stratocasta

stratocasta


Nymburk/ Washington - King County represent

6 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4
  • 31.12.2016  02:26
  Trpaslík - Pondělí (E01) (epizoda) (2017)
  odpad!

  Důvod, proč nikdy nebudeme mít dobré české seriály. Protože všude ve světě je to pilot, pilot, pilot, jen u nás "třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší". Kognitivní disonance u člověka, který tohle odklepl i přesto, že ví, co to je onboarding v televizi, musí být nesnesitelná.

  • 31.12.2016  02:18
  Trpaslík (TV seriál) (2017)
  *

  Kolečkovi je 32 let. Důležitý poznatek na úvod. Každopádně k věci. Znáte takový ty virální i nevirální reklamy a marketingový strategie cílený na mladší cílovku, kde nejrůznější postavy a persony rapujou, protože 40 - 50-letejm manažerům to už přijde zhruba od Chronicu strašně "kůl" pro dnešní děcka. Tak teď si představte, že tihle lidé sedí i v ČT. A kdo jiný samozřejmě může natočit seriál o dnešní obyčejné rodině se všedními problémy než osvědčené duo Kolečko/Prušinovský, kteří od doby co oficiálně píši a ghostwriterují každou druhou tuzemskou slátaninu, mají ve svojí českotelevizní dotační bublině největší přehled o těch "slušných Češích" tam dole. Je to takový "fenomén Epsteinovštění", což znamená, že ještě nejsme u úplného dna, ale už to začíná smrdět při pohledu na poměr kvalita výsledného produktu vs. nadšení Mathého a Ulrichové. Pardon, tady to vlastně byla asi Barbara Johnson. Nebo já nevím... Vždyť Kolečkovi je probůh 32 let...

  • 21.1.2016  00:50

  Czechsplotation 1.0. Herr Rensch je nový Sandler, tzn. 80 míčů za televizní look, kde už fakt chybělo jen aby nacisty postihl akutní průjem po zkyslým sauerkrautu emocemi a dobou zmítanou Frau Pauhoff. Naprosto to v sobě krystalizuje všechnu předchozí empirii Bezdružic a toho našeho "evropského Hollywoodu", kde jakmile jde kamera k zemi, abyste obhlédli parádní vzorek pneu lidových aut, úplně cítíte, jak smrděly Zemanovi v kině nohy. Lepší lahůdky tenhle rok nebude. #hitlerjegentleman

  • 10.1.2016  12:45
  Prach a broky (amatérský film) (2015)
  ***

  7 hrozných... herců. Místo příběhu LARP, místo filmařiny spíš CTRL+C mizanscénu, co jsem někde viděl, CTRL+V švejk, co jsem viděl jinde. Jinak ale slušnej náběh na kultovní status. Doufám, že to tvůrcům nevleze do hlavy a nebudou si k dalším filmům dávat "Šimon Pešta presents..."

  • 19.11.2015  13:09

  Eriko, já tě chápu. Dostala si Český žurnál. Jaký vybrat téma? Někdo ti řekl: "Hele, tam na Vinohradech je to otřesný." Tak jsi tam jela. Buď jsi blbá a nerozumíš medicíně, tak se ti tam ty domněnky potvrdily, když tam začaly lítat příbalový letáčky a latinský slova. Podle toho jsi natočila dokument. Jako takovej Švejk ve zdravotnictví. Ten filmovej, hloupej, ne ten knižní, sarkastickej. Anebo si tam přijela a ono to bylo vlastně normální porodnictví. Jenže co teď? Nemůžeš přece natočit pro ČT dokument jen o pěti normálních porodech, to nestačí. No tak sis to šikovně sestříhala, aby to mělo nějakou agendu a "vyvolalo to diskuzi". Dávám ti teda z respektu k žánru českýho dokumentu dvě hvězdy, protože si myslím, že to byl ten druhej případ.

  • 4.11.2015  00:13
  Cukr-blog (2014)
  **

  Jasně, jako výkřik do tmy pytlíku Jojo určitě super, ale jinak zastávám spíše centrální cesty přesvědčování, které vybudí k diskuzi možná na první pohled slabými, ale trvanlivějšími argumenty. Andrea ale na to nemá čas, však víte, děti, rodina, nákupy a tak. Dokumentík jen tak odpo, když se najde chvilka mezi Popelkou na Barandově a Prostřenem na Primě. Tohle mi může Hershey's Kiss My Ass.

  • 19.10.2015  20:55
  Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)
  **

  Nikoho to nebaví, všichni jsou nasraný, že to musí dělat, a já jako divák si mám hledat nějakou motivaci, abych to sledoval. V Plzni jsou jinak všichni naklonovaný, že ani ve S01E03 nepoznáte, kdo je vrah a čí je která prdel ve sprše. Jediný pozitivum vidím v tom, že Honza Hřebejk bude za nějakých pět let říkat: "A Místem zločinu Plzeň to vlastně dosáhlo toho bodu, kdy jsem si říkal, že takhle to dál nejde a že mám na víc než na takovouhle povinnou rutinu."

  • 7.10.2015  14:03
  Laputa (2015)
  **

  Znáte takové ty Facebookové statusy nevyrovnaných přátel, které si říkají o reakci "Co se stalo?" a potom se dozvíte, že "nic, tady to řešit nebudu". Takhle stejně otravnej ten film je. Generační výpověď bez výpovědi o generaci. Vlastně to jenom obecně naplňuje definici generační výpověďi jako stránka na wikipedii, pokud teda nějaká taková existuje. Fňuky, fňuk, feels bez jakýhokoli twistu, gimmicku nebo, a to je zřejmě nejhorší, mladistvýho progresivního filmařskýho nápadu a elánu, celý poháněný úsměvnou představou, že moje emoční rozpoložení je natolik důležitý, že ho potřebujete vy všichni vidět a ještě za to zaplatit.

  • 15.9.2015  17:56
  Wilsonov (2015)
  *

  A já myslel, že až umře pan Menzel, tak budeme mít klid...

  • 15.9.2015  13:34
  Show Leoše Mareše (TV pořad) (2015)

  Leošku, prosím tě, já ti teď prozradím takové jedno tajemství, ano? Všichni ti Fallonové, Colbertové, Oliverové a Degeneresové se možná zdají jako velké hvězdy svých pořadů, ale ve skutečnosti, když právě nejsou těch 40 minut v televizi, tak sedí každý den v kanclu a modlí se za svoje SCENÁRISTY. A ne jenom dva nebo tři, ale týmy komiků, novinářů, herců, spisovatelů, kteří otročí nad novinama a internetem, aby ze sebe vytřískali víc než dva vtipy s jednou a tou samou pointou. On se ten late show bydnys zdá jako jednoduchá práce. Jako náboženství. Jeden charismatický vůdce a tuna keců, která ve výsledku přemlouvá lidi, aby další den přišli do "kostela" znova a dali "vyššímu dobru" svoje těžce vydělané peníze. (Tenhle vtip klidně použij. Vždyť ty vykrádáš i bez optání.) Tady ale tvoje krásná jako z žuly vytesaná tvářička nestačí. Nene. Tady nestačí střihnout na tleskající diváky, když jde do tuhého. Nene. Tady nestačí pustit k mikrofonu Patrika, aby se fatshamingoval. Nene. Budweiser Budvar. Teď si Leoši možná myslíš, že jen nadávám, ale to není pravda. Založil jsem totiž blog. VTIPYPROLEOSE.BLOG.CZ a tam ti budu psát vtipy nez nároku na honorář a ty si je odsud můžeš brát. A kdo ví, možná ti tady s některými kolegy vytvoříme ten tým scenáristů.

  • 6.1.2015  19:45
  Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)
  *

  Detektivka mezi nebem a zemí. Sama doma dostává na frak první epizodou mystické krimi Sama v osmém domu, které chyběly k dokonalosti jen dvě věci: 1) soundtrack od Vlastíka Plamínka k závěrečně honičce a 2) Hana Vagnerová doporučující Trojanovi čaj na překyselení. Velká Plutovina ve Štíru, tedy laicky řečeno "srač*a".

  • 14.8.2014  14:12
  Tři bratři (2014)
  **

  Fajn. A co jako? Jasně, production values to má nesporně lepší než když se s podobným tématem brblal Bohdan Sláma, jenže ty snahy o podrývání stereotypů a tropů jsou buď směšný nebo v případě angažovanosti "Tatínka národa strdím oplývajícím" až strašidelný. Honza je jedinej, kdo se nemusí bát v Čechách riskovat, tak proč ne druhej Kuky a radši tenhle konzervativní guláš?

  • 13.7.2014  23:39
  Noe (2014)
  ***

  Mel.

  • 13.7.2014  23:35

  Jako oukej, ale v Karlovarský konkurenci filmů, kde se buď vůbec nemluví nebo se mluví se soplama u huby, nemůže tahle pseudohluboká zpovídačka někoho, komu nestačí blogísek, obstát. A víte co? Ona neobstojí ani ve wide releasu.

  • 10.7.2014  00:08

  "Matěj Chlupáček uvádí Haná". Přísahám, že až někdo v Čechách natočí film se všema scenáristickýma postupama, po minutách rozaktovanej a rozsekvencovanej, bez herců, kteří hrají, protože "mámo podívej, koho ta Vilhelmová hraje", dám tomu pět hvězd z principu.

  • 19.6.2014  18:10
  Všiváci (2014)
  *

  "Jsem úspěšný producent a protože můžu, tedy mám konexe a peníze, chci, protože mě obyčejná produkce už nenaplňuje, a taky se koukám na filmy, které mě inspirují, natočím za pomoci kvalitních tvůrců vlastní film. A protože Syd Field říkal ve Scenáristice 101, že flashbacky značí komplikovanost a ambice, nějaké tam budou, až na to, že jsem si je ve Final Draftu neoznačil, takže se to pak bude blbě stříhat." Výcuc z producentského záměru Romana Kašparovského.

  • 5.6.2014  01:14

  Myslím, že můžeme beze strachu hovořit o velkolepém Hřebejkově comebacku na dno české kinematografie. Študáci z FAMU nenalézají uplatnění, takže musí Kolečko vytáhnout svoji osvědčenou hru plnou emancipovaných žen, které by mu záviděl i Mijazaki, a čeká, že mu dám čtvrtou hvězdu? Ono už těch 77 minut včetně titulků vypovídá o jakémsi zvysokém kálení na filmovou formu a absolutní rezignaci na cokoliv, co vytváří základní lidské emoce jinak, než tím hezkým českým hysterčením. Dvě minuty Hřebejkovi za simulování (kinematografie) a Kolečkovi deset plus trest do konce života.

  • 29.4.2014  00:20
  Clona (TV seriál) (2014)

  Řehořek se očividně bojí, aby mu něco neuteklo (třeba expoziční čas), takže radši nechá pro všechny případy (2. oddělení) pořád jezdit kameru, a to i ve chvílích, kdy bych si rád prohlídnul Vicy Vyjímající se Výstřih. Odlesky jako od Pepka Baye a "Picture Enhancing Technology" z Blade Runnera pro případ, že Epstein neví, jak dál. Vnadící potenciál na příští díl v záporných hodnotách. Koukal bych na to jen abych mohl odhalovat jakou náhodou tvůrci posunou jednotlivý zápletky dál, ale mám na tuhle lenost celkem vysoký ISO.

  • 28.4.2014  01:52
  Hany (2014)
  ***

  Michal "Gaspar Noé" Samir a český gimmick film roku 2014, na který nikdo nepřijde, protože neví, co je to kur*a "Hany". "Matěj Chlupáček uvádí..." je pak takovej zvláštní mix směšnosti, sebevědomí a pousmání nad tím, jak si chce dvacetiletej kluk splnit sen a stát se Lynchem. A tyhle tři věci vlastně celkem výstižně charakterizujou celej film.

  • 28.1.2014  14:13
  Podoba lásky (studentský film) (2013)
  *

  Tak tohle mě pořádně vyděsilo. Přesně ten druh filmu, kdy si zaplatíte 30 000 za semestr, ale oni vás tam nenaučí "mít nápady" nebo "sednout si na půl hodiny a vymyslet originální zápletku", takže se jenom "jako inspirujete" a "skláníte pocty". On existuje důvod, proč se tyhle druhy filmů už netočí. Teda zřejmě jenom v okolních státech, protože jak tady něco smrdí nostalgickou zatuchlinou, tak se na to slítnou všichni z TV Barrandov. Balcarovi naštěstí ale ještě očividně stojí, takže to není úplná Menzelovina, ale sakra jak to bylo těsný.

  • 19.1.2014  20:43
  Poslední odměna (studentský film) (2013)
  ***

  Film jak od Petera Jacksona, ale ne toho ranýho a hravýho, ale toho, co děla z odlehčených předloh roztahaný temnoty. Anglickej humor nahradily pseudohluboký proslovy, který glorifikujou filmařskej risk a odvahu ve filmu tak tuctovým a konformním, že by se mohl prodávat v IKEA (kvalitní dřevo Hylebranta to má). Vlastně jsem už jen čekal, kdy přijde Saga Noren a s někým se tam jen tak vyspí. Půjčuje si to (zdráhám se použít 'vykrádá', takže za to mi dejte body k dobru) všude, od Nolana až po Tommyho Wiseaua, jen ne od Pratchetta. Technická stránka velice fajn, ale jinak mě to fakt nebavilo.

  • 14.6.2012  21:54

  "Occupy Sandler's House!" V amerických kinech právě běží osobité Moonrise Kingdom, vtipné Safety Not Guaranteed a podmanivé Your Sister's Sister. V ČR s dlouhou a bohatou kinematografickou historií tenhle tupý sajrat, ze kterého jako v Prometheovi nevyleze nic dobrého. Sandler znovu šikanuje každého, kdo není on. Tlustý, bohatý, černý, gaye, lesby. No hlavně, že to má reklamy, staré babky, Swardsona, INCEST a "srdíčko". Magnusek asi permanentně lobbuje u Falconu, aby si vychoval novou generaci Formanů, kteří mu budou asistovat při Badbojz v naději: Lidická výzva. No nic, jdu na rapidshare umístit kinorip toho filmu, ať mě ty vyhozený prachy tak nese...

  • 5.6.2012  16:24
  2012 MTV Movie Awards (TV pořad) (2012)
  *

  Stejně jako Fassbender s Charlize jsem si říkal: "Proč se sakra na tohle dívám?"

  • 3.6.2012  13:01
  Piraňa 3DD (2012)
  *

  Je to jako když sportovci uvádějí Saturday Night Live. [Viděno doma v originálním znění]

  • 3.6.2012  01:46

  Dlouho očekávaný snímek Jak porodit a nezbláznit se začíná a mně padá čelist. Sleduji každý detail a pozoruji příběh. Vstupuje ke mně 2D efekt, který film nese nahoru a já jsem okouzlen tím co mi Jennifer Lopez ukazuje. Jak porodit na mě působí romantickou atmosférou a já v ní nechci zůstat. Bohužel se dále nic neděje a film umírá a umírá tak rychle, že už v polovině je mrtvý. U sledování jsem začal zívat a začal jsem se nudit. Nic nefungovalo tak jak mělo, ve filmu bylo všechno co bych si z minulých romcomů pamatoval a dialogy nedávali smysl. Čekal jsem více zajímavých dialogů nebo romantických WTF momentů, ale dočkal jsem se jen populární hudby a dokola ukazujících pupků, o kterých jsem se nic nedozvěděl. Pak vše nabralo šťávu a Jak porodit se neslo akčními efekty až do konce, jenže půl hodinka z dvouhodinového filmu to už nemohla zachránit. 2D a efekty se povedli, příběh byl o ničem a hrdinky mohli rodit jak chtěly, mě to přišlo suché...

  • 3.6.2012  01:43

  "Chernobyl Diaries is an original story... by Paranormal Activity... an "extreme" tour guide... they are not alone..." SHUT THE F UP!

  • 3.6.2012  01:36

  Je to jako když se koukáte na malýho chlapečka, který si sám hraje na písečku a vám je líto, že ho všichni ostatní kamarádi opustili.

  • 2.6.2012  00:42

  Almost based on true story from Břeclav.

  • 1.6.2012  15:25
  Prometheus (2012)
  ***

  Erich von Däniken approves this message. Fanoušci měli nakonec pravdu. Je to epický. Epický průser, který nejasně předpovídali Mayové a jasně Darkest Hour. To, co spojuje Scotta s jeho klasikami, je pouze jejich zmínka v oficiálním textu distributora. V 70. letech to byla kombinace sci-fi s hororem, kde byla ženě připsána tradiční maskulinní role. Prometheus má efekty za 100 milionů a glorifikované názory Giorgia Tsoukalose, kterým se ti samí fandové po večerech smějí na knowyourmeme. Sorry Ridley, ale tady jsem na Zemi, kde mě každý slyší křičet. 3 hvězdy, protože se chci jako ostatní na CSFD zavděčit těm, co čekali prequel Aliena, ale vadí jim srovnávání s originálním Alienem. Wait... what?

  • 8.5.2012  23:15
  The Avengers (2012)
  ****

  Naštěstí bez přehnaného "Musíme se konečně sjednotit a zničit našeho společného nepřítelé, tá dá tramdádá" a tupé milostného dějové linky. Pátou si ale šetřím pro Anglány.

<< předchozí 1 2 3 4