12 úkolů pro Asterixe (1976)

Caesare, Caesare na Asterixe a Obelixe je prostě každý krátký, včetně tebe.

Život savců (2002) (seriál)

Přírodopis, biologie ať to nazveme jak chceme, tak zrovna já jsem tenhle předmět na škole nikdy v oblibě neměl. Jenže v televizi je to něco úplně jiného, tam vynikne ta zajímavost a barvitost živočišné říše. takže téměř jakokoliv přirodopisný dokument mě nikdy nezklamal, a když se připojí profesionalita jako v tomto případě, byla by chyba se nepodívat.

Vetřelci (1986)

Lepší, švižnější, akčnější než jednička, první díl měl navrch v tom, že působil více hororově. Ale mně prostě vyhovuje styl dvojky. Víc vojáků, víc vetřelců, víc prostroru. To vše rovná se větší nářez. Právě tady vynikne ta obrovská síla vetřelců, když i tvrdé mariňáky dokáží pořádně vyděsit. Sigourney Weawerovou jsem nikdy moc nemusel, ale role seržnatky Ripley jí sedne jako ušitá a bez ní by to nebylo ono.

Tváří v tvář (1997)

Nevím koho mám mít rád. Nicolase Cage nebo Johna Travoltu? Tak jako tak, oba dva si střihli jak kladnou, tak zápornou roli v jednom filmu, a to se opravdu často nevidí. Nevím komu, která role sedne lépe, ale určitě oba dokázali zvládnout dobře zahrát obojí. Nevím, kolikrát se na tohle ještě podívám. Jak je vidět hodně toho nevím, ale jedno vím naprosto jistě, Tváří v tvář je maximálně našlapaný akční snímek, který ani za mák nenudí . Pro fandy žánru je to přímo povinnost.

Truman Show (1998)

Po shlédnutí jsem se musel zamyslet, a trochu se i začít obávat, jestli náhodou také nejsem součástí nějaké té reality show, jestli mě také nesleduje spousta lidí i při těch nejintimnějších záležitostech....úplně si umím představit jak Trumanovi bylo když to všechno prasklo. No nezbývá než souhlasit s těmi co Truman show pokládají za velice originální a zábavnou, protože to ona je.

Trainspotting (1996)

Scéna se záchodovou mísou nemá v dějinách kinematografie obdoby.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Větší, zajímavější, propracovanější a hlavně ještě vtipnější. Hlavně mě pobavila celá řada odazů na jiné filmy. Smích léčí.

Terminátor (1984)

Zlý Arnold !! Nechtěl bych tohohle humanoida potkat na ulici, moc toho nenamluví, ale i tak si získá respekt. Takovou spoušt člověk nedokáže, to umí totiž jen T-800. Začátek jedné velké série, která si po všechny tři díly udržela vysoký standard.

Tanec s vlky (1990)

Western, kde chybí tradiční přestřelky, banditi, přecpané salóny, prostě ten typický divoký západ. A ono to vůbec nevadí, ba naopak. Velký příběh, kterým se Kevin nesmazatelně zapsal do dějin kinematografie. I do mé mysli, děkuju mu za to.

Svět podle Prota (2001)

Byl to blázen, nebyl to blázen, byl mimozemšťan nebo nebyl. Dodnes nevím, a když už to vypadá, že je opravdu z jiné planety, tak nakonec výjde najevo, že není, aby na úplný závěr všechno zkončilo tak, že vlastně...???..., ať si lámu hlavu jak chci, tak těžko říct odkud je. Co ale vím určitě, je to, že na K-PAX bych se díky Kevinu Spaceymu chtěl určitě podívat. Ta planeta je podle jeho barvitého popisu naprosto jedinečná,hlavně svým přístupem k rozmnožování...