• Pohádka

Legenda o drakovi (2015)

Rozpravka, fantasy, trochu sci-fi, ... Aj pri vsetkych trikoch komorny lubostny pribeh. A predovsetkym na zaver nie su ziadne explozie a ohne a'la hollywood. Len trochu by som ubral stopaz, asi tak na standardnych 90 minut. Predovsetkym pre divakov, ktori nie su na tradicnu "rusku" stopaz zvyknuti.

Čertův švagr (1984) (TV film)

Tak na toto americania nestacia! Ceska rozpravka v 100% koncentracii. Veronika Freimanova je jednicka.

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Zaujimava poetika, trochu pripomina stare francuzske poeticke fantasy, ale posunute do ironicko-komickej urovne. Pre mna ok. Najlepsie mi sadla Petra Simberova, v tomto filme jasna jednicka. Tesil som sa, ze uvidim dalsi film v jej podani, ale marne. Skoncila ako mnoho talentovanych, sympatickych - a peknych ceskych hereciek.

Princ a chuďas (1971) (TV film)

Americania sa mozu pozriet, ako sa jedna z najlepsich verzii predlohy moze natocit aj bez milionov dolarov. Filmove umenie cistej podobe.

Vražedné záhady slečny Fisherové (2012) (seriál)

Extremne sympaticke a mile postavy aj vo vedlajsich ulohach, garderoby absolutne top, politicke a etnicke problemy len ako doplnok pribehu a nie ako zamienka vrhnut sa na barikady, nulova propaganda (az na mierne nacrtnute socialne postoje) - jednoducho pre mna za posledne roky top! Ziadne tendencne temy, ako v poslednych rokoch bezne v US a europskych filmoch. Vzdialene mi to pripomina (aj ked na ovela vyssej urovni) serialy ako Castle,Mentalista, Dempsey a Makepeeceova, ci Pripady detektiva Murdocha, kde interakcia medzi postavami bola casto rovnako dolezita, nez riesena tema. Takto to mam rad a vztahy medzi postavami, ktore idu kontinualne cez cely serial mi chybaju v klasikach ako Columbo, Poirot, V uliciach san francisca a pod. Congratulation Australia!

Můj pes pitomec (2019)

Vynimocne spravny film. Nie je to komedia, to je absolutne pomylena klasifikacia. Kto tento film takto zaradil, mal by sa skvarit v pekle. Evokuje to potom totalne "ujete" komentare, ala Johnny.ARN. Su jednoducho magori, ktorym poviete komedia a ked sa na tom filme nedokazu rehlit, ako na stupiditach Leslieho Nielsena, alebo francuzskych saskarnach a'la Asterix &Co., ci Navstevnici,  tak su urazeni. Dostali nieco ine nez ocakavali a je to nad uroven ich vkusu a mozno aj inteligencie. Styl ich recenzii to nasvedcuje. Tipujem, ze film ocenia hlavne ludia, ktori vedia, co je zivot a mnohi ten film pochopia ako zrkadlo zivota. Mozu to byt aj mladi divaci, ale predpokladam, ze s vyssim vekom ludia budu obsah filmu chapat intenzivnejsie. A mimochodom - ten pes nebol Doberman, ale Mastif !!!

BrainStorm (2008) (TV film)

Uz len ten napad - Liska na cajglu a bozi posol - tak to zasluzi piatu hviezdu! Super ludsky film s jemnocitom.

Manon od pramene (1986)

Beart je bozska. A scena na konci, ked sa Cezar dozvie pribeh svojej lasky - tak to je jeden z najsilnejsich okamihov vo francuzskom filme. Bez slov zahral Montand scenu svojho zivota.

Utajená láska (1985)

Prijemny film, ktory je jednoducho rozkosny. Naviac, vidiet Beartovu v tomto filme a zomriet ...

Vražda na objednávku (1954)

Tak uz len pre tento film by som bol ochotny si kupit 3D televizor, alebo projektor. Len kde kupit zodpovedajuce DVD/BluRay - ak existuje? Pretoze Hitchcock dal zmontovat dve velke studiove kamery a synchronizacnu mechaniku, aby natocil jeden (mozno prvy na svete ?) steroskopicky 3D film! Pre to monstrum museli polozit kolajnice aby sa nim dalo nejako hybat. Ten film jednoducho nesiel tocit inac, nez v interieri s velmi obmedzenym pohybom kamery. Divaci v americkych kinach, kde prehravali 3D verziu filmu boli zhrozeni pri scene, ked potencialny vrah zapasi s obetou. Uz v "plosnom prevedeni" drasajuca scena, v 3D to musi byt bomba! Jeden z najpresvedcivejsich thrillerov historie.

Ovládací panel