kulyk

kulyk

kulyk Kulyksson

okres Praha
otporník na vše a Peytlova jebka


114 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
  • 9.2.2018  14:32

  Letos nám staví sněhuláka rákos. Díky jeho robotickému chování a solidní odolnosti se neobávám větších excesů, leda, že by sousední Kim zkusil sundat terče na biatlonové střelnici malorážkou o síle deseti kilotun a doletu dva tisíce kilometrů. Že by mu jako ta vyslaná ségra dělala návodčí... no, ku samotnému zahajlování - tak málo kýče? Mile překvapen.

  • 31.1.2018  07:15

  Nejprve se milý divák vyděsí, že tempo není zrovna strhující, rázné a postrádá spád, zkrátka, že to jde jako když ,,sere a maluje", později však kvituje pečlivě budovanou atmosféru a spokojeně potřásá hlavičkou. Výborná záležitost, v níž Shane místo doliny ve Wyomingu volí údolí alpské. I zde se, stejně, jako v díle písmáka Schaefera, hrdina nedá popsat jako stoprocentně kladný. Přichází, vykoná potřebné, znaveně odjíždí zapadající lavině vstříc, a to s tíhou svých vin někde na ramenou. A tak jedinými zásadními rozdíly jsou osobní angažovanost x principiálnost a to, že Shane ,,byl pistolník s očima jako len, štíhlej jako řeholník" a Sam Riley je blbeček.

  • 30.1.2018  11:21

  Pátá série prozatím nejde hodnotit jako celek, tak si to pěkně shrnu zde. Nějak se nám to táhne. Samozřejmě, že s odchodem Ragnara na zasloužený odpočinek ztratil seriál nejsilnější figuru, ale s tím se muselo počítat. Na cosi jako historickou přesnost se taky můžeme vytlačit, absurdní kostýmní exhibice většinu snad též neuráží. Ovšem roztříštěnost děje a jeho napínání do podoby, v níž se v některých dílech jen Ivar meresjeví po place a tváří se jako Zkurv Zkurvysson, Floki civí na Island a Lagertha z nudy ojíždí exoty, začínají být problém. Nyní ale pojďme k důležitým věcem. Vždy mi zajímalo, jak se asi v oněch dobách lidé, neukřáci, žijící na venkově, tedy jedinci s vytříbeným čichem i chutí, dokázali věnovat erotice s protějškem, co stejně jako oni provedl poslední očistu těla přepředloni, když jej v v polích nachytala průtrž mračen. V Haraldově domovině to vyřešili moudře. Žijí ve vyhnilých velrybách, takže si nějaké nedostatečné intimní hygieny u partnera, z něhož servou nikdy neprané hózničky z kozlečiny, ani nevšimnou. Prostě se furt cítí.... jako doma. A jak si tak nechávám běžet mozkovnu na setvračník napadá mi, jak by asi začínla ve středověku sepsaná evropská verze kámasútry pro lidové vrstvy. ,,Nejprve si vyčistíme ústa zvětralým pivem, pak vytáhneme z chlívku ženu a položíme ji na lože rozkoší, tedy do sena, nebo na hnůj. U obou z ohanbí odrolíme svrchní krustu. Milostnou polohu zvolíme dle toho, v jaké zůstala partnerka po omráčení ležet. Pokud jsme ústa proplachovali příliš a nedokážeme natrefit otvor, vyřízneme si nový....".

  • 30.1.2018  10:31

  Jak by řekl Václav Havel - ,,Ehm, spoilery, že". Extrémně otřískaný rámec, v němž neinvenční manytěžaři mění jen kulisy. Svět je zase něčím ohrožen. Všimněte si, že postupem času jde o stále větší a větší hovadiny, zde o tři rubikovky a Minotaura. Uvědomělý správňák hledá pomocníčky. Ti musí být genderově i rasově vyvážení, aby za a. zasáhli co nejširší spektrum platících, za b. nějací neoneomarxisté nedostali psotník. Někteří se spoluprací souhlasí ihned, jiní až za chvíli, po ,,dramatickém" dějovém zvratku. Poté se utkávají se zlem, a to opakovaně. Zlo nejprve vítězí, následně nečekaně prohrává. Pro odlehčení je vloženo pár politicky korektních fórků. Dý end, který slibuje ňů stárt. Zde stojí za pozornost především dvě věci. Rusové jsou vykresleni jako magoři, co seberou děti a jdou bydlet do vybuchlého reaktoru. Jo, to se teď smí, jít po nich, jsou na indexu. Ale i tak je pravověrný Amík zachrání, protože je kladnější než galvanická katoda. A tou druhou je těžké nepochopení motivace Clarka Josepha Kenta. Kurva, vždyť jen hibernoval! Viděl to tak na padesát, pro jistotu však sedmdesát let. Proč, ptáte se? Ze stejného důvodu, kvůli kterému svým budíkům nakopal řitky. Věděl to, nebožák, věděl. Že tam do pěti minut naroluje Edemsovo ohava a on se jí jen tak nezbaví!

  • 30.1.2018  10:13

  Viděl jsem x-tý výluh z předlohy. A ne, že bych si skoro prodojil jégry, což by odpovídalo čtyřem hvězdám, ale nadhodnocuji. Protože jsem se konečně dočkal téměř čistého ztvárnění příběhu, osekaného o všechny ty orientální krávoviny, kterými si cizozemci z míst tam někde za Pardubkami koření jakýkoliv film nebo seriál. Zbytečné obrooké postavy, předvádějící ,,humory" na úrovni Laurela s Hardym, filozofické záseky v ději, které mají za cíl přivést diváka k úžasným a neopakovatelným zjištěním, kupř. že čas hojí rány, není vše černé nebo bílé etc., a další extempore.

  • 30.1.2018  10:04

  Nesporným kladem je obsazení. Téměř do jednoho byli zvoleni herci, co se pohybovali po kariérní křivce směrem nahoru, a o pár let později by už takhle složený ansámbl nikdo nepoplatil. Ku zbytku platí téměř totéž, co k Loganovým parťákům. Jen lidé jsou zde hezčí, příběh sterilnější, humoru je méně a kulisy se více blýskají.

  • 30.1.2018  09:59

  Čistě oddychová akční krimikomedie. S rodinným ,,přesahem". Moc nenudí, příliš nedojímá, několikrát skoro i rozesměje a vlastní snad až celý jeden moment, v němž je skoro napínavá. Konzumní záležitost, v níž Prasík Totem konečně ukázal svou pravou tvář.

  • 23.1.2018  11:33
  Viking (2016)
  ***

  A spousty takových kokotů si Ivani prosadili za svaté. Jak symptomatické.

  • 20.1.2018  20:43

  Furt ještě uchcávám z Etkynsna, převlečeného za charakterního herce. Zjevně mi to jen tak bavit nepřestane. Tento případ Degreta na Monmártru je prozatím asi nejslabší, především proto, že erotické dusno, které mělo být přeneseno na obrazovku, potažmo femfatálnost slečinky A., končí na ne zrovna nejlepších výkonech vedlejších figur a zjevu i chování oné divy, které by mi k erekci nutily jen velice zvolna, pokud vůbec.

  • 16.1.2018  00:03

  Svět se mění a lidé se mění s ním. Z pradávné nenávisti jsem se propracoval ku znechucené úctě vůči klasice. A že to klasikou je se mi prokázalo již před lety, kdy mi pod okny tehdejšího bydliště v centru stověžaté táhl gejprájd. Zmaten všemi těmi barvičkami a posilněn destilátem z brambor jsem hochštaplersky vystoupil na parapet a do davu dole zvolal ,,Přátelé, kamarádi, my vám ty prdele rozmrdáme!". Zjevně díky notorické znalosti filmu má akce vyvolala nečekanou reakci. Jeden neoděný chlapec spadl smíchy z alegorického vozu, další mi posílali pusinky a dva nejhladovější započali stoupat po hromosvodu. Sice si to tedy dobrovolně nepouštím, vzájemně se s poledňákovinou vyhýbáme, ale víme o sobě a již se netoužíme zabít. Co? To tě zajímá? Proč tam již nebydlím? Bolestivá traumata, když už to musíš vědět! Vzpomínky, které mermomocí vytěsňuji. Zbytečně pevně ukotvený hromosvod. Jako Syřan - musel jsem se z té hrůzy odmigrovat. Sbalil jsem si pět švestek a odešel hrdě středem. Kachním krokem.

  • 15.1.2018  21:03

  Už je to sto osmdesátý odvar z fusekle, ovšem tenhle harant vypadá alespoň trošku realisticky.

  • 15.1.2018  20:49
  Jája a Pája (TV seriál) (1986)
  *****

  Tak koukám, že jsem tomu kdysi napálil za pět! No nic proti, jen musím upozornit na jistý aspekt. Dlouho jsem si myslel, že ve veřejnoprávnim vysílání těžko uzřím něco pedofilnějšího, než profláklou reklamu s textem ,,Děda mi za to kdysi dal bonbon. Byl to vertrs orydžinl a já od té doby vím, jak to chutná.... Dnes přede mnou stojí/klečí/leží můj vnuk a....", ale Lebeda, co moudře vyžaduje, aby to Jája uměl hned napoprvé, protože mu vstávání už nedělá dobře, i když se pak stejně zhluboka zahloubá, až z plavčíka lítá peří, je taky masíčko.

  • 15.1.2018  14:19

  Che, no to mi ho zahoď do kopřiv! PánBú ví, jestli se dále nebudou nacházet nějaké spoilery, tak to raději nečtěte. Marconi s Campbellem nám předhodili krmi, uklohněnou z následujících ingrediencí - atentát, IRA, papá s traumátky, politické sviňárny, migroš-rákos, který nikdy nehrál nic více, než poskakující žlutopičku, mekgajvrovské schopnosti vytvořit výbušné zařízení ze sponky, jetele a bonparek, staré dobré árnýovské komandování a Brosnan, co sere svou stařenu. Pes s kočičkou hadr, buďme upřímní. Čekal jsem, že se po požití (přinejmenším) zeseru jako amina. Ono ne. Nejen za zachované dekorum tedy plný počet. Šokoval i sám mistr ping-fu Džekýčen. On hrál! SIce jen polohy ,,smutný, více smutný, nejsmutnější, nasraný a (asi pět vteřin v začátcích) veselý, až hrdý", ovšem to je na jakéhokoliv asijského herce neskutečný rozptyl, o co více pak, když zrovna od něj čekáte jen ,,skok, hadžá! bum, hyjáááá - kop, utiky utiky, skok, hadžá....". Prostě šok a jedno z největších překvapení poslední doby.

  • 15.1.2018  10:10

  Ponížím za idealistické finále. To nebylo nutné.

  • 14.1.2018  18:56

  Poslednij bogatyr je tchurak takovyj... tchurak sovremenyj, k legendě vstrojenyj. Eh. Nebo tak nějak. Věřím, že znalce ruské kultury a milovníky pohádek tahle pěkně natočená blbůstka potěší. Kdo slova jako bylina, Muromec nebo nadhled nezná, ať se na to radši vysere.

  • 14.1.2018  18:33

  Gejostrom je, jak někdo již zmínil, taková pohnojená emmerichárna. Film rozkročený mocně, od začátku dělá ramena, keců tři prdele, a pak vytáhne podměrečného svraštěra, kterým jen tak zamává, krkne, prdne, usne. Výjimečně souhlasím s většinou. Minul se dobou. Před patnácti lety by byl hit. I dnes bych nebyl tak přísný, nebýt politické linky. Ne, blbost.... nebýt tak pitomého vyústění politické linky.

  • 14.1.2018  17:57
  Bright (2017)
  ***

  Místo rasismu druhismus, to by si některé neziskovky teprve chrochtly! Jinak docela solidní hříčka s přehnanou nesmrtelností gerojů a přepálenou rolí náhody. Dotáhne-li se pokračovačka, nevynechám.

  • 14.1.2018  17:42

  To vám je ale blbost, až se i saharské duny zelenají. Ovšem se spoustou přírody a dráždičem klitorín, který sebou na každé liáně mrská jako jojo, což zjevně k zisku stačí. Hvězda navíc za nepominutí faktu, že opičáček je silově vybavenější lidáčka.

  • 14.1.2018  17:31

  No ne, prostě.... píča je to. Eklhaftní. Samice to asi ba, neb též potřebují své snové fanasie. Raději však nezkoumat, o čem ve skutečnosti sní.

  • 13.1.2018  00:21

  Tak jsem si říkal, po přečtení některých z mých oblbených, se kterými se většinou shodnu skoro jako Čuk s Gekem, že z tohoto ranra se mi bude chtít blade. A ono ne. Vizuálně perfektní, logika pokulhává o dost méně, než v prvním spektáklu, Ford zde opět působí jako amatérský neherec, takže korelace zajištěna. Pravda, natáhnout film na šestnáct a půl týdne nebylo asi nutné, jenže co už. Když má člověk dosti času, protože nespsavost je dar nedar, tak.... A vůbec, takto vyhajpované hepyjendy mou duši vždy potěší.

  • 10.1.2018  15:21
  Brimstone (2016)
  ****

  Ta jedna hvězda je z nebe spadlá jen za to, že se úvod táhl jako nožka za mrtvičkářem. Kdo však vytrvá, neprohloupí. Pokud někteří z vás vnímají snímek jako feministickou agitku, budiž. Já se obávám, že tomu tak není. Mezi námi, muži, je hovad sdostatek, a to i bez honu na čarodejnice v podobě mýtů píčovin. Sám jsem příkladem. Bylo by dosti tendenční film kvůli momentánímu záchvatu amerického puritánsko - zlodějského likvidování lidské přirozenosti odsuzovat. Ostatně - ten je možný jen proto, že zmrdství je mezi samečky i samičkami zastoupeno procentuálně... tak nějak stejně.

  • 10.1.2018  02:08
  Kite (2014)
  *

  Rok dva čtrnáct neměl Samuel dobrý, ne ne. Nejdříve se výměnou za skládací saunu upsal Finům k čurákování s parožnatým harantem, aby ,,Sejmul prezidenta", a následně si zaskočil do právě komentované mrdiny vydělat se na chléb svůj vezdejší ještě více. Jestli se mu takhle sralo všechno, tak se musel na silvestra těšít jako Ježíšek na chanuku. Nejspíše v tomto neblahém járu zaplatil daně omylem trojmo, hemoroidy se mu spustily v takovém vydání, že si na ně šlapal, a na zahradě mu vyrostl vulkán.

  • 10.1.2018  01:49
  Zona hostil (2017)
  ***

  Gonzálesům spadla kopéra. Tři šokující věci to s sebou nese. Za prvé, že na to mají, i když jim více, než čtvrtina mládeže vyžírá pracák. Asi to platí Katalánci. Za druhé pak zde řada dumatelů nepodchytila fakt, že jde o film dle skutečné historky (byť okresního formátu). A za třetí v reálu (dle fotografií) vypadají doktorka i švestra, co neumí ve stanu zhasnout, podstatně lépe, než obsazené filmové divy. Když se dokážete těmito šoky prokutat, tak vás čeká veskrze průměrný válečný filmík, odehrávající se v zemi radosti, lásky a svobody.

  • 15.12.2017  06:00
  Lajna - Bůh (E08) (epizoda) (2017)
  ****

  Proč to nejde komentovat jako celek, ptá se mé já? Zvídavé? Nějaká chybka, ne? Tak si to zhovnotím u posledního dílu, ono to je stejně šumák, čte mě jen máma, aby mi mohla hubovat za eané výrazivo. Formát podobný jako u Vyšehradu, ovšem s natažením stopáže přichází i snaha o ,,hlubší" vykreslení figur či propracovanější ,,zápletku". Ano, uvozovky jsou zde zcela záměrně. Přesto došlo k nečekanému - Lajna je lepší, než Štáfkovo dribling. Možná i proto, že hokejisté mají ve společnosti jaksi vyšší úctu (ne snad, že by se od kopaček nějak intelektuálně lišili, ale většinově se alespoň permanentně nepovalují po ploše, filmování se jakž takž drží v mantinelech.... a gelovat si plešku pod helmu je ztráta času, ten tedy zbývá i na nějaké výkony). Pokud se vnímá použití Láďi Růžičky jako kruté, zkusím hodit můj úhel pohledu - jen legendy lze skutečně kvalitně parodovat, srajdy nikdo nezná. No a klasický dovětek, některé fórky lepší, jiné horší, kdyby se tomu dalo více času a péče, mohlo by jít o vyslovený hit, obsazení sedlo moc pěkně. Chtěl bych vidět Langoše s Růžou, jak si o tom v podroušeném stavu pohovoří. Silnější tři, ale nadzvednu, abych nějak odlišil od čutseroše.

  • 15.12.2017  05:44
  Vyšehrad (TV seriál) (2016)
  ***

  Masivní pochvala za minutáž. Někdy lepší, jindy horší satirické šlehy rozohdně podpořila. A Štáfka je už takhle všude příliš, proč to šponovat ještě víc.

  • 15.12.2017  03:15
  Faster (2010)
  ***

  Kráčející pomsta tak, jak ji máme (vcelku) rádi. Kazí to Dvejnovo flešbeky, neboť díky nim zjišťujeme nejen, že neumí hrát, ale též, že ve filmu znázorňuje přerostlé dítě. Bývalý Angelinin manža zde pak skutečně ztvárníl Bílého Blba Thorntona, tam není co vytknout, filigránský zabijáček Cohen je ve svém pasování s živelnou silou Rocka též docela zábavný. Vlastně se to dá vidět, ne, že ne.

  • 15.12.2017  03:05

  Dokumentu lze sice vytknout zjednodušování, nutné kvůli délce, ale rozhodně ne to, že nemá dostatečný dopad, že neumí dopomoci divákovi pochopit, co se to vlastně v Kambodži dělo, a částečně stále ještě děje. Protože to je nepochopitelné. Neuchopitelné. Nepředstavitelné. Jak pobrat dění v zemi, kde bývalý král byl po jistou dobu i premiérem či prezidentem. A komunistickým monarchou. Kde se z nepřátel stávali během vteřin přátelé a naopak. Kde pojem ,,čistka" dostal rozměr, o jakém ani Vissarionovič nesnil, a nelidskost ve vraždění dětí, včetně kojenců, překonala nacistické praktiky. Jak pochopit systém, ve kterém donedávna vládli dva znepřátelení ministerští předsedové současně. A kde zdechla na úbytě představa o budhismu jako mírumilovném náboženství. Kde individualismus byl největší hřích - a kde dodnes nebyl nikdo za zmasakrování čtvrtiny populace odsouzen. A - pozor, vina bílého muže - kde byli absurdním americkým bombardováním civilních cílů v nevyhlášené válce stvořeni Rudí Khmérové. Které musel zastavit v roli humanisty Vietnam.... aby následně ty samé Khméry živila společná americko - čínská ruka v jejich odboji proti čemukoliv ,,normálnímu". Peklo má jméno Kambodža.

  • 15.12.2017  02:12
  Dueljant (2016)
  ***

  Zápory - doteď netuším, o co tomu Jakolvovy Kalmykovi šlo. Přinejmenším na začátku. Neboť to za pomstou vzal přes hodně švihlou odbočku. Též by mi zajímalo, proč se pořád objevuje v našrot stavu chrápající na pramici uprostřed pitěrského kanálu. Jestli jako vzpomíná na veselé topení u Eskymošů, nebo do nich furt padá cestou z hospody.... Klady - výprava jak z Godunova, na ruské poměry snesitelné množství proslovů i patetického čurákování, milce Nastěnek potěší Chlyniiny dvojky. Ok, dvou a půlky. Ale vrchol kinematografie bych z toho tedy nedělal.

  • 15.12.2017  01:52

  Atmosférické, akční scény přepáleny do až artistických výstupů, děj není tak nablblý, jak by jeden očekával. Vynikající fíling vymrzlého dederáckého Berlína. A nyní to podstatné - Čárlinka dělá vše pro to, abych pozapomněl na její Zrůdu, odhodil zábrany a vrátil ji zpět do svých upatlaných fantazií. V čemž jí pomáhá celá maskérská sekce, lichotivý kameraman, geniální osvětlovač a banda kouzelníků u fotošopu. Cením si jejich snahy a výzvu zvážím!

  • 15.12.2017  01:35

  Já to stáhl jako ,,Alibi na míru", kurva drát! Celý komentář jsem hodlal vystavět coby opulentní změť zbytečných slov okolo slovní hříčky ,,alibi na díru". Jaký prasopes to přejmenoval? ,,Alibi na klíč"? To je kouzlo pryč! ,,Alibi na píč".... no není to ono, není to nič. Samotný kýč je film. Nebo obráceně, to je buřtíček. Ale kýč vcelku bagetiérsky odlehčený, nárazově i vtipný, s dvojčetem vrchního przniče ryb Kuby Wágnera v hlavní roli přeslušnělého podvodníka, kterou si Lašé napsal, zrežíroval a zjevně i užil.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace