Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Shawshank je plný emocí, upřímnosti, přátelství a víry. Životní drama jenž by nemělo ujít nikomu, kdo má po ruce jakýkoliv přístroj schopný přehrávat filmy. Proč? Třeba i proto, že je na první místě žebříčku csfd. Ale především proto, že je to film, vtahující do děje největším možným způsobem. To, jakým stylem minutu po minutě plyne a ani na chvíli neztrácí dech, je obdivuhodné. Tenhle životní příběh mi při závěrečných titulcích pokaždé vykouzlí na tváři upřímný úsměv a zahřeje u srdce. Kdybych mohl dát třeba deset hvězdiček, tak bych neváhal. Zde maličká uvítací řeč: „To je pan Hadley, velitel dozorců. Já jsem ředitel Norton. Vy jste odsouzení zločinci. A proto jste tady. Pravidlo jedna: nerouhat se. V mém vězení nebude nikdo brát jméno Boží nadarmo. Další pravidla poznáte za pochodu. Nějaké otázky? Kdy budeme jíst? Budeš jíst, až ti řekneme, že máš jíst! Budeš srát, až tě pošleme srát! A chcát, až tě pošleme chcát!... Věřím ve dvě věci: v disciplínu a Bibli. Tady se vám dostane obojího. Svoji duši poručte pánu. Vaše prdele patří mně. Vítejte v Shawshanku!“ Co říct snad jen well, very, very well Andy, Rede a všichni ostatní.

Forrest Gump (1994)

Výkon Toma Hankse je doslova neuveřitelný, takhle věrohodně ztvárnit jednoho rustikálního prosťáčka z Alabamy. Nevěříčně kroutím hlavou a tleskám, úctyhodný výkon. Většina scének a Forrestových hlášek mě upřímně rozesmála.Tento životní příběh lze jen obdivovat, a tak trochu závidět... Forrest Gump je člověk, který měnil dějiny. Americký běžeč na dlouhou trať, milionář co seká trávníky zadarmo, válečný hrdina, prvotřídní hráč pingpongu, nezapomenutelný americký fotbalista, spulumajitel firmy na krevety, jako první tancoval na Elvisovy píšně, tvůrce sloganu shit happens nebo smajlíků a konečně týpek co investoval do "nějakého obchodu z jablky" :). Opravdu všestranný člověk.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší z původních epizod, možná i ze všech šesti dílů.. Impérium skutečně vrací úder, temná strana síly v rozpuku. Zatím to opravdu nevypadá na obnovení rovnováhy v Galaxii. Nejlepším momentem je souboj Luka s Vaderem a nejpřekvapivějším je zjištění, kdo je Lukův otec..im your father !!!

The Matrix (1999)

Dokonalé efekty, průlom ve svém žánru, revoluční film. Takové pojmy jsou zcela běžně spojeny s filmem bratrů Wachovských. Není se čemu divit, po všech těchto stránkách je to film dokonalý v každém detailu. Hlavní hrdina je charismatický i pro heterosexuály.Trinity sice napatří k nejkrásnějším, přesto jí nechybí styl. Morpheus je kapitán misteriozity a je to on, kdo nás provede králičí norou. Mnoho lidí si dost možná ta největší nej Matrixu nalezne ve výše zmiňovaných případech. Pro mě osobně tkví největší nej Matrixu v jeho samotné podstatě. Myšlenka Matrixu mi způsobuje pnutí po celém těle, protože co když v něm žijeme. Někdy, když jdu po ulicí, mám takový pocit. Kdo mi tuto představu spolehlivě vyvrátí, má u mě pivo a panáka.

Opustit Las Vegas (1995)

Krátkodobá, ale intenzivní forma pomoci. Uchlastat se k smrti. Cesta opilce k dokonalé destrukci sebe sama. Velmi přesvědčivý, věrohodný a nezapomenutelný výkon Nicolase Cage.

Mechanický pomeranč (1971)

Kdo neví co je to násilí, ať si pustí tenhle film a zažije rovnou ultranásilí.

Neúplatní (1987)

Moje nejoblíbenější mafiánská historka. Tento příběh z dob Al Caponeho mě několikrát zcela pohltil a nepustil. Příjemně akční a svižná podívaná z které dýchá období prohybice jako z alkoholu líh.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Arnie alias robot sympaťák s ocelovými svaly na kovovém skeletonu. Pan guvernér ve své nejlepší formě a pravděpodobně ve svém nejúspěšnějším snímku. Pro fandy nezbývá než doporučit režisérskou verzi, která příběh obohacuje o několik zajímavých a za pozornost stojících scén. Na budoucího spasitele lidstva Johna Connora, kterého chrání T-800 před T-1000 (tekutý kov), a nesmazatelně poznamenanou Sáru Connorovou nedám dopustit. Pro mě klasika, která pohladí.

Batman (1989)

Skvělý komiks, skvělý film, skvělá atmosféra, skvělý Tim Burton, skvělá batgirl, skvělý Danny Elfman, a nepřekonatelný Joker se svojí pistolkou s dvoumetrovou hlavní.

Million Dollar Baby (2004)

Hilary Swank zde velmi pvedeným způsobem ztvárnila ženu, která si jde tvrdě za svým cílem. Jeden z mála filmů, který mně vyrazil dech a skoro rozbrečel. Zkrátka vůbec jsem tu scénu se stoličkou v ringu nečekal, a když přišla tak jsem myslel, že to třeba nebude mít takové fatální následky. Opak byl pravdou. Ta poslední půlhodina byla neskutečně hořkým a silným zážitkem.Velice emotivní příběh s příliš smutným a nespravdlivým koncem.

Reklama

Reklama