Anrie

Anrie

Anna-Marie S.

okres Brno


37 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Umím je nazpaměť a jsem na to pyšná!

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Velký společenský nátlak na ty, co se provinili, že ještě neviděli Hru o trůny, jsem dál nemohla tolerovat. Jednoho dne jsem zkrátka najela na eserialy a tak odstartovala zaplňování i těch posledních volných chvil, co mám. Je to jako droga. Hlavně když každý díl skončí tak vyčůraně, že nejde si nepustit ten následující. Ne naivně se domnívám, že další nový film uvidím až za nějaký ten týden, co dokoukám tohoto žrouta času. :)

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

  Pablo je jednou z nejvýraznějších postav druhé poloviny dvacátého století, a přesto trvalo tak dlouho, než se jeho příběhu dostálo zfilmování. Důvod je jasný. Dokud nepřišla éra hodinových seriálů, film neměl šanci takovouto epochu pojmout do snesitelné délky. Nyní je tu Narcos. První série nabízí detailní obraz kolumbijského podsvětí, které i když vystoupilo na světlo, dlouho nenacházelo odpor. Za to druhá série by se dala popsat jako hon. Konec dokumentárnosti, ale pořádná nálož akce. Ovšem to, co mají obě série společné, jsou excelentní výkony herců jak v hlavních, tak i ve vedlejších rolích. V čele děsivě autentický Wagner Moura a jeho skvělá transformace z neohroženého bose v tlustého muže na útěku, který je pln hněvu a odplaty. Jsem zvědavá, co přinese série třetí bez jeho přítomnosti.

 • poster

  Stranger Things (TV seriál) (2016)

  Výborně propracovaný scénář, který vychází z úst nové generace a nestárnoucí a bezkonkurenční Winony. Začíná nová éra, kdy si člověk namlouvá, že nemá čas sledovat filmy, jelikož se nemůže odtrhnout od seriálu.

 • poster

  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

  Nenapadá mě jiný příhodnější popis než "nemá chybu". Od teď, když mě kdokoliv požádá o doporučení něčeho kvalitního, nebudu váhat a řeknu mu název tohoto mistrovského díla.

 • poster

  Futurama (TV seriál) (1999)

  Tohle bude velice rychlý komentář. Seriál je: chytrý, vtipný, provokativní, nadčasový, kritický, naučný. Zkrátka nejlepší animovaný sitcom.

 • poster

  Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

  Nejenže seriál nabízí detailní pohled pod skalpely, také zachycuje dobu na přelomu století, vyznačující se jak technickým pokrokem a experimenty, tak společenským úpadkem. K tomu všemu vzrůst popularity drog, který je nejlépe vyobrazen na hlavní postavě doktora Thackeryho, jež je životní rolí Clive Owena! I když je jeho postava jasně dominantní, po čas příběhu se odkrývají charaktery i ostatních (převážně ve druhé sérii), a tak se vytváří spousta zajímavých vedlejších dějových linek, které stále pevně spojuje ta hlavní v Nemocnici. Obzvlášť mě baví postava černého doktora Edwardse. Jeho experimenty, románek, tajná ordinace i boj proti rasové segregaci.

 • poster

  Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

  Neuvěřitelné tempo, se kterým první díly nastoupily na scénu stálé ne a ne polevit. K tomu pasující muzika, díky níž jsou scény dravější a vypjatější. Navrch očima hrající Cillian a poválečně nasáklá Anglie. Co víc si přát?

 • poster

  MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)