Ivuse

Ivuse

Iva Sommerová

okres Olomouc

homepage

16 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (TV seriál) (2016)

  Tohle byl tedy nápor na emoce! Nevím, kdy naposledy jsem u něčeho brečela a už vůbec ne, abych probrečela celé čtyři poslední díly! :-D Všechny aspekty seriálu jsou v dokonalé harmonii, že nemám prostě jedinou výtku. Děj, herci, hudba a dokonalý závěr! Tohle pro mě bude na dlouhou dobu historický seriál číslo jedna! Seriál má jen 20 dílů, ale i za tak krátkou dobu může člověk porozumět všem princům, pochopit jejich jednání a rozhodování. Za všechno mohou hlavně herecké výkony všech zúčastněných, kteří diváka vtáhnou do děje tak, že zapomene, že je to jen seriál! :-D To, že Joong Ki je herec s velkým H, tady jen ve velkém potvrdil! Asi jsem ani netušila, že existuje taková škála emocí. :-D Nestačí to jako důkaz toho, že ten chlap je korejská špička? Poprvé jsem ovšem zažila, aby mu všichni ostatní herci tak skvěle stačili! IU? Ta stála hned v těsném závěsu za ním! Věděla jsem, že je dobrá, ale tady jsem si uvědomila, že "dobrá" je dost slabé slovo! Ostatní princové? Všechny jsem už viděla v jiných rolích, ale tady mi jen potvrdili, že jsou to do jednoho skvělí herci! Ráda bych vyzvedla hlavně Baekhyuna - byla to jeho první pořádná role a nijak nezaostával, což je, v porovnání s hlavním hereckým představitelem, neskutečná poklona! Ji Soo - toho jsem viděla v Angry mom, kde mě zaujal hned po prvním záběru - tady jen potvrdil, že se můžeme těšit na další jeho díla a že z toho kluka bude něco velkýho! Joo Hyuk další ukázka skvělého herce. Vypisovat všechny, tak napíšu slohovku! :-D Proto končím a půjdu se vykecat na svůj web. :-D

 • poster

  Gugaui seo (TV seriál) (2013)

  Tak a nemám slov. Tolik pochvalných slov se mi hromadí v mysli, ale vzhledem k euforii, kterou po shlédnutí prožívám, nevím jestli to dokážu ukočírovat do nějakého srozumitelného komentáře. Tak za 1. - už dlouho se mi nestalo, že bych se nemohla odtrhnout od sledování, (seriál jsem zvládla zhruba během týdne a teď dospávám spánkový deficit :-D ). 2. postavy - dokonalá kombinace, bez jediné chybičky. Yeo Wool (Suzy) - první hlavní hrdinka, která mi v ničem nelezla na nervy (vytýkám jí snad jediný čin a to ten, který udělala na přelomu 23. a 24. dílu). Kang Chi (Seung Gi) - toho chlapa prostě miluju, zatím mě ani jednou nezklamal, další komentář je k němu zbytečný, slova na něj nestačí. :-) Wol Ryung (Jin Hyuk) - tak z něho jsem poprvé málem spadla na zadek, hned jak se objevil na obrazovce :-D zatím nejlepší role ve které jsem ho měla možnost vidět (a asi ji hned tak nějaká nepředčí). Admirál Lee Soon Shin (Dong Geun) - ach ten jeho hlas... pokud bych pokračovala, vyjmenovala bych úplně všechny postavy, takže tady končím. Bod číslo 3 - děj - v podstatě naprostá nepředvídatelnost, takových překvapení a zvratů, které jsem nečekala... zde jich bylo mraky. 4. bod - soundtrack. Toliko k mým dojmům :-) Jinak už od prvního dílu jsem se těšila až toho odpornýho záporáka někdo sundá.

 • poster

  Hieoro (TV seriál) (2009)

  Po dramatických slaďárnách, které Jižní Korea produkuje, velmi dobrá změna. (ne že bych proti nim něco měla :-D). Tady je romantická linka jen takový doplňující, až nedůležitý fakt. Lee Joon-gi je hvězda, což se dá posoudit už jen z hodnocení filmů a seriálů, kde hrál. Ať už hraje roli vedlejší nebo hlavní, je mi to upřímně jedno, stejně mě vždycky dostane :-) Děj je dobře napínavý a dramatický - po shlédnutí jednoho dílu jsem prostě musela vidět další, kdybych neměla i jiné povinnosti, tak bych byla schopná zkouknout to mnohem dřív. Chvilku trvá než se akce rozjede, ale pak to stojí za to. Seriál je samozřejmě provázen hudbou, která je, jak je u korejských seriálů zvykem, velmi dobrá.

 • poster

  Heelreo (TV seriál) (2014)

  Tak rok teprve začal a začal tak krásně, hned první seriál roku a já mám pocit, že to bude moje letošní jednička! Ostatní seroše se budou muset sakra snažit, aby ho překonaly. Jak napsala Zíza, dokonale vymyšlené postavy... nerozčilující hlavní hrdinka, žádná pipka, která by se snažila rozbít vztah, žádná zbytečná nedorozumění, která nadzvedávají diváka ze židle... ale hlavně, hlavně ta nejúžasnější hackerka, jakou jsem kdy viděla :-D Já prostě miluju akční komedie, takže si nemůžu pomoct, navíc jsou zde naprosto kouzelné romantické chvilky hlavní dvojice. Ji Chang-wook si získal moji pozornost a jistě to není naposledy, co jsem ho viděla, pravděpodobně i přímo tady, protože si ho nejspíš někdy znovu zopakuju a myslím, že mi to ani nebude dlouho trvat. :-) Mně osobně seriál bavil po celou dobu, ani jednou jsem se nenachytala, že bych se nudila... tak, byla jsem prostě dokonale nekritická. :-) Takže závěrem: kdo neviděl rychle napravit :-D

 • poster

  Tto ohaeyeong (TV seriál) (2016)

  Myslím, že se mi při psaní komentáře zavaří mozek! Nevím, kde začít, co vyzdvihnout, co okomentovat jako první, s čím se podělit a ještě to udělat tak, aby to dávalo smysl... je toho tolik, že vám nebude stačit jen přečíst pár řádků od těch, kdo to viděli - tohle, TOHLE se prostě musí vidět. Ne, opravdu musí, myslím to naprosto vážně! Seriál se vymyká snad všemu, co jsem doposud viděla. Všechno sedí tak jak má a přesto divák při sledování neodhadne, jak se seriál bude vyvíjet, s jakýmikoliv předpoklady se můžete rozloučit. Uchvácená jsem ze všeho, ano, opravdu ze všeho. Seriál ani po pár dílech neupadá do klasických útrpných dílů, "musíme je přece nechat pořádně trpět" - ne, zde se komediální prvky drží až do posledního záběru. Dějovou linku prolíná tak úžasný smysl pro humor, že nestačíte vycházet z údivu. Obsazení nemá chybu, ani jednoho herce bych nevyměnila. Neřízená střela v podobě Oh Hae Young vám vtrhne do života se stejnou zuřivostí jako hlavnímu hrdinovi a vy se zamilujete, hluboce a upřímně! Zamilujete se vlastně do každé postavy a na ten fantastický koncert hereckých dovedností všech herců budete zírat s otevřenou pusou. Herci si to užívali a to do jednoho, což je jasné z každého záběru. Nemůžu se více rozepisovat nebo bych tady napsala celou esej, takže už raději končím. Jen ještě vyzdvihnu kameru a střih - dokonalé, dokonalé, dokonalé! Jo a ještě samozřejmě soundtrack.

 • poster

  Sikeurit gadeun (TV seriál) (2010)

  Začátek je celkem nenápadný, ale to co následuje pak je naprosto geniální :-D Hlavním hrdinům to spolu velmi sekne, opět je děj provázen nádhernou hudbou (nejlepší: "That man", "Scar", "Here I am"), nechybí zde napětí, akce, dojetí.... no prostě vše, co správné dorama musí obsahovat :-) Za zmínku stojí i postavy, které ztvárnil Sang Hyun Yoon (Oska) a Kim Sa-Rang (Yeun-Sul). Vždy jsem se těšila na to, až se na scéně Oska objeví - vždy mě velmi pobavila jeho přítomnost na obrazovce..

 • poster

  Neoui moksoriga deulleo (TV seriál) (2013)

  Napínavý kriminální seriál z prostředí soudních jednání. Velmi zajímavě udělaný příběh, krásná ukázka toho, že změna člověka k lepšímu je možná :-) Dvojici to spolu velmi sluší, Lee Bo-yeong je velmi sympatická herečka. Lee Jong Suk je roztomilý, ale hlavně se mi velmi zamlouvá charakter jeho postavy. Bylo velmi zajímavé nahlédnout do právního systému jiného národa (i když pouze okrajově). Příběh je velmi chytlavý i díky tomu, že se zde vyřeší více příběhů právě ze soudních jednání. Dvě postavy,které mě vždy rozesmály už jen svou přítomností na obrazovce - právník Cha (to co mu tady provedli s vizáží...to se prostě musí vidět :-D) a soudce Kim (Kim Kwang Kyu - je vtipný prostě sám o sobě a je úplně jedno jakou roli hraje :-) )

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

  Wow... nemám slov... tohle je prostě... jak to jen,... dobře, teď trochu smysluplněji :-) Zasazení Sherlocka do moderní doby byl výborný nápad, hned prvních pár minut mě uchvátilo a nebyla jsem schopná přestat :-) Sherlock v podání Benedicta mě uchvátil (a ten jeho hlas...) s Martinem si výborně sedli a krásně jim to šlape. Humor, napětí, logika, obsazení... prostě všechno do sebe krásně zapadá. Výborný díl: The Great game, a úplně best je: The Sign of Three :-)

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Ach Červený Trpaslík, kolikrát jsem ho jenom viděla.... no to fakt nespočítám. Všechny postavy prostě miluji ať už Kocoura, Listra, Holly (mužská verze se mi líbila více)...... a že Rimmra nikdo nemá rád? Já ano a nestydím se za to :-D Nemám dost ani těch jeho "...baňatejch nosních dírek. Toho, jak se přiblble usmívá, když ho někdo uráží...". Miluji humor, kterým je každý díl nadupanej - jejich přirovnání fakt stojí za to :-). Miluji nezapomenutelnou poradu v díle Polymorf: "Jo, ta možnost tu existuje, ano, eh, ale já mám jiný návrh. Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji, abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní, a zatímco se z ní bude sbírat, nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty, ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: „Mutanti ven!“, „Vesmírní chameleoni? Ne, děkuji!“ … a pokud je tohle nevyžene, pak už nevím co… :-D :-D

 • poster

  Sseulsseulhago charanhasindoggaebi (TV seriál) (2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace