• Romantický

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Krásný, ale smutný film. Perlou tohoto filmu není k mému překvapení Johnny Depp, ale Leonardo DiCaprio - po tomto filmu jsem začala mapovat jeho tvorbu dopodrobna.

Cry-Baby (1990)

Velmi těžké hodnocení.... no, ale přece jen jsem se nakonec rozhodla. Když jsem to vzala tak trochu jako parodii na muzikály, tak jsem se dost bavila. Parta idiotů, která si říká gang. Hudba velmi povedená a chytlavá.

Alenka v říši divů (2010)

Trochu jsem se vyděsila spojení Tim Burton a disney, ale celkem se to zvládlo. Hodnocení patří hlavně skvělému obsazení: Srdcová královna v podání Helen Bonham Carter je prostě úžasná, a naprosto šílený kloboučník v podání Deppa, no co dodat. Trošku mě zaráží označení filmu, jako rodinný - dětem bych to rozhodně nepustila, obávala bych se děsivých snů, které by mohly mít.

Iron Man (2008)

Až neuvěřitelně charismatický Downey mě ohromil, po delší době konečně role, která mu dala možnost oslnit diváka. Celý film drží právě Downey, který je naprosto sympatický a to i přes množství záporných vlastností hlavní postavy.

Není král jako král (2000)

Animované filmy naprosto miluji, tento jsem objevila až relativně nedávno a bavila jsem se naprosto královsky :-) Netypická disneyovská pohádka.

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé mě naučili sledovat seriály díl po dílu. Zaujal mě natolik, že jsem musela vidět každý díl. Seriál, který vždycky ráda vidím znovu. Každá postava tak odlišně jiná a svým jedinečným způsobem šílená :-D si mě získala. Spousta hlášek, gest, grimas a nevím čeho všeho dalšího, co mi asi nikdy nezmizí z paměti :-) Blbá, ale tak lehce zapamatovatelná píseň "smelly cat", kterou si vždy začnu zpívat, když vidím (nebo jen slyším) slovo "smelly" :-).

Avengers (2012)

Hodnotím, jako nejlepší film o superhrdinech. Velký obdiv patří Marku Ruffalovi - díky němu nebylo možné Hulka nenávidět, ani když vzteky zezelenal a začal ohrožovat na životech lidi, kterých by nám mohlo být líto :-) (dokázala jsem s postavou Bruce Bannera soucítit, což mi ve ztvárnění s Edwardem Nortnem nějak nešlo). Tahounem je pro mě hlavně Robert Downey Jr., já prostě na Iron Mana nedám dopustit.