• Krátkometrážní

Coco Chanel & Igor Stravinsky (2009)

Dear Jan, i saw your last movie. I was glad to see that you still use psychedelic substances. You chose great actors, your Coco was most sexy of all the three Cocos this year. Thanks for photography, great camera drive, but the only thing I carry off after the projection is that Igor wanted to fuck, so much, so much.

Šňup (2002)

Tak klipová legenda Jonáš Akerlund nám natočil svůj první celovečerní film a starej známej skin Billy mu to ozvučil. Bohužel přes spoustu roztomilých scének a výborné obsazení, po všech stránkách průměrný post-tarantinovský film.

Rváčův deník (1995)

Podle mě po všech stránkách průměrný narkomanský film, který tahá nahoru jako vždy neuvěřitelný Caprio. Ten kluk už za mlada neuvěřitelně válel. Začínám přemýšlet, že si ho dám do oblíbených herců, říct mi tohle někdo před deseti, patnácti lety, tak mu dám asi facku.

Indio 2 - Vzpoura (1991)

Toník opět nezklamal. Je to trasher, o tom žádná, ale jeho filmy (alespoň co jsem zatím viděl) neurazí, protože dokázal sehnat více peněz, než další italští kolegové a filmům vtisknout jisté kouzlo a punc profesionality. Zde je nám představena dlouho hledaná spojnice mezi Michaelem Jordanem a Lou Gossettem Jr., a sice Marvelous Marvin Hagler, který se postaví do čela rebelujících rudochů v průměrném dobrodružném špektáklu z džungle. Jen noticku na závěr, nesnáším, když v rámci gradace trvá závěrečný souboj nesmyslně dlouho. Zde se hora svalů a zelený baret postaví pupkatému postaršímu holandskému podnikateli, ale trvá mu to hodinu, než ho přemůže a to má dokonce několikrát namále. Připomnělo mi to Modlitbu smrti s Kosugim, kde Sho jak vycepovaný Ninja Assassin dostával půl hodiny na budku od hospodskýho rváče.

Bojovníci ninja (1985)

Godreyho Ho nepočítám, to je snad žánr sám pro sebe. Pak tedy právě Bojovníci Ninja jsou povinnou četbou pro všechny, kdo se domnívají, že Americký ninja či další Firstenbergovi ninja kousky jsou odpad! Žánr horor je úplně mimo.

Čtyřlístek - Signály z neznáma (1990) (epizoda)

Není zde oproti komiksu jiný konec, ale spíše jiný průběh (kočka nahání ufony, padouchem jsou místo paličky barely aj.). I ty tři hvězdy dávám spíše z úcty, byť zfilmovaný čtyřlístek byl v dětství můj nesplněný sen. Pro mě osobně animáč naprosto postrádá kouzlo předlohy a přisuzuji to zejména datu vydání. V roce 1993 byli dávno za zenitem už i Němeček se Štíplovou. Nechápu, proč nebylo nic natočeno v dobách největší slávy kvarteta z Třeskoprsk.

Umshini Wam (2011)

Jen na doplněnou, to není jihoafrické předměstí, přestože to Ninja zvolává. Natáčelo se v USA, v Nashvillu.

Umění lhát (2009)

Minimálně první třetina je skvostná, bohužel pak začne film ztrácet dech a v celém na začátku tak úžasném konceptu začneme objevovat trhliny. Za nápad a za Rickyho zůstanu s nadprůměrem.

Melancholie (2011)

Značně znepokojivé............ ano, samozřejmě myslím žilnatý dekolt Kirsten Dunst. ................... potřebuji ještě jednu projekci, žil jsem s Justine i Claire a nedokázal jsem se od toho v kině oprostit, což vyústilo nejen v občasné nechutenství, ale hlavně v místy jednostrané vnímání Melancholie jako gender filmu. Díky Udo, ty kralevici.

Floridské úžiny (1987) (TV film)

Jen další příspěvek k záplavě akčně dobrodružných osmdesátkových videofilmů. Na průměr ho pak tahá sympatická ústřední trojice hrdinů (Julia, Ward, Jenkins).