Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Krátkometrážní
  • Akční

Obsahy (22)

The Hope Rooms

The Hope Rooms (2016)

Eamonn (Ciarán Hinds) se po 15 letech znovu setkává se svým synem Seanem (Andrew Scott) v malé kavárně v centru Londýna. Eamonn prosí syna o odpuštění za absenci v jeho životě, minulost ale stále bolí a je těžké ji překonat...

Doba nevěrná

Doba nevěrná (2017)

Jim (Cillian Murphy) a Danielle (Eva Birthistle) i Yvonne (Catherine Walker) a Chris (Andrew Scott) jsou na první pohled dva spokojené manželské páry, které společně chodí na přátelské večeře. Postupně se ale začnou objevovat jisté skuliny v jinak stabilních vztazích. Film se zabývá otázkou "Jak dobře se všichni navzájem vlastně známe" a zkoumá myšlenku lásky, chtíče a rodinných vztahů.

Budgie

Budgie (1995) (TV film)

Krátkometrážní režisérská prvotina Petera Butlera, ve které se první setkání stydlivého Petera (Andrew Scott) s rodiči jeho přítelkyně absurdně zvrtne a vyústí v náhodnou smrt jejich andulky.

American, The

American, The (1998) (TV film)

Christopher Newman (Matthew Modine) odcestuje po hrůzách zažitých v občanské válce do Francie. Po aféře s malířkou Noemie Nioche (Eva Birthistle) se zamiluje do Claire (Aisling O'Sullivan), dcery markýze z Bellegarde (T.P. McKenna). Ta byla provdána za násilného a hrubého manžela, kterého si vzala pro dobro rodiny. Její starší bratr podporuje pravidla své přísné matky, ale junior Valentin (Andrew Scott) je těžce zamilován do Noemie, a proto s Christopherem navazuje blízké přátelství.

Chasing Cotards

Chasing Cotards (2010)

Hart (Andrew Scott) býval úspěšným malířem, dnes je ale spíše už jenom svým vlastním stínem. Ztráta milované ženy (Olivia Grant) ho velmi zasáhla. Po její smrti tráví všechen čas u portrétu své zesnulé ženy, neschopen zapomenout. Jeho jediným přáním je, aby se jeho žena ještě naposledy vrátila do jeho života.

Ropná dieta

Ropná dieta (1997)

Paul Kelleher (Andrew Scott), osmnáctiletý Ir, který právě dokončil školu, opouští své malé městečko Kerry, aby si našel práci. V Londýně získá místo v ropné rafinerii, kde se spřátelí se svým skotským spolupracovníkem Clickem (Colin Farrell). Po čase ale začne Paul znovu uvažovat o dalším studiu. Nedlouho poté jsou oba kamarádi vysláni za prací zpět do Kerry.

Legacy

Legacy (2013) (TV film)

Jsou sedmdesátá léta a studená válka je v plném proudu. Charles Thoroughgood (Charlie Cox) je mladý špion britské tajné služby, který dostává za úkol kontaktovat svého bývalého spolužáka Viktora Koslova (Andrew Scott), nynějšího sovětského diplomata. Po znovunavázání kontaktu s Viktorem ale začíná nedobrovolně odkrývat tajemství svého nedávno zesnulého otce, kterým sám nedokáže uvěřit.

The Quatermass Experiment

The Quatermass Experiment (2005) (TV film)

Profesor Bernard Quatermass (Jason Flemyng) vyslal do vesmíru pro věděcké účely raketu s tříčlennou posádkou. Raketa při své cestě zabloudí a při návratu havaruje. Na palubě se ale místo tří kosmonautů nachází pouze Victor Carroon (Andrew Tiernan), který navíc není schopen pořádně mluvit. Po zbytku posádky není ani stopy a Viktor se stále necítí vůbec dobře. Zdá se, že prochází nějakou podivnou přeměnou, která začala, když se raketa vychýlila ze svého směru... 

The Quatermass Experiment je remakem stejnojmenného seriálu z roku 1953.

Anton Chekhov's The Duel

Anton Chekhov's The Duel (2010)

Laevsky je rozptýlený romantik, ze kterého se stal alkoholik a gambler. Před několika lety utekl přes moře s krásnou, ale citově prázdnou Nadyou, která byla provdaná za jiného muže. Laevskeho už ale Nadya unavuje a proto začíná shánět peníze, aby mohl znovu uniknout. To ale už dále nemůže snášet Laevskeho nepřítel Von Koren a vyzve jej na souboj. A Laevsky souhlasí...

The Scapegoat

The Scapegoat (2012)

Píše se rok 1952. Anglie se připravuje na korunovaci. Učitel John Standing právě ztratil svou práci, a proto se vydává do Londýna. A právě zde v jednom hotelu potkává Johnnyho Spence, neúspěšného podnikatele, který má momentálně problémy nejen ve své práci, ale i ve svém osobním životě. Tito dva jinak úplně rozdílní muži mají ale jednu společnou věc – obličej.

Miracle at Midnight

Miracle at Midnight (1998) (TV film)

Miracle at Midnight je příběh založený na skutečných událostech. Během německé okupace Dánska rozjíždí doktor Karl Koster (Sam Waterston) a jeho rodina boj proti nacistickému útlaku. Doktorova rodina riskovala své životy, aby zachránila tisíce životů svých židovských přátel a spoluobčanů před terorem v nacistických táborech. I přes velké osobní riziko se rozhodnou s pomocí mnoha obyčejných dánských občanů evakuovat Židy po moři do nedalekého Švédska.

I Hate Myselfie 2

I Hate Myselfie 2 (2015)

Druhý díl krátkometrážního filmu natočeného podle knihy I Hate Myselfie YouTubera Shana Dawsona se tentokrát odehrává na jevišti střední školy, kde se pořádá konkurz na každoroční jarní muzikál. A protože se na konkurz zapíše i Shanova tajná láska Patty, zapíše se i on.

How Shananay Stole Christmas

How Shananay Stole Christmas (2011)

Prostořeká dívka Shananay se po shlédnutí animovaného filmu Grinch rozhodne, že ukradne Vánoce. Když ale narazí na dům, kde se pod stromečkem nenachází žádné dárky a kde malá Katie netrpělivě čeká na Santu, rozhodne se, že zařídí, aby Katie prožila Vánoce, na které nikdy nezapomene.

My Life in Film

My Life in Film (2004) (TV seriál)

Art a Jones jsou nejlepší přátelé a spolubydlící. Art je nezávislý filmař, kterému ale kromě Jonese nikdo jiný nenaslouchá. Beth je Jonesova přítelkyně, která Arta nenávidí stejně jako on ji. Tato šestidílná série sleduje každodenní příběhy těchto tří lidí, které se v Artově mysli přeměňují v kinematografické klasiky jako je Top Gun nebo Osvícení.

The Stag

The Stag (2013)

Ruth a Fionnán se budou brát. Fionnán ale nenávidí oslavy typu rozluček se svobodou, a proto ani se žádnou nepočítá. Ruth ale přesvědčí jeho svědka Davina, aby pro něj nějakou uspořádal. Ten nakonec souhlasí a vymyslí neškodné putování po irské krajině. Ruth ale nezapomene pozvat i svého bratra, obávaného The Machine, který je známý pro svou bláznivou povahu. A právě díky němu se stane z obyčejného výletu nezapomenutelné dobrodružství pro všechny zúčastněné.

I Hate Myselfie

I Hate Myselfie (2015)

Shane je neoblíbený obézní teenager, kterému se blíží promoce. Když mu jeho jediná kamarádka Kate navrhne, aby s ní šel na promoční ples, nejdřív nesouhlasí. Nakonec se ale přece jen rozhodne nenechat svou kamarádku ve štychu a souhlasí.

Čokoládová válka

Čokoládová válka (1988)

Nový student přísně katolické školy Jerry Renault se musí podrobit úkolu tajného studentského klubu "Vigils". Škola každoročně pořádá prodej čokolád, kterou má pod palcem přísný bratr Leon. Každý ze studentů jich má prodat určitý počet. Jerry musí vydržet po dobu deseti dnů odmítat prodávání čokolád. Jerry ale odmítá prodávat čokolády i po skončení úkolu.

Tout contre Léo

Tout contre Léo (2002) (TV film)

Leo je nejstarší ze všech svých bratrů, je gay a je HIV pozitivní. Jednoho večera to řekne své rodině. Aby ochránili Marcela, nejmladšího člena rodiny, domluví se, že mu nic neřeknou. Marcel ale zaslechne kousek z rozhovoru a cítí, že k němu není rodina férová, a tak se začne chovat divně a agresivně.

BearCity

BearCity (2010)

Tyler žije v se svým kamarádem Simonem v New Yorku. Jeho typem jsou muži patřící do Bear community, a když se mu naskytne příležitost nastěhovat se k Fredovi a Brentovi, využije toho a přestěhuje se. Zanedlouho se Tyler seznámí s dalším členem Bear community Rogerem, do kterého se zamiluje. Roger ale nechce přes svými přáteli přiznat, že se mu líbí člověk, který nepatří do jejich komunity.

The Big Gay Musical

The Big Gay Musical (2009)

Paul a Eddie hrají hlavní postavy nového muzikálu s názvem Adam & Steve: přesně tak, jak je Bůh stvořil, který vypráví o tom, že Bůh stvořil nejen Adama a Evu, ale i Adama a Steva. S Paulem se právě rozešel jeho přítel a Eddieho rodiče jsou křesťansky konzervativně založeni. Ti chtějí přijet na premiéru muzikálu, jenomže neví, o čem muzikál je. Eddie se proto konečně rozhodne říct svým rodičům, že je gay.

Reklama

Reklama

Reklama