwg&t=87s

• 21.7.2017  20:56
    Tornado (1983)

Pro italské trashe mám velkou slabost, ale zrovna Macaroni combat jsem nikdy nemusel. Dobré válečné filmy se honosí buď velkou akcí a výpravou nebo silným a přesvědčivým předestřením válečných hrůz a traumatu, případně kombinací obojího. Italové se svými slabými rozpočty a tvůrci samozřejmě nebyli schopni ani jednoho a na rozdíl od jiných žánrů se do válečných filmů nepodařilo většinou propašovat zábavné momenty známé z italských sci-fi, hororů a běžných akčňáků. Margheriti vždy své souputníky převyšoval a výjimkou není ani TORNADO, protože jak výpravou, technickým zpracováním i dalšími aspekty včetně herců nepůsobí tak strašně lacině a nudně jako jiní žánroví kolegové. Margeriti se však úctyhodně snaží o vážný film z pekla vietnamské džungle stejně jako o akční nářez a dal bych i tři hvězdy, ale bohužel jednání hlavního hrdiny postrádá zhruba od poloviny filmu jakýkoliv smysl, a protože se nejedná o čistokrevnou trash bejkárnu, začne to diváka přeci jen trochu štvát. Zajímavé je, že Toník celé tři roky před ČETOU nastínil podobnou zápletku, SPOILER včetně skonu hlavního klaďase a památného rozhození rukou kdesi v rýžových polích.

• 18.7.2017  14:19

Svět podle Vladimíra. Nahned.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20