IvcaSammet

IvcaSammet

Iva Tvrdoňová

okres Uherské Hradiště
A dubbed movie is not the same movie!!

homepage
Twitter: IvcaSammet

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 25.7.2018  21:22
    A Very English Scandal (TV seriál) (2018)

Kromě dokonalé herecké dvojice A Very English Scandal nabízí vynikající námět se scénářem, který jak pobaví, tak rozbrečí. Po dlouhé době zase něco od BBC, co mě chytlo už v první sekundě a nepustilo až do té poslední. Krásný rozjezd, který se v později promění v pořádné drama a nakonec završí soudním procesem je pro mě přímo dokonalá kombinace. Ben Whishaw a Hugh Grant mi k sobě sedli jako už dlouho žádná jiná dvojice, a jejich herecké výkony mě naprosto okouzlily. S každou další epizodou se dalo napětí krájet čím dál víc, navíc protože Ben Whishaw i Hugh Grant patří mezi mé nejoblíbenější herce, občas jsem zapomínala na spravedlnost a uvažovala, komu vlastně "fandit". Nikdy předtím jsem totiž na tuto událost nenarazila, a tak to pro mě byly nervy až do úplného konce. A Very English Scandal je opravdu skvěle zpracovaná minisérie, na kterou se znovu podívám s velkou radostí. Škoda, že se tvůrci rozhodli natočit "jenom" tři epizody.

• 25.7.2018  21:04

MILUJU, opravdu miluju soudní procesy na plátně, obzvlášť ty z Old Bailey. Vynikající závěr, nikdy předtím jsem o A Very English Scandal neslyšela, a tak to pro mě byly nervy až do úplného konce. Občas jsem sice měla problém s tím, komu vlastně "fandit" Ben Whishaw i Hugh Grant patří mezi mé nejoblíbenější herce, konec mě ale přece jenom vcelku překvapil. Opravdu skvěle zpracovaná minisérie, vlastně by mi ani nevadilo, kdyby z toho tvůrci udělali o něco delší seriál.

• 25.7.2018  19:28

Ze začátku mi přišel sled událostí trochu zmatený a někdy trochu nevysvětlený, ke konci se ale napětí zase dalo krájet. O trošku slabší než první epizoda, ale stále čistých pět hvězdiček.

• 25.7.2018  18:28

Po dlouhé době zase něco od BBC, co mě chytlo už jen podle názvu. Vynikající herecké obsazení, úžasný scénář a skvělý námět. Opravdu výborný rozjezd, první epizoda jak má být, nemohla jsem se od obrazovky odlepit ani na sekundu.

• 21.7.2018  21:47

Přiznám se, že jsem od Úsměvy smutných mužů nic moc nečekala. Námět mě sice velmi zaujal, trailer mě ale naopak od filmu spíše odradil. V každém případě byl pro mě tento film povinností, Jarda Plesl a David Švehlík v jednom filmu mi na návštěvu kina dokonale stačí. Čisté čtyři hvězdičky to určitě nejsou, scény mi občas přišly až moc "nasekané", u některých záběrů by neuškodilo více prostoru pro souvislosti. Navíc mě šíleně vytáčel beatbox, který se k filmu nejenom nehodil, ale vyloženě rušil. Co se ale týče hereckých výkonů všech "závislých", můžu jenom smeknout klobouk a hluboce se uklonit. Tak realisticky zpracované stavy jsou tím nejdokonalejším odstrašujícím případem, a proto si myslím, že by Úsměvy smutných mužů měl vidět úplně každý. Příběh sice nebyl úplně nejzajímavější a například dějová linka Milana mi svým způsobem do filmu neseděla, samotný námět je ale tak silný a tak skvěle zpracovaný, že se mi film opravdu hodně vryl do paměti.

• 2.7.2018  00:26

Přiznám se, že jsem od The Delinquent Season nic moc nečekala. Filmy s tímto námětem opravdu nemusím, Andrew Scott mě ale v traileru tak nadchnul, že jsem se na film přece jenom vcelku těšila. Samotná zápletka byla spíš nudná, trailer bohužel prozradil úplně všechno, takže pak už jen divák čeká, jak to vlastně všechno dopadne. Catherine Walker sice svou roli zvládla úžasně, její postava mě ale naprosto iritovala. Její chování mě vytáčelo natolik, že jsem občas měla chuť veškeré scény přeskočit. Ani postava Cilliana Murphyho mi nijak nesedla, ve finále jsem si opravdu "užila" jen scény s Andrewem, kterých ale bohužel nebylo tolik, kolik jsem očekávala. Za jeho vedlejší linku jsem snad možná i byla ochotná přidat jednu hvězdičku, to by ale film tvůrci nesměli ukončit typickým klišoidním závěrem, který mě vytočil snad ještě víc, než kdyby dopadl jako sladká Disneyovská pohádka. Obyčejný průměr, nic nepřekvapí, navíc mi vadil střih a fakt, že si musí divák půlku příběhu domyslet, protože některé mezery v ději jsou opravdu propastné.

• 30.5.2018  00:32

Po pravdě netuším, co přesně si o Powder Blue myslet. Námět sice zní vcelku zajímavě, samotný film mě ale přišel spíš zdlouhavý, nudný, nic neříkající a vlastně téměř bez závěru. Pokud se tvůrci rozhodli natočit drama, měli jím taky skončit, protože závěr pokazí všechno, co se snažil celou dobu vybudovat. Herecké výkony sice byly vynikající, ani ty ale nedokážou z průměrného filmu udělat něco víc. Některé části mě ale zaujaly natolik, že jsem přece jenom byla zvědavá, jak film nakonec dopadne, hlavně tedy dějová linka Charlieho, jejíž rozuzlení se mi jako jediné opravdu líbilo. Hodnotím průměrem, na film se ale budu chtít ještě někdy v budoucnu podívat a popřípadě hodnocení upravit.

• 29.5.2018  00:44
    King Lear (TV film) (2018)

Přiznám se, že i přes to, jak moc jsem se na toto zpracování těšila, měla jsem přece jenom menší pochyby. Zpracovat Shakespeara tak, aby byl divák naprosto spokojený je hodně velký oříšek. Obzvlášť, pokud se jedná o adaptaci zasazenou do dnešní doby (které mimochodem nemám zrovna v lásce). BBC si ale umí poradit i takovým námětem, jako je King Lear, a zpracovat jej tak, že nejenom předčil všechny moje očekávání, ale rovnou posunul tuto filmovou adaptaci na úplný vrchol. Opravdu se nebojím říct, že King Lear je tou nejlepší adaptací Shakespearovské hry, kterou jsem kdy viděla. Herecký koncert Anthonyho Hopkinse a Andrewa Scotta je přímo učebnicovým příkladem herecké dokonalosti. Nejen, že Anthonymu padla role Leara jako ulitá, to spíš jakoby byla postava Leara psána přímo Anthonymu na tělo. I Andrew Scott předvedl absolutně dechberoucí výkon, role Edgara mu padla jako snad ještě žádná jiná, protože zde mohl předvést svůj herecký talent ze všech možných stran. Úžasná výprava, zasazení do dnešní doby perfektní a atmosféra naprosto dokonalá. Myslím, že kdyby mohl William Shakespeare King Lear zfilmovat, natočil by ho úplně stejně.

• 27.5.2018  18:02
    Like Minds (2006)

Like Minds je rozhodně jeden z nejlepších mysteriózních filmů, které jsem kdy viděla. Fantastická atmosféra sálá z filmu už v první minutě a zlepšuje se s každou další. Vynikající herecké výkony jak Eddieho a Toni Colette, tak Toma Surridge, který se do své role hodil jako nikdo jiný. Přiznám se, že mi tento herec nijak zvlášť nesedl, po shlédnutí tohoto filmu ale naprosto přehodnocuju svůj názor a s klidným srdcem řeknu, že je Tom Surridge první herec, kterého bych chtěla vidět v každém mysteriózním filmu. Samotný závěr mě sice "překvapivě" nepřekvapil, a to i přes to, že jsem vlastně ani netušila, jaký závěr mám očekávat, možná to bylo ale tím, že jsem musela hodně dlouho přemýšlet, než jsem to celé vlastně pochopila se všemi souvislostmi. Čím víc nad tím ale přemýšlím, tím geniálnější mi Like Minds přijde.

• 24.5.2018  20:51
    Hamlet (divadelní záznam) (2018)

Hamlet je pro mě tím největším mistrovským dílem, které bylo napsáno jako divadelní hra. Knihu jsem přečetla jedním dechem a ještě hodně dlouho poté jsem musela "trávit" to, co jsem přečetla. Velmi silný příběh, který mi neustále leží v hlavě a jenom při pomyšlení na jeho název se mi dělá husí kůže. Proto jsem se málem zbláznila štěstím, když jsem se dozvěděla, že právě jedním z těchto Hamletů bude právě Andrew Scott. Bohužel jsem hru v Londýně neviděla, a do dnes toho lituju, ale díky BBC jsem konečně měla přece jenom šanci Andrewa ve své nejvýznamnější roli vidět. Herecké výkony byly naprosto dechberoucí, po shlédnutí toho, co zde Andrew předvedl, jsem nebyla schopná slova po hodně dlouhou dobu. Absolutně brilantní výkon, který by si stoprocentně zasloužil všechna ocenění na světě. Každou jeho slzu jsem mu věřila jako nikdy nikomu. Přece ale jenom uberu hvězdičku za to moderní zpracování, říkejte si o mě co chcete, ale já jsem prostě "konzerva", Hamlet by měl zůstat v době Shakespearovské ... Možná ale, že kdybych v divadle byla a zažila tu atmosféru, která z obrazovky sálala každým kouskem, hodnotila bych jinak ...

• 11.5.2018  21:31

Savage Grace má sice výborný námět, ale jeho zpracování se bohužel moc nepovedlo. Ve filmu převažují nudné a zbytečné scény, naopak ty důležité pro pochopení děje jsou úplně vynechány. Průměrem hodnotím pouze díky úchvatným hereckým výkonům, které mě nakonec jako jediné u obrazovky udržely. Myslím si, že tak silné téma by si zasloužilo daleko lepší scénář, film jsem sice právě shlédla, scénu si z něj zapamatuju ale jenom jednu ... Škoda, vypadalo to hodně nadějně, a na sledování filmu jsem se opravdu těšila,

• 8.5.2018  22:02

Další z narůstající řady akčních komedií, které člověk nemůže brát absolutně vážně. Nenávidím romantické filmy, ale Mr. Right je tak neuvěřitelná hovadina, že jsem si film okamžitě zamilovala. Nic tam vlastně nedává smysl, hlavně teda proměna "obyčejné" holky v mrštného zabijáka, já jsem se ale úžasně bavila. Úchvatný Sam Rockwell a překvapivě vtipná Anna Kendrick se navzájem dokonale doplňovali a vytvořili vynikající atmosféru, která chybí většině dnešních rádoby komedií, stejně jako většině akčních filmů.

• 8.5.2018  18:53

Přiznám se, že nejsem fanouškem ani operní hudby, ani podobných historických filmů. Mozart sice byl hudební génius, a jeho instrumentální skladby považuji za nejlepší mistrovská díla všech dob, operní zpěv mi ale bohužel prostě rve uši. Na film jsem se podívala pouze kvůli Kryštofovi, který mi zde snad jako jediný svou postavou nijak nevadil. Aneurin Barnard sice zahrál svou roli úžasně, bohužel se mi do ní ale vůbec nehodil. Samotný námět mě nijak zvlášť nezaujal, doufala jsem v něco víc než obyčejné romantické drama bez jakékoliv vedlejší zápletky, prolínané nekonečnýma scénama s operními pěvkyněmi. Nakonec se děj sice trošku posnul natolik, že jsem se u filmu přece jenom nenudila celou dobu, závěr ale zase zapadl do rozjetých kolejí nudných a zbytečně zdlouhavých scén. Výprava nádherná, pokud jste fanoušky historických filmů s operní hudbou, Interlude in Prague rozhodně bude film pro vás. Za mě ale pouze tři a půl hvězdičky, z toho ta "půlhvězdička" za Kryštofa a jeho angličtinu :)

• 8.5.2018  16:20

Do dnes mě mrzí, že jsem kvůli svému pobytu v Londýně nemohla shlédnout Krycí jméno Holec v kině. A to nejen proto, že kromě německého DVD s anglickými titulky je film jinak absolutně nedostupný, ale taky proto, abych mohla porovnat "nedostatky DVD" s "nedostatky kinové verze". Anglické titulky moc nesedí, něco není přeloženo vůbec, a střih se zvukem opravdu občas taky úplně neladí. Co se týče samotného filmu, začátek je sice trošku zbytečně nudný (hlavně tedy díky zdlouhavým postelovým scénám, které mě opravdu nijak nebavily) a možná i trochu zdlouhavý, když se ale nakonec příběh rozjede, má divák o skvělou podívanou postaráno. Scéna u Českého rozhlasu byla natočená naprosto úžasně, a i přesto, že film nemá úplně tu pravou atmosféru, přece jenom trošku napětí Krycí jméno Holec má. Závěr sice byl vcelku "pohádkový", čekala jsem, že film nakonec dopadne špatně, ale nijak zvlášť mi nevadil. Herecké výkony hlavního tria potěšily, na poslech výborná němčina českých herců taky. Hvězdičku strhávám za pomalejší rozjezd.

• 4.5.2018  23:07

Oproti The Secret Service je The Golden Circle o dost slabší, a to jak námětem, tak akčními scénami. Úvodní "honička" pro mě byla vyloženě zklamáním, Kingsmana jsem vždycky brala jako parodii na Jamese Bonda, u které se člověk oddechově pobaví. The Golden Circle je ale spíš něco mezi Bondovkou a komixem od Marvelu, který se úplně nepodařil. Příliš mnoho přehnaných efektů, strašně dlouhé akční scény, které jsou nereálné i na parodii. Co bychom jiného ale taky mohli od USA čekat, že ano ... Naštěstí si ale Kingsman udržel úroveň humoru, několikrát jsem se opravdu dobře pobavila, i když to občas bylo i tím, jak neuvěřitelně stupidní některé akční scény byly. Každopádně jakmile se do své role vrátil Colin Firth se svou naprostou elegancí a znovu sehrál úchvatnou podívanou v americkém baru, přece jenom jsem přivřela obě oči a dávám filmu obyčejný průměr. Každopádně třeba při druhém shlédnutí ještě jednu přidám, protože už budu vědět, že nemám čekat kvalitu prvního filmu.

• 1.5.2018  13:16
    Raw (TV seriál) (2008)

Nikdy by mě nenapadlo, že by mě někdy seriál z prostředí kuchyně zaujal natolik, že bych byla ochotná udělat absolutně cokoliv jenom proto, abych jej sehnala ke shlédnutí. Samozřejmě jsem na Raw narazila díky Kryštofovi, klipy z YouTube mě zaujaly natolik, že jsem seriál prostě musela vidět celý. Až po několika letech hledání se mi podařilo seriál získat a musím říct, že to absolutně stálo za to. Samozřejmě mě romantická linka Geoffa a Pavla absolutně odrovnala a stoprocentně je to ten nejkrásnější pár, který jsem kdy na obrazovce viděla, osudy ostatních postav mě ale zaujaly úplně stejně. Díky Raw jsem poznala hromadu úžasných herců, na které se v budoucnu určitě zaměřím. Na to, jak nesnáším romantiku, jsem se zaujetím sledovala vývoje vztahů Jojo, Shana i Fiony, a přiznám se, že se mi už hodně dlouho nestalo, že bych tak moc fandila určitým hetero párům, a brečela, když jim to nevyšlo. Každá řada měla svoje klady i zápory, a vlastně absolutně nic nedopadlo tak, jak bych si přála, nakonec ale musím Raw zařadit to top desítky mých nejoblíbenějších seriálů. Raw je nejenom dokonalou prezentací Dublinského života, ale taky skoro až VIP pohled do zákulisí kterékoliv restaurace v okolí (a věřte mi, že to tak opravdu ve skutečném světě vypadá, taky jsem se na chvíli v kuchyni ocitla). Osobní trable jednotlivých postav nebyly nijak povrchní ani stupidní, právě naopak, Raw dokázalo vytvořit úžasnou atmosféru od romantiky přes akčnost, kriminalitu a ztrátu nejbližších. Přiznám se, že do dnes nepochopím osud "našeho" Pavla, protože si stojím za názorem, že pátá řada mohla dopadnout úplně stejně i bez srdcervoucího konce čtvrté řady. Proč jej prostě nemohli poslat do Prahy s tím, že by se v poslední řadě nemusel ani objevit? Ano, uznávám, že to tímto způsobem dalo Raw ty správné grády, ještě teď ale nemůžu zastavit ten proud slz, které neusychají ani půl hodiny po závěrečných titulkách. Možná je to tím, že se jednalo právě o postavu mého nejoblíbenějšího Kryštofa Hádka, ale s rukou na srdci musím uznat, že právě ona poslední scéna je tou nejsmutnější scénou, kterou jsem kdy v životě viděla. Ač jsem seriál viděla několikrát, nikdy se pláči neubráním. Geoffovo "emocionální zhroucení" po snaze tvůrců ukázat divákovi, že je to silný člověk, kterého jen tak něco nerozhodí, je pro mě tím největším spouštěčem. Pátou řadu jsem vlastně neprobrečela celou jenom proto, že jsem se mohla kochat úchvatným přízvukem Michaela Malarkeyho. Sice jsem si pro něj a Jojo představovala jiný konec, závěr seriálu ale přece jenom nebyl tak strašný, jak jsem se obávala. Mé obrovské díky patří Kryštofovi, protože nebýt jej, tak tento úžasný seriál v životě neobjevím.

• 29.4.2018  20:45
    Foylova válka (TV seriál) (2002)

Další vynikající anglický detektivní seriál, který si mě získal hned na první případ. Foyle's War mě ihned zaujal svým námětem, protože detektivek z druhé světové války opravdu moc není. Netušila jsem, co přesně od seriálu čekat, po první epizodě jsem se ale od sledování nemohla odtrhnout. Kromě vynikajícího scénáře a krásného zpracování za to určitě může z velké části i herecké obsazení. Michael Kitchen je opravdu obrovský sympaťák, na jehož filmografii se v budoucnu určitě zaměřím. I Honeysuckle Weeks a Anthony Howell mi byli sympatičtí hned na první pohled, a právě proto jsem si sledování seriálu tak užívala. Já osobně jsem divák "rýpal", kterému jen tak někdo nesedne, a ve většině případů si najdu alepoň jednu hlavní postavu, které mi něčím vadí, tentokrát se tak ale naštěstí nestalo. Všechny díly si držely svou kvalitu, ať už v období za války nebo po ní, a i když mi v některých dílech přišlo, jako by případy posunuli až na druhou kolej, na celkovém dojmu to nijak neubralo. Přiznám se, že jsem měla z dílů "po válce" trochu strach. Přece jenom byl děj založen na vyšetřování případů v průběhu války, proto jsem úplně netušila, co od v podstatě uzavřeného děje seriálu čekat. Foyle's War ale v žádném případě nezklamal a dokázal naservírovat dalších devět pětihvězdičkových případů. Je sice pravda, že jsem ze začátku nemohla zkousnout poválečné rozdělení původního tria, návrat Sam "zpět do služby" mě ale nakonec přece jenom uspokojilo. Samotný závěr seriálu mě ale trošku zklamal, přece jenom jsem doufala, že se Foyle na konci vzdá své funkce jednou pro vždy a bude mít svůj zasloužený klid. Bohužel nejsem zrovna fanoušek otevřených konců, protože pak vždycky zbytečně doufám, že se tvůrci k seriálu třeba jednou vrátí. Každopádně bych jim ale přece jenom chtěla poděkovat za obsazení Andrewa Scotta, díky kterému jsem seriál objevila. Foyle's War je opravdu skvělý seriál, který rozhodně doporučuju shlédnout a který okamžitě řadím do top desítky. Díky, pane Foyle, bylo mi potěšením Vás poznat.

• 29.4.2018  20:45

Poslední epizody jsou vždycky nejhorší. A to nejenom proto, že to znamená, že už žádné další pokračování nebude, ale hlavně proto, že seriál ne vždy skončí podle představy diváka. I u Foyle's War jsem měla ten zvláštní pocit, že to neskončí tím, že Christopher Foyle konečně od všeho toho vyšetřování v klidu odejde. Přiznám se, že ukončení války v epizodě All Clear mi přišel jako ten nejideálnější závěr, který by seriál uzavřel naprosto dokonale, na druhou stranu jsem ale opravdu moc ráda, že se tvůrci rozhodli ukázat nám cestu, kterou se superintendent Foyle po válce vydal . Přiznám se, že mě otevřený konec trochu mrzí, samotná epizoda se mi ale velmi líbila a uznávám, že "poslední případ" byl opravdu velkolepý. Skvělý seriál, vynikající herecké obsazení, rozhodně řadím do top desítky. Díky, pane Foyle, bylo mi potěšením Vás poznat.

• 29.4.2018  20:41

A přece jenom jsem se konečně dočkala závěru, na který jsem čekala prakticky už od začátku. Spravedlnost v rukách Christophera Foyleho není nikdy slepá, ať už se jedná o kohokoliv.

• 29.4.2018  20:41

Po dlouhé době zase díl, který se svým případem hodně přibližuje těm válečným. Navíc mě těší, že se tvůrci konečně rozhodli Sam Stewart zase naplno zapojit do případů.

• 29.4.2018  20:40

S každým dalším dílem se Foyle's War oddaluje svému původnímu námětu, nic to ale nemění na tom, že napětí i dějová linka si stále drží svou úroveň. Ano, chybí mi "staré dobré vraždy" a hlavně "staré dobré trio", a abych pravdu řekla, tak dějová linka Sam Stewart se svým manželem mi taky začíná připadat spíše jako výplň děje než aby k celkovému vyšetřování nějak zapadala, ale i přes to všechno mě Christopher Foyle stále baví a pokud nebudu porovnávat "díly za války" a "díly po válce", Foyle's War má stále ještě co nabídnout.

• 28.4.2018  01:16

Epizoda, která mě donutila se podívat na celý seriál. Tím samozřejmě mířím na roli Andrewa Scotta, který mi zase a znovu dokázal, že dle mého žebříčku tím nejlepším a nejtalentovanějším hercem absolutně právem. Přiznám se, že mi epizoda přišla hodně odlišná od ostatních, a to nejenom samotnou kriminální zápletkou, ale i celkovým zpracováním, hlavně tedy z pohledu kamery. Možná jsem si ale podobných úhlů v předchozích dílech jenom nevšimla. Každopádně na mě i taková maličkost jako je záběr kamery udělala obrovský dojem, protože dokonale dodala na atmosféře. Možná je to všechno jenom mým "osobním zájmem" o postavu, kterou Andrew hraje, ale mám pocit, že právě The Hide měl tu nejsilnější atmosféru. Celkově epizodu hodnotím jako jednu z nejlepších, ale znovu zdůrazním, že je dost možné, že za to může právě Andrew. Jeho výkon byl opravdu dechberoucí, asi se ho budu muset někdy zeptat, jak to dělá, že se dokáže tak věrohodně rozbrečet "na povel" :)

• 27.4.2018  23:17

I přes to, že se epizoda soustředila spíše na osudy postav, než kriminální zápletku, a i přes to, že jsem pořád nějak nestrávila rozpad "původního tria", Killing Time si stále udržuje stejnou laťku jako předchozí díly. Možná je to ale kvůli silnému tématu, které tvůrci vybrali.

• 27.4.2018  20:31

Znovu zdůrazním, že nenávidím romantické filmy. A přesně toho jsem se taky bála, když jsem lístek do kina kupovala - že zase půjde o stupidní romanťárnu a i když mě trailer vcelku pobavil, očekávala jsem, že všechny vtipy vystříleli právě v něm. Jarda Plesl je ale Jarda Plesl a proto jsem s návštěvou kina nijak neváhala. Přiznám se, že mě Dvě nevěsty a jedna svatba velmi příjemně překvapily jak už dlouho žádný film. Film vtipem více méně jenom srší a i když se najdou scény, které jsou mi proti srsti, celkově jsem z kina odcházela hodně spokojená. I když se to ze začátku nezdá, jedná se o zajímavý námět, který byl velmi dobře zpracován. Filmu dominuje humor, romantická linka spíš děj dokresluje. Anna Polívková jako vždy střihla svou roli naprosto výborně a přiznám se, že se mi na ni s Jardou po boku opravdu krásně dávalo :) Dokonce ani samotný závěr mi nijak nevadil, i když jsem v tom viděla Hollywood jako přes kopírák. za začátku mi taky dělalo problém zvyknout si na komentář promlouvaný do kamery, tento typ vyprávění nijak zvlášť nemusím, ale protože se jednalo vesměs o vtipné poznámky, i to jsem nakonec překousla. Je pravda, že jsem uvažovala, jestli filmu napařit hned všech pět hvězdiček, nízké hodnocení zde na ČSFD mě ale přesvědčilo. Dvě nevěsty a jedna svatba je v porovnání s tím, co se dnes točí *ehm, hlavně na Nově, ehm*, vcelku nadprůměrný film.

• 26.4.2018  22:45

Přiznám se, že jsem měla z dílů "po válce" trochu strach. Přece jenom byl děj založen na vyšetřování případů v průběhu války, proto jsem úplně netušila, co od v podstatě uzavřeného děje seriálu čekat. Foyle's War ale jako vždy nezklamal a dokázal naservírovat další pětihvězdičkový případ. Sice je pravda, že mě začíná neustálá Foylova rezignace trochu nudit, a taky mě mrzí, že se původní trojka zase rozpadla, ale na celkový dojem to zatím nemá žádný vliv.

• 1.4.2018  17:20

Čtyři a půl hvězdičky, vyšetřování případu zase přesunuto na druhou kolej. Na můj vkus trochu víc "nudné omáčky" okolo.

• 31.3.2018  20:18

Dávám pět, myslím čtyři a půl. Nemám ráda romantiku a i když mi bylo jasné, že přesně tady této zápletce se nevyhnu, přece jenom jsem se při sledování trochu nudila. Naštěstí to ale dokonale nahradil vynikající případ, možná zatím jeden z nejlepších.

• 31.3.2018  15:21

Absolutně parádní epizoda, sice ne zrovna nejakčnější nebo nejzajímavější, zápletka a závěr ale zatím nejlepší. Nikdy by mě nenapadlo, že budu u Foyle's War na konci epizody brečet. Ano, je to z války, ano, lidé umírají, ale ne takovým způsobem. Škoda, že nejde dát šest hvězdiček.

• 30.3.2018  22:07

Vcelku slabší epizoda, případ sice byl hodně zajímavý, stejně jako jeho rozuzlení, bohužel mě ale přílišné rozebírání osobních záležitostí zas až tak úplně nebavilo. Mrzí mě, že bylo samotné vyšetřování posunuto až na druhou kolej.

• 30.3.2018  15:09

Další parádní anglický detektivní seriál, navíc ještě z druhé světové války, víc bych si snad ani nemohla přát. Skvělá zápletka, výborné herecké výkony, prostě všechno jak má být. Snad jen délka epizody může diváka odradit, každopádně za mě určitě pět hvězdiček.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24