• Mysteriózní

Warrior (2011)

Klišovitější, předvídatelnější provařeninu bych těžko pohledal, navíc bez špetky uvěřitelnosti nad tím, jak Mr. Brendan prochází turnajem ( úplně mi to připomnělo béčkový filmy a lá Americký Samuraj, Kockboxerů, Karate Tiger 5 atd ... ) Navíc celý ten pokus naleptat to na rodiiné drama vyzněl do prázdna hlavně ze strany Brendíkovi staré, která se každým postupujícím kolem měnila z uvědomělé manželky, která nepotřebuje zmrzačenýho manžela v nadšenou roztleskávačku i starouše Nicka, který se předvedl v jediné dobré scéně při poslechu Bílé velryby s pár promilemi v sobě. Oba bráchové se dostali do kondice lusknutím prstů, tréninkové martirium téměř nepřítomno, takže pozitiva zůstaky nakonec jen v těch povedeně natočených soubojích a lá Noc šampionů na Eurosportu a v drsňáku Hardymu, jehož trapézáky vypadaly dost kůůl :-) - Proberte se lidi, 88 % ? - ale kdeže 45 % a ještě jsem v odpouštivé náladě ...

Samotář v Seattlu (1993)

Danny neviděl nic převratného, a nahlas si říkal, že je tenhle Samotář hodne přeceňovaný. Neberu to, že to mezi Tomem a Meg chemicky funguje, ale celé to nahánění je pro mě příliš neuvěřitelné a přeslazené - novější Láska přes internet se stejnou dvojicí a podobným námětem mi přišla o dost lepší - 60 %

Pohyblivý terč (1996)

Od Pražského Střelce se nám blonďák šině vachrlatě dolů po křivce kvality snímků v kterých "hraje". Už dávno to není ta nekonečná, čistá béčková akce Rudého škorpióna, Zúčtování nebo Mstitele. Obávám se, že olympionik si za to může sám, protože scénáře, které si vybírá, jsou vážně slabota a Silent Trigger je toho dalším důkazem, i když, ve srovnání s následující produkci typu Lukase, Lovce bouřek apod., ještě hodně dobrý. Víc akce, ostřelovačské konfrontace a míň příběhového vakua a mohlo to být i výš - 35 %.

Osudový dotek 2 (2006)

Byl jsem docela spokojený tím, že tvůrci úplně nekopírovali slepě předchůce, vzali si jen to nejpodstatnější : cestování v čase a s příběhem to nekomplikují, nedramatizují nebo složitě nevysvětlují. Obsadit Erica místo Ashtona, rozhodně kvituju, v mých očích bez debat ku prospěchu věci. Jednohubka, která rychle vyšumí, ale neuráží - 60 %.

Johnny Mnemonic (1995)

Jejda, to byl zase šlápanec vedle - moc to Longovi nefunguje, herci beznadějně ztracení v čele s nesedícím blonďatým kazelem Dolphem a nigga Ice-T a ani chudák Keanu tu pohromu nezachrání, ale nemusí moc smutnit, přeci jen čekal na něj krásný zelený svět Matrixu za pár let. Nebýt těch hloupých dějových zvratů a lepších postav mohl ten zajímavý nápad dostat i lepší hodnocení - 40 %.

Vlk (1994)

Nebýt démonického Nicholsona težko by odě mě Vlk dostal víc než 2 hvězdy i přesto, že samotný námět mohl mít při zpracování daleko vyšší ambice.O horroru nemůže být moc řeč, drama s prvky fantasy je asi lepší škatulka. No kolem a kolem je to lepší přůměr i díky Mirriconemu a krásně andělské Michelle - 65 %.

Gothika (2003)

Ohromně nevyrovananý horror, nebo co to mělo být. Celkem vlažnou první půlhodinku, střídá o stupeň lepší, napínavější druhá, která vrcholí naivním zakončením. Slabý scénář, který nedává prostor hercům pokusit se o něco smysluplnějšího než tápání, lehoulince celkový dojem napravuje povedený střih a slušně přitemnělá kamera. Proč ale nazvat tenhle kus Gothika, to nechápu - 45 %.

Gejša (2005)

Pro Středoevropana je japonský svět velkou neznámou se všemi svými tajemnými riutály, zvyklostmi, kde každý posunek, či slůvko mohou zcela měnit významy celých vět. Marshallovi se podle mě podařilo tenhle svět výborně vystihnout, přidal pěkné obrázky, Williams hezké noty a tu proměnu malidčké Sayuri do žádoucí geishi zvládla Ziyi výborně. Ale abych řekl pravdu, celá ta romantická linie s Kenem mě příliš nebrala, chtělo to místy prostříhat a někdy přitlačit na intenzitě příběhu - 70 %

Barneyho ženy (2010)

Jak může vypadat cesta za štěstím v podobě hledání dokonalého životního partnera v podání obtloustlého, chlastu a doutníkům holdujcímu židákovi Barneym ( kterého si teda Paul vystřihnl naprosto skvěle a konečně mě přesvědčil o tom, že je hercem, tady dokonce výborným ). Na této cestě ho ho doprovází dobré rády tatíka ( sakra škoda, že Dustin nedostal víc prostoru, protože byl skvělej ) a několik ženských až k hořkosladkému konci. Znalým divákům známý náhodný potápěčský motiv mi přišel poněkud zbytečný stejně jako celý ten povyk s jeho zmizením, ale to bych viděl jako jeden z mála nedostatků, protože po dlouhé době jsem viděl drama, který mě dokázal rozesmát i vtlačit slzu do koutku, navodit pocit toho, že tohle všechno se v životě stává - 85 %.

Ctihodný občan (2009)

Mně se tenhle pokus, který nápadem vykrádá Sedm a Saw docela líbil. Styl : Jsem vždy o pár kroků napřed a vše je pečlivě promyšleno, mám rád pokud nepostrádá napětí a nepopírá logiku, když se k tomu přidá krvavých scén a dva herci s charismem výsledek nemůže být výrazné zklamání. Pár výtek se najde jako třeba to, že Butlerova ani Foxxova postava není víc propracovanější do hloubky nebo zbytečně optimistický konec. Přesto hodně slušné a na poli thrillerů si určitě získá pevné místo. F. G. Gray potvrdil, že tenhle žánr umí - 75 %.