Rozumchin

Rozumchin

Česko

1 bod

• 14.1.2017  21:58

Tvá kanoe bude bude děravá jak ústa staré ženy... Dílo je to v porovnání se starou epikou minimalistické ubylo postav, ale v rámci možnosti mi jejich jednání přijede více prokreslené a motivace mi přijde v porovnání s filmovým originálem hlubší a propracovanější. Film se snaží představit realističtější podobu divokého západu, ale ta se sráží s poetičností májová díla. Oceňuji snahu o rasově věrný casting, dialogy ve skutečné apatčštině a chorvatská krajina je stejně úžasná jako v původních filmech. Přijde mi, že rozuzlení filmu je tak trochu deus ex machina, což je při té délce filmu škoda.

• 18.1.2014  19:30
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Pár dobrých scén tam je, ale celkově to nemá na dobrý český seriálový průměr. Plochost postav, slabé dialogy opsané oslí můstky. Zajímavé na tom je, že normalizační Sanitka byla k systému kritičtější než její následnice.

• 6.10.2013  21:44
    Titanic - krev a ocel (TV seriál) (2012)

Pátý díl: Seriál překračuje téma stavby slavné lodi. Objevují se všechny zásadní otázky Irska 19. staletí od dělnické otázky přes, diskriminaci Irů po postavení žen. Takhle má vypadat historický seriál seriál o Evropě 19. století.

• 14.7.2013  17:45
    Dějiny rasismu (TV seriál) (2007)

V prvním díle se zabývá otrokářstvím, které rasy vytvořilo. Zjistíte, že Aristoteles a Kant byli rasisté, a že Španělé si nebyli jistí zda jsou indiáni lidé. Druhý díl se zabývá vědeckým rasizmem (od Darvina přes eugeniku k ospravedlnění různých genocíd a holokaustu) a zrozením konceptu podřadných ras (či národů, etnických skupin, jak chcete). Třetí díl je o dějinách afroameričanů (rasové nepokoje, lynčování), kolonizaci Afriky a jejím průběhu a důsledcích.

• 26.6.2013  20:11

Realistický film o přípravách na bitvu a jejím průběhu a neslavném závěru. Film v podstatě končí kapitulací britské posádky v Port Stanley, takže žádné velké bojouvé akce nečekejte. Film je navíc plný suchého britského humoru a tak ve mě i po letech zanechal silný dojem, přesto že jde spíše o konverzační zaležitost.

• 21.6.2013  23:03
    Reportéři v akci (TV pořad) (2009)

Aktuální autorský cestopisný dokument s krizových míst současnosti.

• 4.6.2013  14:43

Tak takhle se to dělá špičkový válečný dokument nové díly odhalují mnohé "zapomenuté" bitvy (Ržev, Kijev, Poznaň, Mandžusko...). Příval faktických informací je podán v atraktivním vizuálním balení a dokument navíc neuhýbá před dříve problematickými tématy (ano, sovětští vojáci v Německu loupili a znásilňovali; ano, existovali zadržovací jednotky NKVD; ano Stalinova neústupnost nás stála 700 000 vojáků u Kijeva atd...) Dokonce jsou zmiňováni také někteří významní přeběhlíci. Rozhodně stojí za to zjistit co všechno se dělo na východní frontě.

• 15.5.2013  16:42
    1942 (2012)

Takhle se dělají historické filmy! Neznám film který by věrněji vykresloval rozpad společnosti, boj o jídlo, brutalitu okupantů i vlastních lidí... Zapomenutá čínsko-japonská válka, konečně (z části) našla důstojné zpracování.

• 28.3.2013  18:03

Knihu jsem nečetl a tak jsem neměl s čím srovnávat, nicméně cesta vlakem mi při sledování tohoto filmu skvěle uběhla a bavil jsem se. Vynikající béčkový snímek s osvěžujícími a provokativními narážkami na realitu.

• 26.3.2013  12:49
    Bible (TV seriál) (2013)

K této adaptaci byly vybrány příběhy, které nejsouproblematické a také tisíckrát převyprávěné. Z hlediska vizualních efektů to, ale určitě nastavuje vyšší laďku pro křesťanskou tvorbu. Nicméně já se nudil tak, že si radši přečtu knížku. :)

• 13.3.2013  12:22

Geniální práce náborového oddělení USAF. Cílová skupina to žrala i s navijákem.

• 1.11.2012  15:08

"Proč někteří věří, že apokalyptická válka v Meggidu je ve skutečnosti dnešní Izrael?" To se v tomto dokument nedozvíte... Zato vás provede biblickou evolucí Ďábla od hada na Stromě poznání po antikrista a draka Zjevení. Informace v něm obsažené odpovídají úrovni nedělní školy a pohled na Ďábla je ryze křesťanský, muslimský duchovní je tam pouze pro efekt. Klasický americký výplach natočený s pauzami pro reklami. 40%

• 19.10.2012  14:30
    Bastardi 3 (2012)

Silné stránky: Dokonalé vyčerpání tématu... Slabé stránky: Fim je strašně dlouhý proložený zbytečnými záběry. Ploché charaktery postav, včetně hlavního hrdiny, zabraňují vžít se do jejich postojů. Nelogické jenání postav, třeba provaz připravený na cele, znemožňují brát děj vážně. Chudá výprava filmu viditelná nejen na protestu před soudní budovou ale i v samotné škole, která má málo žáků i učitelů. Neralisické znázornění násilí ve filmu působí místy komediálně. Vulgarita mi místy přišla samoučelná, ale to je asi věc názoru...

• 11.10.2012  16:43

Z Československa se snažili uprchnout většinou muži. Drtivou většinu migrantů z Afriky a blízkého východu tvoří také muži. Ale podle tohoto dokumentů to vypadá že většinu uprchlíků ze Severní Koreje tvoří ženy, že by práce převaděčů? Poněvadž žena má vždy čím zaplatit :(

• 27.9.2012  01:19

Rozhodně uvěřitelnější než korejská Pouta války. Což je dané skutečnou zápletkou. Za hodnotnější považuji druhou část filmu, v níž se Gu potýká s nedůvěrou stranické byrokracie a kde je jasně řečeno, že bez vlivných přátel v establishmentu si neškrtnete ani v Číně. Válečné scény dokládají že Číňané si řemeslo výborně osvojili. Těším se na Fengův 1942.

• 29.7.2012  14:25
    Poselství (2010)

Film zpracovává téma životních rozhodnutí. Úspěšný finančník Ben Walker se má za krátko oženit. Snad právě proto ho přepadne splín, který se snaží zahnat projížďkou ve svém novém mercedesu. Při následné poruše vozu mu do obličeje vystřelí airbag. Film déle pojednává o důsledcích této osudové rány.... I když se tak film z počátku netváří, jde vlastně o romantickou komedii na téma osudová láska. Dobrý film pro deštivé odpoledne s poněkud delší stopáží a celkem předvídatelným dějem.

• 26.7.2012  15:10

Divil jsem se kolik příběhů se dá za hodinu a půl odvyprávět. Vskutku mistrovské a také odvážné dílo.

• 25.7.2012  15:50
    Evoluce (studentský film) (2011)

Tři hvězdy za tu svatou válku v diskuzi. Učel tento snímek evidentně plní

• 25.7.2012  12:23

Rozhodně to lepší v rámci žánru katastrofických filmů. Stone se pokusil ve své tradiční dvouhodinové stopaži vystihnout agonii zavalených policistů. Vedlejší linie příběhu sledující rodiny zavalených je skutečně pro jedince se silnými nervy. Linie Dave Karnse symbolizuje postupné přebírání moci fašisty v útokem rozvrácené zemi. Její triumf je zachycen v telefonátu, který Karense realizuje po záchraně hlavních hrdinů.

• 25.7.2012  11:28

Dokument se nezabývá "pouze" vraždou mladé novinářky. Ukazuje také obraz Čečenska, republiky která se vzpamatovává z občanské války, kde se bojovníci učí znovu pracovat, ale jejíž zotavení je vykoupeno vládou tvrdé ruky, která nepřipouští kritiku. Ps: Z rozhovorů s Kadyrovem mě mrazí.

• 25.7.2012  11:27

Dokument s velice silným poselstvím a vlastně nejde vůbec o společnost Nokia. Jelikož nevím, odkud pochází suroviny pro výrobu mého notebooku. Je možné, že jsem jeho koupí sponzoroval konžské povstalce ovládající místní naleziště. Otřesné podmínky horníků jsou v dokumentu též zachyceny. Rozhodně bych dal přednost elektronice z nekonfliktních oblastí, i kdyby byla dražší!

• 25.7.2012  11:26
    Miral (2010)

Film na mě působí jako autentické vyprávění o životě palestinských žen v Izraeli. Podobná témata je vždy těžké zpracovat. Více než příběh samotné Miral mě zaujal příběh její matky a život Hind al-Husseini jimž je celý film zarámován je vskutku inspirativní.

• 25.7.2012  11:07
    Svět ve válce (2005)

Kdo by chtěl vidět svět válce bude zklamán... Válka se (asi kvůli rozpočtu) omezí na telekonferenci. Veškeré postavy jsou hloupé až to bolí. Proč Bojovníci trýzně kradou Bible, to nemají kopírku? Proč proti nim Carphatia neudělá razii? Jako zakončení série to také nefunguje poněvadž se nic nevyřeší. Dokonce i kamera šla o úroveň dolů. Co dodat? Přečtěte si knížku :)

• 25.7.2012  10:51

Film mě upoutal zejména nákladnou výpravou. Samotné vyprávění je poutavou legendou o lásce Temudžina a Börte, sjednocení Mongolů a především zachování Tangutského chrámu. Historického výkladu se v tomto skutečně filmu nedočkáme. Zato poznáme mongolskou kulturu a jednu starou čínskou legendu.

• 25.7.2012  10:51

Jak již bylo řečeno, film se drží knižní předlohy a to i ze všemi jejími pozitivy a nedostatky. Silným prvkem je netradiční námět a věrohodná postkatastrofická atmosféra (obrázky pohřešovaných (vytržených), zapálené svíčky, zoufalí lidé...). Slabosti, které si film odnesl z předlohy jsou plochost postav a místy i nelogičnost jejich jednání. Prostě klasické béčko, které křesťana neurazí.