sutorovic

dliazeľ

2 body

<< předchozí 1 2
    • 9.3.2012  23:57

Film mrazivého razenia. A minimalistického. A to poriadne. Otvárajúci množstvo konšpiračných teorií od A po Z. O živote pred nami, o živote po nás, o čase (pred nami a po nás), o poznaní, o pokroku...O Tom Tajomne, ktoré je cítiť z každého záberu tohto umeleckého diela, slúžiaceho najmä ako kulisa k mojím myšlienkovým pochodom počas sledovania (hlavne v úvode aj mierneho podriemkavania). A asi najmä o to Kubrickovi šlo- o to nekonečno v našej hlave. Navyše som dostal strašnú chuť na varenú kukuricu.Plus ešte Shining - Psalm, je to tam.

• 15.12.2012  17:29

ľudia sa v kine museli potototo.. veď predsa - z ničoho nič sa strácajúce predmety spôsobovali zaiste prvotriedne mrazenie, rovnako tak tie, ktoré sa neviditeľnou silou začnú samé od seba pohybovať po celom tom malom, úzkom priestore. bezmocne sa prizerajúci návštevník si nemá šancu ani vydýchnuť, také peklo to je...ešte aj tma, bŕŕŕŕ...ani by som nedýchal, trafil by ma šľak a doma v posteli rozmýšľal, čo som to vlastne videl a či neuletím aj s postelou preč, alebo mi ona neviditeľná, diabolská sila nepovykrúca prsty v kŕčoch. určite by ma prenasledovali nočné mory... paranoia, čistá paranoia na čistú entú, ktorá s odstupom času zapôsobí aj ako mrazivá groteska.

• 25.12.2012  11:21

Wesova nejednoznačnosť tu funguje na sto percent. Nie je to žiadna cha-cha-cha komédia - postavy sú smutné, hovoria o vážnych veciach a topia sa vo vážnych problémoch - skôr akási odroda romantická drámy, rozprávana v typickom Wesovom podaní. Vážim si (okrem kopy iných) jednu jeho vec, ktorá teda súvisí s tou jeho nejednoznačnosťou: Keď si už človek namýšľa, že tuna z Wesa je pán komediant, na ktorého on ako divák vyzrel, "pán komediant" ho pridusí nejakou zvláštnou, na prvý pohľad "vtipnou" scénkou, ktorá však pod povrchom skrýva veľa skutočnej bolesti, ktorú poznáme z reálneho sveta.... No a samozrejme, žiadna z postáv nie je karikatúra, nechápem, kto takúto kravinu môže napísať.

• 23.6.2012  23:49
    Bronson (2008)

výborný film o chlapečkovi Charliem, ktorý prostredníctvom mlátenia ostatných poznával sám seba a postupne zisťoval, že vlastne ani nie je čo poznávať (asi blbosť, ale takáto interpretácia sa mi pozdáva najviac)..takže dajme tomu, že je to len ďalšie indie o hľadaní a nájdení (čo teda nechcem, aby vyznelo v protiklade s prvou vetou.)

• 7.8.2012  02:23
    Bubák Bubby (1993)

Rozprávkový brutal hybrid. Nicholas Hope je úžasný, priam geniálny, najlepší Bubby, akého som kedy videl hrať. Občas to pripomína skeče Mr. Beana...

• 29.12.2012  15:00
    Cendrillon (1899)

zvlášť po útoku hodín, vynikne svojim spôsobom, katarzia hlavnej hrdinky a môže si tak užiť naplno svadobné zvony a fanfáry a tanečné súbory na koniec. s tou psychedéliou je to vystihnuté a vystihnuté je to aj s prekvapivým psychologickým momentom, Hellboy. aj s tým 1899.

• 8.7.2012  00:37
    Dealer (1996)

Kurrrňa, to ale gradovalo...("záverečná" 40 minútovka poriadne pridala na hodnotení ).

• 26.12.2012  23:18

prečo to dievča nekričalo? nejakú šatku jej na hlave uväzoval, ale tú mala myslím cez oči, nie cez ústa.. ale chválim, páčilo sa mi to, najmä v prvej polovici to vyžarovalo až takú znepokojujúcu atmosféru - takýchto čiernych kšeftárov tu totiž stále máme plné ulice a ja som z nich vždy mal (zvlášť) nepríjemný pocit a stále mám, takže keď to vidím ešte aj čiernobielo, "na nemo" a zrýchlene, o také zvláštne polo-zvieranie v žalúdku mám postarané.

• 10.3.2012  01:00

Zvláštny humor. Nevtieravý (plus a také celkem prekvápko), no častokrát takmer úplne nevtipný , to by malo byť asi to mínus. No, nevtipný humor, to je pekná blbosť ozaj toto napísať..ale... . (a práve to je na tom to zvláštne)....

• 29.12.2012  14:39

humor čierny ma velice pobavil, Melies odvážne kombinoval mikro-žánre už v tej dobe. Možno.

• 19.12.2012  16:05

takéto skeče pôsobili už aj v tom roku 03 archaicky. Možno.

• 26.9.2012  00:02
    Fontána (2006)

zbytocne naliehavo to na mna tlacilo... pokoj, cas. Som pekna zena, ktora si na svojho napadnika v klude pocka, kdesi v kute... "podaj mi maslo" " a naco? aj tak ho zjes"

• 30.8.2012  14:13
    Hodina vlků (1968)

- plno fráz odtrhnutých z reality, arogantný "hlavný hrdina" - fakt neskutočné hovado (nebaví ma pozerať sa také hovadá, také hovadá ma serú)..(a... samozrejme, pre úplnosť, hlavný hrdina je umelec, umelec "vždy" musí byť takáto sviňa, do prdele..)

• 10.3.2012  00:45

Ty vole, mňa to bavilo. Čumil chodí, kuká, nehovorí nič a ak už niečo, tak len dajakú kravinu. Ostatní rovnako. Kecajú do vetra somariny.Niečo o fínskom filme, o Jarmuschovom režisérskom štýle, neviem, veľa somarín, nepamätám si už skoro nič z tých somarín, čo natárali. Číňanka voľaká, Tilda Swinton,Gael Bernal, Bill Murray napokon ako čerešnička. Hovorím, somarina. Paráda. A tá muzika..SUNN O))), Earth, Boris..tie bluesové brnkačky... Hovorím, paráda....Inak Eodeon to vystihol, ja len tak kecám.

• 31.1.2012  18:32
    Idioti (1998)

španielsky dabing, ty kokso (no jo - "fajnšmeker")

• 10.6.2012  01:29

Aha, takže to tie nájazdy kamery mali byť melancholické... A ja som čakal, že celý ten film sa bude niesť v takom duchu.Od diálogov až po kvety. Dokonca som čakal, čo mi príde teraz trochu Star Wars (priznávam), Jarmuscha kríženého s Lynchom. No jo, ale toto nebol minimalizmus, Suti. A surealizmus už vonkoncom nie. Anderson to bol, nadaný americký umelec s vlasmy plnými nápadov, narodený v šesdesiatomdeviatom, no a s humorom, ktorý pôsobí prinajmenšom zvláštne (čiže svojsky - nesadol mi úplne, snažím sa povedať)

• 27.7.2012  02:03

Ktože to bola - tá v tej hmle?.. po druhýkrát zamrazilo, bŕŕ...(tie oči mi budú ešte dlho blúdiť hlavou).

• 10.3.2012  01:10
    Juno (2007)

Nasrať. Čo sa dá tomuto vyčítať - nič sa tomu nedá vyčítať.. morálne, ani nijak inak. Určite sa dá, vždy sa dá, ale to n-e-v-id-í-mky-dymky, Juno ma proste bavila na plné guličky, páčila sa mi jej reč, ako sa gúlala, a (taká tá absolútne pohodová atmosféra ma celého pohltila) a trum, hlavne sa mi páčili tie charaktery, úúúúplne že supiš pupiš silno najkybestf a aj takouto troškou farebnej škvrny prispeli k tvorbe celého obrazu (stále hovorím o atmosfére a "farebná škvrna" je v tomto prípade silné pozitívum).

• 25.9.2012  23:34

skvele hlasky. - ak by sa s tym pohrial niekto, kto by sa s tym pohrat chcel, natocil by skvely zaver. kritici by kukali.

• 2.12.2012  00:39

Obrazom : moralka taka, ze dievca povie: "chcem tancit" a ona tancit pojde- na nejaku cudnu, eroticku hudbu, sama, slizky a fetacky, duša opustená od tela, hamby. film je nejaký taký, elegantne-esteticky slizký. Záver a rozhovor "vizionára" s novinárkou si treba patrične vychutnať.. (hoci priznávam, veľa mi unikalo, cz titulky Made-By-Google Translator) .fail. Proste to, co si predstavite pod pojmom, pojmami "francuzske porno", "francuzske umelecke porno", "starnuci francuzsky porno reziser", "starnuci umelecky porno reziser, francuzsky"...= film silne poeticky, s nadhernym klavirnym nadychom (doprovodom).

• 24.12.2012  20:38
    Magazín Ligy mistrů (TV pořad) (2002)

ja neviem.. "hefelefefelefele" - Dogma 95 na futbal? Občas efektné podívanečko, ale občas "hefelefefelefelefelelfeleledoua"....a krátke to je a veľa zápasov v základnej časti... (a vlastne to už aj tak nepozerávam, takže nostalgia...)

• 8.8.2012  00:07

Je po prdeli, že môžem pekne poporiadku vymenovať všetky zábery, ktoré sa mi páčili ( a zároveň to neznamená, že sa jedná o dajaký shit) :).. Takže "Ten o stane (a tráve a ráne a žene a kopci a silnom vetre...)", "Ten o babičke" (tu musím poznamenať, že som sa sústreďoval na akýsi obrys postavy v okne, ktorý sa mi maril - že tam vidím a bol som na seba aj patrične hrdý keď som zistil, že tá postava tam skutočne stála), "Ten so snehuliakom" (najlepší a najkrajší, symbolický - dovolím si povedať), záverečný "Rock and roll" , "Bazén" mi vyčaroval na tvári úsmev pozoruhodnou "pointu" (nazvem to tak ak sa teda jedná o moju interpretáciu), mladík si zaplával so starcovým ejakulátom, čo som mu teda nejak zvlášť nezávidel :), naopak trochu zamrazila - už to môžem slobodne nazvať - poviedka z "Prístavu", prišlo mi to ako to svinstvo s bielym mäsom a tá jedna dievčina akoby sa tam dostala nejakým omylom (ostatným ostalo len búchať a búchať a búchať...)... Každopádne interpretácií je milión, su vo vnútri v hlave, každý si ich môže usporiadať po svojom, sú tiché a dodávajú pokoj. Preto máme ambient tak radi...teda aspoň ja.(Zaujímavé sú tie zábery spojené aj s inou hudbou ako je tá originálna, napr. Stars Of The Lid)

• 24.6.2012  00:33
    Modrý samet (1986)

Myslím, že vcelku normálna detektívka obohatená o pár rušiacich prvkov. He, a scéna s nájdením ucha prežije naveky. Je to nadšenec proste, zdvihol to jak šupu. To je práve taká tá (prehliadaná) nadšenecká práca...Byť to človek, čo na také veci kašle - spanikári, zalarmuje políciu, tí by to zdržovali, uzavreli a nič z toho... Ale nadšenec to nezabalí, naopak s chladnou hlavou šupne do vrecúška a keďže mu to nedá spať, zahryzne sa, nakopne, spojí s osudom atď...a vlastne to celé aj vyrieši. Takže chlapci a dievčatá, stači taká malá vec (ako nájdenie hnijúceho ucha napr.), ktorá, ak sa dostane k správnemu človeku, zmení život iným (o ktorých ani neviete)...Amen.

• 2.12.2012  00:48

..(nočná mora).. Komedie / Rodinný / Experimentální,.. heh...

• 31.1.2012  18:54
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Monk je strašný pošuk. Rieši prípady ako na bežiacom páse, zahanbuje ostrieľaných kriminalistov a to mu stačí párkrát za epizódu začachrovať ručičkami. Asi takto : Cach, čach. Pripomína mi slovenských policajtov, ktorí takto riešia pokuty...."chachachachachacha, to malo byť strašne vtipné, pome sa dosrať"... Vynikajúci dabing - pán Farkaš.

• 1.2.2012  20:41

Tak a teraz si predstavme, že je to slovenský film...

• 23.8.2012  11:12

- mne sa naopak páčilo, že to fičalo v dvoch líniach - jednak sa na Yeong-ae Lee dobre pozeralo, jednak sa obe línie príjemne skrátili, aby to nezačalo nudiť

• 2.12.2012  01:05
    Poručík (1992)

vo všeobecnosti ľudia pojem "geniálny" už načisto znásilnili.. používajú ho na všetko, čo sa im zdá nadpriemerné a potom keď človek chce ten pojem seriózne použiť na označenie niečoho geniálneho, nikto si to extra nevšíma.. v mojej ohrádke to tak samozrejme nefunguje, genialitu sa snažím udržiavať v čistote a lepiť ju niekomu na čelo len vo výnimočných prípadoch. Výkon Harvieho Keitela je geniálny.

• 24.3.2012  00:17

Hej. Pohodička. Darren sa snažil a napokon ma teda zaujal, gratulujem. Seba-onanista. Strih sem, strih tam, ešte to strihneme tam, ešte tu a do ksichtu, a na slzy. Je to sypačkový film, ktorý sa rafinovane rozsype-odsype ako domček z karát, pekne do seba zapadne a vám už len zostáva konštatovať, že to čo ste práve videli, je film väčší jak hovado. Nudil ma začiatok a tie pekelné strihy... No tak si naberá vodu, ježkove voči a čo, to musíme vidieť ako kreténi a pokývkavať nad režisérovou vynaliezavosťou, virtuozitou, genialitou, úžasnosťou,štýlovosťou, hip hopovosťou, alebo čím? No a to je samozrejme len začiatok, to si ešte zakyvkáme.. Faktor Jared. Nemám ho rád, tohoto modrookého fešáka. Podľa mňa je to hrozný hudobník, mexičan a slabý herec, v čom ma tento film iba utvrdil. Nevýrazný, chabý výkon, a ak by bol zaspieval, ten výkon by bol ešte horší. Ešteže nespieval. No ale pozitíva, tie tam tiež boli. Tak predovšetkým, Darren je ozaj dobrý seba-onanista, to mu brať netreba, ten záver bol skutočne strhujúci. Skôr cynický než depresívny. Ten som si užil. Najmä Jareda. Ďalšie pozitívum, Ellen Burstyn. Z tej vyrastá, mám taký pocit, celkom slušná charakterová herečka. Jennifer tiež príjemná, pekne sa usmieva, aj pekne plače, slušne fetuje... To zatiaľ stačí... Takže zhrniem: Videl som dobrý film. Reqiem. Nie výnimočný( hoci tak vyzerá).

• 1.2.2012  19:40
    Samotáři (2000)

Generačná výpoveď? No tak to neviem, ja som to skonzumoval ako jednoduchú, ale zábavnú jednohubku o pár vyhúlených šmejdoch, ktorých ďalšie osudy ma po skončení filmu absolútne nezaujímali. Je to vtipné, Zelenka ten scenár "napísal zámerne kultovo"(to akože sa nasral a povedal si, že teraz je ten čas poriadne preraziť a spísať tie najkulovejšie hlášky), ale celé to vyšumelo akosi do prázdna. Asi do termosféry. Možno ďalej. Neviem.

<< předchozí 1 2