leila22

Facebook: simonavkrajinefilmov

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 21.10.2018  17:48
    Jelena (2011)

Úplne banálny životný príbeh, plynúci pomalým tempom. Hneď dva dôvody, ktoré niektorých divákov dokážu okamžite odradiť. Ale práve v tej banalite a reálnosti tkvie jeho sila. Pretože život je často banálny a nie je to žiaden Hollywood alebo...? Elena pochádza z chudobného prostredia. Jej syn nedokáže uživiť vlastnú rodinu a byť zodpovedným príkladom pre vlastné deti. Napriek tomu mu jeho matka pri každej návšteve strká do ruky peniaze. Elenin terajší manžel Vladimir je naopak bohatý a úspešný muž. Z predošlého manželstva má dcéru, s ktorou nemá ideálny vzťah. Čo sa stane, keď Vladimir náhle dostane infarkt a hrozí, že mu už veľa času neostáva? Ako sa rozdelí jeho dedičstvo? Rodičia často prehliadajú akékoľvek chyby svojich detí a zaslepene sa im snažia pomáhať vo viere, že pre nich robia to najlepšie. Pritom ich pomoc je práve tou bariérou, ktorá im bráni postaviť sa na vlastné nohy.

• 15.10.2018  18:16

Každý z nás má nejaké túžby a sny. Kam až sme ochotní zájsť, aby sa nám splnili? A existujú vôbec nejaké hranice, keď po niečom nebezpečne intenzívne túžime? The Place kladie veľa etických otázok, divák má dostatočný priestor k zamysleniu sa, čo je pochopiteľné a obhájiteľné a čo je už naopak ďaleko za hranicou ľudskosti. Film je o trošku slabší ako Úplní cudzinci, ale stále veľmi dobrý, je škoda, že ho videlo tak málo ľudí.

• 10.10.2018  19:16
    Velký dar (2017)

Opäť ďalší americký, na city brnkajúci snímok, no tentokrát aspoň v roztomilom detskom balení v podobe Mckenny Grace. Tento blonďavý anjelik je vtipný, úžasne hrá a tie oči...takým sa odpúšťa všetko. Pri filme som si niekoľkokrát spomenula na štýlovo podobný Ja som Sam, v ktorom hlavnú dvojicu hral Sean Penn a rovnako roztomilá a blonďavá Dakota Fanning. Škoda, že Američania vždy tak tlačia na pílu, pretože si tým len škodia.

• 5.10.2018  20:33
    Návrat (2003)

Dvaja chlapci a jeden otec, ktorý sa v ich životoch náhle objaví akoby nič. "Odkiaľ sa tu vzal?", pýta sa ten mladší mami. "Prišiel," dostáva stručnú odpoveď. Andrej (14) ma z jeho príchodu radosť, chýba mu otec, ktorý by ho učil tvrdým prácam a bol mu vzorom. Snaží sa mu čo najviac zapáčiť, prijíma a podriaďuje sa jeho príkazom, s nádejou zblíženia sa. Jeho mladší brat Ivan (12) sa na smrť bojí výšok, no nebojí sa vzoprieť svojmu prísnemu otcovi a dáva mu pocítiť, že jeho blízkosť mu je nepríjemná. Viac ako jeho starší brat si uvedomuje, že na nich doteraz kašľal. Nedokáže mu odpustiť a ani nerozumie, prečo sa odrazu v ich životoch objavil. Z jeho návratu vôbec nie je nadšený, pretože otec len otvoril rany, o ktorých ani netušil, že ich má. Muž, ktorý sa odrazu ocitol v ich dome, je pre neho cudzí človek. Nedokáže ho oslovovať slovom otec, pretože ten titul si od neho nezaslúži a jeho rešpekt už vôbec nie. Keď sa otec rozhodne vziať ich na niekoľkodňový výlet na ostrov, prežíva vnútorné peklo. Ruka v ruke ide nevyspytateľná a drsná príroda s napätou atmosférou deja. Posledná pol hodina je odzbrojujúca a (ešte vtedy detský) výkon, ktorý Ivan Dobronravov predvádza, ani nejde opísať slovami. Masterpiece.

• 1.10.2018  22:00

Tento film nie je o Brejvikovi. Jeho postava sa za celý film v zábere mihne iba raz, aj to z diaľky. Príbeh je podaný z pohľadu detí, ktoré nórske peklo, ktoré sa odohralo 22. júla 2011 na ostrove Utoya, buď vôbec neprežili alebo utrpeli minimálne fatálne psychické následky. V tento deň Anders Brejvik zabil 69 detí zo Zväzu robotníckej mládeže za krátkych 72 minút. Naozaj silný príbeh, natočený na jeden jediný záber, ktorý s vami otrasie. *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 1.10.2018  21:52
    Climax (2018)

Takmer úvodná dance scéna vás hneď totálne pohltí, pretože je natočená absolútne famózne. Zhruba 20 tanečníkov predvádza na parkete tanečnú dokonalosť, pričom každý jeden z nich je osobitý nie len svojou povahou, ale aj svojim tanečným štýlom. Napriek tomu jeden do druhého k sebe zapadajú ako skladačka. Ale poďme k pointe. Climax nemá žiadnu dejovú líniu, zachytáva poslednú žúrku tanečníkov v chate uprostred ničoho pred ich celosvetovým turné. Party sa začína nevinne, iba kvalitným tancom, techno hudbou a pár misami sangrie. Po nejakom čase však tanečníci zistia, že ich nápoj niekto obohatil kvalitnou dávkou LSD. Postupne začínate sledovať ich zmeny nálad, či už pôjde o sexuálne orgie, záchvaty paniky, násilnosť alebo iba nekonečný únik do tanečného sveta. A to všetko podčiarknuté techno hudbou a hypnotickými svetlami, s ktorými Gaspar Noé, ako vieme, pracuje veľmi rád. Každá z postáv prežíva svoje pocity úplne inak, no väčšina z nich uviazne na veľmi veľmi zlom tripe. A vy si to poctivo odtrpíte s nimi. Každopádne, po filmovej stránke je Climax natočený výborne, neprekáža mi absencia deja, pretože práca s emóciami ju nahrádza a vykompenzuje. Téma drog a sexu môže pripadať mnohým lákavo a preto je dosť možné, že do kín priláka aj popcornových divákov. Treba však myslieť na to, že Climax je artová a psychicky náročná záležitosť. A verte mi, že nepôjde o párty, ktorej by ste sa chceli zúčastniť. *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 1.10.2018  21:47
    Oni a Silvio (2018)

Vizuálna stránka ide opäť na maximum a ja musím priznať, že ma po tejto stránke Sorrentinov veľkolepý a pompézny štýl stále baví. No ako celok to už bohužiaľ začína byt príliš málo na celosvetovo uznávaného režiséra. Pretože od takých očakávam, že ich filmy nebudem vedieť vypratať z hlavy minimálne niekoľko dni. A Lora tam už nemám. Ak je dezert iba priemerný, nezachráni ho ani chutná čerešnička navrchu. *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 1.10.2018  21:46

Homosexualita nie je vec vkusu, nálady, či náboženstva. A už vôbec to nie je choroba, na ktorú fungujú antibiotiká, či otčenáš. *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 1.10.2018  21:44

Každý film pôsobí na človeka osobito a individuálne. To, ako ho vníma, závisí aj od jeho aktuálnej nálady a rozpoloženia, od množstva a kvality doposiaľ videných filmov, od životných skúseností a od ďalších xy iných faktorov. Keďže som kedysi bola dieťaťom, ktoré sa stalo súčasťou rozvodu vlastných rodičov, Striedavú starostlivosť som prežívala dosť intenzívne. Našťastie to v našej rodine ani zďaleka nebolo vyhrotené až tak, ako v tomto prípade, no mala som k tejto téme asi predsa o niečo bližšie ako tí, ktorí ostré hádky rodičov nikdy nezažili. Na začiatku príbehu si nie ste istí, na ktorú stranu sa prikloniť, kto v tomto prípade zohráva rolu dobrého rodiča. A to ma práveže veľmi bavilo. Páčilo sa mi, že sa film začína obdobím, v ktorom sú manželia už po rozvode. Dieťa je zverené do starostlivosti matky, no otec bojuje o striedavú starostlivosť. Neviete, čo sa stalo predtým, čo všetko bolo príčinou rozvodu, úsudok si tvoríte postupne a chvíľami pochybujete, či je správny. Hercom nie je čo vytknúť, obzvlášť perfektný výkon podáva otec, ktorého stvárňuje Denis Ménochet. Úprimne som nečakala, že sa celý konflikt k záveru vyhrotí až do takých extrémov. Každopádne je táto snímka varovným signálom pre každého rodiča. Nech sa deje čokoľvek, nikdy nemôžete dopustiť, aby sa dieťa stalo nástrojom, cez ktorý budete riešiť svoje vlastné konflikty. Môže to mať na neho obrovský dopad nie len v jeho detstve, ale v celom živote vôbec. *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 1.10.2018  21:41

O drogovo závislých ľuďoch som videla už nespočetne veľa filmov, keďže ma táto téma vždy fascinovala. Možno aj z toho dôvodu mi Oslo, 31. augusta nič radikálne nového neponúklo. No napriek tomu k nemu nemám žiadne výrazne námietky. Anders končí svoju protidrogovú liečbu. V jedno ráno opustí liečebňu, keďže ho v meste čaká pracovný pohovor. Na personalistu urobí dojem, no z pohovoru odchádza, pretože neverí, že by niekto vložil nádej a energiu do bývalého narkomana. Stretáva sa s rodinou a so známymi, v mysli stále blúdi v minulosti a vyčíta si, ako premárnil celú svoju mladosť a koľko bolesti svojimi činmi spôsobil svojim najbližším. Nevidí ani najmenšiu šancu na možnosť resetu, neverí v sám seba a na lepšie zajtrajšky. Nekonečný smútok, ktorý vyvieral z každého Andersovho pohľadu bol tak citeľný a depresívny, až z toho mrazilo. Navyše sa málokedy stane, že divák k postave narkomana pocíti sympatie a ľútosť. V tomto prípade to tak bolo. Nórsky herec Anders Danielsen Lie podáva absolútne uveriteľný, skvelý dramatický výkon. *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 1.10.2018  21:38
    Dogman (2018)

Mrazivý príbeh odohrávajúci sa na chudobnom predmestí, ktorému vládne bývalý boxerista Simoncino. Terorizuje okolitých ľudí, no nikto sa mu neodváži vzoprieť. Jeden z jeho zdrojov drog je Marcello (Marcello Fonte), ktorý vlastní súkromný salón pre psy a vo voľnom čase sa starostlivo venuje svojej malej dcérke. Veľmi zaujímavo sú nám podávané kontrasty v jeho osobnosti – na jednej strane je dealerom drog a kamarátom surového násilníka, na strane druhej sledujeme jeho dojemný vzťah k zvieratám a obrovskú lásku k dcére. Keď Simoncino pod vplyvom svojich absťákov začne hrotiť situáciu a rozhodne sa prepadnúť zlatníctvo Marcellovho kamaráta za vidinou rýchleho zárobku, Marcello s ním odmieta naďalej spolupracovať. Z lúpeže je nakoniec podozrivý sám Marcello a za mrežami končí namiesto skutočného vinníka on. Pobyt vo väzení mu dá dostatok priestoru na to, aby si určité veci zhodnotil, zbavil sa masky dobráka a naplánoval surový plán pomsty... *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 1.10.2018  21:36
    Domestik (2018)

Dvaja herci, jeden byt. Rozklad vzťahu dvoch mladých ľudí a fatálne prekročenie psychických, aj fyzických hraníc. Znepokojivé, desivé, klaustrofobické. A ja sa veľmi teším, že česko-slovenské. *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 1.10.2018  21:33
    The Seagull (2018)

Čajka je o pokrivených hodnotách, o falošnom obraze o láske a o vyvrátení názoru, že sláva, peniaze a obdiv so sebou automaticky prinášajú životné šťastie. Za plusy tejto drámy považujem kvalitné obsadenie a aj jej netradičné poňatie. Ide skôr o akési divadelné predstavenie na plátne a nie o klasickú formu celovečeráku. Je to však len taká príjemná jednohubka. Nič viac, nič menej. *Videné na MFF Cinematik, 2018.

• 3.9.2018  19:54

Film o tom, že robiť mužskú prostitútku nemusí ani pre muža znamenať veľké potešenie. Naopak, môže to byť veľmi vyčerpávajúce, až nebezpečné. Vy sa však budete väčšinu filmu dobre baviť. Záver je už typicky škandinávsky a naberá na surovosti, ale napriek tomu v tomto prípade prevažuje dobrý severský, suchý humor.

• 16.8.2018  21:37
    Submarino (2010)

To, kde vyrastáte a kto vás vychováva, vytvorí hlavný smer vývoja vášho života. Pokiaľ nie ste veľmi silná osobnosť alebo nemáte to šťastie, že vám do života príde osoba, ktorá vám ukáže, že sa dá žiť aj inak, tak je vysoká pravdepodobnosť, že vaša dospelosť bude rovnako ničivá, bezútešná a tragická ako bolo aj vaše detstvo. Submarino sa odohráva v tej najväčšej dánskej špine, ktorá sa vám zaryje pod nechty a v hrdle sa vám vytvorí guča už od úvodnej scény. Je to typicky ukážkový, surový dánsky film. Doteraz je pre mňa veľkou záhadou, že práve krajina, ktorá podľa mnohých rebríčkov získala titul „najšťastnejšia krajina sveta“ točí tie najdepresívnejšie, najsurovejšie, ale zároveň najrealistickejšie a podľa mňa aj najdokonalejšie drámy na svete.

• 16.8.2018  21:14
    Escobar (2017)

Napriek tomu, že mám k filmu určité výhrady a aj napriek tomu, že v sále sedeli mladí fagani, ktorí sa po celý čas bavili a ja ich doteraz v duchu prefackávam, ma film vážne bavil. Javier bol skvelý, jeho podoba s Pablom sa podarila naozaj veľmi solídne. Penelope hrala otravnú čubku, ale dá sa povedať, že ju hrala dobre. Vadilo mi jej vyrozprávanie príbehu, ktorým si to tvorcovia uľahčovali. Tiež by som príbeh poňala od úplných základov Escobarovho biznisu (možno aj priblížiť krátke obdobie predtým, aby sme spoznali Pabla ešte bez nálepky narkobaróna). Ale aj bez toho ma to nenudilo.

• 8.8.2018  11:53
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Seriál, ktorý je obrovským vystúpením z komfortnej zóny. Prvá časť je úplný chaos a po pár dieloch zistíte, že v tomto chaosnom móde tvorcovia veselo pokračujú. Nečakajte, že v tom po chvíli budete mať jasno, nečakajte odpovede na svoje otázky. Dostanete netradičné postavy, ktoré robia šialené veci a nikto vám nevysvetlí prečo. Síce ich pohnútky tušíte, ale sú to len vaše domnienky a či sú správne sa dozviete buď neskôr alebo možno vôbec. Vydržte prvých pár častí a potom už tie postavy budete potrebovať. Niečo neidentifikovateľné vás bude nútiť sledovať ich osudy ďalej. Možno to NIEČO nazvať originalitou, ktorú seriálu nemožno uprieť. Možno ide o číru zvedavosť, kedy sa začnú odkrývať jednotlivé nejasnosti a možno nakoniec zistíte, že tá záhadnosť, ktorá obklopuje celý seriál je to, čo vás vlastne na tom baví úplne najviac. Seriál, ktorý sa masám nikdy nezapáči, pretože väčšina divákov potrebuje mať vo veciach jasno a mať všetko vysvetlené. Ale ak pochopíte, že v tomto prípade nie sú dôležité odpovede, tak si to užijete. Hudba je úžasná, herci výborní (najmä svätá trojka Justin Theroux, Carrie Coon a Christopher Eccleston), tak nebuďte leniví a poďte trpieť spolu s nimi. Skutočne iba malý kúsok neba, ktorý zmizol spolu s 2% ľudí, chýba k úplnej dokonalosti. Krásny zážitok.

• 5.7.2018  22:27

Je mnoho komédií (najmä tých amerických), ktoré tu majú oveľa vyššie hodnotenia, no pritom sú podľa mňa ďaleko stupídnejšie, totálne klišovité a umelé. V Srdečne vás vítame vám je hneď jasné, akým smerom sa bude dej vyvíjať a že návšteva Rómov v nóbl francúzskej rodine spôsobí množstvo úsmevných situácií. Ale ide predsa o komédiu a dôležité sa je baviť. A to sa podarilo. Celé je to také milé, zábavné a predsa aj tak trochu na zamyslenie. Ak hľadám dobrú komédiu, tak Francúzsko je istá voľba.

• 5.7.2018  16:28
    Big Lebowski (1998)

Poznáte tie filmy okolo ktorých dlho krúžite, stále ich odkladáte a keď konečne príde ten osudný deň, trieskate si hlavu o stenu, prečo ste sa o takýto zážitok toľko ukracovali? Noo ale...práve s Bigom Lebowskim to bolo u mňa tentokrát inak. Niektoré scény boli vážne fajn, ale ako celok ma to v podstate nudilo. Postavička Dudea mi zas až taká zaujímavá neprišla, jeho kamoš Waltr bol tak prepnutý, že by som ho raz dva prefackala. Zato v každej scéne, kde sa objavil Donny (Steve Buscemi) mi poskočilo srdce. Jeho xicht môžem hocikedy. Bohužiaľ, aj ten na konci filmu skončil rozprášený na Dude-ovej brade. No čo, s Coenovcami si nesadneme vždy, ale to je v poriadku.

• 1.7.2018  12:32

Keď nedokážete pomôcť sám sebe, aspoň sa pokúsite pomôcť druhým. Pre dôvod umlčania vnútorných démonov, pre pocit katarzie alebo jednoducho preto, že už konečne potrebujete vo svojom živote urobiť niečo správne. Lenže vo všetkej tej snahe možno nerátate s tým, že pravda nie je vždy tam, kde ju chcete vidieť... Dokonalá práca so zvukom, výkon, ktorý stojí v podstate len na Jakobovi Cedergrenovi a perfektné napätie. Budem sa opakovať, ale sever je proste sever. Videné na AFF 2018.

• 1.7.2018  12:20

Film o živote a smrti. O starobe, ktorá je ťažká, únavná, no môže byť aj krásna, ak ju strávite s milovanou osobou. Možno to všetko znie ako totálne klišé, ale v tejto taliansko-francúzskej koprodukcii je táto téma podaná absolútne čarovne. Na pätnásťročného diváka pravdepodobne nezapôsobí, ale ak ste si aspoň čo to v živote už prežili, tak budete naplno prežívať aj príbeh starnúcich manželov a budete si želať, aby vaša staroba vyzerala minimálne podobne. Milovník Hemingwaya a milovníčka života. Jedno manželstvo, plno spoločne prežitých chvíľ a spoločných tajomstiev. Videné na AFF 2018.

• 1.7.2018  12:18

Vivienne začala byť slávna až po 20 rokoch kariéry. Ľudia ju spočiatku nebrali vážne, jej kontroverzným modelom sa smiali. Už od začiatku to bola typická umelkyňa. Svojská, drzá a cestu za kariérou si razila vlastným spôsobom. Z punkerky, ktorá začínala svoje modely navrhovať v zaprášených priestoroch bez elektriny sa postupne stala módna autorita, ktorá pri svojej práci nezabúda na ekologickosť a ochranu životného prostredia. V dokumente sa vyjadruje niekoľko ľudí - či už jej syn, bývalý manžel a ľudia, ktorí s ňou priamo spolupracujú a cítiť z nich veľký obdiv voči jej osobe .Jej modely ukazujú pred kamerou a opatrne ich dvíhajú v bielych rukavičkách. Modelky na mólách pózujú v šialených modeloch a s rozmazaným rúžom na perách tancujú alebo sa rovno váľajú po pódiu. Ale má to niečo do seba. Je za tým podpis Vivienne Westwood. Babičky v krikľavo oranžových vlasoch, ktorá sa v kožuchu bežne premáva po meste na bicykli. Videné na AFF 2018.

• 1.7.2018  12:15

V prvom rade nejde o rozprávku pre deti, minimálne nie pre tie najmenšie. Svojimi myšlienkami mi tak trochu pripomínala Malého princa a všetky jej skryté pravdy a múdrosti možno neodhalí ani každý dospelý. Begónia a veľká ryba je o tých najdôležitejších hodnotách, o skutočnej nesebeckej láske, kedy človek miluje druhého viac ako sám seba a ktorá sa dnešnej dobe v takejto čistej podobe pomaly vytráca. V tomto čínskom animáku láska nepozná hraníc a ani tri rozdielne svety nie sú prekážkou na to, aby si hlavné postavy odovzdali to, čo si odovzdať majú. A je fakt zážitok, keď na animovanom filme dospelí vyberajú vreckovky...Videné na AFF 2018.

• 10.6.2018  16:24
    Nenávist (1995)

"K**rva, cítim sa horšie ako mravec. Celkom stratený vo hviezdnych galaxiách...". Film nabitý nezabudnuteľnými hláškami, ktoré sú síce plné nadávok a veľa krát aj nekonečnej nenávisti, ale majú veľmi silnú hĺbku a odkazy.

• 29.5.2018  20:03
    Nepřátelé (2017)

Rôzny farby pleti, rôzne kultúry, rôzne životné príbehy. No všetkých spája obrovská bolesť a zmätok duši. Krásna smutná hudba a Christian Bale na vrchole. Westernovky ma bavia čoraz viac.

• 16.5.2018  20:50

Myslím, že tento film si pokojne zaslúži byť v červených číslach. Solídna survival dráma, ktorej ani prinajmenšom neškodí Daniel Radcliffe. V jeho pozícii nie je ľahké z našich hláv odstrániť čarodejníka s jazvou, pretože ho takto máme všetci prirodzene zafixovaného. No počas cesty po amazónskom lese ma presvedčil, že vie zahrať aj iné role a jeho dobrodružstvo som si maximálne užila s ním. Bavili ma flashbacky do "normálneho" sveta, ktoré divákovi aspoň na chvíľu umožnili oddych od prírody (pretože už aj sama som jej mala napriek jej kráse celkom dosť), bavili ma jeho halucinácie a najmä ma bavila jeho vôľa nevzdať to. Rešpekt voči takýmto dobrodruhom.

• 13.5.2018  20:54

Z kina som odchádzala veľmi spokojná a to sa mi zas až tak často nestáva. Napriek tomu, že v celom filme je úplné minimum dialógov a celý dej stojí na pár hercoch, vôbec som sa nenudila. Naopak, páčilo sa mi, že sa to celé točilo len okolo jednej rodinky, že nebolo zbytočne vysvetľované, čo ani vysvetľovať nebolo treba. Akurát ma napadá ešte niekoľko bežných činností, ktoré by bolo zaujímavé sledovať v tomto tichom móde. Nechcem a ani sa nebudem vŕtať v určitých nelogických prvkoch, pretože v tomto prípade ich celková originalita snímku zatienila. Výborné herecké výkony, niekoľko naozaj emotívnych scénok (tanec manželov v pivnici, nádej-sklamanie a zúfalstvo v tvári nepočujúcej dcéry, keď si skúša novovyrobený aparát od otca) no a absolútne excelentná scéna tiahnúca sa od začiatku pôrodu. Emily je špica a jej utrpenie som prežívala s ňou. Po ceste domov som odrazu vnímala všetky zvuky naokolo, ktoré sú inokedy len nevyhnutnou súčasťou každodenného dňa - škripot pneumatík, jemné zablikanie pouličnej lampy, brechot psa doliehajúci z diaľky, či iba ten obyčajný vietor, ktorý v steblách trávi na okamih vytvorí malý hurikán. A myslím, že práve aj toto je znakom dobrého filmu.

• 25.4.2018  20:49
    Brimstone (2016)

Atmosferické ako od Tarantina, kruté ako od von Triera, nábožensky ladené ako od Aronofskeho a pekelne dobre zahrané Guyom Pearcom a Dakotou Fanning. Precízna westernovka rozdelená do nechronologicky usporiadaných kapitol, ktoré celý film robia ešte viac originálnym. Must see.

• 17.4.2018  20:21

Keď máte v podstate od prvej minúty problém s hlavnou hrdinkou, tak je to dosť zlý nášľap na dosiahnutie veľkého pôžitku z filmu. Jeff Bridges výborný, westernovské prostredie mi začína byť stále bližsie a sympatickejšie, ale na Tarantinovky to nemá. A hlavne ma tá malá, akokoľvek sa snažila zapôsobiť, poriadne iritovala. Jednoducho si v reále neviem predstaviť, že by 14-ročné dievčatko dalo do laty takých mužov ako šerifa a Texas Rangera, ktorý by s rešpektom plnili všetky jej príkazy. Ale no taak.

• 9.4.2018  16:55

Toto je ten typ filmu, pri ktorom sa treba len smiať na skvelom čiernom humore a absurdných situáciách zahraných vhodne zvolenými hercami. Netreba príliš rozmýšľať nad tým, že tá absurdita má vlastne veľa spoločného s realitou a že šašovia v politike boli, sú a budú (a momentálne vedú tí naši na SR). Film ale obsahuje niekoľko vydarených scénok (zopakovanie úvodného koncertu, hlasovanie za návrhy, samotný pohreb...), o ktoré by bola škoda sa pripraviť.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7