Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Zombieland (2009)

Zábavná komedie pro náctileté nebo naučný dokument pro školáky ? Tak trochu obojí, záleží z jakého úhlu pohledu se na to díváte. Pokud jste optimistický, sebevědomý puberťák nejspíše byste řekli, ty voe, tak tohle bylo dost jakože hustý. Pokud jste rodič, vychovatel, učitel nejspíše řeknete, vidíte děti, nejezte tolik hamburgery nebo budete tlustí a tlouštíci jsou na řadě jako první. Na první pohled komedie, na druhý něco víc. Pravidla, která jsou vesměs použitelná i v běžném životě a nejenom v zombielandu, narážka na facebook a na konzumní způsob života jako takový, láska jakožto důležitý aspekt lidského bytí, vyzdvižení a zdůraznění role rodiny v životě jedince...hmmm taková malá občanská a rodinná nauka v zábavném a snadno stravitelném kabátě.

plakát

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Plnohodnotná zábava ! Mazec ! Nesmyslné ve všech směrech, ale plně funkční. Počáteční erotický nádech s Rose u tyče a Fergie za volantem se velmi záhy přemění v apokaliptciký zombie teror, který dělá čest zombie tématice. Jednoznačně ten lepší z dvojice Grindhouse.

plakát

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Nenatočit to Tarantino, film by se potácel do kalných vod bahnitých. Jooo, jméno dělá hodně. Nevadí mi ten prostý příběh, který by se dal shrnout do jedné, dvou, maximálně tří vět. Jsou filmy, které na příběhu nestojí, a přesto můžou být super. Ale od Tarantina bych po předchozích zkušenostech, očekával propracované dialogy, které navzdory svojí délce, mají smysl.Táhlé rozhovory byly, ale o ničem, babské řeči, které jsem nevstřebal...Střelený charismatický úchylák s účesem štramáka, dostal žalostně málo prostoru a co víc, nakonec hrál druhé housle. Což mě poněkud vykolejilo, protože to zpočátku vypadá na chlapíka zkaženého do morku kosti, po závěrečných titulcích jsem měl ale pocit, že by s ním zamával i slabý větřík.

plakát

Prázdniny pana Beana (2007)

To, co již bylo řečeno několikrát, bylo řečeno znovu. Komerční tah, nic víc. Takový průměr, pokud tedy nepočítám ten trapný konec, kterým tvůrci stále ještě solidního Beana naprosto zazdili. Bean není filmová postava, to je bezesporu fakt. Navíc opakopvaný vtip není vtipem. Komerční tah, nic víc (považuji to za tak významné, že jsem to musel zopakovat). Ale na druhou stranu, Carson Clay pictures present Carson Clay in a Carson Clay production of a Carson Clay film Playback Time mě slušně pobavilo.

Želvy Ninja (2007)

Když jsem byl dítě, tak jsem měl jeden sen. I když jsou dětské sny naivní a pomíjivé, tento se mě držel nějaký ten pátek. Chtěl jsem být také ninja želvou, především pak Donatellem. Dodnes mi v uších zní úvodní znělka seriálu a i když již nesním o tom stát se ninja želvou, rád jsem se na dvě hodinky vrátil do prepubertální doby, kterou pokládám za svatou. S otevřenýma očima jsem koukal na to jakým kouskům se naučila April. Holt doba pokročila. Nezlobil bych se za druhý díl, skončilo to poměrně otevřeně, tak jsem zvědavý jestli se dočkáme pokračování.

Vzhůru do oblak (2009)

Pixarovky mě zatím nezklamaly, to platí i v tomto případě. Od ostatních se liší podstatnou věcí, alfou a omegou není humor, ale spíše život. To jaký je, to, že ne všechno se v něm vydaří podle plánů a to, že na bláznivé nápady není nikdy pozdě. Tvůrci byli naladěni na emotivní vlnu! Nelze přehlédnout konfrontaci mezi stářím (Carl Fredricksen) a mládím (Russell). Stáří jakožto období, kterého se většina lidí obává, je tu podáno s humorem, ale ne nějakým nepřiměřeným, takovým přirozeným, citlivým..prostě jako období, které má svoje specifika, zápory, ale i klady. Naopak mládí, je období, které je optimistické, hravé, touží po dobrodružství, na druhou stranu, ale nevyzrálé a někdy unáhlené. Jakoby potřebovalo vézt zkušenějšími, staršími. Je to dobrodružný příběh, který se nejspíše snaží ukázat, že každá životní etapa má svoje kouzlo. A hlavně, že smrt je přirozenou součástí života, ale pro ostatní život nekončí. Jedná se nejspíše o první animák od Pixaru, u kterého si více pobrečíte, než nasmějete, Vzhůru do oblak hraje na city, tak jak žádná pixarovka před ním.

Kaktusový Jack (1979)

Scénárista se asi rád díval na Looney Tunes. Kaktusový Jack je tak neschopný, že by i ko(k)jot Wilda mohl závidět.

plakát

Herkules v New Yorku (1970)

Arnie ukázal bicáky, realy big arms !!! Nejznámější kulturista na vrcholu svých fyzickýh sil. Ostatně, to předváděl na Mr. Olympia po několik dalších let. Nesmyslnost děje nemá vůbec cenu rozebírat. Ale Arnold je parádní, včetně rakouského přízvuku. Informace pro hnidopichy, nejsem gay, mám jen kladný vztah k posilování.

Bitch Slap (2009)

Troufám si tvrdit, že postavit béčkový film na třech rajdách, není vůbec hloupý nápad. No, řekněte, kterého heterosexuálního chlapa to nechá zcela chladným. Na druhou stranu velký výstřih a lehce erotické scény taky nejsou všechno. Příběh byl fádní, jednoduchý a obsahoval logické chyby. Nemělo to místy hlavu ani patu a bylo to lehce sračkoidní. Vlastně některé scény, byly tolik přitažené za vlasy, že to zavánělo demencí. Beru to tak, že to byl účel a jelikož nejsem žádný maskulinista a mám rád ženský, tak dávám za čtyři.

Blade Runner (1982)

Proč máme tak častou tendenci spojovat budoucnost s nesmírným technickým pokrokem. Je velmi nepravděpodobné, že se za pár let po ulicích budou prohánět replikanti, mhd létající vzduchem nejspíš taky neuvidíme, o kolonizacích jiných světů nemluvě. Jak to tak vypadá, tak budeme rádi, pokud doletíme na Mars. Ale to jsem si jen tak trošku rýpnul. Blade Runner je jinak poutavý. Ridley dokázal stvořit svět budoucnosti, z kterého sálá deprese. Bizarní svět ve kterém bych nechtěl žít a doufám, že se takové vize nedočkám. Věta, kdybych si mohla dovolit živého hada, tak tu nepracuju, nejspíš svědčí o tom, že zvířat a rostlin na Zemi nenajdete. Skutečně nepřívětivá budoucnost. Jediné co by se mi líbilo, bylo to hračkářství, mít tak živé hračky, o tom jsem jako dítě snil.