Teron

Teron

Jonáš Jenšovský

okres Praha
Freelance writer, Writing freelancer...

homepage

Twitter: Teron

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 7.6.2019  22:48

Do značné míry povinná trojka zvládnutá se ctí. Co ztrácí dosti trapným a šablonovitým záporákem, vyrovnává stylem (stejný a přece zase trochu jiný tým), designem (skrytý svět je náááádhernýýýý) a závěrem, který je prostě boží...

• 16.4.2019  10:21
    Hasiči (TV film) (2010)

Vizuál není marnej, ale hrozně to kazí extrémně jednoduchá a průhledná zápletka možného pilotu seriálu a otřesný dialogy.

• 10.4.2019  00:36

Podobně jako Marvelovky naráží Hunt na limity žánru, který sice perfektně ovládl, ale už se nehýbe nikam dál, protože používá furt to samé a vlastně nemůže jinak. ostatně v sérii s tolika díly se nelze čemu divit. Díky tomu je to do několika multiblafů docela sranda, jenže poslední třetina už je totální rutina a finále jen souborem těžké předvídatelnosti až trapnosti. Asi prvně jsem se u akce IMF vlastně docela nudil.

• 12.2.2019  02:10
    Tomb Raider (2018)

Taková povinná generická adaptační rutina odshora dolu. Má to všechno podle příručky, absolutně ničím nepřekvapí a nezanechá vlastně jakýkoli dojem.

• 17.1.2019  11:30

High Tech oddechové béčko, které mi nepřijde jako žádný výrazný průser. Vlastně po nějakých pěti dílech jediné, co mi leze na nervy, jsou některé možnosti KITTa jako rozložení se do dodávky.

• 8.1.2019  17:25
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool ubral hypertrapnosti z prvního dílu a posunul se aspoň k průměru. Jednoduše proto, že trapácké pasáže (nábor týmu a jeho likvidace) jsou vyváženy super kousky (cesta Štístka, zkrocení Firefist). Ve výsledku se tak tyhle extrémy anulujou navzájem a zůstane trochu moralizující těžce předvídatelná rutina.

• 3.1.2019  01:38

Ani jsem netušil, že tohle existuje a o nic extra jsem nepřišel. Protože první sérka stála na utajení sluchátka, díky tomu hrozilo oběma žákům 3.B nějaké riziko a nutilo je se trochu snažit a kličkovat. Tady se existence sluchátka v rodině prokecne snad už v prvním díle, díky čemuž je díl za dílem jen přehlídkou vylomenin. Navíc to hapruje v provázanosti, která občas je, občas ne. Takže rodinka si pamatuje události z předchozích dílů, ale nikdo další asi ne a celá vesnice se každým dílem restartuje. Zkrátka slabota, nemůžu si pomoct.

• 9.11.2018  00:57
    Dunkerk (2017)

Když jsem ten soubor spustil, zarazila mě stopáž a musel jsem si zkontrolovat, že je to opravdu tak krátký. Problém, je, že i přes slabý dvě hoďky se to celý neuvěřitelně vleče a někdy od půlky jsem měl seriózní problém udržet bdělý stav. Jo, Nolan je u mě maník spoléhající na svoji pozici a diváckou onanii, jehož fandové prostě budou vyškrabovat a tahat ze zadku N důvodů, proč je to naprosto geniální záležitost a kdkoli, kdo tvrdí opak, jen nepochopil mistrův tvůrčí záměr. Vzpomněl jsem si u toho na Saxanu a lexikon kouzel. To byla sračka, která měla akorát předvýst zásobu triků a ukázat "hele, my tu taky umíme dělat digitální strašidýlka". Nolan tady poskakuje kolem a haleká "hele, umim fakt hustej vizuál spojit s čupr hudbou a celý to slepit dohromady". Jo, kamaráde, to umíš a po týhle stránce je to fakt pěkný. Jenže je to hrozná nuda, postavy plochý, potopený lodi trpí těžkou inflací a ten patos na konci ve vlaku už byl taky na facku. Takže ne, tohle ti nežeru;-)

• 7.11.2018  16:22
    Bez dechu (2011)

Přinejlepším scela průměrný generický teen spy snímek držicí se striktně šablony a nenabízející nic zajímavého.

• 28.10.2018  17:54
    Labyrint - Série 1 (série) (2015)

MOŽNÉ SPOILERY. Celkově vzato rozhodně solidní. Postavy jsou hodně fajn, obsazení super a hudba naprosto famózní (kombinace Carmina Burana a zásah komanda mi v hlavě bude znít ještě hodně dlouho). Problém je akorát v tom, že Strachova oddanost zákonům detektivky ho do značné míry prokecne už od začátku.

• 12.10.2018  21:42

Bohové to byla sračka...jako vim, že to má bejt akční nátěr, ale když ona ta akce prostě postrádá smysl a smíchaná s tupým předvídatelným scénářem těch neakčních míst vytváří vražedně debilní kombinaci. Jo, jedna za úvodní vstup komanda a jedna za toho neutahtelnýho týpka v hnědým triřku a odpravení šéfa. Ale jinak je to prostě prázdný, prázdný, prázdný...poprvé jsem po 30 minutách málem usnul a podruhý měl v půlce chuť to vypnout. Nakonec proklikáno do konce.

• 30.8.2018  00:46
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Po první sérii skoro maximum. Pravda, trvá tomu asi tři díly, než se dá dohromady "tým" a Bean se zbaví prvotní otravné zápletky se svatbou. Pak už fungují samostatně jak díly, tak i ústřední příběh. Selhává to akorát někdy v ústředních vtipech (mejdan na hradě), ale nahrazují to perfektní drobné vtipy vpravené na okraj, které je kolikrát problém zachytit. Potěšilo vzpravení modernějších prvků do fantasy prostředí (věštecká koule a středověká policie) i využití kamery - hlavně pohyby kolem hradu jsou super. K maximu tomu vlastně chybí jen propojenější příběh, protože první série je jen takovým rozjezdem.

• 27.7.2018  13:06

Čistá esence archetypu cesty osamělý střelkyně za pomstou. Šachová partie smrti s prostým vědomím, že hlavního zmrda musí člověk dostat vlastní hrou podle vlastních pravidel, protože on si je taky tvoří po svým. A když vám některý hlášky a scény zůstávaj v paměti i dvacet let poté, co jste to viděli prvně, tak níž než na maximum jít nemůžete;-)

• 17.6.2018  12:55
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Původní Kačery mám rád dodnes, i když nepatřili k mé top toho, co se od Disneyho kdysi vysílalo a co jsem si ráno o víkendu nahrával na VHSky. K remakům a restartům přistupuju poslední roky s rezervovaností, protože za prvé kolikrát skoční mizerně, za druhé mi to přijde už jako taková rutina, že když nemají tvůrci nové nápady, tak oživí něco, co už ve sklepě chytá roky prach. Viděl jsem první screeny z tohohle, hrklo ve mě přesně někde mezi napětím a zděšením. Pak jsem si pustil na Yotube znělku...a pouštěl si ji až do zblbnutí. Delší pilot pak už zpečetil skutečnost, že tahle záležitost je naprostá bomba. Kačeři si zachovali všechno, co bylo krásné na původním seriálu a přenesli to s citem a přitom plnou aktualizací do dneška. Navíc jsou komplexnější a spousta toho, co v původních existovalo "tak nějak" bez hlubšího zdůvodnění, tady nabírá pevnější obrysy a už to není jen sbírka samostatných epizod bez centrální linie. Má to hloubku, má to šmrnc, neztratilo to nic z původní bláznivosti a krásně to složilo tým postav, které se prakticky bez omezení můžou vydávat do světa nebo světů, jak je zrovna nálada nebo jak okolnosti donutí.

• 3.6.2018  21:53
    Panoptikum Města pražského (TV seriál) (1987)

Původní cyklus s Marvanem mě nikdy moc neoslovil, ač proti Vacátkovi nic nemám, působil vždycky hrozně pasivně. Adamíra dodává eleganci, nadhled, vtip, šmrnc i trochu té akčnosti. Díky zachování sestavy včetně občasného Mrázka má pátračka i trochu větší záběr, takže tohle si můžu pouštět furt a neomrzí to. Jediné, co to kazí, je dost stupidní úvodní písnička.

• 24.5.2018  13:37

Perfektní nakopávačka s Redem ve špičkové formě - highlighty: scény u bazénu, rozhovor s pouťařema, tanec s Lizz.

• 18.5.2018  16:59

Jak střelit celou sérii do hlavy během několika vět. Je znát, že tvůrcům zbývá zřejmě jen jedna sérka, tak nastartovali model "nějak do spláchnem".

• 13.5.2018  00:54

Knihy, filmy i seriály tohohle typu (tedy twistovky) mají problém, že jejich architektura je za dobu jejich používání hrozně čitelná. Takže se dostanete do sanatoria, kde všechno vypadá hrozně dokonale a zabezpečeně, všichni se vám snaží zdánlivě vyjít vstříc, ale ve skutečnosti můžete dělat úplný hovno. Nemáte totiž bouchačku, nedostanete se k informacím a vlastně každý krok končí zdí. V momentě první zmínky o majáku je to jako v adventuře, kdy získáte předmět, který je vám celou hru k prdu, ale budete ho potřebovat někde ve finále. Kdyby to bylo málo, nevinně se tvářící osoba vám předá stručný vzkaz a je jasné, že bez ohledu na to, co a jak se bude dít, chvilku před koncem přijde vlna "všechno je jinak" a ta se může opakovat pomocí jedné věty, scény nebo něčeho dalšího ještě tolikrát, kolikrát se to bude hodit. Což o to, ona pointa není marná, ale je to na ni hrozně tlačený a vyzněla by perfektně jako hodinová epizoda seriálu, tady se hrozně ztrácí a motá sama do sebe.

• 11.5.2018  22:21
    Kafe & Cigárko (TV seriál) (2017)

Když jsem na to narazil, trochu jsem si odfrkl ve stylu "zase Doležalová". Ne, že bych proti ni něco měl, ale v krátké době třtí podobá původního tématu je trochu moc. Pravdou ale je, že jsem z původního blogu četl asi dva články a knihu neměl v ruce vůbec, takže jsem si po drobné úvaze vyplněné prvním dílem řekl proč ne. Hele, ono to není vůbec marný...první díl je možná trochu nejistý, ale Steindler je super a závěrečný dueů s Vagnerovou je jednoduše nádhera. Tandem těch dvou holek funguje i nadále, takže zatím spokojenost.

• 8.5.2018  21:20

Ta celková linie a vývoj jsou sice cca od půlky odhadnutelné, ale hrozně se mi líbí zaměření na běžnou úředničinu a starosti MI5 místo vystupování high-top špionů. Dialogy jsou super, nenucené vtipy fungují, scéna ranního brifinku i pasáž ve vile jsou boží.

• 29.4.2018  01:20

Do objevení Hely velmi příjemná, vtipná a fungující záležitost, od jejího příchodu velmi tupá, předvídatelná a rutinní záležitost, kterou od dopadu Thora proklikáváte, protože je naprosto jasný, kudy se to bude ubírat a kdo bude mít jakou úlohu. Nejlepší pasáž je návštěva Thora u Strange, ta naprosto nemá chybu...

• 15.4.2018  00:35
    MacGyver (TV seriál) (2016)

Původního Maca jsem nikdy nesledoval systematicky a pamatuju si jen celovečeráky. S touhle verzí naprosto nemám problém - tým funguje, zápletky a řešení neurazí, trochu lepší pohled do macgyverování díky popiskům a rozdělení obrazu...takže jako špionážní high i low tech oddechovka to naprosto plní svůj účel a víc od toho nepožaduju.

• 22.3.2018  02:12
    Nezvěstná (TV seriál) (2017)

V první řadě naprosto rutinní krimithriller se všemi očekávanými zvraty, nástroji, objevy a postupy i postavami. Nebýt Stany Katic, pravděpodobně by tahle jednorázovka totálně zapadla. Už někde od poloviny jsem to proklikával a bylo mi naprosto jedno, kdo má co na triku a kdo je s kým jak propojený, protože ve finále šlo označit prakticky kohokoli a stačilo jen natočit pár flashbacků. Plusem budiž opravdu dobrá hudba, ten motiv se fakt dostane pod kůži, ale je to z celé série asi to jediné.

• 17.3.2018  17:23
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Mám s touhle sérií stejný problém jako s Homelandem - nedostane se mi pod kůži a je mi prakticky jedno, co se komu stane. Tady je to o to horší, že u začátku scény se rychle objeví několik možností konce a jiné prostě nehrozí. Seskládání stále stejnejch zápletkovejch konceptů, navíc roztažený jak sopel, takže se většinu stopáže prostě nic neděje, respektive nic, co by zasluhovalo divákovu pozornost.

• 11.3.2018  00:37

Star Warsky fungují v jednotlivých scénách, ale ne jako celek. Jako film jsou nablýskané, svištivé a pořád se něco děje, ale celkově jsou hrozně prázdné. Stará garda se už jen kolovrátkuje proslovy a nová se teprve rozkoukává. Celé to navíc komplikuje prostý fakt, že se nenajde linie nebo situace, která by čímkoli překvapila. Ve stále stejných kulisách droidů, lodiček, štítů a blasterů se odehrávají recyklované a stokrát opakované interakce s více či méně ujetými charaktery, takže jakmile scéna začne, napadne vás několik možností, jak to může dopadnout, protože jiné konce prostě nehrozí. Takže jednou pustit, pokývat hlavou a pustit se do něčeho, co má větší jiskru.

• 2.2.2018  01:21
    Detectorists (TV seriál) (2014)

Vlastně ani nevím, za co je ta jedna hvězdička. Asi proto, že seriál mě nijak neznechutil nebo nenaštval, jen mě prostě absolutně ničím nechytl...někde jsem tu v komentech zachytl zmíněnu obyčejnost. Ano, to je faktor, jehož přítomnost mě spolehlivě znudí.

• 1.2.2018  21:34
    Tým Škorpion (TV seriál) (2014)

Zatím na poctivých třech kvůli zábavnosti a týmu, který se vysmívá stereotypům běžného myšlení. Ano, řešení případů jsou kolikrát šílená, ale je to něco, co se v tomhle případě celkem očekává, protože už pilot dává jasně najevo, že na vážnou notu se tu moc hrát nebude. Je to taková Xena konceptu "špičkový tým pomáhá tam, kde klasické metody nefungují". Princezna bojovnice taky dávala jasně najevo, že se minimálně polovinu stopáže nebere moc vážně a Scorpion je na tom podobně.

• 30.1.2018  19:21

ASi SPOILER ALERT! Navržení by bylo v pohodě, ale proboha živýho kterej nesvéprávnej kretén si zastrčí nůž do kalhot takhle??? Za prvý je to v praxi totálně nepoužitelný. Za druhý, pokud nemá vlastní pouzdro nebo není jinak držen na místě, tak vypadne vlastní vahou během prvních pár kroků.

• 17.1.2018  23:58

Zatím víceméně generická superhero záležitost, která neurazí ani nenadchne.

• 9.1.2018  00:01

Já prostě nemůžu jinak, protože je to za prvý krásnej nápad, za druhý je to výborně obsazený, a za třetí je to nádherně hravý od fackovaného strýčka, přes stydlivého Hrušínského až po vynikajícího Preisse (Někdo mi saje kapelníka...). Soukup se tu vydal podobnou cestou jako v mnoha případech duo Vorlíček s Macourkem na mnoho scén se dá koukat furt:-)

<< předchozí 1 2 3 4 5