Pacific Rim: Povstání (2018)

Veľmi podobne ako Transformers , ďalšia časť so značným poklesom, respektíve bez žiadnej inovácie. Voľba dať deťom osud tejto planéty mi teda vôbec nesadla. Nehovoriac o tom ako si mladý černoch potrpí na tom aký je krásny, aký ma štýl no to nie je určite hrdina pre mňa. Tiež ma trocha prekvapilo, že tu na pri tvorcoch nie je uvedený G. Del Toro , pri čom v záverečných titulkoch som zbadal jeho meno. Mimochodom záverečný komiks s titulkami a hudbou bol suprový - hlavne hudba. Viac ako 45% tomu filmu nemôžem dať.

Tvář vody (2017)

Prvá tretina úplne bez chýb, presne Del Torov rukopis. Po prišití odkusnutých prstov to začlo pofiderne zavánať, čudoval som sa, že to chlapík z ochranky prežil, keďže všade bolo kopec krvi. Koniec jasne premotivovaný a zbytočne emociálny. Koniec koncom mohol podrezať ambiciózneho chlapíka netvor aj skôr. 70% s prižmúrenými očami.

Assassin’s Creed (2016)

Slabší priemer, zatiaľ podobne ako Warcraft , PC hra ako predloha je lepšia ako samotný film.50%

12 hrdinů (2018)

Od ozaj kvalitných vojnových filmov to má ďaleko, na druhej strane bolo dobre vidieť Chrisa H. aj v inej úlohe komiksového hrdinu. K vyššiemu úspechu tohto filmu by trebalo každopádne lepšieho režiséra.

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Škoda, že už v druhej tretine padol náznak, že otec má v tom prsti. Dosť to oslabilo dobre rozbehnutú atmosféru.

Liga spravedlnosti (2017)

Každý z nás má možno obľúbených komiksových hrdinov, ale vo mne toto zloženie obdiv neprinieslo. Pre mňa je Batman stále ten hrdina, ktorý bojuje klasickým spôsobom so zlom v uliciach. Má pár vymoženosti a vylepšenia čo bežný ľudia nemajú, ale dôležitejšia je stále jeho charizma. Prvých 15 minút bolo fajn, ale potom sa to zvrtlo a ani efekty nepriniesli nič prelomové. Za mňa 40 %.

Wonder Woman (2017)

Mám rad historické vojnové filmy a mám rád aj komiksové sci-fi filmy, ale tento mix dvoch chutí mi nesadol. Je to proste proti srsti miešať vážnu vojnovú históriu v zákopoch a bohov známych z povestí, ktorý sú prikrášlený komiksovo akčnou ceruzkou. Krása a šarm mladej Gadoti v celku funguje dobre ale k dokonalosti by to musel byť iný film. Najväčším sklamaním sa stalo stvárnenie boha vojny Aresa , ktorého obsadil pán s fúzmi v staršom veku. Moja predstava o takom bohovi je teda úplne iná. Napriek nedokonalom deji, mi urobilo radosť obsadenie Ch. Pina, ktorý bol mojím hrdinom v tomto filme.50%

Příslib (2016)

Ničím veľkolepým, tento film nedisponuje, ale predsa svojou skromnosťou vytvára vynikajúci zážitok. Základy sú položené na jednoduchosti a na výkonoch hercov. Škoda, že popri Balevi sa tu neobjavil aj iný kvalitnejší herec. Zas na druhej starne Isaac skvele zapadol do Arménskej populácie a aj ta jeho angličtina bola cítiť za netypickým prízvukom. Bale je znovu nekompromisný, citovo sa neviaže a proste zahral to dobre. Zas som sa dozvedel niečo nové z obdobia prvej svetovej a tak dávam 70%.

Zúčtování (2016)

Prišla za mňou manželka, že by chcela vidieť ten film, tak som jej urobil radosť. Prepáčte sebe som urobil radosť, vedel som, že B. Affleck ma kvality, ale týmto filmom mi teda vyrazil dych. Všetko od úvodu až po konečný song je trefné, zvýrazňujú sa všetky momenty a sled udalosti sa pekne odkrýva. Vážne dovolím si tvrdiť výborný film, ešte treba pochváliť aj zblíženie sa Christiana a Dany, ktoré neprerástlo do milostného vzťahu, ako je často v podobných filmoch. Na záver netreba podceňovať a pozerať sa na ľudí, ktorý majú hendikep ako na loserov. Kto z Vás zloží puzzle bez toho aby videl čo skladá?? Ja nie. Film má zaslúžených 100%.