• Mysteriózní

Shrek 2 (2004)

Slabší o fousek než předchůdce a proč taky ne, vtipky a narážky mě už tak nebraly, hodně to zachraňuje Kocour/Banderas. Animace skvělá, přesto ale Dreamworks teprve čekají povedenější kusy a já navíc zrovna všeobecné nadšení Shrekem úplně nesdílím - 75 %

Kung Fu Panda 2 (2011)

Bohužel se Dračímu bojovníku stalo to, co se většinou stává pokračováním - nic nového nepřináši, je jen kopií posledně viděného. Ano pořád je ještě zábavná, ano souboje povedeně udělané, přesto záporák slabý a ne moc dobrý příběh, bohužel 65 %

Kung Fu Panda (2008)

Takhle si představuju parádní animák - špičková grafika, hodně humoru, nadsázky a skrytých narážek v žánru. Špičkové souboje, chytlavý soundrack, charsimem oplývající obtloustlý nenasytný medvídek, záporák jak má být, a netradiční parťáci v boji - já jsem byl spokojený - 80 %

Enderova hra (2013)

Největší problém Enderovy hry, alespoň u mě, je v tom, že tam hrají děti, i když dospívající a je těžko uvěřit základní podané myšlence děcka, elitního bojovníka, vojevůdce v jednom. K vizuálnu námitky nemám, bylo vidět, že k dispozici byl pořádnej ranec doláčů a byly utraceny za kvalitu. Předlohu jsem nečetl, možná, že kdyby jsme se dostali víc do psychologické hloubky postavy Endera, víc vyostřily konflikty do dramatična, potažmo vynechali dospěláky v čele s Indym a nechat ty smrady se v tom plácat, mohlo být hodnocení vyšší, protože mě to příliš nebavilo a kvůli efektům dávám slabounké 3 hvězdy - 50%

Senna (2010)

Velmi zdařilý dokument a životním / závodním příběhu možná nejtalentovanějšího jezdce na okruzích F1, co kdy dobrovolně svěřoval svůj život pár kusům kovu a plastu. INejsem cílová skupina, to říkám na rovinu a přímně musím přiznat, že velkou část mého dobrého hodnocení, bez ohledu na rejžu, tvoří osoba Senny samotná - celou dobu na mě působil dojmem charismatického, skromného a přesto cílevědomého člověk, škoda pro něj a fanoušky, že mu osud nedopřál víc let, aby mohl dominovat tomuhle "sportu" podobně jako třeba Pelé, Federer, Woods, Gretzky a další. Myslel jsem si, že největší rivalové byli Lauda a Hunt, a le Senna x Prost to je ještě o kalibr výš - 80 %.

Pokoj 1408 (2007)

Velmi příjemné překvapení - zdařilá adaptace jedné z Kingových povídek. Ač Cusacka nemusím, a vůbec ne k němu se nehodící dabing, tentokrát to bylo v origoši a převapivě John přesvědčivě zahrál jak libového frajríka, tak vyděšeného poseru - a to byl před kamerou skoro furt. Říkejte si co chcete, Švéd docela umí a přesvědčil i na potřetí a tentokrát dostane 4 hvězdy, sice tak, tak ale dávám - 75 %

Super Size Me (2004)

Morgan zaslouží uznání za odvahu pustit se do fast-foodového měsíčního jídelníčku, samotný dokument je ale nevyrovnaný, často odbočuje do slepých míst a ke konci už dochází dech jak snímku, tak Morganovi :-) No suma sumárum, na mě to bůhvíjaký dojem neudělalo a jakožto občasnému konzumentu ani moc neodradilo, ale tak mně ani běžnému středoevropanovi to "poselství" zas tolik určeno nebylo, a kulatí koumáci za louží se budou cpát stejně, když ne XXL, tak jinou formou - 50 %

Romper Stomper (1992)

Začínající Maximus na okraji společnosti v roli nácka, co má políčeno na přistěhovalce. Není to vůbec špatné, sice to kvalit American History X příběhově rozhodně nedosahuje a proklamovaná ostrá kontroverze se nekonala, ale i tak to bylo slušné - 60 %

Hráči (1998)

Damon, Norton a Malkovich vzájemně a se mnou rozehráli povedenou pokerovou partii. Sice si zrovna v této karetní hře nehovím, nejspíš proto, že bych nikdy nedokázal být tak sázkařsky přízemní a že v případě full housu nebo úplnýho hovna v ruce, by mi to na xichtě bylo vidět :-) Pěkně to utíká, herci ve svých rolích pohodoví, dabing povedený - celková spokojenost - 80 %

Výchozí bod (2014)

Festivalový film, který nemá moc co nabídnout - směr, kam se bude ubírat je rychle daný. Překvapení jedno - výtah, emoce dvoje - opět výtah, tentokrát č. 2, a indické děvče, s neuvěřitelně krásnýma očima. Pseudofilozofický námět mě nijak nebral a to jsem si na to zašel do kina s ženou !! - Nic zásadního, Clint v Životě po Životě rozhodně několikanásobně lepší - 55 %