Džejkop

jódlující bernardýn

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 15.6.2015  19:36

Ocitl jsem se ve světě ke kterému bych potřeboval příručku jeho univerzia, protože jsem netušil, která bije. Ve scénáři se asi na něco zapomnělo, protože z toho vyšel takový slepenec bez hlavy a paty. Jediné plus tak zůstává, že po vizuální stránce, to bylo fajn.

• 23.2.2015  20:00

Příběhu podle mě scházelo větší tempo. Především té části, ve které holky putují domů. Chválím je, že umějí pracovat s mapou a buzolou, ale jelikož nejsem trenér orientačního běhu, tak nechápu, co mi má, jako divákovi, přinést to putování mechem, trávou, vřesem.

• 23.2.2015  17:34
    The Divide (2011)

Jestli jste někdy ve svém příbytku zažili se svojí drahou polovičkou ponorkovou nemoc, tak nezoufejte, určitě to může být horší. Italská domácnost, kde lítají vidličky a nože, je oproti tomu, co se děje v tomto krytu, procházka rajskou zahradou. Na relativně malém prostoru vznikne velké množství nechutností. Na své si příjdou i milovníci fekálního humoru. Izolace, zoufalství, nedostatek jídla, ztráta sebeúcty, pudy, strach. Enormní tlak na členy skupiny logicky vygraduje v selhání morálky, lidé se mění v divou zvěř, kde silnější přežívá, slabší poslouchá nebo umře. Vzhledem k podmínkám, které panují venku, to sice vypadalo na ubytování v pětihvězdičkovém apartmánu s polstrovanou postelí, vířivkou a plnou penzí, včetně večeře o pětichodovém fazolovém menu. Nakonec se však ukáže, že spíš než běžet do krytu, by bylo lepší namazat svoje tělo Rainhardovým říšským protektorem, v klidu se usadit na lehátko, vypít poslední drink, pokochat se pohledem na oblohu ozářenou stovkou sluncí a umřít jako člověk.

• 19.2.2015  11:13
    Hlasy (2014)

Vnitřní svět chronického psychotika se všemi jeho bludy a halucinacemi mě velmi bavil, byl andělský krásný a čistý jako lilie, ovšem skutečnost byla krutá a mrazivá. Souvisle s tím, jak se realita prolínala s fikcí, tak se měnila i moje nálada. Vřele tleskám za nápad a provedení. K plnému hodnocení snad chybí jen závěr, ve kterém si Jerry se svým zvráceným přítelem Whiskasem pořídí větší a výkonnější mrazák.

• 19.2.2015  11:09
    Zombeavers (2014)

Jak drůbež vyrazila do přírody. Vtipné na tom nebylo vůbec nic, trapné bylo všechno.

• 17.2.2015  18:51

Příběh tří mladých lidí, začíná zdánlivě nevinně, když se snaží vystopovat jakéhosi Nýmanda. Vypadá to na poklidný roadtrip tří přátel napříč pouští a prérií. Od chvíle, kdy máte pocit, že zažíváte deja vu, v podobě Záhady Blair Witch, se to ale dějově zamotává čím dál víc. Zároveň se zvyšuje pocit napětí a strmě narůstá počet záhad. Škoda, že jich bylo tolik, až se v tom člověk znatelně ztrácí. Na druhou stranu, bylo zábavné pozorovat sám sebe, jak si v duchu říkám, co se to herdek děje a jak tohle skončí. Musím říct, že v tom nemám zcela jasno ani po závěrečných titulcích. Otázek bylo tolik a odpovědí tak málo, jestli vůbec nějaké byly, že si to každý musí přebrat po svém.

• 16.2.2015  09:22

O teoriích Stephena Hawkinga vím asi tolik jako o vaření svíčkové. Přesto nepochybuji o tom, že je to velký člověk. A to nemyslím jen po stránce vědecké, ale také o stránce lidské. Jsem přesvědčený, že je to věčný bojovník, který rád zašprýmuje. Je fajn, že jsem se dozvěděl něco z jeho osobního života, z jeho boje nad zákeřnou nemocí. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o zřejmě největšího vědce naší doby, tak bych čekal, že nahlédnu pod pokličku jeho vesmírného guláše, který do dneška stačil umíchat. Určitě to stojí za pozornost. Herecký výkon hlavního protagonisty je bezvadný, podle mě to je na zlatého plecháče.

• 16.2.2015  09:20
    Kolonie (2013)

Když se dneska podívám z okna, tak si říkám, že by trochu sněhu neškodilo. Zatímco, tady kluci z kolonie mají úplně jinčí starosti. Za trochu tepla by nejspíš dali celou svojí úrodu kouzelných fazolí (mají totiž ještě rajčata). Dole pod sněhem si lebedí ve svém příbytku, pěstují zeleninu, chovají včelstvo, hotová pohádka, kterou jen občas narušuje hnidopich Mason. Rozený vůdce Briggs si nepochopitelně neváží toho co má a společně s dalšími dvěma nadšenci nasadí pohorky, obleče kulicha a vydá se vstříc zimním radovánkám. Na svojí zasněžené cestě narazí na lechtivý časopis a holohlavého magora s jeho smečkou hladových psů. Od té chvíle je veselo a horko, i když venku pořád sněží.

• 13.2.2015  21:22
    Pride (2014)

Pride je jako celek plný optimismu i když se to tak nemusí zdát. Takový ten film, který má jasné poselství, že i malými skutky můžete dosáhnout velkého vítězství.

• 11.2.2015  18:12

Nepochybuji o tom, že to byl tehdy husarský kousek hochů ze země sandálů a gyrosu. Nepochybuji ani o tom, že tělo Evy stojí za pozornost a už vůbec nepochybuji o tom, že je to film, který je po vizuální a epické stránce ještě lepší než jednička. Bohužel, pochybuji o hereckých kvalitách Stapletona, poměrně toporné představení. Themistokles v tomto podání nešahá Leonidasovi ani po kotníky. I přes tuto výtku se vřele těším na další krví a údy potříštěný díl řecko-perských válek.

• 11.2.2015  15:53
    Malý televizní kabaret (TV pořad) (1977)

Kabaret mě nikdy neoslovil, díval jsem se na něj, jen v případě, že nebyla jiná možnost. Infantilní písně, nudné scénky. A to hodnotím z pohledu malého dítěte, kterým jsem v devadesátých letech byl. Navíc mi není sympatický hlas Molavcové, je podivně zabarvený a vždycky byl. Zkrátka jsem to radši přepnul třeba na strýčka Skrblíka.

• 11.2.2015  13:27
    Fallout: Nuka Break (TV seriál) (2011)

Vykouzlí nostalgický úsměv všem aktivním pijanům Nuka Coly - nejoblíbenějšího nealkoholického nápoje před velkou válkou. Doporučuje Frank Horrigan.

• 11.2.2015  12:36
    John Wick (2014)

Na Johnovi je nejlepší jeho ukotvení v zajímavém fiktivním světě, který se mi líbil. V této zemi policie existuje jen na papíře a tak jediným místem, kde funguje zákon, zůstává tamní hotel Hilton. Na kodex uvnitř hotelu dohlíží tajemná postava majitele, na pořádek venku stylová úklidová četa. Postavy se díky tomu nacházejí v prostředí, ve kterém je možné nakopávat zadky z jakýchkoliv banálních důvodů. A jeden takový důvod si najde i Baba Jaga. Musím říct, že to jsou jatka. Tenhle film je fajn, ale na můj vkus byl příliš monotematický a taky mě bylo líto Harryho.

• 8.2.2015  20:09

Skoro jako za starých zlatých časů (rozuměj série jedna až šest). Naylorovi k tomu chybí jen ždibíček, kterým je například absence Hollyho. Šarm a společenská grácie filcky znovu na scéně, dynamika hlavních postav je zpět.

• 7.2.2015  19:44
    96 hodin (2008)

Famózní žánrová záležitost. Liam v jedné ze svých nejlepších rolí. Tohle je prostě jízda.

• 6.2.2015  21:23
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

K neuvěření, že na sociálních sítích vznikají akce typu Zapalme svíčku za Magdu. Seriál je velmi stereotypní, ale i po letech populární, tak proč si zbytečně lámat hlavu ze scénářem. Nejvíc mně asi vadí, jak z pacientů dělá tupé stádo, které doktorům zobe z ruky jedna radost. Hvězdičku jen kvůli tomu, že to sleduje mamka i přítelkyně, co naděláte. Prý u toho nemusí přemýšlet, dá se u toho i žehlit a někdy to je napínavé.

• 6.2.2015  21:08

Ukápla mi slza..

• 6.2.2015  20:57

Otylá, cynická a Sauvignonem nasáklá tragikomická figurka na své stereotypní cestě životem potká druhou obskurní osobu, nazve jí Zagor a společně vytvoří překvapivě kompaktní dvojici. Nutno říci, že se ve filmu neděje vlastně nic zásadního, překvapivého nebo kdovíjak zvláštního, navzdory tomu to ale funguje. Obyčejný venkovský příběh, který nabízí poměrně slušnou porci svérázného humoru.

• 4.2.2015  17:29

Ze začátku zajímavé a vzbuzující otázky, postupně fádní. Přemýšlíte, který, že dobytek, měl ten čas a chuť vymýšlet a zkonstruovat takový kolosální vězení. A především, proč si, ježkovy voči, do takového okázalého projektu, vyvolil jen a pouze samé chlapce. Jsem si říkal, jestli je součástí komplexu propracovaný systém kamerových systémů, pak se pravděpodobně nějaký retardovaný Big Brother dívá a ukájí se u toho. Načež do ráje výtahem přivezou i jednu slečnu, aby to nebylo tolik gay. Myšlenku o perverzákovi jsem tedy zavrhnul a napadlo mě, že by mohlo jít o mládežníky, kteří svým rodičům působili vrásky. Za jejich otrlosti je mamka s taťkou popadli za límec a umístili do revolučního nápravného zařízení. Doufajíc, že se jejich ratolesti konečně naučí prosociálnímu chování a zodpovědnosti. Vedle, opět jsem se zmýlil. Rozuzlení je nakonec jiné, možná natolik předvídatelné, že jsem o něm ani neuvažoval. Jenže je to vůbec rozuzlení? Nezbývá než doufat, že v Labyrintu: Level 2 totální nasazení přibydou i nějaké divoženky, protože tohle bludiště bylo nezdravě maskulinní.

• 4.2.2015  14:52
    Ranhojič (2013)

Svižně plynoucí dobrodružství jednoho velmi zvídavého a osvíceného jinocha, který se vzepře zaběhnutým konvencím a dogmatickému pohledu středověké Evropy. Nebojí se do toho říznout ani v době, kdy sterilní prostředí existovalo pouze ve snech a otčenáš utvářel svět.

• 3.2.2015  11:03
    Slídil (2014)

Kdybych byl úchyl, tak u toho chrochtám blahem, místo toho jsem se jen potil a nervózně převaloval. Hlavní postava je antihrdinou první kategorie. Instruktážní snímek pro začínající podnikatele.

• 30.5.2011  23:33
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Těšil jsem se dlouho a těšil jsem se po právu. Přesto jsem měl obavy, sem tam se na něco těšíte a pak jste zklamaní. Tohle je ale jiný případ, Hra o trůny moje očekávání předčila. Nenapadá mě, jestli je nějaká příběhová linie navíc. Po skončení každého dílu jsem netrpělivě očekával ten následující, a tak to má být.____________Za nejsympatičtější postavu, považuji Tyriona Lannistera (i když je to Lannister). Neméně sympatií, také cítím k postavám Neda a Aryii. Nejzajímavějším charakterem se zdá být Daenerys, vzpomeňte na první díl a na poslední..neskutečný vývoj a proměna. Naopak swině roku se zdá být Joffrey, i když jeho matka Cersei k tomu nemá daleko a dost možná, že v dalším průběhu se tou swiňí stane právě ona. Nebo že by Malíček (ctižádost nade vše)? Nejméně výraznou postavou je pro mě král Robert, král na nic. Za nejvýraznější vedlejší postavu, bez jakýkoliv pochybností, označuji Syrio Forela.______________ Jedinou výtku směřuju k množství charakterů, což je bezesporu pro nečtenáře problém. Tedy pro mě to byl, alespoň zpočátku.____________ I po několika sériích musím uznat, že si seriál drží svůj standard a dějově táhne. Škoda některých zmasakrovaných nebo jinak odstraněných postav.

• 17.5.2011  22:29

Audiovizuální lahůdka, která mě na dvě hodiny pohltila.

• 25.2.2011  20:00

Muž s páskou přes oko se vrací na scénu. I když babka kořenářka (opakovaně) povídala, že je mrtvej. Opak je pravdou, Snake Plissken je zpátky v plné parádě. Rozhodne se nakopat prdel všem vyvrhelům, tentokrát na západním pobřeží USA. Snake je znovu zatčen, odsouzen, pověřen obtížným úkolem a omezen časovým limitem. Prezident ho vybaví přiléhavým tričkem, kalhoty a stylovým kabátem. Samozřejmě dostane i zbraně a sirky, které se později budou hodit. A výlet do temného ráje může začít. Na cestě potká spoustu podivínů, navštíví prvotřídní plastickou chirurgii v srdci Beverly Hills, a setká se s Che Guevarou. Po několika peripetiích získá požadované zařízení a jako bonus také prezidentovu dcerku, která mezitím zjistila, že hajzlík není jen tatínek pravičák, ale také milenec levičák. Plissken se vrací těsně před vypršením časového limitu na pevninu a vytírá zadnice nejen prezidentovi, ale také celému světu. Útěku z L. A. by se dalo vyčíst snad naprosto všechno. Postrádá to jakokuliv originalitu, sprostě to kopíruje jedničku, má to totálně přímočarý děj, laciné efekty. Mám ale takový dojem, že je to všechno záměr a Carpenter paroduje sám sebe. A pokud to není záměr, pak tu pořád ještě zbývá zatraceně cool Snake Plissken.

• 25.2.2011  19:58
    Wholetrain (2006)

Pravděpodobně jediný film který se takovou měrou věnuje sprejerské subkultuře. Je otázkou, zda jsou graffiti uměním nebo vandalismem. Wholetrain se však nezabývá morálním aspektem, neřeší jestli jsou graffiti uměleckým protestem proti fádní architektuře nebo pohrdáním a revoltou vůči konzumní společnosti. Wholetrain nehodnotí, nekritizuje, ale věrohodně popisuje prostředí writerů. Seznamuje nás s tím, jak to chodí v jedné takové crew, která čelí neustálým konfrontacím s konkurencí, ale také potyčkám s policií. Podlé mého názoru se jedná o zajímavý dramatický příběh s velmi stylovým koncem.

• 23.2.2011  20:46

Chlípný prodavač značkového elektra Jamie by mohl psát návody na to, jak balit a obšťastňovat ženy. Jednou ale šlápne na kuří oko svému šéfovi a se zlou se pokáže. Musí si balit kufry a hledat nové zaměstnání. Rozhodne se pro práci vtěrky u farmaceutického průmyslu. Jednoho krásného dne v nemocnici potká Maggie, která mu toho ukáže víc, než měla v plánu. Za což si taky Jamie slízne pěkný políček. Počáteční lhostejnost, postupně vystřídá živelná touha pramenící z uspokojení potřeb, která se promění v přátelství. A ač to tak nevypadá, postupně se přes sex a mnoho shozených kilojoulů Jamie a Maggie vypracují k lásce a plnohodnotnému romantickému vztahu. Zamilovaný pár se postupně nevyhne krizi, pramenící z rozporu mezi Jakeovým vzrůstajícím ratingem lobbisty firmy Pfizer a neposedným Maggiiným kostlivcem v almaře. Počátek, ale i vývoj vztahu těchto mladých lidí mě bavil, prostě to Jakeovi i Annie věříte. V očičkách jim běhají jiskřičky, ve v vzduchu lítá přitažlivost, v posteli se nestydí, ukazují toho více než je obvyklé. To platí především o slečně Annie, která nám několikrát hrdě ukáže bradavky. Škoda že i zbytek nemá takovou šťávu jako ústřední dvojice, dějově to místy skřípe. Přesto tuto průměrnou záležitost ústřední dvojice svým sympatickým projevem posouvá o třídu výš.

• 22.2.2011  22:13
    Česko Slovenská SuperStar (TV pořad) (2011)

Tak to pochop, už je konec, Hnovo, pochop to. Včera jsem u piva viděl jeden díl. Zjistil jsem jak vypadá Rytmusovo třetí nejoblíbenější auto, zažil spoustu zbytečných keců a znovu pocítil troufalost některých soutěžících. Pokud jsem trochu soudný, poznám, jestli zpívám hezky, obstojně, anebo takovým způsobem, že praskají zdi. Můj zpěv patří do koupelny, ale ne do televize. Vždycky se ale najde dostatek exotů, kteří jsou přesvědčení, že jejich zpěv patří na místa nejvyšší. A také nemálo pomatenců a exhibicionistů, kteří jedou desítky kilometrů jen proto, aby se ztrapnili před kamerou. Není nad to se pousmát nad stupiditou některých jedinců, nicméně je to zábava, která vydrží jeden večer.

• 22.2.2011  21:55

Nastražte uši, zhasněte světla a buďte potichu, na scénu přicházejí chobotnice, nikoliv ty z druhého patra, ale chobotničky z vesmíru. Jsou vysoce adaptabilní, velké a zvědavé. Devět z deseti příslušníků americké armády tyto příšerky nedoporučuje za domácí mazlíčky. Raději si pořiďte tarantuli nebo mambu. Přestože tato monstra obsadila rozlehlé území severního Mexika, dá se i nadále předpokládat, že tato nová rasa bude nadále expandovat. Návštevníci z vesmíru jsou totiž velice ambiciózní. Přestože si novodobí dobyvatelé získali značný respekt, na jejich území neustále vstupují cizinci. Mezi ně patří také naši dva hlavní hrdinové, kteří se místo chlastačky na trajektu budou muset spokojit s táborákem v hlubokém lese. Zapeklitá situace je donutí absolvovat dobrodružný a nebezpečný výlet napříč infikovanou zónou. Nutno dodat, že po cestě mnoho chobotnic nepotkají, nicméně i tak z filmu dýchá tísnivá atmosféra. Opuštěná krajina, trosky lodí, letadel, zničená města. Na pozadí mimozemské invaze, kdesi poblíž hranic USA, se postupně zbližují dva lidé. Škoda, že dialogy občas nudí a celkově se toho ve filmu moc neděje.

• 20.2.2011  20:50
    127 hodin (2010)

Dobré ráno, je právě tolik kolik je. Děkujeme, že jste si naladili rádio Džejkop. V dnešním Průvodci po krásách naší Země Vás co nejsrdečněji zveme na Tour de Utah. Máme krásný slunečný den, teploměr ukazuje příjemných 30 stupňů. Vítr slabý, proměnlivý. Vlhkost vzduchu je kolem čtyřiceti procent, proto si přibalte dostatek tekutin, budou nutné. Tlaková tendence zatím hlásí setrvalý stav, brzy ale začne strmě stoupat. Předpokládané noční teploty, velmi nízké. Den jako stvořený na vycházku. Tohoto faktu si všiml i vyznavač extrémních sportů Aron, proto sbalil svých pět švestek, laciný vietnamský nožík a vydal se vstříc dobrodružství. Pacholek jeden, tolik se těšil do přírody, že zapomněl dát pusu mamince. Po cestě narazil na dvojici pěkných děvčat, jakožto zkušený skaut jim nabídl služby renomovaného průvodce. Zavedl je do tajuplné vodní jeskyně se skluzavkou. Když se s holkama dostatečně vyblbnul, slušně se rozloučil a přijal pozvání na afterpárty, zjistil, že den stále nekončí. Jakmile zmizely dívčiny v dáli, tak se Aron rozhodl pokračovat hlouběji do pustiny. Zanedlouho ho čeká krvavé dobrodružství, na které do smrti nezapomene..

• 20.2.2011  20:24

Vítejte v New Yorku, nabízíme luxusní ubytování v centru města na Manhattanu. Již od roku 1988 tato skvostná čtvrť láká širokou klientelu vrahů, násilníků, recidivistů, deviantů a dalších úchylů. V současné době (rok 1997) nabízíme dvou, tří, čtyř ale i padesátilůžkové pokoje s ohněm a klimatizací. Jelikož se vévodovi podařilo zajmout prezidenta imperialistického rasistického policejního státu, chystáme se postupně pokoje dovybavit telefonem s hlasovou schránkou, minibarem, trezorem a satelitní televizí. Prostorné mramorové koupelny v brzké době obohatíme o hydromasážní vany, separátní sprchové kouty, beauty zrcadla a vysoušeče vlasů. Součástí doživotního pobytu je polopenze nebo plná penze. Kvalitní stravování v některých z mnoha restaurací zajišťuje klan smrťáků. Specialitou šéfkuchaře je polévka z jater a ledvin. Druhý chod se skládá z libovolného lidského údu připravovaného jen na tom nejkvalitnějším uhlí. V komplexu se také nachází Wellness centrum, kde vyškolení odborníci nabízejí thajské masáže, relaxační koupele a zábaly. Dále nabízíme lunapark plný vyhladovělých bláznů, majících chuť na vaše maso. Proto Vám při vstupu zapůjčíme odstřelovačku a koktejl Molotov. Na své si ale také přijdou milovníci pravého krvavého sportu. Naše aréna boxu nabízí boj na život a na smrt, vítěz získává kýtu z poraženého soupeře. Milovníci umění mohou navštívit přehlídku lidových tanců. Zaručujeme, že Manhattan je Mekkou nevšední atmosféry a nikdy nekončící zábavy. Rozvoz po celém komplexu zajišťuje praštěný taxikář Béda, a když budete hodní, pustí i autorádio.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17