J.Connor

okres Chomutov

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 6.7.2020  21:58

Lajna haše! (viz Enšpígl)

• 3.7.2020  09:39

Pátý film od Bavy a byť mě od něj nikdy nic zas tak nenadchlo a je to vždy čistej trash, je tam na druhou stranu také vždy "něco". To něco, co ho odděluje od všelijakých jiných italských srágoristů a to něco, díky čemuž nelituju dosavadního sledování. Moc fajn giallo, kterýmu kazí reputaci kromě, víceméně, maličkostí jen starší a obdobní bratříčci slovutných autorů, s nimiž se přeci jen nemůže příliš měřit.

• 8.6.2020  23:52

Fádní, předvídatelný a po právu zapomenutý krimi thriller, který je zajímavý asi jen tím, že se jedná o poslední film indické star Persis Khambatty. Sice to láká i dalším trash obsazením, ale Lance Henriksen jen na pár minut, stejně tak Fred Williamson. U nás vydal na VHS Video-Spoj, který v obsahu na obalu kazety vyzradil podrobně a kompletně celý děj včetně závěrečné scény.

• 26.4.2020  19:57

Film koluje s českým rychlodabingem v příšerné kvalitě, ale co hůř, obrazově a časově (78 min) notně sestříhán.

• 1.4.2020  15:52
    Mstitel (1990)

Obtížně koukatelné céčko s minimem akce. Od jedné hvězdy to zachránil jen Oliver Reed, který je v roli ouchylnýho mafiána k sežrání. Pořád někde něco šňupe a ke zneuctívání dívky Franka Zagarina si ještě pouští snuff vlastní výroby na deseti monitorech, aby to mělo grády. Arnold Vosloo asi na 3 minuty. Pokud kolegové jiným filmům páně Sundstroma jako jsou American Ninja 3 a 4 sázejí jednohvězdy a odpady, zajímalo by mě, co je pak tohle. V ČR vydal na VHS label HCE.

• 29.3.2020  11:57
    Nirvana: Come As You Are (hudební videoklip) (1992)

Nirvanu už sice minimálně 20 let příliš neposlouchám, ale vždy, když už se náhodou k nějaké jejich skladbě dostanu, zacloumá mnou mohutná nostalgie a zvláštní smutek a vždy budu k těmhle třem jinochům chovat respekt. V době, kdy jsem byl vášnivým vyznavačem grunge, mi však jejich klipy byly zcela nedostupné. Překvapující pro mě pak zpětně bylo, že nejsou příliš dobré. Docela by mě zajímalo, jaké všechny faktory se na tom podílely, jestli sázka na Kerslaka, celková "nehvězdnost" kapely, které byla sebeprezentace a tedy snad i natáčení klipů nepříjemné? Určitě bych si vsadil i na to, že během překotného, raketového a především překvapivého úspěchu Nevermind se klipy šily horkou jehlou a s něčím ambicióznějším se počítalo až pro In Utero, kdy už kapela byla zavednou mega star. Této hypotéze by odpovídal i klip na Heart-shaped box, ale dalších už jsme se bohužel nedočkali.... Jo a milí kolegové, i když vím, že je to těžké, snažme se hodnotit klipy jako takové, ne písničky nebo kapelu.

• 26.3.2020  12:06

Možná to bylo způsobeno tím, že dosavadní kousky, které jsem viděl na DVD Slovenský animovaný film (Slovenský filmový ústav, 2009), nebyly nijak zázračné, ale kouzelník a fantazie autorů mě potěšily. A pobavily i některé komentáře děje, "Přišel číšník a pozdravil. Dnes skoro zázrak, že?"

• 26.3.2020  11:48

Skromná parafráze na klasickou pohádku o třech prasátkách a jejich různě kvalitních domečcích, zde však dvě nestaví domeček vůbec. Výtvarná stránka mi opravdu silně nesedla, příběh je podivná a jednoduchá groteska v klasické linii utlačovaných zvířátek, co přechytračí dementního predátora. Jako je např. "Jen počkej", viz kolega Anderton.

• 20.3.2020  21:41

Bacha na to. Každý fanoušek brakového filmu samozřejmě u názvu Crystal Lake musí zbystřit, zvláště když je doprovázen s claimem "where it all begins". Jenže prdlajs, tohle nemá s Pátkem třináctého vůbec nic společného, a to ani žánrem. O vodu teda ve filmu jde, to zas jo, ale nemůžu se ubránit dojmu, že to chtělo minimálně v rámci distribuce parazitovat na známé slasherové sérii. Vlastně je vtipnej i ten cover, která láká na násilí + "Sex and the City". No, není tam ani sex, ani City, ani Jason a bohužel taky ani nic jiného proč by měl být film sledován. Nízkorozpočtová blbůstka o jednom vysmaženým sympaťákovi, co chce v nějakým americkým zapadákově farmářům vzít vodu a vydělat na tom. Následně se jeden z vidláků naštve a rozhodne se mu pomstít. Aby film netrval 15 minut, tak mu náš kokainista napřed musí přebrat holku, zapálit farmu jeho strejce, odpálit vrtulník s učitelem a zabít dva jeho kamarády, než se našemu milému gerojovi, který se do té doby netečně projíždí ožralej po krajině, došlo, že už je tohle teda moc. Nějak jsem se rozepsal, halt ta karanténa... U nás vydal na VHS DAVAY.

• 19.3.2020  12:13

Amerického ninju považuju za jeden z úhelných kamenů béčkového akčního filmu a je to velká nostalgie z dětství. I přesto chápu jeho nevelký význam v dějinách filmů, a že by se asi našlo málo lidí, nakonec i včetně mě, kdo by chtěli koukat na nějaký dvouhodinový plnokrevný dokument o jeho vzniku plný detailů. Na druhou stranu tohle i přes pěkné znělky a typografii popisů však bohužel zůstává klasickým cca 20 minut dlouhým průměrným bonusem odněkud z DVD, který toho mnoho nesdělí. Ústřední trojka tvůrců jsou sice mimořádní sympaťáci, ale celková stopáž stejně mnoho nedovolí, pár pěkných fotek z natáčení a konec. A to dokument po předestření historie Cannonu a životních osudů páně Firstenberga vypadal tak slibně... Existuje ještě devadesáti minutový dokument Ninja Gaijin pojednávající o celé sérii, ten snad bude lepší...

• 17.2.2020  09:15
    Muži ocele (1979)

Feel good béčko jak hovado. Sice se to ze zmíněné kategorie ani nesnaží vykouknout, ale neotřelé prostředí a koňská dávka sympatickej ksichtů (Yulin, Lynch, Kennedy, Majors…) povyšuje Steel na super retro zábavu.

• 15.1.2020  17:17

Ptákovina první kategorie. Z počátku jsem tomu s přiblblým úsměvem docela fandil, ale fakt se to nedá. Strašně levné, toporné a přihlouplé, inu D´Amato. Kromě výše zmíněných adjektiv je to navíc dost krotké a ani těch obskurností tam není moc, až na rogalo a fenomenální souboj s obřím plyšovým hadem, kterému s plstěné huby visí hadrový jazyk. Pár dní předtím jsem si navíc zopakoval původního Conana, což asi mé percepci Atora také nepřispělo. Korunu tomu nasazuje český rychlodabing, jedná se o toho chlapíka se silným moravským akcentem a slangem. Atora nazývá Atletem (O´Keeffe byl fakt ve formě, to zas jo) a celkově si sám různými vlastními průpovídkami dělá z filmu dobrý den, což se mu ani nedivím.

• 5.1.2020  13:28

Zub času se na tomto dokumentu podepsal více než dosti, na druhou stranu je takovým milým okénkem do tehdejší televizní tvorby a konzervantem některých přednesených názorů a hlavně tehdejších maleb. Fanouška či tvůrce graffiti může sice v některých okolnostech poněkud namíchnout, ale stejně tak zaujmout právě z historického hlediska. O faktor zábavy se pak stará prdlý (a fiktivní) profesor Horváth Horowitz z Utahu, kterého věrohodně ztvárnil Prof. Jan Císař a také, když protřelí vypravěči Ráž a Fišer vyslovují s až příliš dokonalou angličtinou slova jako bámbing, krů či pís. Jako hlavní problém bych viděl to, že se zde o graffiti otírá kde kdo, ale žádný prostor zde nedostávají samotní writeři (byť třeba anonymizovaně). Vzniklo v rámci cyklu Zblízka (zřejmě).

• 5.1.2020  12:43

• 5.1.2020  12:32

• 20.12.2019  09:18

Čistokrevné krimi béčko, které z vod podprůměru tahá pěkná slunná atmosféra Sydney 80. let a ultimátní sympoš Bryan Brown v hlavní roli, který hned následující rok využil lana do Hollywoodu s filmem Tai-pan. U nás vydal Trans media corporation Prague.

• 14.12.2019  14:23
    Zapomenutí vězni (TV film) (1990)

Prostinké drama vyprávějící o zásadních tématech a ukazující, že v Turecku to žádnej med nebyl asi nikdy. Právě i díky vážnosti událostí film disponuje několika působivými scénami, zásadním poselstvím a vyzněním, ale ve finále zůstává typickým průměrem (žádná Válečná pole či Půlnoční expres rozhodně nečekejte). Nechtěně vtipné je překládání názvu organizace, kdy hrdina neustále uvádí, že je vyslancem Mezinárodní amnestie. Připomnělo mi to četbu Spolčení hlupců, kde mi řádnou dobu trvalo, než jsem pochopil co za tu Mléčnou dráhu to hlavní hrdina furt žere. V ČR vydal na VHS H.C.E.

• 14.12.2019  13:41

Slušné a poměrně zábavné ryzí béčko vezoucí se na vlně erothrillerů 90. let. Na rozdíl od tun shitu jako je většina filmů se Shannon Tweed, obsahuje Fatal Passion solidní béčkový nápady, je docela brutální a hlavně to celkově není úplná nuda. Pěkné WTF je pak mini účast Cynthie Rothrock v roli zhrzené milenky jednoho z nápadníků vražedné umělkyně. V ČR vydal Davay.

• 28.11.2019  08:47
    Noční vidiny (TV film) (1990)

Z počátku jsem se dost bavil, ale postupem času bohužel film zklouzne ke klasickým klišé o masovém vrahovi (sledujícím jak jinak "vyšší či umělecké cíle", spojování bodů na mapě do tvaru pentagramu či Vitruviánského muže!, no ty vole...) a navíc zůstane poměrně dost krotký. James Remar je můj oblíbenec, který nicméně již stále zůstává zapsán především jako Richard ze Sexu ve městě. Tady si fakt zábavně odbývá tak strašně absurdní kreaci detektiva (který se rozvedl, nadřízení ho neuznávají kvůli tvrdým metodám, chlastá, nikdo s ním nechce dělat! no ty vole...na nočním stolku vedle flašky burbonu Vladaře od Machiavelliho, směju se, i když to píšu), že mi to vydrželo minimálně do půlky filmu se bavit jeho kreacemi. Ve druhé přišlo pár perliček třeba v podobě Timothy Learyho (který s Cravenem natočil třeba ještě Shocker) jako oddávajícího na svatbě celebrit v LA, že tomu nakonec napálím trochu nezaslouženě tři hvězdy (možná jsem jen teď viděl moc céček). Čert ví proč vlastně kariéra Laryn Locklin (PEVNOST) trvala v podstatě jen tři roky. V ČR vydal na VHS Warner home video. (Orel s roztaženými křídly je terminus technicus přímo z filmu, nikoli má přebujelá fantazie či snad překladatelská interpretace).

• 28.11.2019  08:37
    Vykuk Vilík (TV film) (1990)

Musím souhlasit s kolegou Agamenonem, že i přes bizarní propozice se skutečně jedná o vcelku milou a chvílemi opravdu vtipnou podívanou, kterou ještě povyšuje tradičně skvělý dabing K & L. Ještě bych doplnil, s ohledem na aktuální diskuze a aktivity kolem klimatické krize, že mě ve filmu až šokovalo, že v roce 1990 se již argumentačně a skutkově téma ekologie diskutovalo zcela obdobně (mýcení pralesa kvůli chovu dobytka, plyny, konečnost zdrojů atd). On to samozřejmě člověk mého věku tak nějak ví, ale je děsivé si naplno uvědomit, že ta "diskuze" již v globálním rozsahu naplno probíhá minimálně přes 30 let a je velkou otázkou, jestli se vůbec politické a ekonomické elity či spotřebitelé od té doby někam pohli. Vilík ale ve finálen ty omezené zdroje vidí úplně někde jinde, heh. V ČR vydal na VHS Lars.

• 27.11.2019  23:08

Co jiného z historie vlastní země by italské trashery fascinovalo více než právě Galigula? Sice jsem kromě Brassovy klasiky viděl asi jen toto, ale odvážím se vzhledem k ohlasům a zúčastněným tvůrcům (D´Amato a spol.) prohlásit, že kultu z roku 1979 se nikdo ani na míle nepřiblížil. Galigula´s Slaves není výjimkou. Představitel hlavní role je sice na pohled celkem v pohodě úchyl a zlomek scén se blíží pojmu působivosti, nicméně v celku je to jen další italská amatérská blbina se zoufale nízkým rozpočtem, kde ta hrstka nákladných scén je zjevně z jiného filmu. Navíc je film i s ohledem na dobu a místo vzniku a zvolené téma poměrně dost krotký. V ČR bylo dostupné s rychlodabingem.

• 11.11.2019  09:06

Nevím, mně to tedy jako pěkná satira nepřišlo, spíše jako klasická, spíše béčková, komedie zcela typická pro místo a dobu vzniku. V rámci humorných scének jsou snad občas komentovány nějaké společenské nešvary (korupce aj.), ale jinak je to jen snůška horších či lepších gagů, více či méně bláznivých, tu mírně oplzlých, tu morbidních, tu chlast a drogy. Z vod podprůměru to pro mě tahá sestava příjemných, také spíše béčkových ksichtů (Daniel Stern jako dealer koksu aj.) a asi celkem slušný budget (slon na vodních lyžích apod.). Co v tomhle filmu dělá na pozici režiséra John Schlesinger je mi záhadou, ale když tak koukám na jeho filmografii, tak to asi byla první předzvěst pádu do vod průměru. V ČR vydal na VHS Lucerna film video (LFV).

• 21.10.2019  21:44
    Hry touhy (1991)

Jako HRA TOUHY vydal v ČR na VHS label D-Alvim.

• 17.9.2019  15:44

Ono to zní teoreticky báječně, jak šestákový námět, tak slušná řádka známých B ksichtů (Biehn, Bell, Williams, Pacula a spol.), tak především jméno režiséra Baxleyho, jehož první tři filmy považuji za zlatý fond video béček. Byť Deep Red formálně obsahuje všechny kýžené ingredience a díky svému žánrovému zařazení odkazuje mohutně především na legendárního Temného anděla, tak je to bohužel již jen notně vylouhovaný čajíček. Holt hýřivé osmdesátky byly už dávno pryč... Kouknout se na to dá, ale důvod poněkud schází.. V ČR na VHS vydal HCE.

• 5.8.2019  17:08
    Trn v srdci (1986)

Místy zajímavé, místy trochu amatérské, místy až úsměvné, místy docela působivé. Nakonec tomu asi neupřu jistou svébytnou atmosféru a dám tři hvězdy. Debut mladýho Delona. V ČR vydal na VHS D-Alvim video.

• 2.8.2019  10:49
    Incident na temné řece (TV film) (1989)

Obal sice vypadá drsně, jak kdyby to byla dvojka Maniaka (1980), ale opak je pravdou. Autorské dílo B. J. Haniketa, který si zahrál hlavní roli, splodil námět a film spoluprodukoval, je poměrně prostinké televizní drama. Sice fandím námětu jedince, který se postaví všemocné korporaci a některé momenty nejsou vůbec zlé, ale zde to přeci jen trochu komplikuje béčková aura všech zúčastněných a taky naivní závěr, který přijde jak blesk z čistého nebe. Je však otázkou, jestli nebyl film pro český trh mohutně sestříhán, protože VHS má 91 minut zatímco IMDB hlásá dvě hodiny. BJovi sekunduje mladá Helen Hunt, která zde vypadá jak Corey Feldman s blond parukou. V ČR vydal na VHS HCE.

• 2.8.2019  10:43
    Posedlost (1994)

Průměrný, avšak řemeslně slušně zvládnutý thriller a bláznivé ženské, co terorizuje své okolí. Typický produkt své doby navazující na úspěchy více či méně erotických thrillerů, které se na začátku devadesátých let rojily jako houby po dešti, tenhle patří k těm lepším. Musím uznat, že Margaux Hemingway je opravdu docela ďábelská a navíc mě hned podruhé za sebou (Stopy vraha) potěšil Frederic Forrest (aka nágl z army shopu ve Volném pádu), zde v roli vilného psychiatra. V ČR vydal na VHS Bonton.

• 2.8.2019  10:34
    Stopy vraha (2000)

Parametry a rozpočet TV filmu nemusejí nutně tolik vadit, ale chtělo by to nějaký větší drive. Dennis už zde působí poněkud vyžile a nezaujatě a hlavně už tohle člověk viděl milionkrát, a taky dostkrát v mnohem lepším podání. Právě i kvůli stokrát omleté historce o masovém vrahovi hodnotím mírně pod průměrem. Potěšil Frederic Forrest aka úchylnej nágl z Volného pádu. V ČR vydal na VHS DAVAY.

• 20.7.2019  12:46
    Nestoudní (1987)

Rozhodně to není žádný akční krimi trash, jak napovídá IMDB a trashový cover. Mnohem spíše takové velmi podivné, mysteriózní, mystické a lehce erotické drama, kterému nemůžu upřít chvílemi jistou svébytnou, vcelku povedenou, atmosféru. Celkově to ale hrozně chce působit fatálně a umělecky, ale to se fakt nedaří, i když je to originál, to zas jo. V ČR vydal na VHS Warner home video.

• 12.7.2019  19:08

Céčková blbůstka, v podstatě kopie s pozdějším low budget thrillerem Cover Girl Murders z roku 1993, který mi ale přišel poměrně lepší, Bikini Island rozhodně nemá lehkost druhého zmíněného. I zde osazenstvo ostrova dlouho úsměvně ignoruje ztenčování družstva, které je decimováno zvonem na odpad, což je asi jediný originální a vtipný moment, načež vše vyústí v absurdním a rozhodně nechtěně velmi zábavném závěru. V ČR vydal na VHS Fine productions.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23