Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Oblíbení herci (10)

Tento chlapík je nejspíš můj nejoblíbenější herec . Ve filmech se pohybuje už od osmdesátých let, výrazně na sebe však začal upozorňovat až v první polovině let devadesátých. Jeho role však byly spíše vedlejší, já osobně jsem až mnohem později zjistil, že hrál ve filmech jako Jurský park nebo Mafiáni. V kultovní záležitosti Pulp Fiction stvárnil nezapomenutelnou postavu Julese Winnfielda. Od té doby se dá řící, že Samuel šel z jédné filmové role do druhé a hrál v nespočtu kvalitních snímků.…

(více)

Ikona kulturistiky, jednička akčního žánru své doby, americký guvernér, možná americký prezident a především obrovský sympaťák. Jeho role podmračených svalnatých a nebojácných klaďasů jsou nezapomenutelné. I když pravda, ne vždy hrál kladného hrdinu, tak jako třeba ve filmu Terminátor, kde představoval ztělesněné zlo.

Johnny Depp

Nejlepší filmy:

Skvělý a populární herec celosvětově oslovil i mě. Jeho filmové role jsou vždy originální, velmi často ztvárňuje postavy podivného, bláznívého nebo zvráceného charakteru, zkrátka někoho velmi zvláštního. Poprvé mě zaujal v netradiční pohádce Střihoruký Edward. Od té doby hrál spoustu podivínů, mezi ně patří třeba Willly Wonka nebo Jack Sparrow.

je také hercem, kterého si nenechám ujít. Myslím, že je to kvůli jeho roli sympatického ochlasty z Opustit Las Vegas nebo možná jsem si ho oblíbil jako Stanleyho Goodspeeda ve Skále, také zajímavý akčňák Tváří v tvář nemá chybu. Možná, že poslední dobou jeho filmové role nejsou ty nejzdařilejší, ale já věřím, že jeho chvíle opět příjde.

Kevin Spacey

Nejlepší filmy:

Taky pan herec ten Kevin Spacey. Už když si vzpomenu na jeho vedlejší, ale o to nezapomenutelnější, roli vraha v thrilleru Sedm. Výraznější komentář nepotřebují jeho filmové role sympatického nezbedy středního věku v Americké kráse nebo mimozemšťan z Kpaxu ve snímku Svět podle Prota. Nezapomenutelný zážitek.

Matt Damon

Nejlepší filmy:

Novým akčním hrdinou nebo lépe řečeno akčním hrdinou současnosti je Matt Damon alias Jason Bourne. Druhý příběh, jmenovitě Bournův mýtus, je neskutečná záležitost, jak jízda na horské dráze. Stejné tempo si uchovalo I Bourneovo ultimátum.

Herec nebo režísér ? Dnes již především to druhé, každopádně obojí mu jde moc dobře. Postava Blondieho ve westernové trilogii je toho jasným důkazem. Poté zářil ve filmech Drsný Harry nebo Útěk z Alcatrazu. V osmdesátých letech jako by jeho slává mírně upadla. V letech devadesátých pak přišel comeback, jak herecký, tak hlavně režijní, což se odrazilo i při udílení oskarů, na jeho stolku se třpití dva.

Reklama

Reklama