CarloRizzi

CarloRizzi

Česko
Mám práva na popisování galerií a videí. Chcete - li formulář pro vyplnění, napište si do pošty.

• 17.8.2018  18:25
    Mrakodrap (2018)

Víte, co stane, když se spoji Smrtonosná past + Skleněné peklo + Rocky = Mrakodrap Je to blbost, pravil ačkový herec Dwayne Johnson.-))) Film pro hendikepované.-)

• 28.5.2018  19:48
    The Fall (TV seriál) (2013)

Tempo seriálu JE super pomalý. Děj se vleče jako nekonečná prádelní šnůra. Gillian Anderson je fakt KOČKA. Seriál asi přestanu sledovat, protože mě nudí. THE FALLL mě prostě nesedl, protože mi v něm chybí tempo a spád. Seriál je spíš určen pro milovníky VB.

• 28.4.2018  10:57

Hodně depresivní film.

• 26.3.2018  01:02

Dědečku byl jsi válečným hrdinou? Ne, ale sloužil jsem v rotě hrdinů.

• 14.3.2018  12:23
    Konec (2007)

Bonnie a Clydea na starý kolena .-))

• 2.3.2018  22:47

Po dlouhé době jsem brečel jako želva a to hned dvakrát. Není divu, protože, když se vysloví slovo NAGANO,tak mám neskutečný mráz po zádech a jsem plný emocí a věřím, že nejsem jediný. Když se hrálo finále, tak jsem seděl v obyváku přilepený k obrazovce ( kdo v té době nebyl, že :)))) Vidět, jak Svoboda dává vítěznou branku Rusákům je neskutečný pocit. Víte, co je zajímavé, že Finsko ,ČR a Rusko bylo spolu ve skupině a všechny tři dosáhli na medaile. Dodnes mám schované noviny s názvem TURNAJ STOLETÍ. Jsem moc rád, že jsem to zažil, protože tohle se už nikdy nebude opakovat. DĚKUJI KLUCI! Všichni v Naganu měli All-Star, ale my jsme měli Haška .-)))))) https://www.olympicchannel.com/en/playback/the-nagano-tapes-five-rings-films/

• 14.1.2018  13:08

Ano, to je hudba mého srdce ******

• 10.12.2017  11:54

Na úvod chci říct, že Vím, moc dobře, že Mateusz Rosiński jsi tohle nikdy nepřečte. Třeba,jo, člověk nikdy neví. Jedno , ale vím, že život stojí za to žít, proto Mateuszi bojuj ze všech sil. Vím, že Tě čeká spoustu dalších skvělých zážitků.Máš bezesporu výbornou rodinu. Hodně štěstí, Mateuszi. Dawide Ogrodniku tleskám Ti za herecký výkon ve ztvárnění Mateusze Rosińskiho, klobouk dolů. Oceněni je ve správných rukách.

• 2.1.2017  23:49

Nebýt Ivana Trojana, tak první díl má ode mě 2 hvězdičky. Tyto seriály jsem neviděl,Polda z Marsu (TV seriál) (2008) Ashes to Ashes (TV seriál) (2008), Life on Mars (TV seriál) (2006), takže se nechám překvapit a uvidíme, co se z toho vyklube Na diskuzi česko-slovenská kinematografie jsem tipoval, že tento seriál bude mít 60%.

• 6.2.2016  10:22
    W. A. Mozart: Figarova svatba (divadelní záznam) (1998)

Úvodem chci říct, že je to moje první veselá opera, která neskončila tragicky :-) Když Cecilia Bartoli vstoupila na jeviště, tak svým úsměvem a krásou rozzářila podium, a to natolik, že v prvních deseti minutách jsem na ní koukal a zapomněl číst její dialog. Všichni protagonisté předvedli skvělý výkon. Vždycky, když zpívá sbor běhá mi mráz po zádech :-)) Nejvíc mě samotného překvapilo, že herečka Susanne Mentzer výborně zahrála mužskou roli Cherubina. Všechna čtyři dějství se mi líbily, ale přeci jen, první dějství, hru na schovávanou hlavních představitelů, bych vyzdvihnul jako nejlepší :-)) Ve čtvrté části se mi líbilo, jak jsi Zuzana dobírala Figara a tahala mu nohu po zemi :-))) Na závěr: nejlepší emoční zážitek ve čtvrté části byl, když Zuzana zpívá o Figarovi, jak ho miluje, přesto Figaro si myslí, že zpívá o milenci :-))

• 19.10.2015  20:42

V Číně jedí psy skvělá černá komedie, která se vám bude určitě líbit, protože tady se sešly vycházející herecké hvězdy. Chamtivá, ale okouzlující Trine Dyrholm (Rodinná oslava )" Přišla jsem si pro televizi." Pak kuchař Nikolaj Lie Kaas(Otevřená srdce), který říká: "Já nic nevím, jsem jenom kuchař."Šílený Kim Bodnia (excelentní seriál Most) nehrál exkriminálníka, on se jím na chvilku opravdu skutečně stal, a takového bratra bych rozhodně nechtěl. Nakonec mladší bráška Haralda Arvid Dejan Cukic, to je jiná liga :-)) Dejte mu do ruky zbraň a zůstaňte s ním v mísnosti o samotě, to je kapitola sama o sobě.D Určítě se máte na co těšit."Kam je máme uklidit" ? A co do divadla, tam se tak vozejí mrtvoly."Challenge Tour 2015 - 30 dní se světovou kinematografií, Vol. 2

• 21.5.2015  23:20
    Učitelka angličtiny (2013)

Tohle byla jako komedie, jo? Dvakrát jsem se zasmál. Bylo to nudné, trapné, takže doporučuji nekoukat se na to, protože je to velká ztráta času.:-(

• 7.3.2015  00:07
    Sissi (1955)

Filmová pohádka o tom, jak jedna Liza Possenhofenu sebrala princezně Heleně Bavorské zvané Néné snoubence Františka Josefa I.

• 25.2.2015  19:36
    Český lev 2014 (TV pořad) (2015)

Na úvod chci říct, že Lucie Výborná v sobotu zvládla moderování a nebyla výborná, ale přímo skvělá. Herečka Lenka Krobotová na vyhlášení vypadala jako hollywoodská hvězda. A herec Ivan Trojan pomalu získává České lvy jako Karel Gott České slavíky. Dost mě překvapilo, že filmy, které sklízejí uznání u diváků a pohybují v červených barvách na ČSFD, viz: Pojedeme k moři od debutujícího režiséra Jiřího Mádla nebo snímek Andrey Sedláčkové Fair Play, nezískaly žádného Českého lva, co se týče hlavních cen. Nebýt Ceny filmových fanoušků od ČSFD, tak si Fair Play ani neškrtne. Snímek, který je nominovaný (ČFTA) v kategorii nejlepší cizojazyčný film na Oscara získá jen cenu filmových fanoušků od ČSFD? Útěchou pro snímek Fair Play může být, že získal cenu za nejlepší plakát. Vsadím se, že natočit ten film režisér, má to aspoň tři ceny. Snímek Pojedeme k moři v zahraničí získává filmové ceny jako houby po dešti a u nás nebyl na MFFKV? A to pozor, koprodukci dělala filmu ČT! Ještě, že měl aspoň ty tři nominace nejlepší film - režie - scénář. Docela zvláštní je, že filmy s modrým hodnocením na ČSFD sbíraly jedno ocenění za druhým, naopak snímky s červeným hodnocením se neprosadily: Magický hlas rebelky (Olga Sommerová), Století Miroslava Zikmunda (Petr Horký), Pojedeme k moři (Jiří Mádl) a Fair Play (Andrea Sedláčková). Nevyhrál kvalitní snímek, nýbrž téma, které hýbe českou společností.

• 30.12.2014  22:15

Výtečný snímek o Orient expresu, v němž jsem se dozvěděl spoustu věcí, například že vlak je dlouhý 400 metrů. V dokumentu jsou využity dobové i spoučasné záběry. Zaměstnanci nám řeknou, jak to ve vlaku chodí, a někteří se s námi podělí o své zážitky. Též se dozvíme, co vedlo Agathu Christie k napsání knihy s názvem Vražda v Orient expresu. David Suchet jako skvělý vypravěč a také velmi vtipný a přijemný člověk. Jo, a dozvěděl jsem se, že představitel Hercule Poirota se považuje experta na vázání motýlků :-)) Výborný dabing.

• 27.12.2014  19:04
    Interstellar (2014)

Pozor, komentář může obsahovat SPOILER!!! Sice to nebyl vizuál jako u Gravitace, ale tady u Interstellaru dominovala hudba, a to natolik, že při rozhovoru mezi Matthewem McConaugheym a Michaelem Cainem dokonce překryla jejich dialog (ješte že jsem ten film viděl s titulky), na dabing jsem tím pádem hodně zvědavej. Tento film strčil hravě do kapsy jak trilogii Batman, tak i Počátek. Pro mě je soundtrack horkým adeptem na Oscara, a to Hanse Zimmera dvakrát nemusím. Při scéně, kdy si Matthew McConaughey pustil záznam, na kterém bylo, co se stalo za 23 let (přičemž on byl pryč sotva pár hodin), jsem brečel jako malá želva. Když si uvědomíte, že se s vlastní dcerou loučil, a ne moc v dobrém, jako s malou v jejím dětském pokoji a najednou ji vidí na obrazovce jako dospělou ... Tento moment musí zamávat snad s každým, jedině pokuď nemá člověk chladné city jako Dexter :-) Jinak film klade hodně důraz na rodinu. Rodina by měla mezi sebou hodně mluvit, člověk nikdy neví, kdy koho z rodinných příslušníků uvidí naposledy ... Matt Damon krásně ukázal, co se stane, když se neposlouchají rozkazy velitele. Pak nám jen zamával z vesmíru poté, co nastala v kabině dekomprese po výbuchu kosmické lodi, když se pokoušel dostat do raketoplánu Endurance. Při té explozi ve vesmíru v tom v tichém hrobovém kinosálu jsem se neudržel a prohlásil jsem "Ty vole! Já jsem se lekl!" :o))) Na závěr věta : "Rodiče by neměli přežívat své děti"

• 24.11.2014  00:12

Petr Nikolaev natočil Příběh kmotra velmi dobře a tak, že nevíme, kolik je z toho fikce a kolik pravda. Natočít film o skutečném mafiánovi Františku Mrázkovi alias Vedralovi, to bylo hodně odvážné, zvlášť když rodina Mrázkova nebo nějaký politik vám oznámí, že vás kvůli filmu pošle k soudu. Kdo by z toho neměl staženou prdel, že jo? Ondřej Vetchý se zhostil role Františka Mrázka na výbornou, totéž můžu říct i o Lukáši Vaculíkovi v roli policejního vyšetřovatele Čestmíra Cajthamla. Mít po ruce Mrázkovy materiály z archivu a čerpat z nich informace ke zfilmování snímku, bylo by to ještě lepší a detailnější filmové dílo, ale to se, bohužel, nestane, protože jeho archiv je buď dobře schovaný, nebo už je dávno zničený.

• 12.11.2014  23:51

Ústřední herecká dvojice mi byla sympatická už od začátku filmu, protože Helena Smihulova vypadala jako francouzská herečka Catherine Deneuve a František Velecký svojí vizáží připomínal D'Artagnana. Čekal jsem psychologické drama s temnou, ponurou hudbou, ale místo toho jsem slyšel hudbu z bigbítového období á la Beatles, což pro mě samotného bylo velké zklamání. Myslím, že depresivní hudba by tomuhle filmu hodně prospěla, ale asi to každý vidí jinak. Taková hudba ke snímku Drak se vrací od Ilji Zeljenky, to je jiná káva. Abych pořád nekritizoval. Ve snímku se našlo pár úsměvných momentů. Třeba hned úvodní scéna filmu, v níž pán, když uslyšel, že dítě svou hračkou narušuje program ceremoniálu, mu ji vzal a a zahodil do křoví, mě hodně rozesmála, ale to bylo na dlouhou dobu naposledy co jsem měl úsměv na tváři. Dalším momentem, který se mi líbil, byla fotka Františka Veleckého na poličce, se skloněnou hlavou na ní z dálky vypadal jako Ježíš.Závěrečná scéna se záběrem na děti, které se snaží vzít do rukou Nylonový mesiac byla skvělá. "Súdruh profesor, ako sa Vám to páčilo? - Bolo to strašné." Já říkám, že to bylo dobré ...

• 11.11.2014  14:56

Ještě, než si přečtete můj komentář, dám vám jednu otázku. Jaký film vznikne, když spojíte tyto snímky dohromady: Nebezpečné myšlenky + Zkažená ůča + Modrý Blesk? Ano, správná odpověď je - Fakjů pane učiteli. Věděl jsem, že to nebude normální německá komedie, a, i když nejsem příznivcem těchto komedií, přesto jsem se skvěle bavil, protože, pokud se ve snímku objeví hlavní dvojice Elyas M'Barek a Karoline Herfurth, vím, že se nebudu nudit. Ředitelka té školy byla fakt dobrá a řeknu vám proč. Vůbec bych se nedivil, kdyby si Direktorin Gudrun (Katja Riemann) dala ve své kanceláři o velké přestávce jednu pořádnou lajnu, protože jsem měl pocit, že je neustále sjetá. :-) Uznejte mít na starosti školu, kde vám skákají zaměstnanci z okna, nebyli byste z toho také na prášky? :-)) Já rozhodně ano. Že role učitele Zekiho Müllera v podání Elyase M'Bareka je mu psaná na tělo, mi bylo jasné už od samého začátku filmu. Takového učitele Zekiho Müllera by potřebovala dnes skoro každá škola jako sůl, protože, když se dnes dívám, jak se žáci chovají k učitelům, rodičům a ke svému okolí, není divu, že z nich vyrostou pěkný spratci. Nejvíc mě pobavila scéna při závěrečných titulkách: Romeo povídá : "Julie, polez dolů a drž pysk" , a nebo Julie: "Romeo, ty smažko jedna !" No, co dodat. William Shakespeare by se asi nestačil divit, kdyby slyšel novou německou verzi Romea a Julie 21. století. Takže na závěr. Jestli máte rádi snímky ze školního prostředí, chcete po náročném týdnu vypnout mozek a nad ničím nepřemýšlet, tak to jste na správné adrese a doporučuji se podívat na tento film.SPOILER PS Po skončení filmu jsem musel běžet k nejbližšímu obchodu a koupit si nějakou sušenku.:-)D Jo, málem jsem zapomněl, ale to je informace vyloženě jen pro žáky. Až vám napochoduje do třídy nový/á učitel/ka, tak mějte pro jistotu nějakou sušenku v tašce, protože člověk nikdy neví, jestli po vás učitel/ka bude chtít knihu, či sušenku.:-)) KONEC SPOILERU.

• 11.11.2014  14:54
    Zmizelá (2014)

"Dobrý den, jmenuji se David Fincher a bylo mi řečeno, že se dnes, kvůli technickým problémům, nebude promítat, Tak já Vám povím jednu pěknou pohádku na dobrou noc. Chcete?" "Ano!", bylo slyšet v kinosále. "Ale bude trvat 145 minut ..." "Nevadí", ale hlavně už nezdržujte a vyprávějte režisére ! " Ozval se smích v plném sále."Tak jo", a otevřel svou bibli: "Byla nebyla jedna manželská dvojice a jednoho rána manželovi žena ZMIZELA ..." V tom se tichém kinosále z reproduktoru ozvalo: "Pozor, pozor!! Žádáme, pana Finchera, aby přestal číst pohádku Zmizelá, protože se bude tento film za okamžik promítat. Děkujeme za pochopení." PS Více informací o tomto filmu v mém deníku.

• 11.11.2014  14:52
    Vladimír Körner (TV film) (2007)

"Celý život jsem se těšil na to, až nebudu muset psát, protože je to strašně smutná práce."                                      Bezesporu nejlepší dokument o spisovateli a scenáristovi Vladimíru Körnerovi, co jsem měl možnost vidět. Nikde jinde Vladimír Körner, svědek umírajícího času, neměl tolik prostoru se vyjádřit jako v tomhle díle od režiséra Jana Mudry. Vynikajícím způsobem vybrané a sestříhané pasáže z filmů, natočených podle jeho knih, skvěle dokreslovali svým povídáním jeho nejbližší spolupracovníci. Dozvíme se tu, jaké měl dětství, proč jsou jeho knížky napsané tak, jak jsou, či jakým člověkem ve skutečnosti je.                                                                                                                                                                                    "Dostat scénář od Körnera je pro kameramana velká pocta." (Jiří Macháně)

• 11.11.2014  14:50

Jsem si říkal pomalý rozjezd, OK, to má Marty vždycky, třeba ta dvouhodinovka to rozjede na plné obrátky, a ono nic. Ve třetí zase nic. Tohle byla komedie :-(( To bylo jedno velké povídání o tom, jak JB se stal makléřem Jen jednou jsem se zasmál, a to i se mnou celé kino, když náš LEO ztuhnul od hlavy až k patě a kutálel se dolů po schodech. Připomnělo mi to snímek Hříšné noci, já asi tyhle filmy moc nemusím. Ta Leova manželka Naomi - Margot Robbie, to je u mě nová Naomi Watts. Ještě dodám, že, až se na to znovu podívám, tak se asi opiju, abych si ten film užil a smál se takhle blbě jako oni. PS Když jsem vstával z křesla, měl jsem najednou úplně ztuhlé nohy jako Leo, když se kutálel dolů ze schodů.:-))DD

• 11.11.2014  14:48

Film je pro mě velkým zklamáním. Keira Knightley se mně ve filmu vůbec nelíbila (porád jsem jí viděl v tom pirátském oblečku), vypadala, jako by hlavní postava, Anna Karenina, vylezla z koncentračního tábora.Pane režisére, Joe Wrighte, pokuď jsem chtěl přežit 130 minutové peklo a dokoukat ten snímek, dovolil jserm si ve filmu udělat změnu a dosadil jsem si tam, bez vašeho svolení, tuto herečku - Rachel Weisz. Další herečka, která mně znechutila film je Ruth Wilson. Když se podíváš na její profilovou fotku nebo na ten film, vypadá jako kdyby byla příbuzná Kačera Donalda. Takže další změna, pane Wrighte!! Na plac přichází Rachel McAdams a už se na ten film dalo koukat, či dívat. Mezi Keirou Knightley a Aaron Taylor-Johnsonem, to fakt nejiskřilo, žádná vášeň, vůbec nic. Asi jsem byl špatně naladěný, ale to její herecké představení jsem jí nehodlal jíst, když to řeknu slušně. Abych pořád jen nekritizoval, tak vyzvednu pár věcí.Velice se mně líbila ta druhá dvojice, Domhnall Gleeson, a Alicia Vikander. A za zmínku stojí především Matthew MacFadyen. 1 hvězda - tanec na plese, nejlepší zážitek z celého 130 minutového filmu. A tito herci Domhnall Gleeson, Alicia Vikander a Matthew MacFadyen. 2. hvězda – kostýmy. 3. hvězda – hudba. Ještě, že ten film stál jen 80 Kč. Příště si pustím starší verzi, snad to nebude další utrpení. Vedlejší role zachraňovaly celý film. PS Wrighte, čeká mě Pýcha a předsudek a Pokání. Mám si vzít příště nějaké léky na uklidnění? Protože v obou filmech hraje Keira Knightley :-) Tato herečka ještě ode mě nedostala 5 hvězd. Nechce se mi zase přeobsazovat hlavní role, víte, pane Wrighte:-)?!