CarloRizzi

CarloRizzi

Česko
Mám práva na popisování galerií a videí. Chcete - li formulář pro vyplnění, napište si do pošty.

<< předchozí 1 2
    • 17.4.2019  07:05
    54 hodin (TV seriál) (2018)

My tady máme snad 12 století. Tak klobouk dolů co němčouři natočili. Opět Němci ukázali to dokáží natočit a neboj se sáhnout historie. Další pohled do německé historie., Tentokrát na téma Bankovní loupež 54 hodin. Je teda dost neuvěřitelné že támhle neschopná policie byla v 80 letech v Německu. Po filmu Baader Mainhof Komplex tady máme další film který který ukazuje smutnou historii Německa.

• 20.2.2019  16:41

Nejlepší film o jídle a přátelství. Víc toho neřeknu.-)) Koukněte na to sami .-)) 7 *

• 16.2.2019  20:30

Moderní správná pětka pro děti.-) Chybělo mi tam víc vtipu, ale tohle byla akční jízda alá Mission Impossible. Nevím, jak do, ale já tam slyšel hudbu od Ennio Morricone Tenkrát na Západě. Němci mají lepší dětské filmy.

• 13.2.2019  22:59
    Bojovnice (2007)

Víte tohle není ani vyloženě o sportu, ale spíše poznání sama sebe. Aiša (Semra Turan,)je prostě bojovnice, která bojuje za svojí svobodu, sport, lásku, respekt,uznání. Život je, byl a bude boj a záleží jen na nás, kam to chceme dotáhnout. Naše sny plány, touhy a myslím, že za to stojí bojovat. Nemyslíte? Kung-fu to je duševní sport, ne nakopat někomu prdel a zdrhnout nebo si hrát na krále nebo na boha. Xian Gao zvaný Sifu se roli učitele bojového sportu zhostil dokonale a mít takového učitele budu klidně trénovat každý den.-)) Dánové opět nezklamali, kéž natočit takhle něco u nás.

• 10.2.2019  18:15
    Robin Hood (2018)

Co tohle bylo za veledílo.Moderní Robin Hood, proč ne, ale ne takovým to stylem, protože jsem viděl dva filmy v jednom Princ z Persie a Pán prstenů: Dvě věže. Hlavní představitelka Eve Hewson v roli Marian vypadá jako Indka. Tohle není pohádka o tisíc a jedné noci, ale Robin Hood ! Les ukážou v poslední čtvrthodině, bravo! Tohle bylo normálně zneuctění Robina Hooda. Jestli má být pokračování tak at angažují režiséra Guy Ritchieho. Jedině on dokáže natočit snímek Robin Hood ve stylu Král Artuš: Legenda o meči.

• 22.1.2019  01:56
    United (TV film) (2011)

" Vidíte na svých dresech nové nášivky.Je to Fénix. Který povstal z popela." Matt Busby

• 20.1.2019  09:56
    Jan Palach (2018)

ˇ"Logika,, Jendo. Žádná logika není! Člověk se pořád jenom tady divý, co je možný." I po 50 letech se to tady nezměnilo !

• 15.1.2019  00:15

Režiséru Janu Pachlovi asi došla inspirace, jinak jsi to nedokážu vysvětlit. Zřejmě si rád oblíbil seriál Případy 1. oddělení a díl Klubové barvy (S01E14) a kdo tento díl viděl,tak mi dá za pravdu. Více zítra nebo až budu mít chuť psát. Jinak seriál jde od deseti k pěti. Nebýt Kuneše asi na ten seriál nekoukám.

• 2.12.2018  22:39

Fantastické.

• 30.9.2018  07:55

Tohle se nepovedlo. Dvě hvězdičky za obsazení a za scénu u stolu Max a víno.-)

• 17.8.2018  18:25
    Mrakodrap (2018)

Víte, co stane, když se spoji Smrtonosná past + Skleněné peklo + Rocky = Mrakodrap Je to blbost, pravil ačkový herec Dwayne Johnson.-))) Film pro hendikepované.-)

• 28.5.2018  19:48
    The Fall (TV seriál) (2013)

Tempo seriálu JE super pomalý. Děj se vleče jako nekonečná prádelní šnůra. Gillian Anderson je fakt KOČKA. Seriál asi přestanu sledovat, protože mě nudí. THE FALLL mě prostě nesedl, protože mi v něm chybí tempo a spád. Seriál je spíš určen pro milovníky VB.

• 28.4.2018  10:57

Hodně depresivní film.

• 26.3.2018  01:02

Dědečku byl jsi válečným hrdinou? Ne, ale sloužil jsem v rotě hrdinů.

• 14.3.2018  12:23
    Konec (2007)

Bonnie a Clydea na starý kolena .-))

• 2.3.2018  22:47

Po dlouhé době jsem brečel jako želva a to hned dvakrát. Není divu, protože, když se vysloví slovo NAGANO,tak mám neskutečný mráz po zádech a jsem plný emocí a věřím, že nejsem jediný. Když se hrálo finále, tak jsem seděl v obyváku přilepený k obrazovce ( kdo v té době nebyl, že :)))) Vidět, jak Svoboda dává vítěznou branku Rusákům je neskutečný pocit. Víte, co je zajímavé, že Finsko ,ČR a Rusko bylo spolu ve skupině a všechny tři dosáhli na medaile. Dodnes mám schované noviny s názvem TURNAJ STOLETÍ. Jsem moc rád, že jsem to zažil, protože tohle se už nikdy nebude opakovat. DĚKUJI KLUCI! Všichni v Naganu měli All-Star, ale my jsme měli Haška .-)))))) https://www.olympicchannel.com/en/playback/the-nagano-tapes-five-rings-films/

• 14.1.2018  13:08

Ano, to je hudba mého srdce ******

• 10.12.2017  11:54

Na úvod chci říct, že Vím, moc dobře, že Mateusz Rosiński jsi tohle nikdy nepřečte. Třeba,jo, člověk nikdy neví. Jedno , ale vím, že život stojí za to žít, proto Mateuszi bojuj ze všech sil. Vím, že Tě čeká spoustu dalších skvělých zážitků.Máš bezesporu výbornou rodinu. Hodně štěstí, Mateuszi. Dawide Ogrodniku tleskám Ti za herecký výkon ve ztvárnění Mateusze Rosińskiho, klobouk dolů. Oceněni je ve správných rukách.

• 2.1.2017  23:49

Nebýt Ivana Trojana, tak první díl má ode mě 2 hvězdičky. Tyto seriály jsem neviděl,Polda z Marsu (TV seriál) (2008) Ashes to Ashes (TV seriál) (2008), Life on Mars (TV seriál) (2006), takže se nechám překvapit a uvidíme, co se z toho vyklube Na diskuzi česko-slovenská kinematografie jsem tipoval, že tento seriál bude mít 60%.

• 6.2.2016  10:22
    W. A. Mozart: Figarova svatba (divadelní záznam) (1998)

Úvodem chci říct, že je to moje první veselá opera, která neskončila tragicky :-) Když Cecilia Bartoli vstoupila na jeviště, tak svým úsměvem a krásou rozzářila podium, a to natolik, že v prvních deseti minutách jsem na ní koukal a zapomněl číst její dialog. Všichni protagonisté předvedli skvělý výkon. Vždycky, když zpívá sbor běhá mi mráz po zádech :-)) Nejvíc mě samotného překvapilo, že herečka Susanne Mentzer výborně zahrála mužskou roli Cherubina. Všechna čtyři dějství se mi líbily, ale přeci jen, první dějství, hru na schovávanou hlavních představitelů, bych vyzdvihnul jako nejlepší :-)) Ve čtvrté části se mi líbilo, jak jsi Zuzana dobírala Figara a tahala mu nohu po zemi :-))) Na závěr: nejlepší emoční zážitek ve čtvrté části byl, když Zuzana zpívá o Figarovi, jak ho miluje, přesto Figaro si myslí, že zpívá o milenci :-))

• 19.10.2015  20:42

V Číně jedí psy skvělá černá komedie, která se vám bude určitě líbit, protože tady se sešly vycházející herecké hvězdy. Chamtivá, ale okouzlující Trine Dyrholm (Rodinná oslava )" Přišla jsem si pro televizi." Pak kuchař Nikolaj Lie Kaas(Otevřená srdce), který říká: "Já nic nevím, jsem jenom kuchař."Šílený Kim Bodnia (excelentní seriál Most) nehrál exkriminálníka, on se jím na chvilku opravdu skutečně stal, a takového bratra bych rozhodně nechtěl. Nakonec mladší bráška Haralda Arvid Dejan Cukic, to je jiná liga :-)) Dejte mu do ruky zbraň a zůstaňte s ním v mísnosti o samotě, to je kapitola sama o sobě.D Určítě se máte na co těšit."Kam je máme uklidit" ? A co do divadla, tam se tak vozejí mrtvoly."Challenge Tour 2015 - 30 dní se světovou kinematografií, Vol. 2

• 21.5.2015  23:20
    Učitelka angličtiny (2013)

Tohle byla jako komedie, jo? Dvakrát jsem se zasmál. Bylo to nudné, trapné, takže doporučuji nekoukat se na to, protože je to velká ztráta času.:-(

• 7.3.2015  00:07
    Sissi (1955)

Filmová pohádka o tom, jak jedna Liza Possenhofenu sebrala princezně Heleně Bavorské zvané Néné snoubence Františka Josefa I.

• 25.2.2015  19:36
    Český lev 2014 (TV pořad) (2015)

Na úvod chci říct, že Lucie Výborná v sobotu zvládla moderování a nebyla výborná, ale přímo skvělá. Herečka Lenka Krobotová na vyhlášení vypadala jako hollywoodská hvězda. A herec Ivan Trojan pomalu získává České lvy jako Karel Gott České slavíky. Dost mě překvapilo, že filmy, které sklízejí uznání u diváků a pohybují v červených barvách na ČSFD, viz: Pojedeme k moři od debutujícího režiséra Jiřího Mádla nebo snímek Andrey Sedláčkové Fair Play, nezískaly žádného Českého lva, co se týče hlavních cen. Nebýt Ceny filmových fanoušků od ČSFD, tak si Fair Play ani neškrtne. Snímek, který je nominovaný (ČFTA) v kategorii nejlepší cizojazyčný film na Oscara získá jen cenu filmových fanoušků od ČSFD? Útěchou pro snímek Fair Play může být, že získal cenu za nejlepší plakát. Vsadím se, že natočit ten film režisér, má to aspoň tři ceny. Snímek Pojedeme k moři v zahraničí získává filmové ceny jako houby po dešti a u nás nebyl na MFFKV? A to pozor, koprodukci dělala filmu ČT! Ještě, že měl aspoň ty tři nominace nejlepší film - režie - scénář. Docela zvláštní je, že filmy s modrým hodnocením na ČSFD sbíraly jedno ocenění za druhým, naopak snímky s červeným hodnocením se neprosadily: Magický hlas rebelky (Olga Sommerová), Století Miroslava Zikmunda (Petr Horký), Pojedeme k moři (Jiří Mádl) a Fair Play (Andrea Sedláčková). Nevyhrál kvalitní snímek, nýbrž téma, které hýbe českou společností.

• 30.12.2014  22:15

Výtečný snímek o Orient expresu, v němž jsem se dozvěděl spoustu věcí, například že vlak je dlouhý 400 metrů. V dokumentu jsou využity dobové i spoučasné záběry. Zaměstnanci nám řeknou, jak to ve vlaku chodí, a někteří se s námi podělí o své zážitky. Též se dozvíme, co vedlo Agathu Christie k napsání knihy s názvem Vražda v Orient expresu. David Suchet jako skvělý vypravěč a také velmi vtipný a přijemný člověk. Jo, a dozvěděl jsem se, že představitel Hercule Poirota se považuje experta na vázání motýlků :-)) Výborný dabing.

• 27.12.2014  19:04
    Interstellar (2014)

Pozor, komentář může obsahovat SPOILER!!! Sice to nebyl vizuál jako u Gravitace, ale tady u Interstellaru dominovala hudba, a to natolik, že při rozhovoru mezi Matthewem McConaugheym a Michaelem Cainem dokonce překryla jejich dialog (ješte že jsem ten film viděl s titulky), na dabing jsem tím pádem hodně zvědavej. Tento film strčil hravě do kapsy jak trilogii Batman, tak i Počátek. Pro mě je soundtrack horkým adeptem na Oscara, a to Hanse Zimmera dvakrát nemusím. Při scéně, kdy si Matthew McConaughey pustil záznam, na kterém bylo, co se stalo za 23 let (přičemž on byl pryč sotva pár hodin), jsem brečel jako malá želva. Když si uvědomíte, že se s vlastní dcerou loučil, a ne moc v dobrém, jako s malou v jejím dětském pokoji a najednou ji vidí na obrazovce jako dospělou ... Tento moment musí zamávat snad s každým, jedině pokuď nemá člověk chladné city jako Dexter :-) Jinak film klade hodně důraz na rodinu. Rodina by měla mezi sebou hodně mluvit, člověk nikdy neví, kdy koho z rodinných příslušníků uvidí naposledy ... Matt Damon krásně ukázal, co se stane, když se neposlouchají rozkazy velitele. Pak nám jen zamával z vesmíru poté, co nastala v kabině dekomprese po výbuchu kosmické lodi, když se pokoušel dostat do raketoplánu Endurance. Při té explozi ve vesmíru v tom v tichém hrobovém kinosálu jsem se neudržel a prohlásil jsem "Ty vole! Já jsem se lekl!" :o))) Na závěr věta : "Rodiče by neměli přežívat své děti"

• 24.11.2014  00:12

Petr Nikolaev natočil Příběh kmotra velmi dobře a tak, že nevíme, kolik je z toho fikce a kolik pravda. Natočít film o skutečném mafiánovi Františku Mrázkovi alias Vedralovi, to bylo hodně odvážné, zvlášť když rodina Mrázkova nebo nějaký politik vám oznámí, že vás kvůli filmu pošle k soudu. Kdo by z toho neměl staženou prdel, že jo? Ondřej Vetchý se zhostil role Františka Mrázka na výbornou, totéž můžu říct i o Lukáši Vaculíkovi v roli policejního vyšetřovatele Čestmíra Cajthamla. Mít po ruce Mrázkovy materiály z archivu a čerpat z nich informace ke zfilmování snímku, bylo by to ještě lepší a detailnější filmové dílo, ale to se, bohužel, nestane, protože jeho archiv je buď dobře schovaný, nebo už je dávno zničený.

• 12.11.2014  23:51

Ústřední herecká dvojice mi byla sympatická už od začátku filmu, protože Helena Smihulova vypadala jako francouzská herečka Catherine Deneuve a František Velecký svojí vizáží připomínal D'Artagnana. Čekal jsem psychologické drama s temnou, ponurou hudbou, ale místo toho jsem slyšel hudbu z bigbítového období á la Beatles, což pro mě samotného bylo velké zklamání. Myslím, že depresivní hudba by tomuhle filmu hodně prospěla, ale asi to každý vidí jinak. Taková hudba ke snímku Drak se vrací od Ilji Zeljenky, to je jiná káva. Abych pořád nekritizoval. Ve snímku se našlo pár úsměvných momentů. Třeba hned úvodní scéna filmu, v níž pán, když uslyšel, že dítě svou hračkou narušuje program ceremoniálu, mu ji vzal a a zahodil do křoví, mě hodně rozesmála, ale to bylo na dlouhou dobu naposledy co jsem měl úsměv na tváři. Dalším momentem, který se mi líbil, byla fotka Františka Veleckého na poličce, se skloněnou hlavou na ní z dálky vypadal jako Ježíš.Závěrečná scéna se záběrem na děti, které se snaží vzít do rukou Nylonový mesiac byla skvělá. "Súdruh profesor, ako sa Vám to páčilo? - Bolo to strašné." Já říkám, že to bylo dobré ...

• 11.11.2014  14:56

Ještě, než si přečtete můj komentář, dám vám jednu otázku. Jaký film vznikne, když spojíte tyto snímky dohromady: Nebezpečné myšlenky + Zkažená ůča + Modrý Blesk? Ano, správná odpověď je - Fakjů pane učiteli. Věděl jsem, že to nebude normální německá komedie, a, i když nejsem příznivcem těchto komedií, přesto jsem se skvěle bavil, protože, pokud se ve snímku objeví hlavní dvojice Elyas M'Barek a Karoline Herfurth, vím, že se nebudu nudit. Ředitelka té školy byla fakt dobrá a řeknu vám proč. Vůbec bych se nedivil, kdyby si Direktorin Gudrun (Katja Riemann) dala ve své kanceláři o velké přestávce jednu pořádnou lajnu, protože jsem měl pocit, že je neustále sjetá. :-) Uznejte mít na starosti školu, kde vám skákají zaměstnanci z okna, nebyli byste z toho také na prášky? :-)) Já rozhodně ano. Že role učitele Zekiho Müllera v podání Elyase M'Bareka je mu psaná na tělo, mi bylo jasné už od samého začátku filmu. Takového učitele Zekiho Müllera by potřebovala dnes skoro každá škola jako sůl, protože, když se dnes dívám, jak se žáci chovají k učitelům, rodičům a ke svému okolí, není divu, že z nich vyrostou pěkný spratci. Nejvíc mě pobavila scéna při závěrečných titulkách: Romeo povídá : "Julie, polez dolů a drž pysk" , a nebo Julie: "Romeo, ty smažko jedna !" No, co dodat. William Shakespeare by se asi nestačil divit, kdyby slyšel novou německou verzi Romea a Julie 21. století. Takže na závěr. Jestli máte rádi snímky ze školního prostředí, chcete po náročném týdnu vypnout mozek a nad ničím nepřemýšlet, tak to jste na správné adrese a doporučuji se podívat na tento film.SPOILER PS Po skončení filmu jsem musel běžet k nejbližšímu obchodu a koupit si nějakou sušenku.:-)D Jo, málem jsem zapomněl, ale to je informace vyloženě jen pro žáky. Až vám napochoduje do třídy nový/á učitel/ka, tak mějte pro jistotu nějakou sušenku v tašce, protože člověk nikdy neví, jestli po vás učitel/ka bude chtít knihu, či sušenku.:-)) KONEC SPOILERU.

• 11.11.2014  14:54
    Zmizelá (2014)

"Dobrý den, jmenuji se David Fincher a bylo mi řečeno, že se dnes, kvůli technickým problémům, nebude promítat, Tak já Vám povím jednu pěknou pohádku na dobrou noc. Chcete?" "Ano!", bylo slyšet v kinosále. "Ale bude trvat 145 minut ..." "Nevadí", ale hlavně už nezdržujte a vyprávějte režisére ! " Ozval se smích v plném sále."Tak jo", a otevřel svou bibli: "Byla nebyla jedna manželská dvojice a jednoho rána manželovi žena ZMIZELA ..." V tom se tichém kinosále z reproduktoru ozvalo: "Pozor, pozor!! Žádáme, pana Finchera, aby přestal číst pohádku Zmizelá, protože se bude tento film za okamžik promítat. Děkujeme za pochopení." PS Více informací o tomto filmu v mém deníku.

<< předchozí 1 2