IvcaSammet

IvcaSammet

Iva Tvrdoňová

okres Brno
A dubbed movie is not the same movie!!

homepage
Twitter: IvcaSammet
Facebook: Ivus.Rainbow.Head
Instagram: IvcaSammet

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 12.1.2019  18:01
    Baby (2000)

Baby je vcelku hodně psycho film, podle obsahu jsem čekala něco trochu jiného. Možná bych musela mít nějakou zvláštní úchylku a nebo být taky pod vlivem, abych tento film dokázala ocenit. Nechápu smysl toho film natočit z pohledu pod vlivem drog, protože z toho dle mého vyšla podivná "cringe" slátanina, na kterou mi bylo až skoro nepříjemné se dívat. Kdyby právě to byl účel filmu, možná bych hodnotila jinak, velmi o tom ale pochybuju.

• 12.1.2019  17:36
    77 Beds (2003)

77 Beds je sice trochu zvláštní film, ze začátku mě ale docela pobavil. Nevím, jestli to mělo mít nějaký hlubší význam, pro mě to byla spíš oddechovka, která mě sice nic pořádného nedala, ale naopak ani nijak nenudila.

• 7.1.2019  18:24
    Queers (TV seriál) (2017)

Sice hodnotím průměrem, celkově bych ale seriálu dala tři a půl, bohužel jsem čekala jsem trochu jiného. The Man on the Platform mě dokonale navnadil, očekávala jsem, že v podobném stylu budou vyprávěny i zbylé epizody. Ty byly ale spíš jenom slabším odvarem. I přes to, že každý příběh obsahoval nějakou tu pointu, myslela jsem si, že postavy budou vyprávět o tom, co si museli jako homosexuálové prožít za "peklo" v různých dobách. Proto pro mě bylo zklamáním, když byla většina příběhů jenom popisování "obyčejných" románků, které si tyto postavy kdysi prožily. Dalším mínusem bylo to, že epizody nešly chronologicky po sobě, tedy od nejdávnějších dob až po současnost. Celkově Queers určitě není špatný seriál a moc ráda se k němu vrátím, třeba dokonce i své hodnocením změním, když už budu vědět, co od seriálu čekat, ale kvůli té neustálé "omáčce" okolo, kdy jsem se při sledování více méně nudila, momentálně lepší hodnocení opravdu dát nemůžu.

• 7.1.2019  18:09

Další díl, který má sice zajímavý námět, ale jeho zpracování patří k těm slabším. Nakonec to byl asi jen přízvuk Alana Cumminga, který mě donutil poslouchat, co jeho postava vlastně říká. Asi jeden z nejhnudnějších dílů, i když pointa byla krásná.

• 28.12.2018  00:07

The Perfect Gentleman sice nebyl tak úplně perfect, a přiznám se, že zrovna tato historka moc věrohodná není, ale nakonec co můžu vědět, jak to chodilo v roce 1929, třeba v té době ani nikoho nenapadlo, že by gentleman ve skutečnosti nebyl gentleman. Každopádně příběh sám o sobě dokonale poutavý, žádná omáčka okolo.

• 27.12.2018  23:43

Něco mezi čtyřma a pěti hvězdičkama. Přišlo mi, jako by byla "homosexulální linka" posunuta až na druhou kolej kvůli válce, což mi nijak nevadilo, ten zdlouhavější rozjezd mě ale úplně nezaujal. Naopak k závěru mi stály chlupy i na zádech.

• 27.12.2018  23:03

I Miss the War byla sice epizoda se zajímavým námětem, ve finále mě ale příběh v podání Iana Geldera nijak nezaujal a v podstatě mi přišel jako "tlachání" o ničem.

• 27.12.2018  18:08

Nádherný příběh s neuvěřitelně zajímavým námětem "z druhé strany". Konečně epizoda, která se dokonale vyrovnala The Man on the Platform.

• 27.12.2018  17:45
    Queers - More Anger (E03) (epizoda) (2017)

Něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Rozjezd pomalejší, další zbytečná "omáčka" okolo, závěr byl ale geniální. Hodně silná pointa a skvělý výkon Russella Toveyho nakonec epizodu zachránily.

• 27.12.2018  17:25

Trochu zklamání po The Man on the Platform. Příběh tak nechytne, celá epizoda je spíš obcházení konečné pointy, která sice vyzněla dobře, ale "omáčka" okolo byla příliš zdlouhavá. Navíc mě ani Fionn Whitehead nijak nepřesvědčil.

• 27.12.2018  17:23

Mark Gatiss je prostě génius. Nádherný, i když srdcervoucí příběh, navíc ještě v podání Bena Whishawa, tady opravdu nejde hodnotit jinak než všema pěti hvězdičkama.

• 27.12.2018  16:28
    Bídníci (2012)

Muzikály obecně nenávidím, ale pokaždé se snažím dát filmu šanci. Les Misérables mají úžasnou výpravu, skvělé herecké obsazení s vynikajícími hereckými výkony, bohužel ale celý film zabíjí jeho délka a taky to, že normálně mluvené slovo se v tomto filmu hledá opravdu hodně těžko. Že je film kompletně zpívaný by mi možná až tak nevadilo, a určitě to není důvod, proč hodnotím pouze dvěma hvězdičkama, naopak ale ta délka a neustále se opakující refrény, které byly vyloženě zbytečné, mě v mém hodnocení dokonale utvrdily. Možná kdyby se jednalo o film ve stejné délce, ale s pořádnými dialogy, které by nebyly nudné a zbytečně zdlouhavé, myslím, že bych filmu mile ráda ještě dvě hvězdičky přidala. Ale bohužel, nerada se u sledování filmů nudím právě tak, jako u Les Misérables.

• 27.12.2018  13:16
    Bastardi (2017)

Father Figures mě opravdu příjemně překvapil. Trailer mě sice zaujal a taky pobavil, naučila jsem se ale na trailery nevsázet. Některé scény sice byly zbytečné a některé byly vyloženě "cringe", ty příště asi přejedu rychloposuvem, celkově byl ale Father Figures vcelku vtipný film se skvělou zápletkou, že se divák neměl šanci nudit. Ani závěr mi k mému překvapení nepřišel stupidní, což většinou u takových filmů bývá. Rozuzlení zajímavé a dá se říct, že i překvapivé. Hvězdičku ubírám kvůli začátku, rozjezd to sice nebyl špatný, ale když je mi při sledování trapně za samotné herce, určitě filmu nemůžu a nechci dát všech pět hvězdiček.

• 16.11.2018  00:09

Typický příklad pokračování, které bylo natočeno se záměrem vytřískat co nejvíc. Tentokrát se mi nelíbily ani herecké výkony a i když byla výprava krásná, přišla mi oproti prvnímu filmu naprosto slabá. Námět více méně úplně o ničem, tvůrci si "půjčili" historickou osobu, na kterou se splácali vlastní příběh, aby měli co točit, z historického hlediska neřekne divákovi vůbec nic. Od začátku až dokonce je to jedna velká romantická nuda, což mě opravdu mrzí, protože se mi na plátně sešli dva z mých nejoblíbenějších herců, a to Rhys Ifans a Eddie Redmayne. O to víc mě potěšilo, když jsem zjistila, že se ve filmu nejen potkali, ale že byli dokonce komplici a ještě navíc v záporné roli. Přiznám se, že jsem se na film dokázala dodívat jenom kvůli nim, protože jsem doufala, že se ke konci na obrazovce ještě objeví ... Hvězdičku přidávám za ty dva, Elizabeth: The Golden Age hodnotím jako hodně slabý podprůměr.

• 15.11.2018  21:37

Možná je to tím, že jsem velmi nedávno viděla The Other Boleyn Girl, což je vlastně úplná náhoda, tedy film, jehož děj se odehrává pouze o pár let dříve, a možná právě proto jsem z Elizabeth docela zklamaná. Výprava nádherná, herecké výkony luxusní, bohužel mi to ale přijde takové nemastné, neslané. Tak trochu jsem asi čekala něco ve stylu zmíněného filmu, kdy mě zápletka vtáhla do děje, protože se stále něco dělo. V Elizabeth se ale kromě závěrečné půlhodiny vlastně neděje skoro vůbec nic, děj neubíhá, občas i nudí. Obyčejný průměr, dokonalý příklad nezáživného historického filmu, na který se člověk podívá, ale nezapamatuje si ho.

• 14.11.2018  19:55

Moc jsem netušila, co od filmu čekat a nebo co si pod tím "živým vysíláním" mám vlastně představit. K mému překvapení to ale dopadlo naprosto skvěle, až se člověku nechce věřit, že to všechno bylo natočeno na jediný pokus. Woody Harrelson zde předvádí herecký koncert, který je dokonalý v tom, že "hraje" sám sebe. Scény s Owenem Wilsonem mě naprosto dostaly, vidět toto duo na jedné obrazovce je vyloženě splněným snem. Jde vidět, že si to oba opravdu hodně užili, scéna v baru je prostě dokonalá, nic jiného bych od těchto dvou ani nečekala. Naopak scéna v policejním autě je podle mého absolutním topem celého filmu. Hláška "Guess what. I have three brothers - Andrew, Luke and Woody." okamžitě spustila vodopád slz, který jsem nemohla zastavit. Přátelství Owena a Woodyho sleduju už delší dobu a právě proto pro mě Lost in London tolik znamená. Momentálně dávám čtyři hvězdičky - film mě sice naprosto dokonale pobavil, přiznám se ale, že přehánění agresivity všech Britů okolo mi přišlo trochu moc i na film, který si měl dělat srandu ze všeho a všech, včetně Woodyho, jeho ženy i Owena. Možná to hodnocení ale přece jenom změním, Lost in London ve finále bylo přesně to, co bych od této dvojice čekala.

• 13.11.2018  23:46
    Černá smrt (2010)

Black Death má hodně zajímavý námět s luxusním závěrem. Eddie Redmayne zde naprosto exceluje, z jeho hereckého výkonu mám ještě teď husí kůži. Atmosféru si film buduje naprosto dokonale, brutálních scén typických pro toto období je ve filmu taky dost, i když se přiznám, že trochu detailnější záběry by filmu ještě trochu pomohly. Možná právě proto jsem se rozhodla hodnotit "pouze" čtyřma hvězdičkama, Něco mi tam prostě chybělo. Black Death byl pro mě docela hodně příjemným překvapením, netušila jsem co od filmu čekat a měla jsem z něj trochu obavy. Celkově čtyři a půl hvězdičky.

• 13.11.2018  21:42

K mému obrovskému překvapení se mi The Other Boleyn Girl opravdu líbil. Nejsem fanynkou ani Natalie ani Scarlett, ale v tomto filmu mě opravdu dostaly. Naprosto dokonalé herecké výkony s luxusní výpravou a navíc výborně zpracovaným námětem. Historické filmy mám sice hodně ráda, vadí mi ale ty s "přívlastkem" romantický. Možná taky právě proto jsem se tomuto filmi vyhýbala jako čert kříži. A kupodivu i když film jen pouze o té "romantice" a lásce, ani jsem se za ty dvě hodiny nestihla nudit. The Other Boleyn Girl je tak zajímavě natočený film, že i když vlastně postrádá všechny důležité historické milníky a věnuje se pouze vztahu mezi králem a sestrami, ve finále to vůbec ničemu nevadí, protože alespoň trochu si to člověk z toho dějepisu nějak pamatuje, takže si to zhruba dá dohromady. Hvězdičku sice strhávám za ty přeskočené části, které mi přijdou v tomto příběhu důležité, jinak ale nemůžu filmu nic jiného vytknout.

• 12.11.2018  23:05
    Kauza CIA (2006)

Film se zajímavým námětem, který ale bohužel úplně zanikl kvůli délce filmu. Polovina "detailů" mě prostě v průběhu filmu vypadla a když se pak mělo jednat o "nečekané rozuzlení", vlastně jsem už nevěděla, o co přesně jde. Důležité informace pro propojení souvislostí byly rozptýlené v hromadě nudných a úplně zbytečných scén. První hodina filmu mě nebavila vůbec, nejzajímavější byla snad až dějová linka Edwarda Jr. a jeho nastávající ženy. Navíc přeskakování v čase film ještě víc zmate, takže občas vůbec netuší,co se vlastně vůbec děje. Tři hvězdičky dávám za námět, přiznám se ale, že nebýt Eddieho Redmaynea, asi bych se na film nedokázala dodívat. The Good Shepherd je krásným důkazem toho, že ne vždy "čím delší, tím lepší" je pravdou.

• 8.11.2018  23:43

Přiznám se, že jsem se The Yellow Handkerchief vcelku "bála". Myslela jsem si, že to bude stupidní romanťárna, která ničím nezaujme. Opak byl ale pravdou, obě dějové linky byly svým vlastním způsobem zajímavé a skvěle si budovaly atmosféru. Většinou sice romantické konce nenávidím, u The Yellow Handkerchief jsem jej ale vyloženě vyžadovala. Herecké výkony skvělé, Eddie i Kristen se do svých rolí hodili jako nikdo jiný. Sem tam se možná nějaká chybička našla, celkově ale nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkama. Opravdu hezky natočený film.

• 8.11.2018  21:18

Hvězdičku ubírám za klišoidní závěr. Jinak je Berlin Syndrome skvělý film který si luxusně vybudoval atmosféru. Max Riemelt je výborný záporák, kterému taková role vyloženě sedla. I Teresa Palmer svou roli zvládla naprosto úžasně, i když se přiznám, že se mi její postava nezamlouvala ani trochu a občas jsem si přála, aby ji něčím švihl po hlavě a byl by klid. Až na pár mušek, několik nepochopitelných scén a občas nelogických úvah hlavní hrdinky se mi Berlin Syndrome opravdu líbil.

• 7.11.2018  20:34
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Na jednu stranu jsem z Birdsong absolutně nadšená, na druhou stranu ale vcelku zklamaná. Knihu jsem nečetla, ale beru v potaz, že se jedná i o romantický film. Co mě ale při sledování přivádělo k šílenství bylo neustále zírání jeden na druhého, "romantická" linka se šíleně táhla, přišla mi až neuvěřitelně nudná. Ani herecký výkon Clémence Poésy mě nijak zvlášť nenadchl. Naopak ale záběry z války byly naprosto dechberoucí, ještě teď mám husí kůži když na to vzpomenu. Sice nevím, jak byl poměr romantika - válka rozložen v knize, kdyby se ale tvůrci věnovali spíše válečnému tématu a romantiku posunuli na druhou kolej, neváhala bych a hodnotila snad i všema pěti hvězdičkama. Birdsong lze brát jako hodně špatný romantický a nebo vynikající válečný film, ale protože byl 50/50, bohužel musím hodnotit pouze průměrem. Musím ale uznat, že Eddimu role vojáka padla jako ulitá!

• 6.11.2018  23:09
    Hra (1997)

Přiznám se, že úplně nevím, jak mám The Game hodnotit. Konec byl dle mého názoru luxusní, miluju filmy s podobnými zvraty na konci, ale problém je v tom, že mi to prostě nějak nesedělo. Začátek mi přišel možná trochu nudnější, když se to pak ale všechno pomalu rozjelo, film si dokonale budoval atmosféru. Ze začátku to byly jenom maličkosti, které mi ve filmu vyloženě neseděly, čím víc se ale děj zamotával, tím víc otazníků ohledně souvislostí se mi v hlavě začalo rojit. Samotný závěr mě opravdu překvapil, ale přiznám se, že mi přišel moc "vyumělkovaný" a až moc hraný na co nejvíce zvratů. Navíc si myslím, že z něčeho podobného by měl Nicholas noční můry do konce života ... Po prvním shlédnutí dám hvězdičky čtyři, teď když už ale vím, jak to dopadne, zkusím se zaměřit na detaily. Možná mi v té hromadě informací některé přece jenom zanikly.

• 6.11.2018  20:41

Další film s absolutně zavádějícím trailerem, který diváka nadchne a pak se z toho vyklubá něco úplně jiného. Ze začátku se mi Downsizing opravdu líbil, jakmile se ale na obrazovce objevila ona "jednonohá vietnamská disidentka", všechno šlo totálně do kopru. Vtip se postupem úplně vytratil, druhou polovinu filmu jsem se vyloženě nudila. Úplně zbytečně zahozený jinak úžasný námět. Závěr typicky americký, chtěla jsem dát tři hvězdičky, ale nejde to ... Vcelku dost slabý podprůměr ...

• 6.11.2018  00:00
    Já, Simon (2018)

Já jsem hned věděla, že si tento film zamiluju. Ale nečekala jsem, že si ho zamiluju tak moc. Love, Simon opravdu je průlomý film, který by měl vidět úplně každý, který si coming outem prochází. A vlastně by ho měli vidět úplně všichni, aby si uvědomili, jak stupidní homofobie vlastně je. Nick Robinson je opravdu velký sympaťák a role mu padla jako ulitá. Celkově film působí strašně pozitivně a ještě teď utírám slzy, kterým jsem se nedokázala ubránit. Love, Simon sice má své slabší stránky a našly by se scény, které mě buď vyloženě nebavily a mi tam neseděly, jeho poselství je ale tak silné, že si nemůžu dovolit a ani nechci hodnotit jinak než pěti hvězdičkama. Jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy viděla.

• 5.11.2018  21:46
    Steve (2010)

Colin Firth je opravdu vynikající herec, kterému takové role vyloženě sedí. Dokonce mě příjemně překvapila i Keira Knightley, kterou nijak zvlášť nemusím. Celkově většinou krátké filmy hodnotím spíš záporně, Steve se mi ale opravdu líbil. Zajímavý námět s luxusním hereckým koncertem.

• 5.11.2018  21:16

Já to říkám pořád, že 99% sequelů a pokračování po deseti, dvaceti ... padesáti letech by se nikdy nemělo vůbec natáčet ... A Mamma Mia! Here We Go Again je bohužel jeden z nich. To, co jsem tak opěvovala v prvním filmu, se jeho pokračování obrátilo v úplný opak. Nejen, že hromada písniček už zazněla v prvním filmu, většina z nich navíc působila jako pěst na oko. Celkově mi přišlo, že se jedná o jakousi amatérskou slátaninu, která se snaží být jenom trapnou parodií na první film. Nejen, že zpívané části ve flashbacích trhaly uši, protože ani jeden z herců očividně svoje zpívané části nezvládali, úplným vrcholem amatérismu pak bylo to, že se herci sami sobě ani pořádně nedokázali "trefit do pusy",když sotva pohybovali rty i když v audiu pěli jako operní pěvci. Celkově se mi do flashbackových rolí nehodil ani jeden z herců - tedy až na Jessicu Keenan Wynn, ta jako by Christine Baranski z oka vypadla. Snad nějpříšernější ale byla Lily James, která mi sledování vyloženě znechutila. Tak strašný herecký výkon jsem už dlouho neviděla ... Celá dějová linka "před Mamma Mia" mi přišla absolutně zbytečným patláním se v něčem, co bylo více méně krásně obsažené už v prvním filmu. Většina souvislostí se navíc s prvním filmem vcelku hodně lišila ... Prolínání minulosti a současnosti mi přišlo až rušivé, a na to, že jsem v prvním filmu nepřeskočila jedinou scénu a to i přes to, že muzikály nenávidím, u Mamma Mia! Here We Go Again jsem rychloposuvem přejela větší část flashbackových scén, abych se vůbec na film dokázala podívat. Abych ale "neplivala" pouze na "mladé netalenty", ani dějová linka deset let po mě nic neřekla. Spíš bych řekla, že to tam přidali jenom proto, aby mohli zase ukázat původní obsazení. Navíc jsem absolutně nepochopila, proč museli odstranit Meryl Streep, která víc méně první díl táhla skoro sama. Konec byl vyloženě příšerný, nehorázně přitažený za vlasy, i když úplně závěrečná hudební scéna mě naopak dokonale zvedla náladu. Hvězdičku za tu trochu původního obsazení, které film vyloženě táhlo všema silama. Přece jenom bylo geniální vidět zase Colina, Pierce a Stellana pohromadě.

• 16.10.2018  18:48

I přes to, že celkově seriál hodnotím průměrem, závěr splnil mé očekávání. Mělo to všechno, co jsem od Big Hero 6 očekávala, i když závěr nijak nepřekvapil. Dějový linka s Globbym byla úžasná a motiv Obaheko sám o sobě taky nebyl nijak zlý, naopak jsem se utvrdila v tom, že je mi jeho postavy docela líto. Úplně poslední scéna taky skvělá, i když bych to ze začátku vůbec nečekala, na druhou řadu se docela i těším.

• 11.10.2018  16:52

Teda přiznám se, že jak moc jsem se na tento díl těšila, tak moc mě zklamal. S názvem dílu jako je Obake Yashiki jsem čekala, že se díl bude točit právě okolo našeho záporáka, ne že se bude jednat o slabý Halloweenský díl s okamžitě předvídatelným rozuzlením. Obyčejný průměr.

• 4.10.2018  23:59

Sice mě Bot fighting nijak nebralo, ale tentokrát byl námět tak zajímavý, že jsem schopná překousnout i to. Závěr naprosto dokonalý, a i když jsem tušila, kdo za tím vším stojí už od začátku, přece jenom mě konec svou geniálností překvapil.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26