Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Jednohubka. Popcornovka. Bez invence. Tržní ekonomika na prvním místě. Předaleká galaxie ztratila duši.

Jupiter vychází (2015)

Ocitl jsem se ve světě ke kterému bych potřeboval příručku jeho univerzia, protože jsem netušil, která bije. Ve scénáři se asi na něco zapomnělo, protože z toho vyšel takový slepenec bez hlavy a paty. Jediné plus tak zůstává, že po vizuální stránce, to bylo fajn.

300: Vzestup říše (2014)

Nepochybuji o tom, že to byl tehdy husarský kousek hochů ze země sandálů a gyrosu. Nepochybuji ani o tom, že tělo Evy stojí za pozornost a už vůbec nepochybuji o tom, že je to film, který je po vizuální a epické stránce ještě lepší než jednička. Bohužel, pochybuji o hereckých kvalitách Stapletona, poměrně toporné představení. Themistokles v tomto podání nešahá Leonidasovi ani po kotníky. I přes tuto výtku se vřele těším na další krví a údy potříštěný díl řecko-perských válek.

Hlasy (2014)

Vnitřní svět chronického psychotika se všemi jeho bludy a halucinacemi mě velmi bavil, byl andělský krásný a čistý jako lilie, ovšem skutečnost byla krutá a mrazivá. Souvisle s tím, jak se realita prolínala s fikcí, tak se měnila i moje nálada. Vřele tleskám za nápad a provedení. K plnému hodnocení snad chybí jen závěr, ve kterém si Jerry se svým zvráceným přítelem Whiskasem pořídí větší a výkonnější mrazák.

John Wick (2014)

Na Johnovi je nejlepší jeho ukotvení v zajímavém fiktivním světě, který se mi líbil. V této zemi policie existuje jen na papíře a tak jediným místem, kde funguje zákon, zůstává tamní hotel Hilton. Na kodex uvnitř hotelu dohlíží tajemná postava majitele, na pořádek venku stylová úklidová četa. Postavy se díky tomu nacházejí v prostředí, ve kterém je možné nakopávat zadky z jakýchkoliv banálních důvodů. A jeden takový důvod si najde i Baba Jaga. Musím říct, že to jsou jatka. Tenhle film je fajn, ale na můj vkus byl příliš monotematický a taky mě bylo líto Harryho.

Labyrint: Útěk (2014)

Ze začátku zajímavé a vzbuzující otázky, postupně fádní. Přemýšlíte, který, že dobytek, měl ten čas a chuť vymýšlet a zkonstruovat takový kolosální vězení. A především, proč si, ježkovy voči, do takového okázalého projektu, vyvolil jen a pouze samé chlapce. Jsem si říkal, jestli je součástí komplexu propracovaný systém kamerových systémů, pak se pravděpodobně nějaký retardovaný Big Brother dívá a ukájí se u toho. Načež do ráje výtahem přivezou i jednu slečnu, aby to nebylo tolik gay. Myšlenku o perverzákovi jsem tedy zavrhnul a napadlo mě, že by mohlo jít o mládežníky, kteří svým rodičům působili vrásky. Za jejich otrlosti je mamka s taťkou popadli za límec a umístili do revolučního nápravného zařízení. Doufajíc, že se jejich ratolesti konečně naučí prosociálnímu chování a zodpovědnosti. Vedle, opět jsem se zmýlil. Rozuzlení je nakonec jiné, možná natolik předvídatelné, že jsem o něm ani neuvažoval. Jenže je to vůbec rozuzlení? Nezbývá než doufat, že v Labyrintu: Level 2 totální nasazení přibydou i nějaké divoženky, protože tohle bludiště bylo nezdravě maskulinní.

Pride (2014)

Pride je jako celek plný optimismu i když se to tak nemusí zdát. Takový ten film, který má jasné poselství, že i malými skutky můžete dosáhnout velkého vítězství.

Signál z neznáma (2014)

Příběh tří mladých lidí, začíná zdánlivě nevinně, když se snaží vystopovat jakéhosi Nýmanda. Vypadá to na poklidný roadtrip tří přátel napříč pouští a prérií. Od chvíle, kdy máte pocit, že zažíváte deja vu, v podobě Záhady Blair Witch, se to ale dějově zamotává čím dál víc. Zároveň se zvyšuje pocit napětí a strmě narůstá počet záhad. Škoda, že jich bylo tolik, až se v tom člověk znatelně ztrácí. Na druhou stranu, bylo zábavné pozorovat sám sebe, jak si v duchu říkám, co se to herdek děje a jak tohle skončí. Musím říct, že v tom nemám zcela jasno ani po závěrečných titulcích. Otázek bylo tolik a odpovědí tak málo, jestli vůbec nějaké byly, že si to každý musí přebrat po svém.

Slídil (2014)

Kdybych byl úchyl, tak u toho chrochtám blahem, místo toho jsem se jen potil a nervózně převaloval. Hlavní postava je antihrdinou první kategorie. Instruktážní snímek pro začínající podnikatele.