stratocasta

stratocasta

Nymburk/ Washington - King County represent

<< předchozí 1 2 3 4
    • 31.12.2016  02:26
    Trpaslík - Pondělí (E01) (epizoda) (2017)

Důvod, proč nikdy nebudeme mít dobré české seriály. Protože všude ve světě je to pilot, pilot, pilot, jen u nás "třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší". Kognitivní disonance u člověka, který tohle odklepl i přesto, že ví, co to je onboarding v televizi, musí být nesnesitelná.

• 31.12.2016  02:18
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Kolečkovi je 32 let. Důležitý poznatek na úvod. Každopádně k věci. Znáte takový ty virální i nevirální reklamy a marketingový strategie cílený na mladší cílovku, kde nejrůznější postavy a persony rapujou, protože 40 - 50-letejm manažerům to už přijde zhruba od Chronicu strašně "kůl" pro dnešní děcka. Tak teď si představte, že tihle lidé sedí i v ČT. A kdo jiný samozřejmě může natočit seriál o dnešní obyčejné rodině se všedními problémy než osvědčené duo Kolečko/Prušinovský, kteří od doby co oficiálně píši a ghostwriterují každou druhou tuzemskou slátaninu, mají ve svojí českotelevizní dotační bublině největší přehled o těch "slušných Češích" tam dole. Je to takový "fenomén Epsteinovštění", což znamená, že ještě nejsme u úplného dna, ale už to začíná smrdět při pohledu na poměr kvalita výsledného produktu vs. nadšení Mathého a Ulrichové. Pardon, tady to vlastně byla asi Barbara Johnson. Nebo já nevím... Vždyť Kolečkovi je probůh 32 let...

• 21.1.2016  00:50

Czechsplotation 1.0. Herr Rensch je nový Sandler, tzn. 80 míčů za televizní look, kde už fakt chybělo jen aby nacisty postihl akutní průjem po zkyslým sauerkrautu emocemi a dobou zmítanou Frau Pauhoff. Naprosto to v sobě krystalizuje všechnu předchozí empirii Bezdružic a toho našeho "evropského Hollywoodu", kde jakmile jde kamera k zemi, abyste obhlédli parádní vzorek pneu lidových aut, úplně cítíte, jak smrděly Zemanovi v kině nohy. Lepší lahůdky tenhle rok nebude. #hitlerjegentleman

• 10.1.2016  12:45
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

7 hrozných... herců. Místo příběhu LARP, místo filmařiny spíš CTRL+C mizanscénu, co jsem někde viděl, CTRL+V švejk, co jsem viděl jinde. Jinak ale slušnej náběh na kultovní status. Doufám, že to tvůrcům nevleze do hlavy a nebudou si k dalším filmům dávat "Šimon Pešta presents..."

• 19.11.2015  13:09

Eriko, já tě chápu. Dostala si Český žurnál. Jaký vybrat téma? Někdo ti řekl: "Hele, tam na Vinohradech je to otřesný." Tak jsi tam jela. Buď jsi blbá a nerozumíš medicíně, tak se ti tam ty domněnky potvrdily, když tam začaly lítat příbalový letáčky a latinský slova. Podle toho jsi natočila dokument. Jako takovej Švejk ve zdravotnictví. Ten filmovej, hloupej, ne ten knižní, sarkastickej. Anebo si tam přijela a ono to bylo vlastně normální porodnictví. Jenže co teď? Nemůžeš přece natočit pro ČT dokument jen o pěti normálních porodech, to nestačí. No tak sis to šikovně sestříhala, aby to mělo nějakou agendu a "vyvolalo to diskuzi". Dávám ti teda z respektu k žánru českýho dokumentu dvě hvězdy, protože si myslím, že to byl ten druhej případ.

• 4.11.2015  00:13
    Cukr-blog (2014)

Jasně, jako výkřik do tmy pytlíku Jojo určitě super, ale jinak zastávám spíše centrální cesty přesvědčování, které vybudí k diskuzi možná na první pohled slabými, ale trvanlivějšími argumenty. Andrea ale na to nemá čas, však víte, děti, rodina, nákupy a tak. Dokumentík jen tak odpo, když se najde chvilka mezi Popelkou na Barandově a Prostřenem na Primě. Tohle mi může Hershey's Kiss My Ass.

• 19.10.2015  20:55
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

Nikoho to nebaví, všichni jsou nasraný, že to musí dělat, a já jako divák si mám hledat nějakou motivaci, abych to sledoval. V Plzni jsou jinak všichni naklonovaný, že ani ve S01E03 nepoznáte, kdo je vrah a čí je která prdel ve sprše. Jediný pozitivum vidím v tom, že Honza Hřebejk bude za nějakých pět let říkat: "A Místem zločinu Plzeň to vlastně dosáhlo toho bodu, kdy jsem si říkal, že takhle to dál nejde a že mám na víc než na takovouhle povinnou rutinu."

• 7.10.2015  14:03
    Laputa (2015)

Znáte takové ty Facebookové statusy nevyrovnaných přátel, které si říkají o reakci "Co se stalo?" a potom se dozvíte, že "nic, tady to řešit nebudu". Takhle stejně otravnej ten film je. Generační výpověď bez výpovědi o generaci. Vlastně to jenom obecně naplňuje definici generační výpověďi jako stránka na wikipedii, pokud teda nějaká taková existuje. Fňuky, fňuk, feels bez jakýhokoli twistu, gimmicku nebo, a to je zřejmě nejhorší, mladistvýho progresivního filmařskýho nápadu a elánu, celý poháněný úsměvnou představou, že moje emoční rozpoložení je natolik důležitý, že ho potřebujete vy všichni vidět a ještě za to zaplatit.

• 15.9.2015  17:56
    Wilsonov (2015)

A já myslel, že až umře pan Menzel, tak budeme mít klid...

• 15.9.2015  13:34
    Show Leoše Mareše (TV pořad) (2015)

Leošku, prosím tě, já ti teď prozradím takové jedno tajemství, ano? Všichni ti Fallonové, Colbertové, Oliverové a Degeneresové se možná zdají jako velké hvězdy svých pořadů, ale ve skutečnosti, když právě nejsou těch 40 minut v televizi, tak sedí každý den v kanclu a modlí se za svoje SCENÁRISTY. A ne jenom dva nebo tři, ale týmy komiků, novinářů, herců, spisovatelů, kteří otročí nad novinama a internetem, aby ze sebe vytřískali víc než dva vtipy s jednou a tou samou pointou. On se ten late show bydnys zdá jako jednoduchá práce. Jako náboženství. Jeden charismatický vůdce a tuna keců, která ve výsledku přemlouvá lidi, aby další den přišli do "kostela" znova a dali "vyššímu dobru" svoje těžce vydělané peníze. (Tenhle vtip klidně použij. Vždyť ty vykrádáš i bez optání.) Tady ale tvoje krásná jako z žuly vytesaná tvářička nestačí. Nene. Tady nestačí střihnout na tleskající diváky, když jde do tuhého. Nene. Tady nestačí pustit k mikrofonu Patrika, aby se fatshamingoval. Nene. Budweiser Budvar. Teď si Leoši možná myslíš, že jen nadávám, ale to není pravda. Založil jsem totiž blog. VTIPYPROLEOSE.BLOG.CZ a tam ti budu psát vtipy nez nároku na honorář a ty si je odsud můžeš brát. A kdo ví, možná ti tady s některými kolegy vytvoříme ten tým scenáristů.

• 6.1.2015  19:45
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Detektivka mezi nebem a zemí. Sama doma dostává na frak první epizodou mystické krimi Sama v osmém domu, které chyběly k dokonalosti jen dvě věci: 1) soundtrack od Vlastíka Plamínka k závěrečně honičce a 2) Hana Vagnerová doporučující Trojanovi čaj na překyselení. Velká Plutovina ve Štíru, tedy laicky řečeno "srač*a".

• 14.8.2014  14:12
    Tři bratři (2014)

Fajn. A co jako? Jasně, production values to má nesporně lepší než když se s podobným tématem brblal Bohdan Sláma, jenže ty snahy o podrývání stereotypů a tropů jsou buď směšný nebo v případě angažovanosti "Tatínka národa strdím oplývajícím" až strašidelný. Honza je jedinej, kdo se nemusí bát v Čechách riskovat, tak proč ne druhej Kuky a radši tenhle konzervativní guláš?

• 13.7.2014  23:39
    Noe (2014)

Mel.

• 13.7.2014  23:35

Jako oukej, ale v Karlovarský konkurenci filmů, kde se buď vůbec nemluví nebo se mluví se soplama u huby, nemůže tahle pseudohluboká zpovídačka někoho, komu nestačí blogísek, obstát. A víte co? Ona neobstojí ani ve wide releasu.

• 10.7.2014  00:08

"Matěj Chlupáček uvádí Haná". Přísahám, že až někdo v Čechách natočí film se všema scenáristickýma postupama, po minutách rozaktovanej a rozsekvencovanej, bez herců, kteří hrají, protože "mámo podívej, koho ta Vilhelmová hraje", dám tomu pět hvězd z principu.

• 19.6.2014  18:10
    Všiváci (2014)

"Jsem úspěšný producent a protože můžu, tedy mám konexe a peníze, chci, protože mě obyčejná produkce už nenaplňuje, a taky se koukám na filmy, které mě inspirují, natočím za pomoci kvalitních tvůrců vlastní film. A protože Syd Field říkal ve Scenáristice 101, že flashbacky značí komplikovanost a ambice, nějaké tam budou, až na to, že jsem si je ve Final Draftu neoznačil, takže se to pak bude blbě stříhat." Výcuc z producentského záměru Romana Kašparovského.

• 5.6.2014  01:14

Myslím, že můžeme beze strachu hovořit o velkolepém Hřebejkově comebacku na dno české kinematografie. Študáci z FAMU nenalézají uplatnění, takže musí Kolečko vytáhnout svoji osvědčenou hru plnou emancipovaných žen, které by mu záviděl i Mijazaki, a čeká, že mu dám čtvrtou hvězdu? Ono už těch 77 minut včetně titulků vypovídá o jakémsi zvysokém kálení na filmovou formu a absolutní rezignaci na cokoliv, co vytváří základní lidské emoce jinak, než tím hezkým českým hysterčením. Dvě minuty Hřebejkovi za simulování (kinematografie) a Kolečkovi deset plus trest do konce života.

• 29.4.2014  00:20
    Clona (TV seriál) (2014)

Řehořek se očividně bojí, aby mu něco neuteklo (třeba expoziční čas), takže radši nechá pro všechny případy (2. oddělení) pořád jezdit kameru, a to i ve chvílích, kdy bych si rád prohlídnul Vicy Vyjímající se Výstřih. Odlesky jako od Pepka Baye a "Picture Enhancing Technology" z Blade Runnera pro případ, že Epstein neví, jak dál. Vnadící potenciál na příští díl v záporných hodnotách. Koukal bych na to jen abych mohl odhalovat jakou náhodou tvůrci posunou jednotlivý zápletky dál, ale mám na tuhle lenost celkem vysoký ISO.

• 28.4.2014  01:52
    Hany (2014)

Michal "Gaspar Noé" Samir a český gimmick film roku 2014, na který nikdo nepřijde, protože neví, co je to kur*a "Hany". "Matěj Chlupáček uvádí..." je pak takovej zvláštní mix směšnosti, sebevědomí a pousmání nad tím, jak si chce dvacetiletej kluk splnit sen a stát se Lynchem. A tyhle tři věci vlastně celkem výstižně charakterizujou celej film.

• 28.1.2014  14:13
    Podoba lásky (studentský film) (2013)

Tak tohle mě pořádně vyděsilo. Přesně ten druh filmu, kdy si zaplatíte 30 000 za semestr, ale oni vás tam nenaučí "mít nápady" nebo "sednout si na půl hodiny a vymyslet originální zápletku", takže se jenom "jako inspirujete" a "skláníte pocty". On existuje důvod, proč se tyhle druhy filmů už netočí. Teda zřejmě jenom v okolních státech, protože jak tady něco smrdí nostalgickou zatuchlinou, tak se na to slítnou všichni z TV Barrandov. Balcarovi naštěstí ale ještě očividně stojí, takže to není úplná Menzelovina, ale sakra jak to bylo těsný.

• 19.1.2014  20:43
    Poslední odměna (studentský film) (2013)

Film jak od Petera Jacksona, ale ne toho ranýho a hravýho, ale toho, co děla z odlehčených předloh roztahaný temnoty. Anglickej humor nahradily pseudohluboký proslovy, který glorifikujou filmařskej risk a odvahu ve filmu tak tuctovým a konformním, že by se mohl prodávat v IKEA (kvalitní dřevo Hylebranta to má). Vlastně jsem už jen čekal, kdy přijde Saga Noren a s někým se tam jen tak vyspí. Půjčuje si to (zdráhám se použít 'vykrádá', takže za to mi dejte body k dobru) všude, od Nolana až po Tommyho Wiseaua, jen ne od Pratchetta. Technická stránka velice fajn, ale jinak mě to fakt nebavilo.

• 14.6.2012  21:54

"Occupy Sandler's House!" V amerických kinech právě běží osobité Moonrise Kingdom, vtipné Safety Not Guaranteed a podmanivé Your Sister's Sister. V ČR s dlouhou a bohatou kinematografickou historií tenhle tupý sajrat, ze kterého jako v Prometheovi nevyleze nic dobrého. Sandler znovu šikanuje každého, kdo není on. Tlustý, bohatý, černý, gaye, lesby. No hlavně, že to má reklamy, staré babky, Swardsona, INCEST a "srdíčko". Magnusek asi permanentně lobbuje u Falconu, aby si vychoval novou generaci Formanů, kteří mu budou asistovat při Badbojz v naději: Lidická výzva. No nic, jdu na rapidshare umístit kinorip toho filmu, ať mě ty vyhozený prachy tak nese...

• 5.6.2012  16:24
    2012 MTV Movie Awards (TV pořad) (2012)

Stejně jako Fassbender s Charlize jsem si říkal: "Proč se sakra na tohle dívám?"

• 3.6.2012  13:01
    Piraňa 3DD (2012)

Je to jako když sportovci uvádějí Saturday Night Live. [Viděno doma v originálním znění]

• 3.6.2012  01:46

Dlouho očekávaný snímek Jak porodit a nezbláznit se začíná a mně padá čelist. Sleduji každý detail a pozoruji příběh. Vstupuje ke mně 2D efekt, který film nese nahoru a já jsem okouzlen tím co mi Jennifer Lopez ukazuje. Jak porodit na mě působí romantickou atmosférou a já v ní nechci zůstat. Bohužel se dále nic neděje a film umírá a umírá tak rychle, že už v polovině je mrtvý. U sledování jsem začal zívat a začal jsem se nudit. Nic nefungovalo tak jak mělo, ve filmu bylo všechno co bych si z minulých romcomů pamatoval a dialogy nedávali smysl. Čekal jsem více zajímavých dialogů nebo romantických WTF momentů, ale dočkal jsem se jen populární hudby a dokola ukazujících pupků, o kterých jsem se nic nedozvěděl. Pak vše nabralo šťávu a Jak porodit se neslo akčními efekty až do konce, jenže půl hodinka z dvouhodinového filmu to už nemohla zachránit. 2D a efekty se povedli, příběh byl o ničem a hrdinky mohli rodit jak chtěly, mě to přišlo suché...

• 3.6.2012  01:43

"Chernobyl Diaries is an original story... by Paranormal Activity... an "extreme" tour guide... they are not alone..." SHUT THE F UP!

• 3.6.2012  01:36

Je to jako když se koukáte na malýho chlapečka, který si sám hraje na písečku a vám je líto, že ho všichni ostatní kamarádi opustili.

• 2.6.2012  00:42

Almost based on true story from Břeclav.

• 1.6.2012  15:25
    Prometheus (2012)

Erich von Däniken approves this message. Fanoušci měli nakonec pravdu. Je to epický. Epický průser, který nejasně předpovídali Mayové a jasně Darkest Hour. To, co spojuje Scotta s jeho klasikami, je pouze jejich zmínka v oficiálním textu distributora. V 70. letech to byla kombinace sci-fi s hororem, kde byla ženě připsána tradiční maskulinní role. Prometheus má efekty za 100 milionů a glorifikované názory Giorgia Tsoukalose, kterým se ti samí fandové po večerech smějí na knowyourmeme. Sorry Ridley, ale tady jsem na Zemi, kde mě každý slyší křičet. 3 hvězdy, protože se chci jako ostatní na CSFD zavděčit těm, co čekali prequel Aliena, ale vadí jim srovnávání s originálním Alienem. Wait... what?

• 8.5.2012  23:15
    The Avengers (2012)

Naštěstí bez přehnaného "Musíme se konečně sjednotit a zničit našeho společného nepřítelé, tá dá tramdádá" a tupé milostného dějové linky. Pátou si ale šetřím pro Anglány.

<< předchozí 1 2 3 4