Ranhojič (2013)

Svižně plynoucí dobrodružství jednoho velmi zvídavého a osvíceného jinocha, který se vzepře zaběhnutým konvencím a dogmatickému pohledu středověké Evropy. Nebojí se do toho říznout ani v době, kdy sterilní prostředí existovalo pouze ve snech a otčenáš utvářel svět.

Slídil (2014)

Kdybych byl úchyl, tak u toho chrochtám blahem, místo toho jsem se jen potil a nervózně převaloval. Hlavní postava je antihrdinou první kategorie. Instruktážní snímek pro začínající podnikatele.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Těšil jsem se dlouho a těšil jsem se po právu. Přesto jsem měl obavy, sem tam se na něco těšíte a pak jste zklamaní. Tohle je ale jiný případ, Hra o trůny moje očekávání předčila. Nenapadá mě, jestli je nějaká příběhová linie navíc. Po skončení každého dílu jsem netrpělivě očekával ten následující, a tak to má být.____________Za nejsympatičtější postavu, považuji Tyriona Lannistera (i když je to Lannister). Neméně sympatií, také cítím k postavám Neda a Aryii. Nejzajímavějším charakterem se zdá být Daenerys, vzpomeňte na první díl a na poslední..neskutečný vývoj a proměna. Naopak swině roku se zdá být Joffrey, i když jeho matka Cersei k tomu nemá daleko a dost možná, že v dalším průběhu se tou swiňí stane právě ona. Nebo že by Malíček (ctižádost nade vše)? Nejméně výraznou postavou je pro mě král Robert, král na nic. Za nejvýraznější vedlejší postavu, bez jakýkoliv pochybností, označuji Syrio Forela.______________ Jedinou výtku směřuju k množství charakterů, což je bezesporu pro nečtenáře problém. Tedy pro mě to byl, alespoň zpočátku.____________ I po několika sériích musím uznat, že si seriál drží svůj standard a dějově táhne. Škoda některých zmasakrovaných nebo jinak odstraněných postav.

TRON: Legacy 3D (2010)

Audiovizuální lahůdka, která mě na dvě hodiny pohltila.

Útěk z L.A. (1996)

Muž s páskou přes oko se vrací na scénu. I když babka kořenářka (opakovaně) povídala, že je mrtvej. Opak je pravdou, Snake Plissken je zpátky v plné parádě. Rozhodne se nakopat prdel všem vyvrhelům, tentokrát na západním pobřeží USA. Snake je znovu zatčen, odsouzen, pověřen obtížným úkolem a omezen časovým limitem. Prezident ho vybaví přiléhavým tričkem, kalhoty a stylovým kabátem. Samozřejmě dostane i zbraně a sirky, které se později budou hodit. A výlet do temného ráje může začít. Na cestě potká spoustu podivínů, navštíví prvotřídní plastickou chirurgii v srdci Beverly Hills, a setká se s Che Guevarou. Po několika peripetiích získá požadované zařízení a jako bonus také prezidentovu dcerku, která mezitím zjistila, že hajzlík není jen tatínek pravičák, ale také milenec levičák. Plissken se vrací těsně před vypršením časového limitu na pevninu a vytírá zadnice nejen prezidentovi, ale také celému světu. Útěku z L. A. by se dalo vyčíst snad naprosto všechno. Postrádá to jakokuliv originalitu, sprostě to kopíruje jedničku, má to totálně přímočarý děj, laciné efekty. Mám ale takový dojem, že je to všechno záměr a Carpenter paroduje sám sebe. A pokud to není záměr, pak tu pořád ještě zbývá zatraceně cool Snake Plissken.

Wholetrain (2006)

Pravděpodobně jediný film který se takovou měrou věnuje sprejerské subkultuře. Je otázkou, zda jsou graffiti uměním nebo vandalismem. Wholetrain se však nezabývá morálním aspektem, neřeší jestli jsou graffiti uměleckým protestem proti fádní architektuře nebo pohrdáním a revoltou vůči konzumní společnosti. Wholetrain nehodnotí, nekritizuje, ale věrohodně popisuje prostředí writerů. Seznamuje nás s tím, jak to chodí v jedné takové crew, která čelí neustálým konfrontacím s konkurencí, ale také potyčkám s policií. Podlé mého názoru se jedná o zajímavý dramatický příběh s velmi stylovým koncem.

Láska a jiné závislosti (2010)

Chlípný prodavač značkového elektra Jamie by mohl psát návody na to, jak balit a obšťastňovat ženy. Jednou ale šlápne na kuří oko svému šéfovi a se zlou se pokáže. Musí si balit kufry a hledat nové zaměstnání. Rozhodne se pro práci vtěrky u farmaceutického průmyslu. Jednoho krásného dne v nemocnici potká Maggie, která mu toho ukáže víc, než měla v plánu. Za což si taky Jamie slízne pěkný políček. Počáteční lhostejnost, postupně vystřídá živelná touha pramenící z uspokojení potřeb, která se promění v přátelství. A ač to tak nevypadá, postupně se přes sex a mnoho shozených kilojoulů Jamie a Maggie vypracují k lásce a plnohodnotnému romantickému vztahu. Zamilovaný pár se postupně nevyhne krizi, pramenící z rozporu mezi Jakeovým vzrůstajícím ratingem lobbisty firmy Pfizer a neposedným Maggiiným kostlivcem v almaře. Počátek, ale i vývoj vztahu těchto mladých lidí mě bavil, prostě to Jakeovi i Annie věříte. V očičkách jim běhají jiskřičky, ve v vzduchu lítá přitažlivost, v posteli se nestydí, ukazují toho více než je obvyklé. To platí především o slečně Annie, která nám několikrát hrdě ukáže bradavky. Škoda že i zbytek nemá takovou šťávu jako ústřední dvojice, dějově to místy skřípe. Přesto tuto průměrnou záležitost ústřední dvojice svým sympatickým projevem posouvá o třídu výš.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Tak to pochop, už je konec, Hnovo, pochop to. Včera jsem u piva viděl jeden díl. Zjistil jsem jak vypadá Rytmusovo třetí nejoblíbenější auto, zažil spoustu zbytečných keců a znovu pocítil troufalost některých soutěžících. Pokud jsem trochu soudný, poznám, jestli zpívám hezky, obstojně, anebo takovým způsobem, že praskají zdi. Můj zpěv patří do koupelny, ale ne do televize. Vždycky se ale najde dostatek exotů, kteří jsou přesvědčení, že jejich zpěv patří na místa nejvyšší. A také nemálo pomatenců a exhibicionistů, kteří jedou desítky kilometrů jen proto, aby se ztrapnili před kamerou. Není nad to se pousmát nad stupiditou některých jedinců, nicméně je to zábava, která vydrží jeden večer.

Zakázaná zóna (2010)

Nastražte uši, zhasněte světla a buďte potichu, na scénu přicházejí chobotnice, nikoliv ty z druhého patra, ale chobotničky z vesmíru. Jsou vysoce adaptabilní, velké a zvědavé. Devět z deseti příslušníků americké armády tyto příšerky nedoporučuje za domácí mazlíčky. Raději si pořiďte tarantuli nebo mambu. Přestože tato monstra obsadila rozlehlé území severního Mexika, dá se i nadále předpokládat, že tato nová rasa bude nadále expandovat. Návštevníci z vesmíru jsou totiž velice ambiciózní. Přestože si novodobí dobyvatelé získali značný respekt, na jejich území neustále vstupují cizinci. Mezi ně patří také naši dva hlavní hrdinové, kteří se místo chlastačky na trajektu budou muset spokojit s táborákem v hlubokém lese. Zapeklitá situace je donutí absolvovat dobrodružný a nebezpečný výlet napříč infikovanou zónou. Nutno dodat, že po cestě mnoho chobotnic nepotkají, nicméně i tak z filmu dýchá tísnivá atmosféra. Opuštěná krajina, trosky lodí, letadel, zničená města. Na pozadí mimozemské invaze, kdesi poblíž hranic USA, se postupně zbližují dva lidé. Škoda, že dialogy občas nudí a celkově se toho ve filmu moc neděje.

127 hodin (2010)

Dobré ráno, je právě tolik kolik je. Děkujeme, že jste si naladili rádio Džejkop. V dnešním Průvodci po krásách naší Země Vás co nejsrdečněji zveme na Tour de Utah. Máme krásný slunečný den, teploměr ukazuje příjemných 30 stupňů. Vítr slabý, proměnlivý. Vlhkost vzduchu je kolem čtyřiceti procent, proto si přibalte dostatek tekutin, budou nutné. Tlaková tendence zatím hlásí setrvalý stav, brzy ale začne strmě stoupat. Předpokládané noční teploty, velmi nízké. Den jako stvořený na vycházku. Tohoto faktu si všiml i vyznavač extrémních sportů Aron, proto sbalil svých pět švestek, laciný vietnamský nožík a vydal se vstříc dobrodružství. Pacholek jeden, tolik se těšil do přírody, že zapomněl dát pusu mamince. Po cestě narazil na dvojici pěkných děvčat, jakožto zkušený skaut jim nabídl služby renomovaného průvodce. Zavedl je do tajuplné vodní jeskyně se skluzavkou. Když se s holkama dostatečně vyblbnul, slušně se rozloučil a přijal pozvání na afterpárty, zjistil, že den stále nekončí. Jakmile zmizely dívčiny v dáli, tak se Aron rozhodl pokračovat hlouběji do pustiny. Zanedlouho ho čeká krvavé dobrodružství, na které do smrti nezapomene..