Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Krátkometrážní
  • Akční

Zajímavosti k filmům (63)

Černé zrcadlo - San Junipero

Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda)

Epizoda byla natočena během 15 dní, a to v Londýně (Anglie), kde probíhalo hlavně natáčení v interiéru, a Kapském Městě (JAR), kde se natáčely především exteriérové scény.

Černé zrcadlo - Arkangel

Černé zrcadlo - Arkangel (2017) (epizoda)

Natáčení epizody probíhalo především v kanadském Hamiltonu a trvalo tři týdny. Pouze interiéry kliniky Arkangel byly natočeny v torontském hotelu Thompson.

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Přestože se děj epizody odehrává v Americe, natáčelo se v okolí Kapského Města v Jihoafrické republice. Autor scénáře Charlie Brooker to zdůvodnil tím, že je natáčení v Americe příliš drahé a ve světě se dá najít mnoho podobných lokací.

Des

Des (2020) (TV seriál)

Dennisi Nilsenovi bylo 37 let, když byl obviněn z vraždy, Davidu Tennantovi bylo ale v době natáčení 48.

Des

Des (2020) (TV seriál)

„Des“ je Nilsenova přezdívka, kterou si sám vymyslel a kterou požíval pro označení jeho „temné persony“, která lákala mladíky do svého domu, aby je zabila.

Přátelé - Frajeři

Přátelé - Frajeři (1996) (epizoda)

Když přijede Phoebe (Lisa Kudrow) za svým otcem a v okýnku jejího taxíku se objeví pes, z dalšího okna lze vidět vršek hlavy člověka, který psa drží ve vzduchu.

Zelená míle

Zelená míle (1999)

Pro složitější scény s myší byla použita kombinace živé myši a animací. Americká humánní asociace velmi pečlivě hlídala, jestli nebylo žádné myši při natáčení ublíženo.

Zelená míle

Zelená míle (1999)

Aby tvůrci filmu dostali myš ve správném směru na správné místo, umístili červenou mísu s jídlem na místo, kam chtěli, aby myš přišla.

Zelená míle

Zelená míle (1999)

Tom Hanks musel do své role bachaře přibrat, stejně tak i Bonnie Hunt. Hanks později řekl, že byl úplně lhostejný ke svému fyzickému vzhledu, vůbec necvičil a snažil se zůstat tlustý, jak nejvíc to šlo. Po skončení natáčení ale musel velmi rychle hodně zhubnout kvůli své roli v Trosečníkovi (2000).

Zelená míle

Zelená míle (1999)

Většina filmu byla natočená v Hollywood soundstage v prostorách tak malých (1000 stop čtverečních), že Tom Hanks přirovnal natáčení k opravdovému pobytu ve vězení.

Mucholapka

Mucholapka (1997)

Ve chvíli, kdy se Joe (John C. McGinley) snaží převrátit postel, na které je připoutaný, lze vidět, že je pod postelí další člověk, který postel převrací.

Starcrossed

Starcrossed (2005)

V závěrečné scéně, kdy se bratři připoutávají k žebříku v bazénu, lze podle rozmočených prstů obou herců poznat, že scénu ve vodě natáčeli už delší dobu.

Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk (2014)

Dylan O'Brien roli Thomase málem nezískal. Režisér Wes Ball tvrdil, že je Dylanův účes příliš "MTV". Když mu byla poslána Dylanova fotka, na které neměl nagelované vlasy, změnil názor a Dylana obsadil.

Přátelé

Přátelé (1994) (TV seriál)

Ve 12. díle 10. série, kdy Chandler (Matthew Perry) přivádí Phoebe (Lisa Kudrow) k oltáři, má Chandler na kabátě sníh obtisknutý ze židle, takže je zřejmé, že se scéna natáčela několikrát.

Reklama

Reklama

Reklama