sutorovic

dliazeľ

2 body

1 2 následující >>
    • 27.4.2012  21:12

Básničky, vetičky. Fajn. Film sutorovicovi, neznalcovi Tarkovskeho tvorby, dal totálny prd.

• 27.4.2012  21:02
    Stalker (1979)

163 minút kecania a filozofovania, filozofovania a kecania, kecania a filozofovania o filozofií, kecania a filozofovania, a kecania o filozofií ma spočiatku odradzovalo. Nejak ma totiž nelákalo sledovať 163 minút kecania a filozofovania, filozofovania a kecania, kecania a filozofovania o filozofií, kecania a filozofovania, a kecania o filozofií... Ale nebolo to zlé, nudné, naopak zaujímavé. Či dokonca, hlavne v prvej polovicu filmu, doslova pohlcujúce. Prvých 90 minút ubehlo ako voda, tí traja ľudia, ktorí sa tam prechádzali po tej lúke, ako krásne rozprávali o tej svojej vlastnej hovnakosti, tá atmosféra niečoho nepoznaného, neprebádaného, tie kukučky, kukajúce zo stromov. To je práve to, čo mňa, človeka z postele do chladničky, dokáže rozsrať. Druhá polovica začínala nudiť, toho kecania o ničom konkrétnom a predsa o všetkom, bolo... trochu príliž, v čom sám seba utvrdím aj sám, utvrdzujem sa. Trojka SSP sa začínala opakovať ako ja tam hore, furt sedela, stála, neustále sa borila v kalenej vode, vôbec, všade samý puch, blato, plno rečí, pohľadov, artov, nohavíc, čapiek... kanál a tak. Film som určite nepochopil, ale poviem to tak: Bavil, to jo, treba uznať, i keď u pána režiséra takého kalibru ide o prejav neúcty. Premýšľam: ...premýšľal som.

• 24.3.2012  00:17

Hej. Pohodička. Darren sa snažil a napokon ma teda zaujal, gratulujem. Seba-onanista. Strih sem, strih tam, ešte to strihneme tam, ešte tu a do ksichtu, a na slzy. Je to sypačkový film, ktorý sa rafinovane rozsype-odsype ako domček z karát, pekne do seba zapadne a vám už len zostáva konštatovať, že to čo ste práve videli, je film väčší jak hovado. Nudil ma začiatok a tie pekelné strihy... No tak si naberá vodu, ježkove voči a čo, to musíme vidieť ako kreténi a pokývkavať nad režisérovou vynaliezavosťou, virtuozitou, genialitou, úžasnosťou,štýlovosťou, hip hopovosťou, alebo čím? No a to je samozrejme len začiatok, to si ešte zakyvkáme.. Faktor Jared. Nemám ho rád, tohoto modrookého fešáka. Podľa mňa je to hrozný hudobník, mexičan a slabý herec, v čom ma tento film iba utvrdil. Nevýrazný, chabý výkon, a ak by bol zaspieval, ten výkon by bol ešte horší. Ešteže nespieval. No ale pozitíva, tie tam tiež boli. Tak predovšetkým, Darren je ozaj dobrý seba-onanista, to mu brať netreba, ten záver bol skutočne strhujúci. Skôr cynický než depresívny. Ten som si užil. Najmä Jareda. Ďalšie pozitívum, Ellen Burstyn. Z tej vyrastá, mám taký pocit, celkom slušná charakterová herečka. Jennifer tiež príjemná, pekne sa usmieva, aj pekne plače, slušne fetuje... To zatiaľ stačí... Takže zhrniem: Videl som dobrý film. Reqiem. Nie výnimočný( hoci tak vyzerá).

• 17.3.2012  22:00
    The Amputee (1974)

Jeden z tých zaujímavejších spôsobov umierania.

• 10.3.2012  01:10
    Juno (2007)

Nasrať. Čo sa dá tomuto vyčítať - nič sa tomu nedá vyčítať.. morálne, ani nijak inak. Určite sa dá, vždy sa dá, ale to n-e-v-id-í-mky-dymky, Juno ma proste bavila na plné guličky, páčila sa mi jej reč, ako sa gúlala, a (taká tá absolútne pohodová atmosféra ma celého pohltila) a trum, hlavne sa mi páčili tie charaktery, úúúúplne že supiš pupiš silno najkybestf a aj takouto troškou farebnej škvrny prispeli k tvorbe celého obrazu (stále hovorím o atmosfére a "farebná škvrna" je v tomto prípade silné pozitívum).

• 10.3.2012  01:00

Zvláštny humor. Nevtieravý (plus a také celkem prekvápko), no častokrát takmer úplne nevtipný , to by malo byť asi to mínus. No, nevtipný humor, to je pekná blbosť ozaj toto napísať..ale... . (a práve to je na tom to zvláštne)....

• 10.3.2012  00:45

Ty vole, mňa to bavilo. Čumil chodí, kuká, nehovorí nič a ak už niečo, tak len dajakú kravinu. Ostatní rovnako. Kecajú do vetra somariny.Niečo o fínskom filme, o Jarmuschovom režisérskom štýle, neviem, veľa somarín, nepamätám si už skoro nič z tých somarín, čo natárali. Číňanka voľaká, Tilda Swinton,Gael Bernal, Bill Murray napokon ako čerešnička. Hovorím, somarina. Paráda. A tá muzika..SUNN O))), Earth, Boris..tie bluesové brnkačky... Hovorím, paráda....Inak Eodeon to vystihol, ja len tak kecám.

• 9.3.2012  23:57

Film mrazivého razenia. A minimalistického. A to poriadne. Otvárajúci množstvo konšpiračných teorií od A po Z. O živote pred nami, o živote po nás, o čase (pred nami a po nás), o poznaní, o pokroku...O Tom Tajomne, ktoré je cítiť z každého záberu tohto umeleckého diela, slúžiaceho najmä ako kulisa k mojím myšlienkovým pochodom počas sledovania (hlavne v úvode aj mierneho podriemkavania). A asi najmä o to Kubrickovi šlo- o to nekonečno v našej hlave. Navyše som dostal strašnú chuť na varenú kukuricu.Plus ešte Shining - Psalm, je to tam.

• 3.3.2012  22:45
    Český lev 2011 (TV pořad) (2012)

Minulý rok som sa príjemne bavil, ale tento rok fakt o prde. Občas mi to pripomínalo The Office.. akurát bez toho vtipu. Ten tam žiaden nebol, samozrejme. Aj keď to občas tak vyzeralo, že tam je... nakoniec sa vždy všetko vysvetlilo a vysvitlo, že tam nie je.Amen.

• 4.2.2012  21:50

Téma homosexuality je dnes už otravné klišé. A citovo-vydieračska scéna, kde ten teplejší (sympatickejší) z dvojice obchytkáva toho menej teplého, je klišé ešte otravnejšie. Moje sympatie však má. Remeselnícky je veľmi pekne zvládnutý, ponúka množstvo zaujímavých (fotografických) kompozícií a výborného Lišku. Aj Krobota, ktorý síce veľa priestoru nedostal, ale tá jeho otcovská, nepriepustná mimika ho robí výrazným všade. Poetický, melancholický film. Do problematiky síce nič nové neprinesie (o čo sa napokon ani nesnaží), ale zaujme. 65 (a pol) %.

• 1.2.2012  20:41

Tak a teraz si predstavme, že je to slovenský film...

• 1.2.2012  19:40
    Samotáři (2000)

Generačná výpoveď? No tak to neviem, ja som to skonzumoval ako jednoduchú, ale zábavnú jednohubku o pár vyhúlených šmejdoch, ktorých ďalšie osudy ma po skončení filmu absolútne nezaujímali. Je to vtipné, Zelenka ten scenár "napísal zámerne kultovo"(to akože sa nasral a povedal si, že teraz je ten čas poriadne preraziť a spísať tie najkulovejšie hlášky), ale celé to vyšumelo akosi do prázdna. Asi do termosféry. Možno ďalej. Neviem.

• 1.2.2012  19:18
    Červená Karkulka (2011)

Umelá, totálne anti-atmosferická, hollywoodska hmota.

• 31.1.2012  18:54
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Monk je strašný pošuk. Rieši prípady ako na bežiacom páse, zahanbuje ostrieľaných kriminalistov a to mu stačí párkrát za epizódu začachrovať ručičkami. Asi takto : Cach, čach. Pripomína mi slovenských policajtov, ktorí takto riešia pokuty...."chachachachachacha, to malo byť strašne vtipné, pome sa dosrať"... Vynikajúci dabing - pán Farkaš.

• 31.1.2012  18:32
    Idioti (1998)

španielsky dabing, ty kokso (no jo - "fajnšmeker")

1 2 následující >>