danny_21

Grey Matter (2012)

Amatérská adaptace výborné Kingovy povídky - 25 %

• 30.12.2017  09:11
    Pod zemí (2014)

Tak takhle jóooo, to by šlo. Co se týče atmosféry a námětu musím sklonit klobouk dolů. Ubrat trochu bizardností a zapracovat na detailech v ději, mohl to být ještě lepší - v tomto žánru, kde si člověk říká, že už snad vše bylo 100x řečeno a natočeno zase jednou svěží vítr - 75 %

• 30.12.2017  09:08

Těšil jsem se na další Bayonův snímek, ale tentokrát jsem zklamán. Bez emocí, naivní a hloupě americké citové vydírání mi prostě nesedlo, stejně jako už tradičně bezkrevná Ripleyová. Kupodivu nejlepší byly animované části na této banální cestě za očekávaným rychlým a účelovým koncem - 45 %

• 27.12.2017  11:39
    Ve znamení raka (TV seriál) (2010)

Výborná Laura Linney pozvedla seriál o netradičním pohledu ( nadhledu ) na boj se zákeřnou nemocí. Bavil jsem se i dojal, první dvě série byly výborné, v dalších se už se natahovalo, nicméně jako celek hodně kvalitní i díky Plattovi, abych nezapomněl. Nicméně postavy dvou puberťáků mě teda pořádně otravovaly - 75 %

• 27.12.2017  11:31

Čekal jsem pořádnou yakuzáckou řežbu, která se nebude brát servítky - což se částečně dostavilo, ale pokud chtěl režisér rozehrát dramatičtější notu, tak na to nestačí jen jednoduchý příběh s obehranou šablonou vyřizování účtů - to holt chce větší rozměr hlavně pro vedlejší postavy - 60 %

• 27.12.2017  11:27

Člověk prostého rozumu a dobrého srdce snažící se fungovat v "normální" společnosti - kolikrát a lépe už to tady bylo ? Předvídatelné, účelové ale na druhou stranu od B:B. výborně zahrané, takže ve výsledku dávám - 60 %

• 12.12.2017  19:16
    Uteč (2017)

Ano v budování atmosféry skvělé, ale samotné spojení s hypnózou v této formě mi přišlo hodně uhozené i vzhledem k pozadí rasových předsudků a nemluvě ani o motivech rodičů, kteří vlastně nechají dobrovolně klátit dcerku barevným klučinou - 55 %

• 12.12.2017  19:13
    Mlčení (2016)

Rozhodně daleko nejslabší z trojice nábožensky laděných Scorseseho snímků. Nevýrazné a vlastně zpětně ani nedokážu říct, co mi chtěl Marty těmi třemi hodinami vlastně sdělit - 55 %

• 26.11.2017  17:54

Velká spokojenost, líbí se krvavá poetika, kterou Scott pozvedává tuto ságu, kterou započal. Moc nerozumím tolika negativním hodnocením, podle mě je prostě vyloučené ještě z Vetřelce vyždímat něco neuvěřitelně kulervoucího, protože těch spin-offů v podobě snímků a literatury v tomto žánru bylo tolik, řečeno už bylo mnoho, ale přijít s něčím originálním se podle mě Scottovi docela podařilo ( včetně Prométhea ) - 80 %

• 18.11.2017  11:32
    Dogville (2003)

Lidi jsou sobecké svině, na to není třeba sledovat tříhodinové divadelní drama, i když originální a s dobrými herci, to je třeba uznat, jinak to ale bylo úplně mimo můj záběr - 45 %

• 18.11.2017  11:25

Vztahové drama ve kterém se ukáže, že nakonec možnost změny a volby je tak malá a že vítězové ve vzájemných, běžných lidských vztazích vlastně nejsou. Výborná Winslett, škoda že má oblíbená Jeniffer nedostala víc prostoru - 70 %

• 17.11.2017  09:49

Nechopil jsem proč dělat poctu béčkovým filmům natočením C- snímku, u kterého jsem měl problém ho vůbec dokoukat. Rodriguez to nemá v makovici v pořádku, na rozdíl od Tarantina se topí v rádoby efektních a přestřelených nesmyslech - 30 %

• 17.11.2017  09:45
    Za rozbřesku (TV seriál) (2006)

Další z řady seriálu zabývající se mým oblíbeným tématem opakujícího se časového paradoxu. Mně se to líbilo, scérnáristé měli jednotlivé epizody propracované a poměrně bez logických překlepů a myslím, že další série by byla zbytečná, škoda jen, že jsme se nedozvěděli, co způsobilo to neustálé deja-vu - 75 %

• 17.11.2017  09:41
    Brimstone (2016)

Atmosférou výborné, hereckými představeními jak slizouna Pearce tak i Dakoty, která se obrovsky posunula a mohla by být hvězdou dramat, pokud by se chtěla vydat touto cestou. Moc hnisavého náboženství v těžké době, kdy ženy měly právo a povinnost tak akorát držet pysk a nastavit dírky. Škoda, že se pointa dala očekávat a nepřišlo místo ní něco víc šokujícího, herci to posunuli těsně před hranici lehkého nadprůměru - 70 %

• 5.11.2017  11:08

Moc povedená, komorní záležitost na pitevním stolu, která mě sakra překvapila a ve své rovině strachu amystiky, co se bude na stolečku s fešnou studenou kostí dít fungovala naprosto spolehlivě. Konec mohl být povedenější, ale jinak spokojenost nad celkem - 80 %

• 5.11.2017  11:04
    Příchozí (2016)

Tak jak vypadala první hodinka zajímavě a navnadila ve mě myšlenky na něco neotřelého, tak druhá polovina byla unuděná a pomaličku doklopýtala k jakémusi nevýraznému konci bez pořádné pointy a to je sakra deficit v případě sci-fi filmu - 70 %

• 4.11.2017  12:35

Burtonová fantazie nezná mezí a klučina se šikovnými nůžkami místo rukou je jeho snad nejznámější postavou. Přesto je film příliš sentimentální, přeslazený a i když místy i pobaví, jako celelk je to průměrná podívaná - 55 %

• 4.11.2017  12:22
    360 (2011)

Střípky lidských osudů v Meirellesově mozaice. Život někdy dává, někdy bere a někdy mohou být na první pohled rozdílné osudy propojeny šnůrou. Kouká z toho Innaritu na 100 honů, zajímavé a známéherecké tváře pomohly kvalitě, ve výsledku slušný počin - 70 %

• 2.10.2017  15:03

Předvídatelná, nereálná ( místy ) i když velmi solidně zahraná záležitost - víc nemám co bych řekl - 65 %

• 2.10.2017  15:00
    Centurion (2010)

Ale jo proč ne, scénář sice zavání tím, že byl spíchnutý za pár dní - logických děr je nespočet, ale Marshall má svůj styl a na nic si nehraje a s krví a špínou nešetří - 55 %

• 2.10.2017  14:57

Při všech těch remacích, spin-offech, pokračováních legendárních kousků se dalo v brzké době očekávat návrat k Dni nezávislosti v Rolandově drtivě apokalyptické režii. Výsledek je, jak už to poslední dobou bývá rozpačitý - vizuálně hezké, to je Emerichův benchmark, ale příběh slabý jak 10x vylouhovaný Lipton, jak kdyby hoši od scénáře nevěděli odkud vlastně začít ... Škoda, že se nepodařilo ukecat Willa, mohlo být líp - 55 %

• 2.10.2017  14:53
    Znovuzrozeni (TV seriál) (2012)

První polovina tohoto zajímavého franzouského duchařského seriálu mi nedala spát a moc se mi líbila. Druhá polovina se už začala táhnout a z nadějné záležitosti se v druhé sérii stal natahovaný nesmysl. Velká škoda hergot, nemrtví nemusí nutně děsit svým prohnilým vizuálem - 50 %

• 2.10.2017  14:49

Jako když vaří Babica, mít k dispozici dobré ingredience nemusí nutně znamenat to, že po vhození do jednoho rendlíku vykouzlíte kulinářský zážitek ve stylu Michelinských hvězd. Tento paskvil od začátku do konce zachraňovaly efektně natočené bojovky a CGI potvůrky, jinak bída - 30 %

• 3.9.2017  08:31

Nesdílím místní nadšení nad tímto snímkem, krásné Himalájské scenérie nevyváží jednoduchost příběhu o tvrdohlavosti starců a svobodomyslnosti mládí, o kterém stejně víte, k jakému konci směřuje - 65 %

• 3.9.2017  08:28
    Jednou se vrátí (TV film) (1991)

Filmová adaptace nadprůměrné Kingovy povídky se opět nijak zvlášť nepovedla i třeba díky tomu, že se tvůrci rozhodli udělat z pochmurného otevřeného konce happyend - 40 %

• 3.9.2017  08:25

Ačkoliv Kingův soubor povídek Noční směna patří mezi ty nejpovedenější sbírky, stejnojmenná povídka patří mezi ty průměrné, a toto filmové zpracování je kvalitou ještě níž - 40 %

• 24.8.2017  17:31
    Rozpolcený (2016)

Shy to dokázal, i když jsem už měl fakt pochyby. Není to naprostá pecka jak v nejlepších letech, ale má to spád, výborný nápad a skvěle zahraného hlavního hrdinu(y). Devíza je hlavně v tom, jak je postupně a pomalu rozbaluje Kevin do krásy, mohla se ale dostavit větší katarze a trochu víc šťávy, jinak ale spokojenost a vyhlížím pokračování a střet bývalých soupeřů - 80 %

• 24.8.2017  17:24

Shy ve svých začátcích - víra vždycky byla důležitou částí jeho filmů a navíc je zde cítit směr, který se Indouš vydá v dalších kusech. Ale jo, lehký průměr, to výborné bylo teprve za dveřmi - 60 %

• 24.8.2017  17:19

Rodinný film z produkce Disneyho ne o tom jak chundelatí hafani zachrání člověka, ale naopak - záchrana opuštěné smečky huskiů ve zmrzlé Antarktidě. Sentimentu tak akorát, scénář taky - prostě pohodová podívaná pro celou rodinku - 65 %

• 8.8.2017  17:49

Nostalgicky puštěno synovi jako pamatovaná zábava z vlastních dětských let, leč se dostavilo těžké vystřízlivění a spravedlivě se musí říct, že je to hodně slabé - pár hvězd za zpětné hrátky, jinak s odřenýma ušima 2 hvězdy pro tlusťocha - 25 %

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42