cold

člověk - snad?

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 18.9.2018  21:30
    Interstellar (2014)

Nolan je právem jeden z nejlepších režisérů,ale není to ani tak monumentností jeho děl (což se mu však určitě nelze upřít), tak dokonalostí, jakou dokáže do těchto snímků vložit obyčejné lidské člověčenství. Myslím,že právě toto dělá z jeho filmů nesmrtelná sdělení (podobně jak to dokázal jen Shakespeare - nesrovnavám jen připodobňuji ve formě nadčasovém sdělení) . A v Interstellaru to předvedl takřka intergalakticky. Podívejte se a věřím,že to své si v něm určitě najdete.

• 14.11.2017  21:56
    Milada (2017)

Začátek až moc frázovitý. Hutné a vypovídající to začíná být až od momentu zatčení. ... Scéna rozloučení s dcerou a sestrou je emotivní a silná, tak jak si zaslouží!

• 4.10.2017  03:21
    To (2017)

pozn. jen na okraj - můj nový komentář po skoro 4.letech;-)..............TO........Viděno v CineStar ATMOS!................................ Po týdnu, co se mi emoce ustálily shrnu TO do 3 zásadních bodů: 1. TO není remake TA z roku 1990 - opravdu nevím, kdo to vůbec vypustil!!!!! 2. TO je opravdu děsivé, protože ...... stejně jako u knihy Stephena Kinga ...... jsem se fakt bál, BÁL a bylo to TO "dokonalé" bání, které tak nějak zabrnká na to, co jste si mysleli, že už v sobě ani nemáte. Nečekejte nějaké lekačky, TO není bání z leknutí, ale..... Přiznávám, že jsem si pomohl, ale TO zvládnete také. Jen se uvolněte a jděte si do kina z pocitem se BÁT (po čase až se Vám v hlavě usadí celý ten zážitek, tak jak má. Dorazí odměna! Pak pochopíte v čem je dokonalost PANA Stephena Kinga a vsadil bych se, že Vás to i donutí si přečíst všechny jeho knížky.) Mě pak stačí jen si v hlavě přehodit do módu, který přirozeně přichází při četbě Stephenových knih, tím jsem však dodal sice důležitý, ale jen 1 dílek stavebnice. Daleko více jich bylo zapotřebí k zachycení a tedy "přenesení" atmosféry (klobouk dolů za poctivou filmařinu a výkony dětských představitelů, protože celý film, ostatně jako v knize, je na nich postavený). TOTO vše má za následek, že mozek produkuje jeden strachový impulz za druhým a mění jakoukoliv scénu z města DERRY (ulice, knihovna, řeka, škola, koupelna nebo sezeníčko pěkně doma u stolečku v teploučku, nebo třeba tak obyčejnou věc, jako je vyzvednutí pošty ze schránky) v potenciální jeviště pro toho nechutnýho klauna pennywise či jeho pokřivené vtělení vyvolané naším vlastním strachem podtřžené fantazií každému vlastní, že? pak stačí symbolicky vložit "červené balonky". Věřím, že většině z vás jsou normálně ukradené, jako mě..... ale zde v DERRY mě "serou" čímž maskuji ten pocit, který vyvolají byť jsou jen někde na pozadí (vyschlo v krku a mokro kdesi dole...... myšleno u nohou, tedy na chodidlech;-) ..... tak jsem vypsal jen část pocitů..... je to subjektivní a uznávám, že né moc zdařilé. 3. TO = strach, TEN umí popsat, analyzovat a především ho opravdu mistrovsky navozovat jen KING. Tento film HO pochopil a proto stojí za TO si ho prožít. Po těch 4 letech jsem si kino opravdu a děsivě užil. - pozn. King dokázal udělat z tak nevinné figurky jednu z nejstrašnějších monster. V tomto filmu je vyobrazena (a ani nevím, kdo ho vlastně hraje...?) dokonale obludně. Fakt hustý! .................................................................................................................................. a co teprve 2. díl, to bude teprve jízda. TO nejen nespí, ale je hladové a opravdu, ale opravdu "nasrané". .... oleee Děkuji za komentář od Isherwooda (výstižné, všeříkající - předpokládám, že jsi fanoušek S. K. - tvůj komentář byl jeden z důvodů, že jsem na TO do kina vůbec šel - přiznávám, že jsem měl z adaptace trochu obavy ;-) ZBYTEČNĚ!

• 16.11.2013  22:48
    Rivalové (2013)

Nevím opravdu nevím, proč tento film tak funguje, jen vše co je tu řečené mohu jen a jen zopakovat. Profesionálně udělaný film od A až do Z. A to je možná odpověď na mou otázku. Někdy stačí tak málo, jako udělat film, tak jak se má. Na tomto díle je vidět , že hoštaflerú je v každém řemesle dost, proto pak profesionálně provedena prace je doslova do sedačky zarážející zážitek:-)

• 28.9.2013  12:18

Živý koncert s dokonalým zvukem a takto dokonale zahraným Master of puppets, co už se prostě od Metallici na živo nedočkáte! Jasná volba pro ty, kteří byli z posledních koncertů na rozpacích nebo přímo nasraní. Připomeňte si jaké byly dříve koncerty nabušenou událostí :-).

• 22.9.2013  09:55

Scenář ohraný jak sviňa, cca 20min před koncem jsem odešel z kina a z filmu jsem viděl stejně tak polovinu --- přesto dávám plné bodování, protože bych to nerad zažil jenom proto, že jsem těch hvězdiček nedal tolik kolik je zde možno :-) :-):-):-D James Wan je naprostý psychopat, který se, pro mě nepochopitelným způsobem, dostal do mé sekce v hlavě nazvané "strachy a vyvolávání úzkosti". Nepamatuji si, že bych odešel z kina z jiného důvodu než, že se jednalo o naprostou hovadinu (a to muselo vyloženě bít do očí). Včera jsem však odešel z důvodu, který jsem ani nechtěl přiznávat, ale došlo k naplnění a připomenutí mých nočníh můr a v praxi předvedení plného rozsahu získané fantazie z četby románů Stephena Kinga. Opravdu jsem nehodlal zjistit, že pilulky na můj vysoký tlak jsou jen placebo nebo je beru oprávněně. Jestli Insidious zahýbal s mými základy zbytečně nepropadat strachu při "obyčejném" filmu, tak "V zajetí démonů" již budova neexistuje a beru zpět, že film nemůže vystrašit. Slibuji zde, že nebudu zkoušet jestli třebna Insidious chapter 2 zase vrací horory na úroveň, která byla u těchto druhů filmů spíše v mantinelech, co vyvolávájí na rtech usměvné grimasy a v hlavě nechávají absurdní či naprosto zcestné příběhy, zápletky a o ničem vypovídající atmosféry:-o. Proto shrnuji komentář do rozvité věty." FILM, KTERÝ MÁ TAK NESKUTEČNĚ VYGRADOVANOU ATMOSFÉRU, ŽE ABYCH SE NEPOSRAL RADĚJI JSEM ZVOLIL OPUŠTĚNÍ KINOSÁLU" bylo to poprvé a doufám také naposledy. Co mě to proboha napadlo, vyrazit sám ...:-)

• 4.8.2013  00:52
    Wolverine (2013)

Myslim si ze Logan je proste jedna z perfektne propracovanych postav od Marvelu. Proc vsak jen hrejou kasicku, kdyz by mohli pripravit hostinu o nekolika chodech. Podle me napristo nevyuzity potencial. Notabene kdyz titul nese poprve jen jeho jmeno. Nemam rad srani v koute, kdyz mam na to ....:-( Co vsak nesmim opomenout je opravdu dokonaly casting. Hugh je Wolverine par excelan:-)

• 25.7.2013  21:35
    Revival (2013)

Myslim si,ze cesky film neni zase tak uplne v prdeli. Ja se bavil;-)

• 14.7.2013  14:37

Musím naprosto souhlasit s "EdaS"em! To bylo zapotřebí je tam dávat fakt úplně všechny? Dávám tři, ale opravdu hodně slabé. Viděl jsem v IMAXu a stejně mi přišli ty souboje dost nepřehledný. Obzvláště pod vodou to byla fuck tragedie. Mám pocit, že v normálním 3D kině to bude vyloženě k nasrání! Nečekal jsem žádný zázrak a taky se žádný nekonal:-(

• 28.6.2013  09:10
    Muž z oceli (2013)

Ano! DC comics dává svým postavám hlubší význam. Přidávám jednu hvězdičku pro ty, kteří budou mít tu možnost vidět v 4D kině. Létání je naprostá pecka, kterou mají vychytanou na výbornou. Opravdu zažitek i s prožitkem :-)

• 25.6.2013  17:53
    Na dřeň (2012)

Empatie jsou něco naprosto jiného než lítost. Každý ať ...

• 3.6.2013  20:49

Nikdy není vše jak se zdá, a proto by člověk neměl dělat nevratná rozhodnutí. Jsi jen člověk, tak nesuď ostatní jako neomylné a podlé, ale stejně prožívající, chybující bytosti jako ty. Tvá interpretace říká hodně o tobě, než o interpretovaném!!!! :-). ... Po dlouhé době film, co se mi hodně zavrtal pod kůži.

• 17.2.2013  12:17

Předně nemohu souhlasit s golfistou, tedy přesněji řečeno vznáším dotaz: kolikrát jsi to viděl? ... Já to viděl 3 v jednom týdnu a to se mi naposledy povedlo jen u Společenstva prstenu před více než 10.lety :-) Každou projekcí mě ten film uzemní úplně něčím jiným. I když mám Tarantina a některé jeho film sakra a jako že fakt hodně rád a pouštěl bych si je klidně jednou nbo dvakrát týdně, některé jsem nedodíval a ani nedodívám :-) Určitě nepatřím k jeho bezmezným a nekritickým vyznavačům. Pulp fiction mě napoprvé vůbec neoslovilo a Jackie Brawnovou jsem viděl jednou v kině a na DVD po přemlouvání stejně po cca 2hod vypnul. To nemluvím o Kill Billovi 2, kterého nejsem schopnej za boha dokoukat. Přitom paradoxně jednička patří k těm, co bych si dával k snídani a obden k večeři!!! Djangem dle mého názoru rozvíjí, co Hanebnýma panchartama započal a já si soukromě nazval jako: nový žánr made in Tarantino. Zachovaní všech žánrových kousků, vychytávek, jasných klišé založených na dokonale absurdních, ale v celkovém kontextu naprosto vychytaných a jako hrnec na prdel sedících dialogů. Vedení nebo si to nazveme jako nevedení herců je kapitola sama o sobě. V každé projekci jsem měl zásek na jednom ze tří herců Waltz, DiCaprio a naprosto neskutečný Samuel L. Jackson, který není ani v nominacích na Oscara ???!!!, což mi hlava fuck nebere. Ty si jedou svůj film a navzájem si dávají přednost a hecují se do krajností:-). Foxx válí jako o život , ale bohužel ve stínu těchto tří titánských hustoborců zůstává někde v první třídě "lidušky", což si zřejmě uvědomil i Tarantino a konec se kontrastem vyšperkovat snažil. Dokonce svojí "těkavou" karikaturu vložil a navíc Foxxe dvou výrazných hereckých konkurentů zbavil a stejně jeden záběr, dva pohyby a dvě věty předložené v balíčku a Samuelem L. Jacksonem toť dohromady signováno a s "negrem na koni" již jen do počtu zde počítáno. jaká škoda :-( Tím, že si Quentin vytváří svůj ojedinělý žánr svědčí dle mého názoru toto: Pointy staví na hlavu, úmyslně vkládá historické paradoxy, nechá pronášet dvoj až trojmyslné narážeky na žánrové filmy, vkládá chyby a to i stavějící se proti fyzickým zákonům (reálné i zpomalené záběry v jeden okamžik). Propojování herců s postavami a přisuzování opačných vlastností a s ním spojeným chováním v jiných snímcích a jako bonbónek servírování narážek na předešlé filmy. Ukočírovat takový film a nezapomenout do něj vložit to nejlepší, co v daném žánru vzniklo, je opravdu hodno režisérského mistra nebo úplného psychopata, což nemění nic na tom, že ohýbá, napíná, trhá, pálí a prostě dělá s filmem všechny možné psí kusy a zkouší pevnost tohoto černého pásku a celého byrokratického aparátu stojícím v pozadí. Nezapomíná přitom na sebe a tedy na diváka :-D a snaží se ho udržet, pobavit, donutit hledat nebo ztrácet a dokonce sem tam se zamyslet. Takže abych to shrnul. Není sprosté slovo, jako sprosté slovo. Není negr jako schwarzenegr A netočí se filmy prvotně jen pro výdělek, ale třeba proto, že si jeden pan Podivín zkouší a zjišťuje všechny možnosti, kam může a kam mu bude tou akademickou pseudointelektuální cháskou dovoleno zajít. Zatím mu to bezproblémů prochází a já jen čekám, až natočí to na co si připravuje a přihnojuje ornou půdu:-) Tudíž odpouštím nastavovaný konec :-D Konec je pro mě podání ruky v knihovně !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jo a děkuji pane Magore s kamerou, tužkou vizí, hravostí a neskutečnou drzostí.

• 29.10.2012  00:20
    Skyfall (2012)

Bondovka ano či ne, zabroušení do více žánrů ano či ne, obrázky přesně tak jak mají být,hmmm?. Super a to jsem přitom čekal něco trochu jiného. Nejlepší bondovka stále zůstává Casino royale, ale tato svou zvláštní atmosférou a to místy skoro hororovou, jí dýchá hned v zátylku. Beru, opravdu jsem byl dokonale vtažen. Tak a startujeme do jiného "nového" světa, ten "starý" bohužel skončil! A to doslova.

• 19.10.2012  09:07

Perfektní marketingový tah se opět povedl. Vsadit na věkovou kategorii 30-40. let je trefa do černého. V 80. a začátkem 90. let my bylo kolem 10.let a všechny akční filmy s těmito hereckými "hvězdami" jsem sjížděl na videu s dabingem jedné osoby posunutým o 5-10vteřin:-) Již tenkrát jsem se bavil a smál některým "přehnaným" scénám. Oproti jedničce, která byla brána více vážně, se tentokrát vsadilo na nadhled prošpikovaný krvavou lázní. A mě to bavilo od začátku do konce. Dlouho jsem se takto pěkně od srdce nezasmál. :-D. P.S. Bohužel jen musím smutně souhlasit s Isherwoodem, že tak posrané titulky už jsem dlouho neviděl (škoda, škoda... veliká škoda).

• 28.8.2012  17:09

Důstojné zakončení trilogie, která navždy ve mě změnila pohled na komiks a jeho filmové zpracování. Bane je záporák jakého umí vybrat jen Nolan a už jen zaznění jeho cynického hlasu mi pokaždé vyluzuje přiblblý úsměv. Podruhé viděno v IMAXu a nemůžu než napsat, že je to dechberouicí a mě prostěbavícíjaksviňafilm.

• 24.8.2012  18:07

Začátek epické trilogie, která je tak nádherně provázaná...... ach až mi mé srdce a duše příjemně zaplesaly. Celou dobu jsem tu měl hodnocení 4 hvězdy. Po 2. shlédnutí třetího rytíře a opětovném prožití tohoto dílu musím smeknout nad detailností a profesionalitou obou bratrů Nolanů, kteří aniž by věděli, zda dostanou příležitost natočit další dva díly, natočili dokonalý film, který i sám o sobě má úplně vše, co přesně od filmů očekávám spád, napětí, myšlenku i zábavnost v každém záběru. V celkovém spojení všech dílů však dokázali dát "něco", co jsem nikdy od filmu ani v nejmenším neočekával ...

• 5.8.2012  22:40
    Méďa (2012)

Když jsem viděl trailer, tak mi hned vytanulo na mysli, že to bude americká kravina, kde nejlepší hlášky vykecaj hned v upoutávkách. Ani jsem si nedokázal představit, čím zaplněj zbytek a ono se to kur.. docela povedlo. Namíchání ruzných žánrů položených a založených na absurditě oživlého plyšáka je dobře střídaná hláškama obou aktérů i jakýmsi jiným pohledem na otázku přátelství,přání, slibů a zda vůbec..... Každý chlap je vlastně dítě jen s vyším věkem ty hračky stojí více pěněz.

• 22.6.2012  15:08
    Prometheus (2012)

Dávám jednu hvězdičku z milosti, že i Mistr se někdy utne, ale podle mě by si to zasloužilo čistý odpad. Naprosto nudný, zmatený a nesmysldávající film, který nejen že vykradá vetřelce, ale ještě to dělá úplně blbě. Suveréně největší letošní zklamání.

• 7.3.2012  22:22

Co to proboha bylo!!! Dle mě naprosto zmatené a... Okopírované hvězdné války. Ještě, že se hrdina nejmenoval NICK CARTER i když to už by přesně vystihovalo naprostou impotenci celého filmu. Úplně zbytečný film za nehorázné peníze.

• 10.1.2011  18:24

Tento film má, ukazuje a především krásnou formou předává TO všechno, co si lidé myslí, ale nemohou říci nahlas, protože se to v TÉTO společnosti nehodí. To co se nehodí je však paradoxně přetvářka, která je bohužel všude (a ne nejenom u měšťácké americké pseudo dokonalé "elity").

• 2.11.2010  16:58

Dosti ukecené, ale zábavné a vypadá to, že i pravdivé. Jo, jak jde o peníze, tak jde vše stranou. Především přátelství se nějak s penězi špatně snáší, ale stále platí: "kdo umí ten umí a kdo neumí jen čumí"

• 20.9.2010  09:03

Viděl jsem tento víkend již po čtvrté. Celou dobu jsem se pokoušel napsat komentář, ale stále mi tam něco nesedělo. Ta pointa/y mi přišla/y moc blbovzdorně vysvětlovaná/é.... což samozřejmě dosti úbíralo na mém hodnocení (no moc, ale jednu * to stálo). Ale viděno o víkendu naposledy jsem si ke konci, již jen tak probíral jednotlivé scény a souvislosti a najednou ... wow HEuréka......................... při konci filmu jsou vršeny jednotlivé pointy na sebe a postupné přehazování prozíravosti každého aktéra z jedné strany na druhou. K mému velkému překvapení jsem zjistil, že mi unikl jeden malý i když podstatný detail, který dosti mění vyznění konce a opět hazí zpět na stranu toho druhého ............ . Toto miluji na filmu 12opic, že pokaždé v něm najdu něco nového a tento film to dokázal také. BRAVO Chrisi.

• 4.4.2010  22:23

Retro kriminální film, který má podle mě slušnou pointu, kterou kdejaký kritik pomluvil a nazval podvodem na diváka??? Nevím podle mě slušně vystavené kriminální drama - thriller, který má v kině dosti podmanivou atmosféru. Takovéto filmy jsem měl, mám a vždy budu milovat. Obsazení Leonarda je trefné. Když někdo vyroste v takto perfektního a profesionálního herce nelze ani říci nic jiného. Nechte se unášet na vlně 50tých let, kdy komunisti v USA byly stejně pronásledováni jako kapitalisti ve východním bloku.

• 23.12.2009  08:27
    Avatar (2009)

Šel jsem plný očekávání a dostal jsem takovou ránu do hlavy z které se mi zatočila hlava a já se propadal propadal a propadal do neskutečné fantazie tohoto hollywoodského borce. Viděno v IMAXu mi bohužel teď tak svazuje nohy a ruce, že není možné abych na to šel někam jinam. 3D obraz Vás tak vtáhne do tohoto nádherného světa z kterého už nebudete chtít nikdy odejít. Další film, který uvidím několikrát. Prostě to chci vidět stále znovu a znovu a znovu a....... I see you

• 6.12.2009  14:39
    2012 (2009)

Již odmítám spekulovat nad otázkou, zda to bylo myšleno vážně nebo že triky byly použity hodně, málo a nebo ty chlapci z trikového se snad ani nezastavili. Tohle, co nám tady předvedl p. režisér, už nejde ani sesumírovat do jednoho obyčejného článku. To jsou jen bizarní orgie nad počítačovými možnostmi trikových studií. Triků tolik, že jejich výroba určitě překročila dobu vymýšlení stupidních dialogů (a že vymyslet takové skvosty, jako zde zazněly muselo dát pěknou fušku). Odmítám, ale nemohu si pomoci.!!!! Bohužel trikama to všechno začíná a končí. Průměrné hodnocení je jen za ty triky. Nic jiného v tomto filmu není. Ani obrovské tsunami nedokáží jakoukoli scénu zalít nebo dolít něčím více než jen pocornovou zábavou, která se bohužel nedostává všude, ale jen ve scénách ničících a trikově exibihujicích. Vidět v kině znamená zažít jakouž takouž satisfakci za dementní příběh (i když kdo by čekal filozofické vyznání a hledání), ale jinde než v kině tento film asi unudí k smrti. Já jsem tedy již ke konci cítil své zadní partie velice reálně. Opravdu nuda a zase jen nuda.

• 7.9.2009  23:49

Napoprvé nelze naprosto všechno pochytit, ale i to málo stačilo k tomu, že jsem se královsky bavil. Hodnocení provedu po více projekcích. Tarantino se opět ukázal, že mu naprosto nic není cizí a že se dá na hlavu postavit prakticky vše. Židovská otázka je trochu ožehavé téma, ale ne pro tohoto režiséra. Uvidíme příště .... Once upon time in the nazi land..... Nedá si nic dělat, ale musím dát 5*, Quentin si hraje s divákem od samého začátku a každá scéna dostává , tak zvrácenou a na hlavu postavenou pointu, že mohu jen zatleskat. "Neskutečně mě bavíte pane režisére a to je přeci to co čekám od filmového díla vašich kvalit, ne? ".... oblíbená postava: Til Schweiger jako hubitel Gestapáckých špiček.

• 1.9.2009  07:19

Dvě dobré věci mě na tomto filmu dostaly. 1. Travolta! Po dlouhé době hraje a působí charismaticky. 2. Plný sál kina od Pána prstenu nevídaná věc. Což není zaviněno kvalitou filmu, ale dobrou vůlí CSFD, která uspořádala předpremiérovou projekci (Tímto děkuji). Jinak velká mílka v určení žánru o žádné drama thriller nebo dokonce krimi se tu nejedná. Je to normální komedie, která bohužel asi nebyla plánovaná. Nevím zda do rolí rukojmích vybírali samé neherce ?. Situace (pozor spoiler): Únos metra zastřelení několik lidí před zraky ostatních rukojmích a všichni se tváří jako by se nechumelilo - já být v takové situaci, tak se asi p.o.s.e.r.u.. a dále Policejní auto není schopné na majáky dojet ani pár bloků, aby do něj skoro na každé křižovatce nenarazilo auto.... cožeeeee a takových nelogičností je tam spoustu (odstřelovači a vůbec samotný únos metra). Veliké zklamání!!!!

• 6.6.2009  11:09

Můj nejoblíbenější díl se sqvělím odhalením, které je naprosto odzbrojující.

• 4.3.2009  21:02
    Gran Torino (2008)

Když si lidé povídají neznamená to, že si rozumějí. Teprve potom až jejich vjemy, myšlenky a dojmy najdou stejnou vlnu dokáži si rozumět i beze slov. V tomto filmu je těchto vjemů, dojmů a vzájemných myšlenek tolik, že i kdyby byl němý bude mě neskutečně bavit. Eastwood se ale rozhodl, že tento film prošpikuje neskutečnými hláškami u kterých jsem nevěděl zda mám řvát smíchy nebo naopak břečet, jak malá holka. Bomba, která by bez té neviditelné části vzájemného souznění těžko obstála. Nevím kam na ty nápady chodí, ale Eastwood se zkrátka dokáže držet pravidla, že v jednoduchosti je síla a zde to předvádí mistrovským způsobem. "Smekám a s užásem civím s otevřenou tlamou, americkej bastarde." .... jo ode mě to tak nevyzní $ :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11