Sgt.Cliffer

Sgt.Cliffer

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.12.2018  22:48

Horor. Vizuálně hezký ale horor. Vlastní volbou bych se na nedíval.

• 26.7.2018  16:59

Možná jsem se zbláznil já, možná všichni ostatní. Film to byl vizuálně hezký, nabitý hvězdami, americky akční. Takhle si ale Piorota nepředstavuju. Nedokážu si prostě představit, že by si dobrovolně šlápnul druhou nohou do ho*na. A další Poirotovo chování mi prostě na tuto postavu naprosto nesedí, stejně jako jeho knírek. Překousnul bych násilně nucenou rasovou vyváženost v postavě doktora (nakonec bylo to solidně vysvětleno). I přes všechno toto bych hodnotil výše. Co mě ale naprosto dorazilo a musel jsem si to pouštět několikrát abych uvěřil, byl černý jugoslávský voják... Promiňte mi, ale tohle opravdu je moc. Pro vypatlaný američany je to asi v pohodě, ale mě to osobně uráží. Nebudu se nějak rasově obhajovat, kdo mě zná tak ví. A kdyby se mě někdo snažil kritizovat za to, že ztrhám dobrý film kvůli pár vteřinám - ano ztrhám. Protože takovéhle filmy, pokud vím, by měli být uvěřitelné, aby diváka vtáhly do děje. Toto bylo jako polití ledovou vodou. Bylo to jak kdyby mě někdo katapultoval od obrazovky. Udělalo se mi fyzicky špatně. Jinak by to byly solidní 3*

• 9.2.2018  19:29

Tohle fakt někoho baví?

• 25.9.2017  22:17
    Baby Driver (2017)

Něco mezi Taxi, Drive a Gone in 60 second. Avšak ani jedno z toho. Dobrý nápad spojit střelbu s Hocus Pocus od Focus. Na jedno shlédnutí dobré.

• 20.7.2017  23:53

Páprdové (a to je lichotka) to prostě umí a dokud budou jenom trochu moct, tak budou stále bavit.

• 27.4.2017  21:23

Chápu, že všechno chce bejt super bombový, ale to už nikdo neumí komedii bez toho, aby to bylo naprosto přitažený za vlasy? První půlka byla dobrá, ale druhá hodina, už bylo jak kdybych koukal na zaseknutou gramodesku nápadů. Celkově dojem zachraňovali jenom herci (Cranston, Franco, Keegan-Michael Key).

• 12.4.2017  21:06

Na to jaký to mělo potenciál je to nevtipné, nevkusné, nezajímavé.

• 19.2.2017  20:21

Scény a dialogy můžou sebevíc kulervoucí ale 2:12 hodiny?

• 16.2.2017  19:54

Jako komedie mě to teda nepříjde. Spíš bych řekl, že to je klasické severské drama. Dobré drama. Drama, které nepotřebuje přehnané doprovody muzikou, přehnané srdcerychné scény "nad propastí". Stačí vyprávět příběh a na konci si tu slzu prostě nezamáčknete. Tu a tam jsem se zasmál, ale to jen podtrhovalo tu hořkosladkou atmosféru. Celé to bylo tak přirozené, tak živé, že se to všechno určitě stalo. A to je na tom to nejsilnější.

• 18.9.2016  23:51

Čekal jsem více. Z tohoto tématu se určitě více dalo vytěžit. Zápletka byla +/- jasná, a proto to chtělo okořenit nějakými funny momenty, což se ale nekonalo. Ano něco se tam vyskytlo, ale že bych opravdu zasmál, to se nestalo. Bohužel.

• 29.8.2016  22:52

Přemýšlel jsem jestli tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec horší hodnocení, protože i když se děj posunuje dopředu, po shlédnutí mám pocit, že se kamsi vytratil konec. Možná je to příběhem, který se odehrával opravdu tak zvláštně, možná je to dobou, ve které jsem to viděl (45 let po natočení) a nebo jsem film zcela nepochopil.

• 26.8.2016  01:17
    Smrtgasmus (2015)

To je tak dementní a ulítlý! Efekty stojí vesměr za prd, ale opět mě baví, jak si z toho všeho a ze sebe tvůrci dělají hezky česky zádel (srandu). Pokud vám nevadí trochu brutality, umělý krve a netrpíte nočními můrami tak je to výtečná komedie. Tatík v garáži je TOP!

• 21.7.2016  15:37

To je tak dobrej film! Jelikož jsem měl nutkání si ho od prvního shlédnutí pustit už po 4. (měsíc zpět), měním hodnocení na plný počet. Člověk se musí vžít do kůže lidí, kteří bydlí v "severském nikde nic", musí být z něčeho trochu smutný a mít rád metal, aby na něj film zapůsobil stejně jako na mě. Metalhead je na mě dýchá super ponurou atmosférou, která je ale dána pouze zasazením do prostředí a celý příběh je opravdu živý.

• 17.7.2016  23:20

Původně jsem neměl v plánu psát komentář, ale po přečtení ostatních musím. Rozhodně nejsem zastáncem vzorce "naroď se-uč se-pracuj a plať-udělej děti-umři-další na řadu prosím"... Celou dobu mě aktér přišel svým způsobem namachrovaný, že všechno ví, všechno umí a všechno dokáže. Bez jakéhokoliv respektu. Nevím, co má nést film za sdělení, nebo jestli nějaké nese, mě předal pouze dvě věci. Nebýt namyšlený, a vždy mít vymyšlený i záložní plán.

• 18.6.2016  23:52

Kdo by taky nejradši vypnul počítač, odešel z práce nebo školy a odešel někam kam ho srdce táhne? A kdo z vás/nás to opravdu udělá? A je to dobře nebo špatně?

• 15.6.2016  20:48
    Deadpool (2016)

Je to dobrý, je to zábavný, ale zas tak světoborný to není. Asi je už přesuperhrdonováno. Opravdu se mi to líbilo a bavil jsem se ale víc jak 3* tomu nedám.

• 14.6.2016  19:20

Film na téma "trolley problem" neboli vlakové dilema. K tomu hezká houpačka rozhodnutí ke konci filmu. Nu každý sám před svým svědomím.

• 7.6.2016  21:49

Milý kresleňák se solidními postavami. Nejvíc to táhne lišák Nick, který je až k posrání klidnej. I když v originálu to byl Winston WOLF :-)

• 29.4.2016  21:06

První pocit po shlédnutí je že autoři vzali všechny možný akčňáky, zmixovali, zasadili je do matičky Rusi a natočili v první osobě. A vyšel z toho nářez, kterého je v dnešní době tak málo. Není to jen o 1000 a jedné smrti, ale je tu humor, je tu plno hlášek a navíc úžasný soundtrack, kde každá jedna písnička nemůže být líp vybraná. A jestli čekáte příběh koukáte se na špatný film. I když v "legendě o Jimmym" ždibec toho příběhu je. Trochu jsem se obával jak se vypořádají s kamerou. A až na tmavší scény (strip club a závěr) myslím, že naprosto skvělý. Pravda, že nějaký pěstní souboje byly nepřehledný, ale zkuste to udělat líp :-)

• 10.4.2016  12:34

Film do byl dobrý, i když... Největší chybou bylo to, že jsem si přečetl popisek: "Životopisný / Akční / Drama / Válečný". Nabyl jsem z toho dojmu, že se budu koukat na film ve smyslu oddechu - akční, dramatický, válečný. Ovšem po shlédnutí jsem měl pocit, že jsem viděl spíše film dokumentární. Určitě bych vynechal popisek "Akční". Proto jsem se posledních 30 minut už spíše nudil. Proto jen 3*.

• 28.3.2016  00:20

Jednou jsem natáhnul H strunu místo tenké E struny, protože mě Ečko ruplo a já chtěl hrát. Při napínání jsem si radši vzal ochranné brýle, jaký děsivý zvuky to vydávalo. Šlo to, naladil jsem a hrál, i když byla struna neskutečně našponovaná. Stejně to je s dějem. Šlo to, ale to proboha vymýšlel? K tomu recyklace všech předchozích dílů. Byla pravda nutná, aby člověk alespoň trochu pochopil už tak zmatený děj. Stejně mám ale pocit jak když litr polévky naředím 2 litry vody. Proč nejde nechat legendární film(y) na pokoji a musí se stále dál ždímat a ředit? Alesoň že nezklamal "Švarcík", který vyhnal hodnocení na 2*.

• 18.3.2016  13:10

Takhle dobře jsem se v kině už dlouho nezasmál. Zážitek umocněn ještě tím, že se podobně smál i zbytek sálu. No jak dál hodnotit, abych nic nevyzradil? Nijak, protože celý film je tak originální, že nejde ani neškodně naznačit. Dokonce je ještě !SPOILER! extrémnější !SPOILER! než minulé filmy. Pouze začátek mě přišel useklý. Jít tam s kamarádem, který cestu nesledoval, určitě by se mě prvních 10 minut ptal kdy?, kde? a proč? Možná bych ještě ocenil trošku víc komentátora v Austrálii. Ale to už si asi moc vymýšlím. Za mě za 5!

• 14.2.2016  21:52

Jakožto fanda Asterixe a Obelixe a majitel sešitů s Asterixem musím říct, že se jim to opravdu povedlo! V duchu původních filmů a v duchu komixů za 4 hvězdy!

• 30.1.2016  00:11

83%? To chcete DiCapriovi dotlačit toho Oscara násilím? Ta hvězda je prakticky jen za hezké záběry přírody, ikdyž pokud bych toužil po přírodě pustím si nějaký dokument. A dopadnu líp. Na to, že je film na motiv skutečného příběhu (přečetl jsem si ho po filmu) z toho příběhu čerpá pramálo. Mohl to být zajímavý film o trapperu Hugh Glassovi. Takhle to je epické nic s trapperem Hugh Glassem. Proč to má 2,5 hodiny ničeho? Do medvědice to mělo alespoň šmrnc. Pak se to proměnilo v dlouhé záběry na přírodu, oblohu, prázdný výraz DiCapria, přírodu, oblohu (tento záběr se opakuje proklatě často), prázdný a utrápený výraz DiCapria... Co máme dál? Třeba víceranné perkusní zbraně, záhadně se zlepšující a zhoršující Glassův stav (chvíli se plazí, pak v cajku jde, pak se zase sotva plazí), otužilecké přehlídky (zkuste se venku v zimě vykoupat ve všech věcech a pak si na sněhu usnout), flashbacky a sny, které naprosto vyváděly z konceptu. Celé to bylo okořeněno krví (protože ta prostě týct musí, aby to bylo cool a in) syna a honičkou se soubojem na konci (protože to dle Hollywoodu asi taky nesmí chybět). Co jsem se dočetl tak Glass Fitzgerala v reálu ani nezabil. Klady: kromě přírody (která existuje nezávisle na filmařích) je zde úžasný výkon Toma Hardyho a excelentní scéna s medvědicí. Ta byla udělaná naprosto famózně. PS: DiCaprio si zaslouží Oscara, ale né za tohle.

• 27.1.2016  21:58

Kupodivu mě film zas tolik neurážel. Ono jak můžete vylepšit příběh podle skutečné události? Nejvíc mě asi bavily záběry na rozlomenou loď, do strojovny, atd. Celkově efekty byly na tomto filmu to nejlepší. Nebýt to ve 3D tak nevím, jestli by to byl takový požitek. Neodpustím si ale dvě věci, které mě ihned bouchly to mého (většinou) přemýšlejícího mozku: Co se pokusit něčím nastavit sání motorů? A opravdu dojedu na molo a zhasnu auto, když je celé pobřeží bez proudu? Vážně?

• 26.1.2016  23:53

Co mě nadchlo: skoro celý film na jednom místě (úspornější byla snad už jen Telefonní budka), skvělá zápletka (do poslední minuty nevíte jak to skončí), hlášky (i když pravda jich bylo méně, než jsem čekal a než se nabízelo), skvělé obsazení herců (nejlepší: Jennifer Jason Leigh, Samuel L. Jackson, Demian Bichir, Tim Roth), bože vybraná muzika (Morricone je bůh i zbytek soundtracku skvělý), absence jasného happyendu (souvisí s nepředvídaleným koncem). Co mě mrzí: stopáž by opravdu mohla být nejmíň o dobrou půlhodinku kratší, ječení tý ženský a řev Samuela při zásahu byl dost nepříjemný. Závěrem: míň jak 4 hvězdy tomu dát prostě nemůžu!

• 28.8.2015  17:52
    Dárce (2014)

Zajímavý film. Mělo pár zajímavých detailů, například trik s černou a bílou. Moc se mi líbilo postupné objevování a taky jsem čekal na zkušennost s válkou. Co se tohoto týká jsem byl spokojen, ovšem s čím jsem nebyl spokojen (jako např u Divergence) bylo to, jaký věci najednou naberou spád. Pravda, že jinak by to byl film asi na 3 hodiny minimálně. Když už jsem tu zmínil Divergenci, tak musím konstatovat, že to bylo prakticky to samé v bledě modrém. ALE všechny tyto náměty jsou dle mého kopií. Kopií Orwelova 1984.

• 12.8.2015  23:05

Nečetl jsem knížku, takže jsem hodnotil čistě film. A upřímně nevím co na něm všichni tak vidí. Je to dobrá komedie, kde jsem se zasmál nejednou, ale není to film co bych si pustil znovu. Možná, že právě kvůli masivní agitaci všech kámošů jsem čekal víc a proto mě zklamal. Kdyby alespoň trochu odsýpal. 3* a nestydím se za to.

• 31.7.2015  00:09

Slabší jak první díl ale na 4 hvězdy to těsně dosáhlo = 3,6*

• 24.7.2015  23:57

Zajímavý akčňák. Dokonce místy i komediální. Nevím zda to byl záměr, ale objevilo se zde pár vyložených frků a to jde jen k rubu. Opět tu ale musím poukázat na 2 totální blbosti a zhovadilosti: 1) průstřely skrz betonovou střechu (na začátku), 2) možná ještě víc do očí bijící: vlasatý novorozeně. No teda chudák matka! Celkově ovšem klady vyhrávají, není moc hluchých míst a dokonce bych se na to i někdy kouknul znovu. 3*

<< předchozí 1 2 3 4