Auta 2 (2011)

Nejde o žádné veledílo, ale o film, který člověk často rád zkoukne namísto nějakého nerváku, aby si trochu zlepšil náladu. Už na prvním díle mě velmi zaujala fantazie a humor, které se v téhle sérii animáků objevily a dvojka ho v tomhle ohledu i mírně předčila. Zavede nás do nejrůznějších a nejrozmanitějších končin země, které neobývá nikdo jiný než auta. Mě osobně se líbilo vše, co mělo ve filmu něco společného s Itálií a to od závodníka Franceska až po roztomilé tančící fiaty. Trochu mě vadilo to, že se během celého příběhu odehrávají dvě dějové linky. Jedna s poměrně nudným Burákem a druhá, kde závodí McQueen a ani jedna z nich nebyla ničím moc zajímavá a nic moc nenabídla. Pokud tedy mluvíme o autech, mluvíme o filmu, který byl dělán proto, aby si prvńáčci do školy hrdě nosili tašky s obrázky hlavních protagonistů, a ne, aby z něj vznikla nějaká filmová lahůdka, takže průměr.

Avatar (2009)

Režisér Cameron nám všem naservíroval opravdu velmi povedené a nabité menu, sestávající z obrovského množství filmových vymožeností a lahůdek. Nemusím snad ani zdůrazňovat do jak fantastického a s velkou péčí propracovaného světa, který odkrývá obrovský svět pokrytý hustými pralesy s úžasnými přírodními krásami, nás film vtáhne. Luxusní grafické zpracování, hudba, při které naskakuje husí kůže a parádně zvládnutý děj, který občas sice kazí jeho zdlouhavost, ale mluvíme zde o velkofilmu tak proč si u něj neposedět déle? Cameronovi se taky podařilo ve snímku odkázat na problematiku současného světa a člověk si tak během filmu uvědomí, že symbióza mezi stvořením lidské inteligence a přírodou je opravdu silná a prakticky vždy se vyplatí, jak je to vlastně i na konci filmu zdůrazněno menší “přírodní výpomocí“. Mírně mě na Avatarovi zklamalo horší propracování postav a také scénář, ale na druhou stranu se v něm stejně mluví pomalu více mistrnně navrženým jazykem-Naviištinou, než anglicky. Takže ať si říká kdo chce, co chce, Avatar je revoluce a když ne ve filmu, tak alespoň odstartoval revoluci ohledně 3D Anaglyph snímků, protože od jeho uvedení chtějí digitální technologii třetí dimenze všichni. Já sám jsem Avatara ve 3D viděl a jasné je to, že při sledování 2D filmů vnímáte i chybičky a nejasnosti , ale ve 3D si děj vychutnáváte každičkou jeho sekundou a asi takhle bych popsal zážitek, který mi nabídl Avatar.

Casino Royale (2006)

Bondovky se vrací na plátna zpět a musím říct, že ve velkém stylu, se skvělou akcí a naprosto novou a nadupanou atmosférou. Kdykoli vidím scénu, kde se hraje poker, mám hned chuť vytáhnout karty a zahrát si jednu partičku. Neméně mě potěšila i hudba a výprava, protože ve filmu lze spatřit hodně známých českých tváří. Má hned od začátku spád a dynamiku, navíc Daniel Craig zahrál Bonda podle svého a musím říct, že na mě osobně to udělalo pozitivní dojem. Nejlepší Bondovka za celá léta a i když byly předchozí díly s Brosnanem slušné, scházelo jim to, co Casino Royale má a to krásná Bondgirl, propracovaný děj, velké napětí a občas drsné hlášky samoného agenta 007. Parádní film!

Čarodějův učeň (2010)

Když jsem zjistil o co ve filmu půjde, okamžitě jsem ho musel shlédnout, ale zažil jsem docela zklamání. Rozhodně bych začal tím, že si s tak nápaditým námětem mohli filmaři daleko více pohrát. Na začátku sice film uchvátí historkou o Merlinově smrti, ale dál už je to jen a jen horší. Z malého kluka se vyklube týpek, který se chová a zároveň vypadá jako cvok, co si ani neumí zavázat tkaničky od bot. Pokračuje to dál přes šílené městské honičky v autech (které si prostě američani nemohou odpustit) až ke sběsilým soubojům s plazmatickými koulemi. Čarodějův učeň má ale i světlé stránky. Až na hlavního hrdinu má vcelku vkusné obsazení a některé efekty se opravdu povedly. Každopádně je to film na který se dá koukat.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Nejlepší válečný film, co jsem kdy viděl! Vůbec by nevadilo, kdyby takových filmů bylo více i když konkurence by to byla pro Černého jestřába stejně mizivá. Takhle detailně a skvěle zpracovaný válečný konflikt se jen tak nevidí. Film rovnou a bez debat divákovi ukáže, jaká je skutečná surová válka a její následky a jak k tomu přistupují samotní vojáci. Samozřejmě, že se najdou okamžiky s jasnými akčními prvky, ale do filmu zcela zapadají. Každopádně to není podívaná pro ty se slabším žaludkem, ale jde zde o válku, takže ustřelené nohy, prsty a ruce spolu s litry krve zde nejsou výjimkou a film vás do toho všeho zmatku a ustavičného svištění kulek, vtáhne natolik, až máte skoro strach, co se stane za chvíli. Napětí a akci ještě více podporuje prostředí zaprášeného města, kde každou chvíli vybuchne nějaký ten granát či RPG. Navíc se ve filmu objeví spousta známých tváří, které se ale stejně nemohli moc herecky prosadit (maximálně tím, jak drželi zbraně). Takže, abych to shrnul. Skvělý děj, obsazení, kamera a režie, dech beroucí efekty a nádherná hudba, která film dělá ještě lepším. U mě má č. 1!!

Deník malého poseroutky 2 (2011)

Velice příjemná oddychovka pro celou rodinu i když musím podotknout, že obsazení je opravdu slabé. Do role mi tam sedí snad jen Rodrick a Gregova maminka, jinak jsem se těšil na lepší herce. Zvlášť když vidím představitele Rowlieho zpívat na židli, obrací se mi z něho žaludek! Ještě horší je potom český dabing, ale když ho překousnete a nebo si pustíte film v originále, tak vás potěší úsměvné scénky a občas i vydařené vtipy docela ucházejcího filmu kopírující světovou knižní předlohu, kterou jak to u filmových adaptací často bývá, nepřekoná.

Game Page (1998) (pořad)

Jako malý sem zbožňoval Game page, protože to byl pořad který poskytoval docela přesvědčivé informace a údaje ze světa her, ale s odstupem času musím uznat, že už to není to co bývalo.

Hannah Montana (2009) odpad!

Už jen nosit penál s hlavou té šílené ženské z filmu je hřích, nehledě na to, že sedět pár sekund u téhle naivní cvokárny, je naprosté utrpení pro mé nervy.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Roztomile vypadající tvářičky zvířátek fungují jako dokonalá kamufláž k něčemu, co se neobejde bez krve a vypadnutých očí.Nemůžu si pomoct, ale i když jde o docela brutální masochystický seriál občas na nějaký ten díl rád mrknu a zasměju se u něj.