Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Zajímavosti k filmům (57)

Chvění (1990)

Červi z tohoto filmu mají mnoho podobných charakteristik jako červi z filmu Duna (1984). Jsou velcí, masožraví, žijí pod zemí, mají obrovská ústa a pohybují se podle vibrací, které na povrchu vyvolává potencionální kořist.

Panna nebo orel (2010)

Webová adresa http://FreeOlive.com, která se ve snímku objeví, ve skutečnosti odkazuje na stránky společnosti Sony Pictures, která za filmem stojí.

Panna nebo orel (2010)

Socialistická strana v zastupitelstvu města Valladolid požadovala odstranění některých nevhodných scén a plakátů, které jsou urážlivé vůči ženám.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Během natáčení v Indii se Julia Roberts bála o zdraví své a svých nejbližších, proto si najala ochranku o 350 mužích. Mezi další ochranná opatření patřily pancéřované limuzíny a vrtulník, který situaci jistil ze vrtulník.

Nekonečný příběh (1984)

Scény odehrávající se u Bastiena (Barret Oliver) doma a ve městě vznikly v kanadském Vancouveru. Když jde Bastian do školy v čase 00:05:12, tak je to točeno na křižovatce ulic Water Street a Cambie Street. Scéna s  Bastianem v popelnici se točila na Trounce Alley 175 a scéna v knihkupectví na křižovatce Trounce Alley a Carrall Street.

Nekonečný příběh (1984)

Díky neskutečně horkému létu začala během natáčení jedna ze soch Slonovinové věže tát.

Želvy Ninja (2007)

Zatímco Leonardo, Raphael a Donatello mají hnědé oči, Michelangelo má oči modré. Je to proto, že si režisér přál, aby Michelangelo vypadal mladší a nevinnější než ostatní.

Želvy Ninja (2007)

Ačkoliv se film z převážné části odehrává v New Yorku, za jediný prokazatelně společný bod se skutečným New Yorkem lze označit Brooklynský most. Zbytek města je smyšlený.

Horizont události (1997)

Scéna na začátku filmu, kdy Dr. Weir (Sam Neill) otevře žaluzie, je doprovázena zvukovým efektem, který pochází z videohry "Doom". V této hře je tento zvuk slyšet při otevření dveří.

Horizont události (1997)

Pracovní název filmu zněl "The Stars My Destination".

Horizont události (1997)

Rotační záběr vesmírné stanice nad Zemí si vyžádal téměř třetinu rozpočtu filmu.

Horizont události (1997)

Každý člen posádky měl na sobě oblek s vlajkou rodné Země. Dr. William Weir (Sam Neill) jakožto Australan má místo oficiální vlajky na obleku vlajku Aboriginijců, která je symbolem původních obyvatel Austrálie.

Horizont události (1997)

Název "Event Horizon" je odvozen od teoretického předpokladu hranice černé díry. Tato hranice disponuje tak obrovskou gravitační sílou, že z ní nic neunikne - ani záření.

Horizont události (1997)

Když se loď Lewis a Clark chystá připojit k hlavní přechodové komoře Event Horizon, je vidět její číslo - 13.

Horizont události (1997)

Aby film dosáhl R-rating, bylo z něho vystřihnuto 20 minut násilných scén.

Horizont události (1997)

Skafandr, který herci nosili, váží 65 liber (30 kilogramů).

Herkules v New Yorku (1970)

V čase 1:10:51, když Herkules (Arnold Schwarzenegger) a Preclík (Arnold Stang) řídí kočár, je v záběru vidět kino s upoutávkou na proslulé road-movie Bezstarostná jízda (1969).

O.C. (2003) (TV seriál)

Melinda Clarke (Julie) a Rachel Bilson (Summer) měli být původně jen speciální hosté, jejich postavy se ale staly natolik populární, že se je tvůrci rozhodli zařadit mezi ty hlavní.

Reklama

Reklama

Reklama