Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Obsahy (20)

Vraždy na předměstí (2004) (TV seriál)

Hlavními hrdinkami jsou dvě svérázné policistky. První, Ema Scribbinsová, přezdíváná Scribbs, je občas trochu chaotická, ale instinktivní a razantní. Druhá, Katte Ashurstová, přezdívaná Assh, zase tvrdohlavá a puntičkářská. Dohromady tvoří skvělý vyšetřovací tým, který je schopný objasnit každý zločin. Jsou natolik odhodlané, že se při vyšetřování nebojí použít metod, za které by mohly být suspendovány.

Perné dny (1997) (TV seriál)

Ústřední postavou seriálu je čerstvý absolvent vysoké školy Matt Peyser (Fred Savage). Pří hledání prvního zaměstnání se mu podaří získat místo u firmy Upton-Weber. Plný ideálů a představ se s chutí pustí do práce. Je přesvědčen o tom, že jeho nasazení a skvělé nápady nezůstanou bez ocenění v podobě důležitější pozice. Jeho prapodivní spolupracovníci ho však rychle vyvedou z omylu a ukáží, že cesta na vrchol nebude tak snadná, jak si představoval.

Život v divočině (2007) (TV seriál)

Seriál pochází z tvorby CBS a je remakem populárního britského seriálu Život v buši. Vypráví o newyorském veterináři, jeho ženě a dětech. Všichni se přestěhují do rezervace v Jížní Africe, která patří tchánovi, aby pomáhali místní přírodě.

You Wish (1997) (TV seriál)

Hlavními hrdiny jsou Gillian Apple (Harley Jane Kozak) a její dvě děti, Mickey (Alex McKenna) a Travis (Nathan Lawrence). Při návštěvě obchodu s koberci se seznámí s majitelem, poněkud podivným Mustafou (John-Rhys-Davies). Koupí si koberec, ze kterého vypustí džina (John Ales), ten jim následně plní různá přání.

Zázračná planeta (2004) (TV seriál)

Dokument nás postupně provede čtyřmi miliardami let života naší planety. Od neustálých srážek s planetkami, přes dlouhé a mrazivé doby ledové, obdobími vymírání druhů až k triumfálnímu nástupu savců.

Zoey 101 (2005) (TV seriál)

Chlapecká akademie Pacific Coast se rozhodne k revolučnímu kroku - přijímat do svých řad i dívky. Mezi první zdejší žákyně patří i Zoey (Jamie Lynn Spears), která je sestrou Dustina (Paul Butcher), rovněž studenta této školy. Dozvíme se tak, jak se s příchodem na novou školu a chlapeckou většinou Zoey vyrovnává.

Tico a přátelé (1994) (TV seriál)

Desetiletá dívka Nanami cestuje se svým tatínkem Scottem, americkým oceánologem, na jeho lodi jménem Peperonchino. Během svého putování hledají zvláštní druh velryby. Jediné co ale najdou jsou její kosti, a tak se společně rozhodnou chránit a pečovat o zvířata. Během své cesty narazí na kosatku Tico, se kterou se Nanami spřátelí a společně zažívají různá dobrodružství.

Tabaluga (1994) (TV seriál)

Příběhy malého zeleného dráčka, který se snaží ochránit svou zemi před mrazem a sněhem zlého snežného padocuha. Jeho největší zbraní je ohnivý dech.

Yakari (2005) (TV seriál)

Seriál vznikl na motivy stejnojmenného francouzsko-belgického komiksu. Příběh pojednává o malém chlapci, který patří ke kmeni Siouxů. V jeho snech se mu zjevuje Velký Orel, který mu radí jak se má chovat. Yakari ovšem napodobuje orla doslova (například se pokouší naučit létat), takže vzniká mnoho úsměvných scén. Jeho zvláštní schopností je to, že rozumí a dokáže mluvit se zvířaty.

Záhady slečny Mallardové (2000) (TV seriál)

Hlavní hrdinkou seriálu je nebojácná kachna, která se nenechá nikým a ničím oklamat. Její detektivní dovednosti nic nezastaví a dokáže vyřešit i ten nejzáhadnější případ.

Zvídavá rodinka (1996) (TV seriál)

Odpovědi zvídavé rodinky na zvídavé otázky dětí, které se snaží pochopit svět, ve kterém vyrůstají. Příběh se soustřeďuje na Viktora, který neustále touží po nových informacích. Rodiče se mu vše snaží vysvětlit za pomoci praktických ukázek a svět vědomostí přetvářejí v dobrodružství a zábavu.

Želvy Ninja (1987) (TV seriál)

Tento americký seriál, jenž se podobá japonskému Anime, vypráví o čtyřech želvácích. Tyto čtyři želvy, ale nejsou jen tak obyčejné, zmutovali totiž do lidské podoby. Jsou navíc v pubertě, takže všechno kolem sebe berou s pořádnou měrou nadsázky a s humorem. Šéfem celé této podivné party je Leonardo, který to umí s mečem, pak je to Donatello, jenž zase ovládá boj s holí a mimo jiné je vědeckotechnickým géniem. Další dva ninjové se jmenují Michaelangelo (expert s nunčaky) a Rafaelo (expert s dýkami). Bojové schopnosti jim předal jejich mistr Tříska, jenž je zmutovaným krysočlověkem. Jejich lidským společníkem je pak reportérka April O'Neillová.

Hlavní náplní želv je boj se zločinem. Hlavně pak s Trhačem, kterého také vyučil Tříska, jenže Trhač ho poté zradil. Nynějším nadřízeným Trhače je mimozemšťan Krang, který dříve vládl v Dimenzi X. V páchaní všech možných zločinů těmto dvěma padouchům pomáhá spousta mutantů v čele s Rocksteadym a Bebopem a také armáda Ninja foot klanu.

Hrabě Káčula (1987) (TV seriál)

Legrační, pseudohororový kreslený seriál, který má celkem 65 epizod. Hlavním hrdinou je vegetariánský dobromyslný upír Hrabě Káčula. Jeho přáteli jsou oddaný sluha Hugo, který by byl radši kdyby jeho pán byl normálním kačerem, ale přesto mu oddaně slouží. A také kuchařka a uklízečka Nanny, která je proslulá svojí velikostí a tím, že ráda prochází zdí místo dveřmi. Aby bylo o zábavu postaráno, je tady dr. Husí brk, který nemá našeho upíra vůbec v lásce a pořád se snaží přijít na to, jak se Káčuly zbavit.

Happy Days (1974) (TV seriál)

Tento seriál popisuje obvyklé i neobvyklé životní chvilky rodiny Cunninghamových, která žije v Milwaukee ve Wisconsinu. Mezi hlavní členy rodiny patří otec Howard, majitel obchodu se železářstvím, matka v domácnosti Marion, náctiletý Richie, starší bratr Chuck a mladší sestra Joanie.V seriálu je vyobrazen život střední třídy na přelomu padesátých a šedesátých let.

Popetown (2005) (TV seriál)

Kreslený satirický seriál, jehož hlavním hrdinou je dobrosrdečný a velmi zaneprázdněný otec Mikuláš. Žije ve Vatikánu, v tomto seriálu se Vatikán jmenuje Popetown (papežovo město). Mikuláš se stará o dětinského papeže, kterému je 77 let a trpí nadváhou. Papež je doslova obklopen hračkami a po vatikánském chrámu svatého Petra se nepohybuje pěšky, ale pomocí tyče, která tvarem připomíná kříž. Tento seriál se již několikrát ocitl pod protesty římskokatolické církve.

Are You Being Served? (1972) (TV seriál)

Tento seriál je britský sitcom, který se natáčel v letech 1972 až 1985. Děj seriálu je umístěn do oddělení s pánskými a dámskými oděvy jednoho fiktivního londýnského obchodního domu Grace Brother. Jednotlivé díly se většinou odehrávají právě v obchodním domě a jen zřídka opustíme tyto prostory. Hlavní náplní seriálu je kritika britského třídního systému. V roce 2004 se tento seriál stal dvacátým nejlepším britským sitcomem. Scénář k seriálu převážně napsal Jeremy Lloyd a David Drift.

Babylon 5 (1994) (TV seriál)

Babylon 5 je americký televizní sci-fi seriál, zaměřený převážně na dospělé publikum. Jeho tvůrcem je J. Michael Straczynski. Je také producentem seriálu a napsal děj k většině epizodám. Děj seriálu se odehrává především na vesmírné stanici, která se jmenuje Babylon 5. Jednotlivé epizody jsou přímo prostoupeny komplikovaným rámcovým příběhem, postavy jsou pověstné složitými vztahy mezi sebou i vlastní psychologií. Hlavní dějové linie seriálu se zabývají osobními osudy jednotlivých postav, politickými změnami v Pozemské alianci, napětím mezi běžnými lidmi a telepaty a nejvýraznějším tématem seriálu je nadcházející konflikt s prastarou rasou Stínů, která se vrátila, aby uvedla celou Galaxii v chaos. Na stanici vedle sebe žije několik ras. Mezi ty hlavní patří lidé, Minbaři, Kentauři, Narnové a Varloni. Právě tyto rasy sponzorovaly výstavbu stanice. Babylon 5 není utopií, žijí na něm i odpadlíci jako bezdomovci a zločinci. Také politické uspořádání má daleko k dokonalosti. V seriálu můžeme sledovat pozvolný přerod z demokracie v tyranii. Babylon 5 se pokusil vytvořit konzistentní svět, ve kterém jsou respektovány fyzikální zákony více než v jiných seriálech tohoto druhu. Pro seriál je typické, že nelze rozdělit postavy na kladné nebo záporné.

School Rumble (2004) (TV seriál)

School Rumble je japonský anime seriál, který vznikl na motivy stejnojmenné 17-svazkové mangy mangaky Jina Kobayashiho. V seriálu nechybí romantické chvilky ani vtipné situace. Hlavní ženskou postavou je potrhlá středoškolačka Temna Tsukamoto, která není ničím výjimečná, ale má mnoho přátel. Zamiluje se do záhadného a podivného Oji Karakumy a snaží se mu všemožně dát najevo, co k němu cítí. Kenji Harima, obávaný školní delikvent, expert na boj zblízka, se zblázní do Tenmy, ačkoliv ona je zamilovaná do někoho jiného. Nechápavost a zabedněnost Tenmy a Kenjiho tak vede k nespočtu humorných nedorozumění.

Silas (1981) (TV seriál)

Německá televizní šestidílná minisérie, která vznikla podle knihy spisovatelky Cecil Bodker. Děj se točí kolem desetiletého chlapce Silase (Patrick Bach), který už nemůže vydržet u kočovného cirkusu, a proto se rozhodne utéct. Hlavní příčinou jeho útěku je ředitel cirkusu Phillip (Diether Krebs). Chlapec se snaží zapadnou do nepříliš přívětivého světa jak nejlépe umí. Při svých cestách potkává spousty nebezpečných lidí, kteří ho chtějí okrást a v některých případech dokonce i zabít. Potká ale i pár přátel, tím nejlepším je pravděpodobně Godik (Lucki Molocher), který se mu snaží pomoci jak nejlépe dovede.

Pojďte pane, budeme si hrát - Potkali se u Kolína (1965) (epizoda)

Hlavní hrdinové jsou plyšové loutky, konkrétně dva mědvědi. Ten větší a chytřejší si říká Velký Medvěd, a ten menší a roztomilejší se jmenuje Malý Medvěd. Vystupují zde i jiné postavičky a všechny mají tu schopnost, že se dokáží proměnit od auta přes semafor až po míč nebo houkací kačenku. Koho že naši dva plyšoví medvědi na cestě potkali? Například ubrečený klobouk, zakletou princeznu, proradného kozla Breburdu a samozřejmě mnoho dalších.

Reklama

Reklama

Reklama